Şimdi Ara

General Mobile Discovery Elite video inceleme 'Bütün detaylar bu videoda' (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.064
Cevap
4
Favori
49.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba,

Otomatik seviyede.

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

İşin garip yanı General Mobile videoları saatler içinde 5000 izlenme barajını aşıyor 24 saat geçmeden de 20000'i deviriyor :)

Saat dolmadan 100 yorum almış oluyor fakat eksileyen olduğu zaman bunu GM çalışanları yapmış oluyor :)

Şimdi bu kadar ilgi olduğu için doğal olarak her site gibi biz de elimizden geldiğince çok içerik çıkartmaya çalışıyoruz. Gece 1'lerde kutu açılış videosu çeken gördük ilgiyi siz düşünün.

Peki madem sevilmiyor, madem nefret edeni bu kadar çok, madem bu telefon hiç satmayacak bana 100'lerce soru soran, her paylaşımım sonrasında bunu favorilerine ekleyen ve her haberimize tıklayan bu binlerce kişi nereden geliyor?

Eksiler için olduğu gibi bunlar için de bir fikriniz vardır diye düşünüyorum :)

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Sevgili Mesut Çevik,

Öncelikle çalışmalarını hayranlıkla izleyen biri olarak -ki herkes öyle emin olabilirsin- , sen bizle herşeyi açıkladın fakat, sen veya Erdi Bey adamlarla röportaj yaparken, kendi aklınızdaki soruları sordunuz gibi geldi bana. Çünkü dikkat edersen -eğer konuları takip ediyorsan- yorumlarda neden şunu sormadın diye ortak bi ses çıkıyor.

Ben ve eminim ki çoğu insanın isyan ettiği nokta 'max. 1199 olacak Mesut Bey!' diyen, (çok özür dileyerek söylüyorum) gevşek ağızlı GM yöneticisinin, yolundan geri dönüp 1299'dan bizlere elite'i geçirmesidir. Ayrıca 'donanınhaber'i takip ediyor, ona göre çalışmalarımıza yön veriyoruz' diyen adam(!), neden bunca insanın üstünde durduğu 2500 bataryayı artırmak yerine sadece yeterli, günü çıkarıyor demekle yetindi? Ayrıca neden martın sonunda lanse edildi ve neden martın sonunda piyasa sürüldü, bunlara cevap almadım, alan varsa söylesin lütfen.

Mesut Bey, en başında dediğim gibi size saygım sonsuz. İnanın bana yaptığınız işlere hayranım. Her şeyi ilk sizden duyuyoruz, sizden öğreniyoruz. Kah güldürüyor, kah kızdırıyorsun ama genede bunca insanın sana saygı ve sevgisi sonsuz inan bana. Laf söyleyenlere, yalaka diyenlere, para alıyor heralde diyenlere irtibat etmeyin onlar sanırım bizden değil, çünkü donanımhaber.com kullanıcılarının size saygısı vardır.

Çalışmalarınızın devamı diler, saygı ve sevgi ile selamlarım.

Edit: İmla hataları düzeltilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptan40 -- 22 Mart 2014; 23:44:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ax

quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

Donanımhaber iyice General mobile'ın savunucusu olmuş. Fiyatı normal bana kızmayın demeyin mesele 100 TL çok az olayı değil. Mesele Barselonada söylediklerinin arkasında durmamaları.
    Türk milleti verilen sözlerin arkasında durulmasını ister. Sözünü tutmayan politikacı misali sandığa gömer benim milletim. Ya söz vermiyeceksin yada verdiğin sözü tutacaksın. Tekrar ediyorum mesele PARA değil güven sorunudur. Bizlere tekrar yalan söylemeyeceklerini nereden biliyoruz??
    Bu arada bu gün yaptığınız röportaj forumunu neden sildiniz??

------Telpa ile General Mobile Discovery planlarını konuştuk
    Günlük Haber Erdi ÖZÜAĞ "Fx57"
    22 Mart 2014, Cumartesi 17:03 44
    Telpa Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Yaman ile General Mobile markası altında Discovery akıllı telefon ailesini, akıllı telefon pazarına yönelik düşünce ve planlarını konuştuk.-----------

RTE twitter ve youtube yi yasakladı siz de bu akımdan etkilendiniz yada bu sildiğiniz forumda yazılanlar Telpa ve general mobile'in hoşuna gitmedi.
    Donanımhaberin ilk defa bir konuyu komple sildiğini gördüm. Benim yazımı da kaldırırsınız siz ama neyse bir kişi bile okusa kardır.

Arkadaşım sen milletini tanıyamamışsın.Bu milletin insanı balık hafızalıdır ne sözünü tutmayanı sandığa gömmesinden bahsediyorsun gözünü seveyim.Çıkarı menfaati neyse ona inanır senin insanın bu herşeyde böyledir...

