Şimdi Ara

go-kart yapalım (673. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.130
Cevap
134
Favori
3.331.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 671672673674675
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    [![simage](http://i.hizlire
     go-kart yapalım
    sim.com/AgMBDr.jpg)](http://hizliresim.com/AgMBDr)
     go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

• Merhaba üstadlar kardeşler..
    Projem için honda gx390 13hp motora ihtiyacım var. İnternet sitelerinde satışı mevcut lakin bilindiği üzere fiyatlar biraz yüksek, aynı güçte yan sanayi motorlar da var fakat honda isminin verdiği güven de başka motorlara kaymamı engelliyor.
    Bahsettiğim motoru daha uygun bütçe ile temin edebileceğim bir yer biliyor musunuz acep, hırpalanmamış halde ikinci el bile olur, istanbuldayım..
    Yardımcı olursanız çok sevinirim, aklınızdaki projelerin gerçekleşmesi dileği ile..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adrenalinci arkadaşlardan fikir verecek yok mu

• Arkadaşlar bu konuya daha önce de yazmıştım fakat cevap alamamıştım bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi ?

İlk resimdeki motorun üstünde olan şanzıman olmasa direkt ikinci resimdeki parçayı bağlarsak herhangi bir sıkıntı olur mu ? Bir de bu motorun üstündeki şanzıman ne işe yarıyor ?
     go-kart yapalım go-kart yapalım

• quote:

Orijinalden alıntı: Zaferty

Arkadaşlar bu konuya daha önce de yazmıştım fakat cevap alamamıştım bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi ?

İlk resimdeki motorun üstünde olan şanzıman olmasa direkt ikinci resimdeki parçayı bağlarsak herhangi bir sıkıntı olur mu ? Bir de bu motorun üstündeki şanzıman ne işe yarıyor ?

şanzımanlı dediğin motorda yanılmıyorsam 2:1 redüksiyon ve cvt kavrama var , yani;
    1 -motorun cıkış devrini dşürüp gücünü arttırıyor.
    2 - diğer resimdeki kavramanın da bir benzerini barındırıp otomatik kavrama görevini yapıyor.

ayrıca şanzımanlı denilende redüksüyon - kavrama arasında zencir olmalı. bu durumda kayış derdi yok , kavrama ve zencirde yağın içinde çalıştıklarından uzun ömürlüler.

kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: m.ismet

quote:

Orijinalden alıntı: Zaferty

Arkadaşlar bu konuya daha önce de yazmıştım fakat cevap alamamıştım bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi ?

şanzımanlı dediğin motorda yanılmıyorsam 2:1 redüksiyon ve cvt kavrama var , yani;
    1 -motorun cıkış devrini dşürüp gücünü arttırıyor.
    2 - diğer resimdeki kavramanın da bir benzerini barındırıp otomatik kavrama görevini yapıyor.

ayrıca şanzımanlı denilende redüksüyon - kavrama arasında zencir olmalı. bu durumda kayış derdi yok , kavrama ve zencirde yağın içinde çalıştıklarından uzun ömürlüler.

kolay gelsin.

kesınlıkle katılıyorum şanzumanlı motor hem guçlu hemde omru uzundur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavi_korku_08 -- 23 Kasım 2015; 10:05:46 >

• evet arkadaşlar 2. projeme başlamış bulunmaktayım bi kaç resim aktarm dedim

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

eski mz 251 le yaptığım aracın videolarına test videoalrına yapım videolarına youtube kanalımdan bakabilrsiniz
    https://www.youtube.com/channel/UCN_9FE7N2YNVG46Lejh7ppQ/videos

eski aracımdan bir kaç görüntü

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

• ikincı araç 4x4 olacak galıba aktarma şanzuman olarak ne kullanacaksın peki bayagı guzel olur bagy tarzı hosuma gıttı
  • Ara şanzıman kullanmicam
    http://m.youtube.com/watch?v=4YU6Bi8TIhg
    Bu videodaki gibi yapicam sağ tekere giden aksi ön difrenasiyele sol tekere giden aksida arka tekere
    motor normalde yan durior ben dikeylemesone koyucam
    Şanzımanın difransiyelinide kilitlicem

• Herkese merhaba arkadaslar yeni bir projeye basliyacagim ancak atv parcalari kullanicam uygun atv parcalari satan bir yer varmi aks, aks kovani , porya vs...

