Şimdi Ara

go-kart yapalım (672. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.130
Cevap
134
Favori
3.331.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 670671672673674
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: buladan

Arkadaslar bende iki kisilik.bir buggy yapmak istiyorum iki kisi 160 kg motor ve şaseyle birlikte 240 kg ı 60la80 arasi hiza cikarabilecek ve 30 derecelik yokusu cikabilecegim motor hangisidir? Ayriica aracin önünü salincakli sistem yapmasini bilmiyorum.Bayadir okudum bilgi sahibi oldum salincak konusundan kimse bahsetmemis. Simdi arka aks rulmanla şaseye bagli olacak varyatoru de aksa baglicaz orayi biliyorum çat pat yardimci olursaniz sevinirim

Demek ki tam okumamışsın.Daha fazla incelersen detayları görebilirsin.Bunu yazarken amacım o kadar kişinin emeği paylaşımı var bunları görmezden gelmenin hoş olmayacağını belirtmekti.
    Burada ki paylaşımlardan bütün detayları ile bir araç yapmanız mümkün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedemir -- 23 Ekim 2015; 9:49:38 >
  • beyler almak isteyen olursa elimde gy6 scooter motorları için ileri geri kompakt bir şanzuman var fiyatı 329 tl dir isteyen olursa karşı yatağı 50 tl dir resimdeki siyah parça scotter çıkış milini direkt olarak buna bağlıyorsunuz ve yataklıyorsunuz

go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım

• jedemir J kullanıcısına yanıt
    Sn. jedemir, Sağlık sorunlarım nedeniyle aracımı tamamlayamadım ne yazık ki. Şimdilik sadece forumu izleyip teselli buluyorum. Saygılar ...
  • Jedemir kardes okumaya basladim ancak butun 672 sayfanin hepsini okuyacak ne vaktim var ne de imkanim o yuzden boyle yazmayi tercih ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yüksel varlı

Böylesini görmemişsinizdir !!!
    https://www.facebook.com/MuhendisBeyinler/videos/862371877209302/

Hocam kıcı başı ayrı oynuyor bunun :) ama harika birşey. teşekkürler paylaşım için
  • quote:

Orijinalden alıntı: yüksel varlı

Sn. jedemir, Sağlık sorunlarım nedeniyle aracımı tamamlayamadım ne yazık ki. Şimdilik sadece forumu izleyip teselli buluyorum. Saygılar ...

Hocam geçmiş olsun. Çok üzüldüm.
    Ne durumdasınız şimdi. Ne zaman paslaşmaya başlayacağız Allah kısmet ederse bilgi paylaşımı için?
  • Sistem.Prof. S kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun
  • Sistem.Prof. S kullanıcısına yanıt
    İyiyim çok şükür. Fakat güç gerektiren işlerden kaçınmam lazım. (bel fıtığı) ... Aklımızın yettiğince paslaşırız inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurtomba

Arkadaşlar merhaba. Salıncakli yapacak olduğum aracımda, şanzımandan hareketi tekerlege likte vermiş olduğum resimdeki şekilde aktarsam bir sıkıntı yaşarmıyım.
    http://i.hizliresim.com/yRm4GM.jpg

Onur şanzıman tarafına koyduğun mafsaldan bir de disk tarafına koyman lazım. Yataklama borusunun içi frezeli olmalı e mafsalın ucu frezeli yaaklama borusunun içerisnde ilergeri gezebilmeli . Ama tek salıncak kullanacaksan senin çizdiğin gibi mevzuu.
     go-kart yapalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.ismet -- 30 Ekim 2015; 14:54:23 >

• Merhaba arkadaşlar size go kart motoru hakkında birkaç sorum olacak. Öncelikle baktığım motorlarda şanzımanlı olanlar ve olmayanlar var. Yani motorun şanzımanlı olup olmaması neyi değiştiriyor bunu merak ediyorum. Motordan çıkan mile direkt bir dişli takılırsa olur mu? Bir de önerebileceğiniz bir motor var mı? Benim baktıklarım bu motorlar ;

http://www.makinahirdavat.com/pinfo.asp?pid=73591
    http://www.makinahirdavat.com/pinfo.asp?pid=66876

• quote:

