Şimdi Ara

Gigabyte G-Smart GS202 Hakkında ne biliyorsunuz ? Alınır mı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
23.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 2runn

Telefon özellik olarak fena değildi. Malzeme kaltesi orta sınıf. özellikle arka kapağı saran sillikonumsu malzeme 4. günde kapağı açıp kapatmaktan dolayı kenarlarından silinmeye başlamıştı. bazı arkadaşlar ürünün çift çekirdekli olduğunu sanmışlar ne yazık ki değil.
    Ayrıca yukarda paylaşılan ekran görüntüsü gerçeği kesinlikle yasıtmamakta! değil motorola atrix'i ve ya galaxy nexusu geçmeyi yanına yaklaşamaz o mtk işlemci ve 512 ramle. Çünkü üç telefonu da kullandım.

Alıntıları Göster
    iphone 3gs 32gb telefonumu satıp bunu aldım. Telefonu alalı 1 ay oluyor kullanıyorum. 32gb a kadar sd kart desteği var class10 sandisk aldım. Telefonu aldığımda rom update işlemini yaptım güncelledim.(Güncelleme V17 de türkçe konuşmaları daha iyi anlıyor)Çift hat desteği benim için olmazsa olmazdı bankalar için ayrı bir hat kullanıyorum şimdi çok rahatladım. Dağda bayırda veri bağlantısını açıp skype ile görüntülü görüşme yapabiliyorum. hd kalitesinde fotoğraflar çekebiliyorum. Menüler ve programlar arası geçişler çok hızlı (sd kartın etkiside var) Uygulamalardan çıktığımda uygulamayı kapat gibi bir ayar var onu yapmayan arkadaşlar ağır çalışıyor diyebilir veya task killer programını kullanabilirsiniz. 3gs ile kıyasladığımda sınıf atladım diyebilirim, daha büyük bir ekran, flashlı bir arka kamera, ön tarafta kamera olması görüntülü görüşme için şart zaten. Kısacası bu fiyata (425 TL) bu teknoloji gayet tatmin edici. Gigabyte ı anakart olarak severdim telefonunuda sevdim tek eksisi pek bilinen bir telefon olmadığı için kılıf aksesuar vs bulmak zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: boaob

iphone 3gs 32gb telefonumu satıp bunu aldım. Telefonu alalı 1 ay oluyor kullanıyorum. 32gb a kadar sd kart desteği var class10 sandisk aldım. Telefonu aldığımda rom update işlemini yaptım güncelledim.(Güncelleme V17 de türkçe konuşmaları daha iyi anlıyor)Çift hat desteği benim için olmazsa olmazdı bankalar için ayrı bir hat kullanıyorum şimdi çok rahatladım. Dağda bayırda veri bağlantısını açıp skype ile görüntülü görüşme yapabiliyorum. hd kalitesinde fotoğraflar çekebiliyorum. Menüler ve programlar arası geçişler çok hızlı (sd kartın etkiside var) Uygulamalardan çıktığımda uygulamayı kapat gibi bir ayar var onu yapmayan arkadaşlar ağır çalışıyor diyebilir veya task killer programını kullanabilirsiniz. 3gs ile kıyasladığımda sınıf atladım diyebilirim, daha büyük bir ekran, flashlı bir arka kamera, ön tarafta kamera olması görüntülü görüşme için şart zaten. Kısacası bu fiyata (425 TL) bu teknoloji gayet tatmin edici. Gigabyte ı anakart olarak severdim telefonunuda sevdim tek eksisi pek bilinen bir telefon olmadığı için kılıf aksesuar vs bulmak zor.

Hocam 425 TL'ye nereden aldığını bizimle paylaşır mısın?

• quote:

Orijinalden alıntı: mocobain

quote:

Hocam 425 TL'ye nereden aldığını bizimle paylaşır mısın?

Alıntıları Göster
    gitti den aldım, %5 indirim olduğu gün aldım. %10da kredi kartı bonusu var, şu andada yk bankasının var sanırım

• quote:

gitti den aldım, %5 indirim olduğu gün aldım. %10da kredi kartı bonusu var, şu andada yk bankasının var sanırım

Alıntıları Göster
    telefonu 3 ay önce aldım 10 üzerinden 8 puan veriyorum.2 puanıda kozmetikden kırdım :D ...
    yanlız telefonun ses çıkışı yani handset inden gelen ses bozulduçok kısık geliyor arada kulaklığı takınca düzeliyor 1 2 gün sonra tekrar bozuluyor servise verecem bakalım ne sonuç çıkacak
  • quote:

Bellek ve ram durumu hakkında bilgi verebilir misin? Bendeki şöyle:
    SD KART: (Taktım sd kartın belleğini gösteriyor) 14.63GB
    Telefon belleği: 1,58GB
    Dahili bellek: 0,99GB

Dahili 4GB, ram 512MB olması gerekiyordu. Yukarıdaki hesaba göre 2,5GB belleği var. Sende de durum aynı mı?