• SULTANKÖY59 S kullanıcısına yanıt
    en iyi hurdacılarda olur yada motor tamır edenlere gıt olayı anlat sana hersekılde yardım edeceklerını dusunuyorum kendım oyle yaptım şahsen
  • Sagolasin baskan Proje bitince Videosunu atarim :)

• Selam arkadaslar suan 5. Go kartimi yaptim yalniz bu aldigim motor saseyi cok titretiyor motorun altinda lastikte var buna bi cozum bulabilirmiyiz saygilar

• jolyboyy J kullanıcısına yanıt
    arkadaşım hayırlı olsun.
    Fakat benim ufakta olsa bir sitemim olacak size.
    5. go kartınızı yaptığınızı söylüyorsunuz. Fakat burada şu ana kadar hiç paylaşımda bulunmamışsınız. Halbuki bizler buralardan çok değerli arkadaşlarımızın paylaşımları (resim, video, vb.) sayesinde çok şeyler öğrendik.
    Şimdi sizin sorununuza gelince;
    resim veya görüntü koyarsanız bir şeyler önerebilirim şahsen. Görmeden çopk fazla yardımcı olmak imkansız.

Kolay gelsin.
  • buda bizim araç hızla bitiyor. az kaldı :D
     go-kart yapalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sistem.Prof.

arkadaşım hayırlı olsun.
    Fakat benim ufakta olsa bir sitemim olacak size.
    5. go kartınızı yaptığınızı söylüyorsunuz. Fakat burada şu ana kadar hiç paylaşımda bulunmamışsınız. Halbuki bizler buralardan çok değerli arkadaşlarımızın paylaşımları (resim, video, vb.) sayesinde çok şeyler öğrendik.
    Şimdi sizin sorununuza gelince;
    resim veya görüntü koyarsanız bir şeyler önerebilirim şahsen. Görmeden çopk fazla yardımcı olmak imkansız.

Kolay gelsin.

arkadasa kesınlıkle katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: criptex_08

buda benim aciz hane çalışmalarım.. arka takım parçaları'da hazır projeme tam gaz devam seneye yaz bu atölyeden dört teker üstünde beraber çıkacağız
     go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım

Merhabalar, Üniversite bitirme tezimiz için araç yapımına başladık; fakat şasenin ölçüleri konusunda kararsız kaldık. Acaba aracınızın teknik çizim veya ölçüleri mevcut mudur ? En azından fikir edinme açısından.. Kolay gelsin ...

• Arkadaşlar merhabalar, üniversite bitirme tezim için resimdeki gibi bir araç yapımı planladım. Çok profesyonel olmasına gerek yok. 1 kişiyi taşımalı ve üzerinde ileri geri şanzıman olması gerekiyor. 5,5 - 6,5 HP motor fazlasıyla yeter diye düşünüyorum. Acaba resimdeki gibi bir şase ve büyüklük olsa yeterli olur mu ? Yani motor, şanzıman gibi parçaları rahat yerleştirebilir miyiz ? Saygılarımla ...
     go-kart yapalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kzlyarasa -- 1 Aralık 2015; 16:04:26 >

• kzlyarasa kullanıcısına yanıt
    Merhaba kardeş sana öncelikle başarılar dilerim benim araç sana göre çok büyük tekerlerin dıştan dışa toplam boyu 130 cm ve aracın uzunluğu 280 cm falan olacak sanırım tam boyutlarını istersen resimleri mevcuttu fakat nereye koydum tam hatırlamıyorum hafta sonu garaja gittiğimde bakarım senin için
  • Resim nasil yuklerim

• 
Sayfa: önceki 671672673674675
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.