Şimdi Ara

GİGABLUE PROFESYONEL LİNUX SETTOP BOX ÜRÜNLERİ (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
359
Cevap
5
Favori
48.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ZDZB

Arkadaşlar, bir de bu cihazlar IPTV'yi destekliyor ya, bu IPTV'yi nasıl kullanacağız bu cihazlarda, hiç anlamıyorum , anlayan birisi benim anlayacağım şekilde detaylandırmadan anlatıverirse çok sevinirim.

Evet gigablue nun tüm modelleri iptv yi destekliyor. Dreambox edit kanal düzenleme programına ip tv linklerini yazarak veya istedğiniz listeye ekleyerek ip tv kanallarını düzenleyebiliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Arkadaşlar
    Receiver dünyasından bayağı uzak kaldım
    5 senedir kullandığım ATlanta HD box tuşssuz model son zamanlarda sorun cıkartmaya basladı
    Tamir ettireceğim ama olmaz ise yeni cihaz alabilirim
    Aklımda Gigablue veya Vu+ var 500 - 600 TL civarı

Digi veya Dsmart yok , LCD 102 ekran TV var

Bu cihazı kullananların bilgilerine göre kararımı vereceğim
    Benim için cihazın reklam bilgileri değil kullanıcı yorumları ön plandadır

Ne istiyorum?
    Atlantadan daha hızlı kanal geçişi, PC den direk cihaza erişim, favori listelerinin kolay duzenlenmesi,
    media player evde var çok muhim değil

1 - Bu cihaza Yazılım guncellemesi ne kadar sıklıklı geliyor?
    2 - mkv veya MP4 videolarda max kaç GB dosyayı takılmadan oynatabilir?
    3 - Cihaza bağlı diske network üzerinden film veya ses dosyası PC den atabiliyor muyuz?
    4 - Cihaza harici bir cihazdan görüntü bağlayıp diske kayıt yaptırmak mümkün mü?
    Mesela video kamerayı RGB kablosu ile cihaza bağlayacağım
    yayın gibi gösterip diske kayıt yapmasını isteyeceğim. Bu mümkün müdür?

5 - Cihazda kitlenme veya kendi kendine kapanıp açılma vs gibi sorun var mı siz rastladınız mı?

6 - Bunlarda da pc gibi rami daha sonra arttırmak mümkün mü?

7 - 2. ci tuner takarak ne gibi özelliklerden faydalanırım? birini seyredip diğerini kaydedebilir miyim? veya baska neler??

8 - Pip olabiliyor mu? bunları yaparken cihazda kasma olur mu?
    9 - Cihazın hızı için işlemciden sonra nand flash mı yoksa ram mi önemlidir?
    10 - Bu cihazda En çok beğendiğiniz yönü özelliği nedir?
    11 - Ve hiç sevmediğiniz veya şu özellik veya menusu şöyle olsun diyeceğiniz bir özellik var mı?
    12 - küçük panelde TV gösterince cihazda yavaslama veya kasma oluyor mu?

PC den direk cihaza erişim zaten enigma 2 tabanlı cihazların olmazsa olmazıdır.
    Kumanda yerine Dreambox edit kanal düzenleme programıyla kanalları jet hızıyla düzenleyebilir ve pc üzerinden cihaza 2 sn de gönderebilirsiniz. Bu konuda en pratik ve uygulaması en hızlı uydu alıcılarıdır. Media player desteği zaten uydu alıcılarında olabilen en iyi seviyededir.

