Şimdi Ara

Geniş Çaplı Orta Dünya Soy Ağacı Çalışmam [İlk Soy Ağacı Genişletildi] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
20
Favori
22.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: su_şişesi

İnsan bi hikayeden para kazanmaya başlinca nasıl genişletiyo arka planı şaşılacak şey doğrusu

Tolkien'in bunlara daha hikayeyi satmadan başladımış, kaldı ki Tolkien ölmeden bunların neredeyse hepsi yayımlanmıyor.Para için değil, mükemmeliyetçi biri olduğu için yazmıştır.Zaten kendisi Oxford'da dil bilimciydi.

@Koios

Yukarıda da belirttim, ben bu konuyu açtığımda bu site daha yoktu, ayrıca benim ki biraz daha düzenli, onların ki çok iç içe ama diye düşünüyorum.Orayıda kullanabilirsiniz, diğer karakterler de olunca daha geniş oluyor ama bunun üstünde baya uğraştım yani, ordan çekmişim muamelesi yapmayın.

@Aelthalyste

Silmarillion, Hurin'in Çocukları, Hobbit, Bitmemiş Öyküler için İthaki'yi, Yüzüklerin Efendisi tek seçenek zaten Metis'i tercih edin.12 Kitabın ilk ikisi Kayıp Öyküler 1-2 adıyla altıkırkbeş tarafından çevrildi ama çok kötü bir çeviri var ve bazı karışıklıklara yol açıyor.O yüzden onu tavsiye etmiyorum, okuyacaksanız İngilizce okuyun.Ya da İthaki'nin çevirisini baştan yapıcağı söylentileri var onu bekleyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fingolfin.

quote:

Orijinalden alıntı: su_şişesi

İnsan bi hikayeden para kazanmaya başlinca nasıl genişletiyo arka planı şaşılacak şey doğrusu

Tolkien'in bunlara daha hikayeyi satmadan başladımış, kaldı ki Tolkien ölmeden bunların neredeyse hepsi yayımlanmıyor.Para için değil, mükemmeliyetçi biri olduğu için yazmıştır.Zaten kendisi Oxford'da dil bilimciydi.

@Koios

Yukarıda da belirttim, ben bu konuyu açtığımda bu site daha yoktu, ayrıca benim ki biraz daha düzenli, onların ki çok iç içe ama diye düşünüyorum.Orayıda kullanabilirsiniz, diğer karakterler de olunca daha geniş oluyor ama bunun üstünde baya uğraştım yani, ordan çekmişim muamelesi yapmayın.

@Aelthalyste

Silmarillion, Hurin'in Çocukları, Hobbit, Bitmemiş Öyküler için İthaki'yi, Yüzüklerin Efendisi tek seçenek zaten Metis'i tercih edin.12 Kitabın ilk ikisi Kayıp Öyküler 1-2 adıyla altıkırkbeş tarafından çevrildi ama çok kötü bir çeviri var ve bazı karışıklıklara yol açıyor.O yüzden onu tavsiye etmiyorum, okuyacaksanız İngilizce okuyun.Ya da İthaki'nin çevirisini baştan yapıcağı söylentileri var onu bekleyebilirsiniz.

Ben hala yaşıyor zannediyordum valla Allah rahmet eylesin 1970 lerde vefat etmiş şimdi baktım

• Bu ne lan. Ben kendi akrabalrimi bir araya getirip soy fidani bile yapamiyom. Adam Yunan tanrilarini kiskandiran soy agaci yapmis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam eline koluna sağlık, yorumları okurken büyük zevk aldım ayrıca
  • orta dünyayı bende çok severim ancak siz bayağı ustası olmuşsunuz harbiden saygıyla eğiliyorum önünüzde bunca şeyi nasıl aklınızda tutuyorsunuz buluyorsunuz hayret ediyorum
  • yeni gördum, başarılı olmuş teşekkurler
  • Beynim yandı

• Müthiş çalışma. Tebrik ederim. Sadece kitaptan bu kadar çıkabileceğini sanmıyordum.
  • Up bilmeyenler öğrensin

• Teşekkürler güzel olmuş. Silmarillion'u tekrar okumak istiyordum yardımcı olur baya.
  • Cok güzel calısma olmus .
  • BU NEDİR ABİ BİRİ BANA ANLATABİLİR Mİ??

• Hocam bunu wikiye nedem koymuyosun? Ellerine sağlık

• bor2023 ile bütün soyağacımız vs bütün sorunlarımız bitecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: A D M I R A L

BU NEDİR ABİ BİRİ BANA ANLATABİLİR Mİ??

Orta Dünya karakterlerinin soy ağacı çalışması hocam; Yüzüklerin Efendisi, Silmarillion, Bitmemiş Öyküler ve diğer Tolkien kitaplarındaki bilgiler ile bu soy ağacını oluşturdum.

@Kaflip

Türkçe vikipedide baya hatalı bilgi vardı, o yüzden hiç girmedim o işlere.
  • Çok güzel olmuş hocam.
  • Eline sağlık hocam ilk defa görüyorum.Valla ortadünya ile ilgili bir başlığı üstlerde görünce
    baya sevindim.:-D
  • Helal olsun

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.