Şimdi Ara

General Mobile Discovery 'Yeni Fiyat / Performans Kralı' video inceleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
711
Cevap
14
Favori
59.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bana kalırsa herkes bir telefona 1000 TL ve üstü bir fiyat veremez. Hem oyunları kasmadan oynatsın hemde ucuz olsun diyorsunuz. Bu fiyata bu telefon çok iyi. Yorumlara baktım siyah noktalar var browser hızı kötü denmiş. Olabilri sonuçta gidip bir htc one almıyoruz firmayı küçümsemek için demedim ama 600 TL'ye anca bu. Bugün antutu testinden 13000 aldığını gördüm ki s3 gibi güçü bir telefon da ondan biraz daha yukarıda değerler alıyor. Oyun performansını gördük bana kalırsa çok iyi. Herkesin ağzında 2 gb olsaymış lafı. 1gb şuan için yeterli gibi geliyor bu telefona android 5.0 gelecek mi orası bilinmez ama şu durumda 1 gb'lik bellek miktarı gayet iyi. Benim için tek kötü yanı browser'ı olmuş. Bana biraz yavaş gibi geldi Mesut Abi browser iyi desede biraz daha geliştirilebilrimiş ama o da fiyatına göre iyi performans verdiği için browser'a iyi demiştir. Elbette Chrome,Dolphin,Opera gibi birçok browser ile daha iyi sonuç verecektir.Telefonun pilinin çıkarılıyor oluşu,ortalama üstü kamerası,uygulamaların hafıza kartına kurulması gibi birçok diğer özelliğinden dolayı telefona 10 üzerinden 10 verdim. 600 TL'ye daha iyisi yapılamazdı. Bazıları merdiven altı çin üretimi demiş bende düşünmedim değil. Çünkü piyasada birçok firma isim vermek istemiyorum çinde topluca üretilen tabletlere direk logo yapıştırıyorlar kutuya koyuyorlar ve öyle satışa sunuyorlar. En azından general mobile tv'lerde çıkan 200 tl'ye satılan yalancı pazarlamacıların en az 30 dk boyunca telefonu htc,samsung,apple gibi firmaların telefonlarından daha iyi olduğunu savunan düşük bir firma değil. Alınası bir telefon bence. Bu arada inceleme için Mesut Çevik'e teşekkürler!

• quote:

Orijinalden alıntı: ozqur333

Arkadaşlar,

Bana kalırsa herkes bir telefona 1000 TL ve üstü bir fiyat veremez. Hem oyunları kasmadan oynatsın hemde ucuz olsun diyorsunuz. Bu fiyata bu telefon çok iyi. Yorumlara baktım siyah noktalar var browser hızı kötü denmiş. Olabilri sonuçta gidip bir htc one almıyoruz firmayı küçümsemek için demedim ama 600 TL'ye anca bu. Bugün antutu testinden 13000 aldığını gördüm ki s3 gibi güçü bir telefon da ondan biraz daha yukarıda değerler alıyor. Oyun performansını gördük bana kalırsa çok iyi. Herkesin ağzında 2 gb olsaymış lafı. 1gb şuan için yeterli gibi geliyor bu telefona android 5.0 gelecek mi orası bilinmez ama şu durumda 1 gb'lik bellek miktarı gayet iyi. Benim için tek kötü yanı browser'ı olmuş. Bana biraz yavaş gibi geldi Mesut Abi browser iyi desede biraz daha geliştirilebilrimiş ama o da fiyatına göre iyi performans verdiği için browser'a iyi demiştir. Elbette Chrome,Dolphin,Opera gibi birçok browser ile daha iyi sonuç verecektir.Telefonun pilinin çıkarılıyor oluşu,ortalama üstü kamerası,uygulamaların hafıza kartına kurulması gibi birçok diğer özelliğinden dolayı telefona 10 üzerinden 10 verdim. 600 TL'ye daha iyisi yapılamazdı. Bazıları merdiven altı çin üretimi demiş bende düşünmedim değil. Çünkü piyasada birçok firma isim vermek istemiyorum çinde topluca üretilen tabletlere direk logo yapıştırıyorlar kutuya koyuyorlar ve öyle satışa sunuyorlar. En azından general mobile tv'lerde çıkan 200 tl'ye satılan yalancı pazarlamacıların en az 30 dk boyunca telefonu htc,samsung,apple gibi firmaların telefonlarından daha iyi olduğunu savunan düşük bir firma değil. Alınası bir telefon bence. Bu arada inceleme için Mesut Çevik'e teşekkürler!

Çin malı telefonlarda her zaman risk vardır ama bu telefon 2 yıl TELPA garantisi altında bu bakımdan içiniz rahat olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: YoK

İnceleme için teşekkürler. Kablosuz ekran özelliğini de inceleseydin iyiydi. Çok merak etmiştim

Kablosuz ekran aktarımı

• 1 yıl kadar general mobile çift hatlı javalı telefon kullandım. Muadillerinden kat kat iyiydi. Eğer şu dandik xperia u yu almamış olsam gider bunu alırdım.

GM markasından korkmayın gayet kaliteli ürünlere sahip, servisi de başarılı. Hatta samsungun servisinden on kat daha başarılı.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Telefonda büyük ihtimalle Gorilla Glas yok.Olsaydı General Mobile telefonun kutusuna boşuna ekran filmi koymazdı.