• Arkadaşlar telefon gayet başarılı. Yanlız 2 versionu var. GS202 ve GS202+ Farkları nedir araştırmadım.
    Bendeki GS202+ modeli. Telefonun tek kusuru ses seviyelerinin düşük olması. Özellikle telefonla görüşme esnasında
    memnuniyetsizlik yaratıyor (du). Biraz çalışmayla onu da çözdük.
    Benzer sorunu olan arkadaşlar için mühendislik menüsü kodu *#*#2584560#*#*
    Bu kodları telefon çevirir gibi tuşlayın. Karşınıza Android sistemlerin Denetim Masası diyebileceğiniz
    Engineer Menu gelecek. Burdan Audio seçeneğine girim Normal Mode ve Headset altındaki Max Vol (0..160) seçeneğinin
    karşısındaki değeri 158 yapın. Başkaca birşeyle oynamanıza gerek yok (çok bilinçli değilseniz oynamayın...)
    Meraklı arakadaşlar için aynı sayfada Level0-Level6 değerler var. Bu da telefonun ses artırma/azaltma tuşuna
    basınca hangi seviyede ne kadar ses çıkacağını belirleyen değerlerdir. Ama Max Vol değeri sizin işinizi görür.
    Ayrıca ana menü altında telefonun teknik ayarlarının yapıldığı başkaca bölümler de göreceksiniz.
    Lütfen buraları oynamayın. Telefonunuzu telefon olmaktan çıkarabilirsiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: ayca5001

Arkadaşlar telefon gayet başarılı. Yanlız 2 versionu var. GS202 ve GS202+ Farkları nedir araştırmadım.
    Bendeki GS202+ modeli. Telefonun tek kusuru ses seviyelerinin düşük olması. Özellikle telefonla görüşme esnasında
    memnuniyetsizlik yaratıyor (du). Biraz çalışmayla onu da çözdük.
    Benzer sorunu olan arkadaşlar için mühendislik menüsü kodu *#*#2584560#*#*
    Bu kodları telefon çevirir gibi tuşlayın. Karşınıza Android sistemlerin Denetim Masası diyebileceğiniz
    Engineer Menu gelecek. Burdan Audio seçeneğine girim Normal Mode ve Headset altındaki Max Vol (0..160) seçeneğinin
    karşısındaki değeri 158 yapın. Başkaca birşeyle oynamanıza gerek yok (çok bilinçli değilseniz oynamayın...)
    Meraklı arakadaşlar için aynı sayfada Level0-Level6 değerler var. Bu da telefonun ses artırma/azaltma tuşuna
    basınca hangi seviyede ne kadar ses çıkacağını belirleyen değerlerdir. Ama Max Vol değeri sizin işinizi görür.
    Ayrıca ana menü altında telefonun teknik ayarlarının yapıldığı başkaca bölümler de göreceksiniz.
    Lütfen buraları oynamayın. Telefonunuzu telefon olmaktan çıkarabilirsiniz..
    Bu telefon alınır mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: LittleMonster

Bu telefon alınır mı ?

http://www.bimeks.com.tr/urun/126864/gigabyte-gsmart-gs202-beyaz.aspx#comments
    http://www.hepsiburada.com/liste/ReviewsProduct.aspx?productId=telcepgigags202&pn=0&sortBy=lastAllTime&c=Telefon&r=0
    Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Ekran kalitesi, +özellikleri, hızı (program, internet, wifi vs.) süper bir cihaz. Tek ızdırabım kılıf bulamıyorum. Alırken hediye bir kılıf verdiler fakat uygun değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsari -- 28 Temmuz 2013; 13:19:02 >

• Arkadaşlar ikinci hattan gelen çağrılara telefonum zaman zaman kapalı gözükuyor. Yani ikinci hatta hangi SİM kartı takılıysa o simden gelen çağrılar bana zaman zaman ulaşmıyor, arayana kapalı gözüküyor. Diğer hat ile görüşme yapmıyorum, yani telefon meşgul değil. Böyle olmasına rağmen zaman zaman (zaman zaman diyorum çünki bunu her zaman yapmıyor) arayanlar bana ikinci hat üzerinden (o yuvaya hangi sim kart takılı olursa olsun) ulaşamıyorlar. Telefonumun Bimeksden aldım. Henüz birkaç aylık. Garanti süresini uzattım, şu an 5 yıllık bir garantim var ama bu sorun sanki yazılım ile ilgili bir hata gibi geliyor. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar varmı aranızda. Kartları da yer değiştiriyorum arkadaşlar. Böyle bir öneride gelecek biliyorum sizlerden. Ama değiştirdiğim kartlarda da ayni sorunu yapıyor ara sıra. Tabiki 2. hattan arayanın daha sonra Kim aramış mesajı geliyor ve sinirlerimi bozuyor. Ne yapalım, gerekirse geri göndereceğeiz. Ama ben önce sizlerin değerli yorumlarını almak istiyorum. SAYGILAR...