1-) Cihaza 17 tane yazılım grubu destek verdiği için neredeyse her hafta yeni yazılım çıkıyor ancak siz her yeni çıkan yazılımı yüklemek zorunda değilsiniz.
    2-) mkv veya mp4 videolarında 20 gb lık bir filmi izledim donmadan takılmadan ama daha yüksek kapasiteli olanlarıda izleyebilecfeğinizi düşünüyorum.
    3-) Evet yapabiliyorsunuz depo olarak bile kullanbilirsiniz
    4-) Hayır değil sadece kendi kaydını yapar. Ancak şunu yaopabilirsiniz kamera ile yapılan kaydı bilgisayarınızdan cihaza ağ üzerinden aktarıp izleyebilirsiniz.
    5-) Yazılımlar uyumlu ise hiçbir sorun olmaz yanlış eklenti veya yazılım yüklenirse olabilir ama yeniden doğrusunu yüklersiniz ve sorun ortadan kalkar.
    6-) hayır mümkün değil o nedenle yeni modelleri daha hızlı çıkıyor
    7-) Evet 2. tuner kısmına uydu tuneri takarsanız bir kanalı izlerken diğerini kaydedebilirsiniz veya karasal , kablolu tuner ( hybrit) takarsanız kablolu yayınlarıda aynız amanda ( teledünya) izleyebilirsiniz. 2017 den sonra yayın hayatına geçecek olan karasal dijital kanallarıda yine izleyebileceksiniz.
    8-) Pip özelliği sadece quad plus modelinde mevcuttur
    9-) Birinci sırada işlemci öndemlidir. 2. sırada ram önemlidir.
    10-) Bizim testlerimizde quad plus a yakın bir hızı var en iyi özelliği bu.
    11-) :) Menüler zaten tercih meselesi isteğinize göre menü yükleyip kullanbiliyorsunuz bu cihazlardaki en önemli özellik seçiminizde özgürsünüz
    12-) Hayır kesinlikle hiçbir yavaşlama yok direk aynı anda gösteriyor

Saygılar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: amatörttl

Valla sorular güzel ben atlanta g5 bekliyordum çıkarsa tabi yada bu cihazı alacağım sorulari bir yanıtlayan olursa güzel olur. Beklemedeyiz

arkdaşlar sizin gibi hadi ben de beklemeye geçtim şimdi, ama biz daha çok bekleriz, bu başlığı açan HDsatış adlı HepsiDijital firmasının yetkili birisi, lakin adam haftada bir girip bakmaz mı burda ne oluyor bitiyor, bizi yakinen ilgilendiren bir konu var mı, müşterilerin bizden beklentileri var mı diye... ama nerde böyle vurdumduymaz, böyle umursamaz bir firma görmedim. EMU özelliğini sordum telden bir kişiye, onun verdiği cevapla, sitelerindeki canlı destek özelliğini kullanarak sorduğum kişinin verdiği cevap arasında 170 derece veya 190 derece olsun baya bir fark var, çok az kısmı birbirinin söylediği cümleleri destekliyordu. Giderek soğuyorum gigablue lerden, tanıtım ile gerçek özellikleri arasında uyuşmazlık olduğu kanaati hakim olmaya başladı ben de bilginize.... Not: Bu mesajıma HDsatış adlı başlık sahibi kimse ne zaman cevap verir bilmiyorum, tahminim 2 ayı geçer, onu da geçerse zaten bişi yazmasın...

Yine aynı cümleler bunun cevabını yukarıda vermiştim. Ancak ara ara buraya bakıyoruz merka etmeyin anlık sorunuz olursa hepsidijital co m üzerinden zaten canlı destek hizmeti sunuyoruz kafanızda oluşan sorulara cevap alabilirsiniz.

Şunu iddea edebiliriz. Firma olarak Gigablue markası teknik arkadaşlarımızla en çok destek verilen markadır. Bu kadar fazla teknik kişi hiçbir enigma cihaz ithal eden firmada yoktur.
    Buda işin destek noktasına ne kadar önem verdiğimizide gösterir. Ayrıca gigableu markası artık bir dünya markası haline gelmiştir. Almanyada bir Türk şirketinin bu başarısında kullanıcıların gösterdiği büyük ilgi ve memnuniyet öenmlidir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: S10ERM

quote:

quote:

