Şimdi Ara

GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.082
Cevap
85
Favori
149.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yani uyumlu bir sistem ile diyaloglar & efektler dengeli dinlenebilir ?
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Tabiki zaten uyumlu olmadığı zaman keyif almak zor oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben yine de diyaloglar kısık gelir sonuçta disc aktarımı böyle diye düşünmekteyim ama tabi bilemem ,sistem tecrübem olmadığı için .Başka yazan örnekler veren olursa daha iyi olur .Çünkü büyük bir sorun bence bu.Alacağım 3-4.000 liralık sistem / hoparlör ama film boyu kumanda elde izlemek zorunda kalacağım.Olmaz öyle fıtık olur atarım o sistemi ben
  • evet arkadaşlar heco victa 601 ile vedalaştık yerine dali zensör.3 geldi front olarak önlere koydum arkalarda zensör1 oldu uyum mükemmel oldu daliler hecolardan daha sert çalıyor hemen farkediliyor başlarda alışmak biraz zor oldu ama kulaklarım alıştı şimdi geriye center kaldı onuda zensör vocal yaptıkmı tam takım olucak
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Yani uyumlu bir sistem ile diyaloglar & efektler dengeli dinlenebilir ?

Arkadaşlar siz sinemanın doğasına aykırı birşey istiyor onun üzerinde fikir yürütüyorsınuz.Bir filmde aksiyon çatışma patlama sesleri nasıl olurda dialog sesinde olur tabikide dialog diğer sahnelere göre biraz kısık gelicek yoksa film boyunca bağıra bağıra konuşmamı istıyorsunuz.Mesela Er Ryan Kurtarmak bütün filmin o çıkarma sahnesi temposunda geçtiğini düşünsenize yani filmlerde sahneler bazen yükselir bazen düşer doğru olanda budur zaten.Bir korku filminde hep aynı tempoda ses gelirse nasıl yerinden zıplayacaksın😃Sistemin bütün hoparlörleri aynı marka olması iyidir fakat farklı farklı markaların birleşimindende iyi sistemler oluşturuyor arkadaşlar forumdada birçok örneği de vardır sanırım.Selamlar...

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    merhaba abi daliler hayırlı olsun güle güle kullan keyifle dinle :) 1-2 fotoğraf çekip yüklersen bizde dalileri görmüş oluruz :) dalilerin sert çalması sinemada iyi iş çıkartır diye düşünüyorum müzikte belki yorabilir en kısa zamanda vocali aldın mı sinema işi tamam olur tabi subwoofer düşünmüyorsan abi iyi günler kalın sağlıcakla ...
  • aydinsakaryali A kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam bu dediklerinize katılıyorum fakat kendimin ve arkadaşın sorun yaşadığı diyalog kısmını açıklayayım konuşma sesleri çok kısık oluyor cılız bir ses bu sefer sesi açıyorsunuz aksiyonlarda sistem coşuyor bu sefer hemen kısıyorsunuz malum birçoğumuz apartmanda yaşıyor müstakilde olsa ses açılır hiçbir sorun olmaz center db açsan bu seferde diğerlerini bastırıyor kısaca dengeli ve temiz ses elde edilemiyor kısaca benim isteğim tüm kanalları eşit bir şekilde birbirini baskılamadan detayları duyabilmek şuana kadar kullandığım sistemlerde pek keyif alamadım kompkat sete geçmeyi düşünüyorum onda belki istediğim sesi yakalayabilirim verdiğin bilgiler için teşekkür ederim iyi günler kalın sağlıcakla .....
  • des_955 kullanıcısına yanıt
    oynaticida vokal-konusma ayari yok mu?

• grezimonk kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam vokal konuşma ayarı derken ? nasıl bir ayar ?
  • des_955 kullanıcısına yanıt
    ses efektlerinde... bir kac markada gordum mac icin bile ekolayzir ayari vardi...

• grezimonk kullanıcısına yanıt
    bende 520 var eko ayarı var ama ben yapamıyorum kendi yapıyor detaylı ayarlar 9xx liserilerde var diğer markalarında 9xx liserilerine denk avrlerde güzel ayarlar var
  • subwofer olayını şimdilik düşünmüyorum malum apartman yaşamı sadece centeri zensör vokal yaptıkmı tamam inşallah iyi dileklerin için teşekkür ederim
    resimleri en kısa zamanda ekleyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tema59 -- 30 Haziran 2014; 14:42:52 >
  • Arkadaşlar merhaba

Yurtdışından yeni bir Avr alma şansım olduğu için elimdeki Sony Str-dn 840 model avr'imi satıyorum. Ürün henüz 7 aylık olup 17 daha garantisi mevcuttur.
    Bu arada ürünün herhangi bir kozmetik sıkıntısı yok, kolisi ve tüm aksesuarları tamdır. İlgilenen arkadaşlar özel mesaj yoluyla ulaşabilirler.

Bu arada fiyat 800tl'dir.

• quote:

Orijinalden alıntı: tema59

subwofer olayını şimdilik düşünmüyorum malum apartman yaşamı sadece centeri zensör vokal yaptıkmı tamam inşallah iyi dileklerin için teşekkür ederim
    resimleri en kısa zamanda ekleyeceğim

Hayırlı olsun Dali Hoparlörlerin.Çoğumuz apartman dairesinde oturuyoruz.Bir sistem oluştururken bir parça eksik oldumu inanın keyif alamıyorsunuz hele bu Sub olursa, Sub filmlerin can damarıdır.Bir Sublu birde Subsuz bir film zleyin ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.Bir Subun vereceği Bas etkisini Frontlar kolay kolay veremez hele Dalinin giriş seviyesi olan Zensor hiç veremez.Size tavsiyem sisteminizi bir Sub Woofer la tamamlamanız madem bu yola çıktınız..

• çok teşekkür ederim haklısınız sub eksikliğini hissediyorum sistemi bu haliyle bile ağız tadıyla dinleyemiyoruım sese hafif yüklensem yan daire geliyor abi ne seyrediyorsun diye soruyor yeni yapılar kartondan sanki adam alt katta öksürüyor biz yukarıdan duyuyoruz subsuz film izlemek çok keyif vermiyor ama idare edicez artık hecolar varken subu aramıyordum ama zensöre dönünce bariz farketti belki ileride ekleyebilirim
  • Kesinlikle aynı dert..yoksa patlama efekt elbet baskın olmalı..
    kompkat set mi ? Hangi setleri kullandınız şimdiye dek ? Siz halen set bulamamışken ben daha set almaya başlamayayım o halde.Çünkü fazla bütçem olmayacak.Yine sorun yaşarım ?
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam şuana kadar pioneer s-11 ve s-es3tb set kullandım pek keyif alamadım ağustos ayından sonra kısmet olursa kompakt bir set almayı düşünüyorum canton mx-125 veya harman kardon gibi sinemada keyif alacağımı düşünüyorum tabi alıp denemeden bir şey söylemek zor
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam aslında daliler çok sert değildi dinlediğim kadarıyla ama Hecolara kıyasla olabilir, bir de hoplar pişince ses değişebilir umarım memnun kalırsın.
  • çok sağol hocam daliler hecolara göre sert çalıyor heconun daha yumuşak bir tonlaması var dalinin ise daha sert ve tok çalıyor bir süre pişmesini bekliycez bakalım
  • Sub yoksa ses sistemlerinin tadı olur mu hiç. Bende apartmanda oturuyorum jbl 190-180 çifti ve 120 center var sub kaldı değiştirilecek yetersiz geliyor hkts lerin sub'ı. Gündüz son ses film izliyorum gece izlenecek diye birşey yok ya :)

• 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.