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbes

Arkadaşlar ikinci hattan gelen çağrılara telefonum zaman zaman kapalı gözükuyor. Yani ikinci hatta hangi SİM kartı takılıysa o simden gelen çağrılar bana zaman zaman ulaşmıyor, arayana kapalı gözüküyor. Diğer hat ile görüşme yapmıyorum, yani telefon meşgul değil. Böyle olmasına rağmen zaman zaman (zaman zaman diyorum çünki bunu her zaman yapmıyor) arayanlar bana ikinci hat üzerinden (o yuvaya hangi sim kart takılı olursa olsun) ulaşamıyorlar. Telefonumun Bimeksden aldım. Henüz birkaç aylık. Garanti süresini uzattım, şu an 5 yıllık bir garantim var ama bu sorun sanki yazılım ile ilgili bir hata gibi geliyor. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar varmı aranızda. Kartları da yer değiştiriyorum arkadaşlar. Böyle bir öneride gelecek biliyorum sizlerden. Ama değiştirdiğim kartlarda da ayni sorunu yapıyor ara sıra. Tabiki 2. hattan arayanın daha sonra Kim aramış mesajı geliyor ve sinirlerimi bozuyor. Ne yapalım, gerekirse geri göndereceğeiz. Ama ben önce sizlerin değerli yorumlarını almak istiyorum. SAYGILAR...
    Bende bir bilişimci olarka 6 aydır kullanıyorum ve telefonu çok iyi biliyorum , birincisi garantisine Datastar bakıyordu KVK 'ya devretmişler bu bir ,ikincisi kamerası çok kötü az bir karanlıkta pek iyi değil , sarjı bir gün zor gidiyor , bugün ön kamera bulanıklaştı ve düzelmedi , sarj girişinin yukarıda olması pek mantıklı değil ve konuşurken sarjda ise giriş geri gerilme dolayısı ile bozuluyor , tüm bunlar başkasının başına gelmemiş olabilir ama şunu öğrendim ki telefon cep telefon üreticilerinden alınır ,dün anakart üretip bugün telefon çıkarma hevesinde olanlar ,tamir işlerinide KVK'ya devretmek durumunda kalırlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: daloglubilisim

Bende bir bilişimci olarka 6 aydır kullanıyorum ve telefonu çok iyi biliyorum , birincisi garantisine Datastar bakıyordu KVK 'ya devretmişler bu bir ,ikincisi kamerası çok kötü az bir karanlıkta pek iyi değil , sarjı bir gün zor gidiyor , bugün ön kamera bulanıklaştı ve düzelmedi , sarj girişinin yukarıda olması pek mantıklı değil ve konuşurken sarjda ise giriş geri gerilme dolayısı ile bozuluyor , tüm bunlar başkasının başına gelmemiş olabilir ama şunu öğrendim ki telefon cep telefon üreticilerinden alınır ,dün anakart üretip bugün telefon çıkarma hevesinde olanlar ,tamir işlerinide KVK'ya devretmek durumunda kalırlar.

Alıntıları Göster
    çift sim kart ile ilgili sorun yaşayanlar şu romu kullanabilir:http://www.gigabytecm.com/goodscontent.php?id=15&type=2

• quote:

Merhaba, yok arkadaşım yok. Söylediklerinin hepsi %1500 doğru... Bugün itibariyle telefonumdan hala haber yok. Sorun dizboyu. Şikayetlerim giderilmediği gibi ürün iadesi de kabul edilmedi. Her platformda yazıcam Datastar ve KVK rezilliğini. Adamlar pişkin pişkin istediğin yere şikayet et diyip yüzüme telefon kapattı... Datastar iyimiş ürün değişimi yapıyomuş, müşterisini mağdur etmiyomuş. Ben bu ürünü kullanamıyorum telefon stabil değil ses duyulmuyor dedim. Ya yook şuyu böyle buyu böyle diyosunuz dedi bana... Sakın sakın yaklaşmayın... Buradanda bu yorumu kaldırmiycam. Çözsünler sorunu adam gibi sahip çıksınlar cihazlarına...