Valla sorular güzel ben atlanta g5 bekliyordum çıkarsa tabi yada bu cihazı alacağım sorulari bir yanıtlayan olursa güzel olur. Beklemedeyiz

arkdaşlar sizin gibi hadi ben de beklemeye geçtim şimdi, ama biz daha çok bekleriz, bu başlığı açan HDsatış adlı HepsiDijital firmasının yetkili birisi, lakin adam haftada bir girip bakmaz mı burda ne oluyor bitiyor, bizi yakinen ilgilendiren bir konu var mı, müşterilerin bizden beklentileri var mı diye... ama nerde böyle vurdumduymaz, böyle umursamaz bir firma görmedim. EMU özelliğini sordum telden bir kişiye, onun verdiği cevapla, sitelerindeki canlı destek özelliğini kullanarak sorduğum kişinin verdiği cevap arasında 170 derece veya 190 derece olsun baya bir fark var, çok az kısmı birbirinin söylediği cümleleri destekliyordu. Giderek soğuyorum gigablue lerden, tanıtım ile gerçek özellikleri arasında uyuşmazlık olduğu kanaati hakim olmaya başladı ben de bilginize.... Not: Bu mesajıma HDsatış adlı başlık sahibi kimse ne zaman cevap verir bilmiyorum, tahminim 2 ayı geçer, onu da geçerse zaten bişi yazmasın...

Hocam selam amaç F1 izleme ise internal emu çözen Dreambox HD800 se cihazına bakınız serkan hocam beni bu cihaza yönlendirdi tabi ben isi bilmediğim için vu+zero aldım hata yaptımondada isviçrenin SRF1 kanalından full hd izliyorum ama server desteği ile neyse bahsetmiş olduğum cihaza bi bakın işinizi görecektir selamlar

Adını verdiğiniz cihazı inceledim, tşk. ederim ilginize. Lakin cihaz hem pahalı hem de genel özellikleri gigabule ultra ue kadar iyi değil (bana öyle geldi). Ben çok profesyonelce kullanmayacağım alacağım cihazı, o yüzden çok para vermek istemiyorum. GigaBlue marka cihazların emu özelliğine aldandım galiba. pek işe yaramayan bir emu su varmış edindiğim bilgiye göre. Sizin bahsettiğiniz cihaz mesela astra uydusundaki skysport veya eurosport gibi f1 yayınlayan veya diğer motorsporlarını yayınlayan şifreli kanalların şifresini de mi çözüyor. bana asıl lazım olan bu. Gigablue hakkında benim meramıma uyan bilgi sahibi arkadaşların yorumlarını alabilirsem çok sevineceğim. Ben yaşını başını almış biri olarak fazla detay teknolojiyi artık pek kullanamıyorum, yani adapte olamıyorum, cihazı aldığım zaman çözmekte zorlanmayım istiyorum.

Dreambox 800 ile gigablue ultra ue arasında dağlar kadar fark var. Modül girişi olmaması da dezavantajı. emu olarak sistem aynıdır enigma 2 ile çalışan tüm cihazlarsa aynı yolla tüm emular çalışır.

• Wetek hakkinda bilgi burda verilecek mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onu sitemizdeki canlı desteğe bağlanıp sorabilirsiniz. Memnuniyetle cevaplarız. Bu kategori ise sadece Gigablue ürünleri içindir.
  • GİGABLUE X1 HD NİN HIZINI SOLO2 VEYA SOLO SE İLE KARŞILAŞTIRIRMISINIZ BU CİHAZIN HIZLI OLDUGU SÖYLENİYOR NE KADAR DOGRU
  • Vu+ mi arkadaşlar gigablue mi?

gigablue ue modelini kullanan var mı ,iptv çalışması nasıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byskandal -- 28 Ağustos 2015; 15:40:57 >
  • Elimde satılık üç tunerli gigable hd QUAD Plus receiver vardır. İlgilenenler pm atabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karahan_38