Gorilla Glass olan telefonlara ekran filmi kullanmıyor muyuz? Hepsi hava gorilla glass diyorlar, öncekinden 2 kat sağlam diyorlar. Sonra en ufak temasta sinir bozucu bir çizik.
  • Android'de veya Linux'ta boşta kalan RAM boşa giden RAM'dir.Örneğin bir kitaplıkta Windows okuyacağı kitabı alır,sonra da diğer okuyacağı kitabı.Android yani Linux ise alabildiği tüm kitapları alır.Bunun gibi bir şeydi.Zaten o arayüz çok kasmaz.Tek sıkıntı ROM'un az oluşu.Fiyatı 650 TL olsaydı da 8 GB ROM olsaydı.Sanırım o da Root'la çözülür.Arayüzü beğenmedim ama kendi S3'ümde bile Nova kullanıyorum yani pek sorun olmaz.Belki ROM'da kullanılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

quote:

Orijinalden alıntı: ozqur333

Arkadaşlar,

Çin malı telefonlarda her zaman risk vardır ama bu telefon 2 yıl TELPA garantisi altında bu bakımdan içiniz rahat olsun.

yok benlik bir şey yok zaten yeni tel aldım ama bir yerden para çıkarsa alınabilir bir telefon

• quote:

Orijinalden alıntı: turyunus

keşke fiyatı 800 tl civarı olaydı da 1,5-2 gb ram biraz iyi kamera ve jack çıkışı olaydı.Yine de bayağı iyi telefon olmuş.Üstelik gpu su galaxy s4 ve iphone 5 ile aynı olması performans anlamında ne sunduğunu gösteriyor.

Evet ben de aynı şeyi düşünüyorum.Acaba Discovery+ diye bir şey yapsalar.Ayrıca aynı değil,Galaxy S4 SGX 544 MP3 kullanıyor.

• Ancak menü çok dandik İngilizce Türkçe karışımı.Yine ROOT gerekli

• Marka Marka diye hem kendi hemde insanların başını yiyen insanlara kapak olsun başka söylenecek söz yok.

• HTC One almamış olsam kesinlikle bunu tercih ederdim,fiyatı uygun ve incelemesini çok beğendim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: malicalik13

Android'de veya Linux'ta boşta kalan RAM boşa giden RAM'dir.Örneğin bir kitaplıkta Windows okuyacağı kitabı alır,sonra da diğer okuyacağı kitabı.Android yani Linux ise alabildiği tüm kitapları alır.Bunun gibi bir şeydi.Zaten o arayüz çok kasmaz.Tek sıkıntı ROM'un az oluşu.Fiyatı 650 TL olsaydı da 8 GB ROM olsaydı.Sanırım o da Root'la çözülür.Arayüzü beğenmedim ama kendi S3'ümde bile Nova kullanıyorum yani pek sorun olmaz.Belki ROM'da kullanılır.

Merhaba,

İncelemede 2 yerde ayrıntılı şekilde söz ediliyor fakat kaçırdınız sanırım :)

Telefon ekstra özellik ile kullanıcısına bütün uygulamaları SD karta kurma seçeneği sunuyor. Root'a gerek kalmadan dahili hafızayı saf dışı bırakabiliyorsunuz.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

• Fiyatı cidden iyiymiş.Türkiyede satıştamı şu anda ?
  • Telefonun arkasındaki o siyah leke nedir?

• renkler soluk geldi bana ana ekranın
  • @Speed-Step

Öncelikle inceleme için çok teşekkürler abi böylece cihaz hakkında kesin kararlarda verildi.Ana konuya videoyu eklemeye çalıştım fakat embed konu olsun video urlsini eklemeye çalışmam olsun sizin mesajı alıntılamayı demem olsun hiç biri çalışmadı.Ana konuya videoyu nasıl ekleyebilirim ?
  • mesut reyiz gözlüklü fotoğrafın ortalığı yakıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orijinalden alıntı: malicalik13

Android'de veya Linux'ta boşta kalan RAM boşa giden RAM'dir.Örneğin bir kitaplıkta Windows okuyacağı kitabı alır,sonra da diğer okuyacağı kitabı.Android yani Linux ise alabildiği tüm kitapları alır.Bunun gibi bir şeydi.Zaten o arayüz çok kasmaz.Tek sıkıntı ROM'un az oluşu.Fiyatı 650 TL olsaydı da 8 GB ROM olsaydı.Sanırım o da Root'la çözülür.Arayüzü beğenmedim ama kendi S3'ümde bile Nova kullanıyorum yani pek sorun olmaz.Belki ROM'da kullanılır.

Merhaba,

İncelemede 2 yerde ayrıntılı şekilde söz ediliyor fakat kaçırdınız sanırım :)

Telefon ekstra özellik ile kullanıcısına bütün uygulamaları SD karta kurma seçeneği sunuyor. Root'a gerek kalmadan dahili hafızayı saf dışı bırakabiliyorsunuz.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Evet sanırım kaçırmışım.

• bence stock android kullanılsaydı daha iyi olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

quote:

Orijinalden alıntı: YoK

İnceleme için teşekkürler. Kablosuz ekran özelliğini de inceleseydin iyiydi. Çok merak etmiştim

Kablosuz ekran aktarımı

Teşekkürler. Bu videoyu görmüştüm. Benim merak ettiğim butun smart tv ler ile çalışır mı. Mesela ben 40D6000 samsung smar tv kullanıcısıyım. Ben kullanabilir miyim ? Yoksa daha yeni nesil tvler ile mi uyumlu? Gerçi 1. sırada önem arz etmiyor benim için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.