Orijinalden alıntı: kutty

beyler almak isteyen olursa elimde gy6 scooter motorları için ileri geri kompakt bir şanzuman var fiyatı 329 tl dir isteyen olursa karşı yatağı 50 tl dir resimdeki siyah parça scotter çıkış milini direkt olarak buna bağlıyorsunuz ve yataklıyorsunuz

go-kart yapalım go-kart yapalım go-kart yapalım

Kutay bunun testlerini yaptınız mı ? Bunu kullanırken Fren balatalarını kullanabiliyor muyuz ? Anladığım kadarıyla kullanmak mümkün değil.Ölçülere gelince çap olarak arka jant göbeği ile aynı ancak genişlik biraz çok gibi geldi bana yani karşı yatağı kullanmak mümkün olmayabilir gibi. Eğer uygulanmış halini resmetseydin daha açıklayıcı olurdu. İhtiyacım olduğu için soruyorum bunları.Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: m.ismet

quote:

Arkadaşlar merhaba. Salıncakli yapacak olduğum aracımda, şanzımandan hareketi tekerlege likte vermiş olduğum resimdeki şekilde aktarsam bir sıkıntı yaşarmıyım.
    http://i.hizliresim.com/yRm4GM.jpg

Onur şanzıman tarafına koyduğun mafsaldan bir de disk tarafına koyman lazım. Yataklama borusunun içi frezeli olmalı e mafsalın ucu frezeli yaaklama borusunun içerisnde ilergeri gezebilmeli . Ama tek salıncak kullanacaksan senin çizdiğin gibi mevzuu.
     go-kart yapalım

Mustafa Abi, yataklama burcunun içi frezeli mafsalın ucu rahatlıkla gezebilir, ben resimde belirtmeyi unutmuşum. Abi çift Mafsal işi kafamı karıştırdı. Burda tek salıncak diye bahsettiğin ne oluyor.

• onurtomba O kullanıcısına yanıt
    çift salıncak dediğim bu. eğer gördüysen benimki gibi ?
     go-kart yapalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.ismet -- 5 Kasım 2015; 0:49:51 >
  • Mustafa abi, senin aracı gördüm aynı seninki gibi çift salıncaklı olacak. fakat herşeyi ayarlamıştım şimdi sıkıntı olacak. başka yapılabilecek bir şey görünmüyor mu?
  • quote:

Mustafa abi, senin aracı gördüm aynı seninki gibi çift salıncaklı olacak. fakat herşeyi ayarlamıştım şimdi sıkıntı olacak. başka yapılabilecek bir şey görünmüyor mu?

tek salıncağa dönebilirsin yada dediğim gibi bir mafsal daha olmalı. teknik resim biliyorsun anladığım kadarıyla , kafanda canlandır anlayacaksın mevzuyu .) Ben tek salıncağa çevirmeni öneririm. ben 2 salıncak kullandım , görsel olarak belki hoş gibi görünsede çokta bi esprisi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.ismet -- 5 Kasım 2015; 19:07:56 >
  • Mustafa abi işin açıkçası yeni bir mafsal yada şaft yerine tek Salıncak daha mantıklı. Fakat nasıl yapılacağı konusunda bir fikrim yok. Elinde Tek salıncakla ilgili teknik resim yada Fotoğraf varsa paylaşırmisin.

• quote:

Mustafa abi işin açıkçası yeni bir mafsal yada şaft yerine tek Salıncak daha mantıklı. Fakat nasıl yapılacağı konusunda bir fikrim yok. Elinde Tek salıncakla ilgili teknik resim yada Fotoğraf varsa paylaşırmisin.

valla bu kafayla ve paintle anca bu kadar oldu . bu şekillerde olabilir. ayrıca çoğu otomobildeki sistemde buna benzer çalışır. otomobil salıncaklarınıda incelersin

kolay gelsin
     go-kart yapalım go-kart yapalım

• Yok abi pek hoşuma gitmedi tek salıncak işi, en iyisi 1' er takım daha şaft alıp çift salıncaklıya devam etmek.. Uyarıların için teşekkür ederim.
  • jedemir J kullanıcısına yanıt
    Biraz geç oldu ama ben soyleyim zaten test edilmiş birşey bu gy6 150 cc lik motorlarda gayet güzel iş görüyor ancak bu trike tipi arkası 2 teker olan araç için çıkışı dişli tarafından alıyorsunn şanzuman kutusunun arkasındaki scooter motorunun kendisi direk çıkışına bunu bağlıyosun
     go-kart yapalım
  • erkanbenli E kullanıcısına yanıt
    Muravey bende kullanacam hem geri var hemde difransiyelli dönüşler manevralı olur seçim doğru

• 
Sayfa: önceki 670671672673674
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.