GİGABLUE X1 HD NİN HIZINI SOLO2 VEYA SOLO SE İLE KARŞILAŞTIRIRMISINIZ BU CİHAZIN HIZLI OLDUGU SÖYLENİYOR NE KADAR DOGRU

Gigablue X1 HD nin hızı söylendiği gibi gayet hızlı bir cihaz. Zaten çıktığından bu yana avrupada ve ülkemizde yok satıyor. Bu kadar talep göreceği belli değildi. Ultra ue ile hızı aslında aynıdır. Enigma 2 giriş seviyesi cihazdır. Ve standart uydu alıcılarının hepsinden daha fazla işlevi özelliği vardır. En düşük fiyatlı enigma 2 uydu alıcısıdır.

http://www.hepsidijital.com/gigablue-x1-hd

• quote:

Orijinalden alıntı: byskandal

Vu+ mi arkadaşlar gigablue mi?

gigablue ue modelini kullanan var mı ,iptv çalışması nasıl

Gigablue nin yeni tüm modelleri X1 dahil çok hızlı cihazlardır. Fiyat olarak daha avntajlıdır.
  • Arkadaşlar 200-250 tlye kadar bir uydu alıcısı alacağım sadece ccam ve iptv desteği olsa yeterli benim için hd olmasına vs. gerek yok kendi odama koyacağım zaten
  • Gigablue nun en düşük fiyatlı ürünü x1 dir o fiyatlarda gigablue da ürün yok malesef. ama ip tv destekli o fiyatlara hiremco chipbox modelini alabilirsiniz.
  • Diğer marka cihazlar için sitemizdeki canlı destekten dilediğiniz teknik bilgiyi sorabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeemin

Arkadaşlar 200-250 tlye kadar bir uydu alıcısı alacağım sadece ccam ve iptv desteği olsa yeterli benim için hd olmasına vs. gerek yok kendi odama koyacağım zaten

ozaman daha alt sınıf ürünlere bakabilirsiniz. Burası enigma tabanlı cihazlardan gigablue konusu.
  • quote:

Arkadaşlar, bir de bu cihazlar IPTV'yi destekliyor ya, bu IPTV'yi nasıl kullanacağız bu cihazlarda, hiç anlamıyorum , anlayan birisi benim anlayacağım şekilde detaylandırmadan anlatıverirse çok sevinirim.

ip tv aldığınız size zaten mail ilde dosya gönderiliyor. Cihaza ftp den bağlanmasını biliyorsanız ftpden cihaza bağlanıp ETC klasörü içinde ENİGMA2 klasörü vardır oraya maildeki dosyanızı atmanız yeterlidir. Sonra cihazı yendein başlatıyorsunuz kanal listesine iptv gelmiş olacaktır.
  • quote:

Wetek hakkinda bilgi burda verilecek mi

Bu bölüm gigablue bölümü :)
  • merhaba gigablue hd 800 se receiverım var hepsidijitalden aldım. receivera güncelleme falan hiçbişey yapmadım. kabloyla modeme bağlıyorum sonra güncelle mi diyorum veya usb den mi güncelleyeceğim. bootloader ne demek biraz acemiyim. birde cccam server almayı düşünüyorum emaille yollanacakmış sitesinden okudum ama önce receiverı mı güncellemek gerekir. cccamserver aboneliği yüklemek için ayrıca kart filan almak gerekirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HDsatış

Konuyu teknik ekibe ileteceğim ama zanndersem bu konu üzerinde çalışan bazı kullanıcılarımız vardı.

bu konuda biraz kafam karıştı .bana bir fikir verirseniz sevinirim.bu cihazlarda elbette iyidir.fakat neredeyse tek kriterim var..çok net iyi bir görüntü.şifreli kanalmış,kar girişiymiş,wifi ymiş,vb şeyler benim için önemli değil.140 ekran bir uhd led kullanıyorum...sadece görüntüsü çok iyi bir uydu arıyorum..biraz araştırdım ve işlemci olarak (BCM7362S) bunu kullanan cihazların çok iyi görüntü verdiği sonucuna ulaştım...bu konu hakkında görüşlerinizi paylaşırsanız ve bir iki model alıcı önerirseniz sevinirim...
    iyi çalışmalar.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.