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkersezer85

quote:

Merhaba, yok arkadaşım yok. Söylediklerinin hepsi %1500 doğru... Bugün itibariyle telefonumdan hala haber yok. Sorun dizboyu. Şikayetlerim giderilmediği gibi ürün iadesi de kabul edilmedi. Her platformda yazıcam Datastar ve KVK rezilliğini. Adamlar pişkin pişkin istediğin yere şikayet et diyip yüzüme telefon kapattı... Datastar iyimiş ürün değişimi yapıyomuş, müşterisini mağdur etmiyomuş. Ben bu ürünü kullanamıyorum telefon stabil değil ses duyulmuyor dedim. Ya yook şuyu böyle buyu böyle diyosunuz dedi bana... Sakın sakın yaklaşmayın... Buradanda bu yorumu kaldırmiycam. Çözsünler sorunu adam gibi sahip çıksınlar cihazlarına...

Alıntıları Göster
    Onların havası biz burada sorunları yazdığımız sürece yavaş yavaş inmeye başlar ,orada çalışan 3-5 maaşlı adam buna karar veremez , adam gibi cihaza bakmak zorundalardır yeterki bizler nasıl hareket edeceğimizi bilelim .

• quote:

Onların havası biz burada sorunları yazdığımız sürece yavaş yavaş inmeye başlar ,orada çalışan 3-5 maaşlı adam buna karar veremez , adam gibi cihaza bakmak zorundalardır yeterki bizler nasıl hareket edeceğimizi bilelim .

Alıntıları Göster
    İki sim kart takılı iken hiç konuşma yapmadığınız halde birinin kapalı gözükmesi bir arızadır ve hemen garantiye yollayınız anakart değişimi yapıyor KVK bilginiz olsun , yanlız süre uzun oluyor çünkü KVK Gigabyte'den anakart istiyor ve 1 ay gibi bir süre beklemek zorunda kalınıyor , bu ürünü düşünenler kesinlikle almasınlar fiyatına kanıpta.

• quote:

İki sim kart takılı iken hiç konuşma yapmadığınız halde birinin kapalı gözükmesi bir arızadır ve hemen garantiye yollayınız anakart değişimi yapıyor KVK bilginiz olsun , yanlız süre uzun oluyor çünkü KVK Gigabyte'den anakart istiyor ve 1 ay gibi bir süre beklemek zorunda kalınıyor , bu ürünü düşünenler kesinlikle almasınlar fiyatına kanıpta.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bu telefonu kullananlardan biraz daha yorum bekliyorum
  • acemix kullanıcısına yanıt
    Yazdım yukarıda görmediniz sanırım sorunlu bir telefon , ben yolladım bir aydır KVK'da yurtdışından anakart bekleniyor ve bu sorunu yaşayan yüzlerce kişi var , sikayet var isimli siteyede aratın cihazı görürsünü zaten
  • quote:

Yazdım yukarıda görmediniz sanırım sorunlu bir telefon , ben yolladım bir aydır KVK'da yurtdışından anakart bekleniyor ve bu sorunu yaşayan yüzlerce kişi var , sikayet var isimli siteyede aratın cihazı görürsünü zaten
    yüzlerce sorun var demişsiniz ama 2-3 tane şikayet var. genede sözünüzü dikkate alacağım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsari

quote:

Dahili 4GB, ram 512MB olması gerekiyordu. Yukarıdaki hesaba göre 2,5GB belleği var. Sende de durum aynı mı?

Bu telefonu almak istiyorum.
    Ancak hafiza olarak 4 GB deniyor.
    Android 4un kapladigi alani cikartinca uygulama yuklemek icin ne kadar ter kaliyor ?
    (Kullandigim programlar karta yuklemeye izin vermiyor)

• quote:

Orijinalden alıntı: rival2

quote:

Orijinalden alıntı: hsari

quote:

Bu telefonu almak istiyorum.
    Ancak hafiza olarak 4 GB deniyor.
    Android 4un kapladigi alani cikartinca uygulama yuklemek icin ne kadar ter kaliyor ?
    (Kullandigim programlar karta yuklemeye izin vermiyor)

Alıntıları Göster
    Kesinlikle tavsiye edilmez , benim telefonum 65 gündür KVK'da ve hala Gigabayte (datastar) firmasından anakart bekleniyor . Çabuk bozulduğu gibi Türkiye'de en sorumsuz firmalardan olan KVK teknik hizmeti ile ilgileniyor ,onun için tavsiye etmem ,şuan mahkeme aşamasındayım 1 hafta içinde de gelmesse cihazım artık hukuk yolu ile alacağım .
     Gigabyte G-Smart GS202  Hakkında ne biliyorsunuz ? Alınır mı ?

• acemix kullanıcısına yanıt
    Şuan itibari ile tekrar bakınız şikayetlere , insanlar aciz her sorunda sosyal medyaya başvurmuyor , 65 gündür cihazım KVK'da ve gigabyte anakart göndermiyor ve yasal olarak değişim yapması gerekirken yapmıyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.