Kardeş ben bu general mobile'ın sözünü tutmadığı için örnek vermiştim. Twitter ve youtebe yasaklarından bahsedince de millet malum partiyi sandığa gömmekten bahsettiğimi zannetti Yanlış örnek verdim galiba

• 1300 lira hiçte az bir rakam değil,kaldıki bu donanımı hemen hemen LG geçen sene 3,5 farkla piyasaya sürdü

...ve marka değeri diye bir şey vardır, LG mühendisliği ile GM kıyaslamak cehaletten baska bir şey değildir...

• Editörleri hep haklıyı savundukları için tebrik ederdim.Ama bir yerde haksızlık varsa ona karşı duruşunu belli etmelisin.Burda hakaret edenleri kınıyorum fakat eleştirenlerin de haklı yönleri olduğunu editörler neden anlamak istemiyor onu anlamış değilim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

İşin garip yanı General Mobile videoları saatler içinde 5000 izlenme barajını aşıyor 24 saat geçmeden de 20000'i deviriyor :)

Saat dolmadan 100 yorum almış oluyor fakat eksileyen olduğu zaman bunu GM çalışanları yapmış oluyor :)

Şimdi bu kadar ilgi olduğu için doğal olarak her site gibi biz de elimizden geldiğince çok içerik çıkartmaya çalışıyoruz. Gece 1'lerde kutu açılış videosu çeken gördük ilgiyi siz düşünün.

Peki madem sevilmiyor, madem nefret edeni bu kadar çok, madem bu telefon hiç satmayacak bana 100'lerce soru soran, her paylaşımım sonrasında bunu favorilerine ekleyen ve her haberimize tıklayan bu binlerce kişi nereden geliyor?

Sevgiler,
    Mesut Çevik

mesut bey bence bu telefon cok satacak çokta konuşulacak fakat boş konuşanlar beğenmeyenler neden takip ediyor neden yorum yapıyorlar anlamıyorum ben ticaret yapıyorum ve tecrübeme dayanarak söylüyorum ciddi alıcı bir malın 100 tl 50 lirasına bakmaz ,bunlar laf kalabalığı yapıyorlar.Bunca zaman bir türk ceo cıkıpta tüketicilerinin taleplerini aldımı özür diledimi Türkçe yayın yapıldım yok ama anlayana bunlara verecen 2000 den 2200 teli evlerini ipotek ettirecekler :D 2 aylık maaşını verecek ondan sonra kıymetli olacaklar.Meyve veren ağaç taşlanır.Beyazına bayıldım siz ne dersiniz beyazmı siyahmı?

• Mesut Bey bu telefonun beyaz rengi ne zaman piyasaya çıkacak.Şu an hiçbir yerde satıldığını göremedim.O da bu hafta içinde piyasaya sürülecek mi?Yoksa daha sonra mı sürülecek?
  • kaptan40 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Zaten tepkim dolandırıldık diyen ve bizi zan altında bırakmaya çalışanlaradır. Seviyenin düşüklüğü insanın kan akışını hızlandırmıyor değil :)

Mantıklı bir şekilde düşüncesini dile getiren ona buna saldırmayan herkesin eleştirisine açığız. Keşke sizin eleştiriniz içinde de sevmeseniz de bir başkası için hakaret olmasaydı.

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vengace

quote:

Orijinalden alıntı: QRX

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Bu cihaz tanitilirken her seyiyle üst düzey gibi tanitilip çıkan cihaz kirpilmis oldu? 1000 tlden çıkacak denildi herkes takip etti değil mi?fakat su ana kadar herkes 1000tl olacağını düşündüğü için takip ettiler sd801 dediler vs.Peki ya sonra ne oldu mesut bey?cihaz 1300tl çıktı ve vaadedilen cihazın alt versiyonu oldu.yorumlardan bahsetmisken o sayfalarda kaç tane övgü bulacaksiniz bir bakın derim lansman videouza özellikle. kendi kullanıcı kitlesinin bile neler yazdığını herkes okudu rakamlara değil içeriğe bakalım:)

Bir tarafınızdan fiyat uydurmayan.Hiçbir zaman hiçbir yerde cihaz 1000 TL'den çıkacak denmedi.

Mesut Bey çok takmayın bu yorumları.Herkes kullandığı telefonun hayranı olmuş. G2 kullananlar, Note3 kullananlar tarafından bir çekememezlik söz konusu.Aynı yorumlar Discovery için de S3 kullanıcıları tarafından yazılıyordu. @Speed-Step

İlk videosunda 1000 1099 aralığı dendi kur yuksekken kur düştü fiyat artti donanim azaldı git izle öyle gel yorum yap burada

Ben hepsini izledim sen canını sıkma.Tekrar diyorum.Hiçbir zaman 1000 TL denmedi.1099 veya 1199 TL dendi. Sen git izle gel sonra konuşalım.

1099 oldu 1300 üstüne kur düştü donanım azaldı neden artti? Ac gözünü biraz

Ne oldu hemen çark etmişsin.Hani 1000 TL diye söylenmişti. Seni gidi G2 kullanıcısı seni.

Dediğim gibi buraya gelip telefon çöp, olmamış diyenler Note 2, Note 3 veya G2 kullanıcısıdır. Bu kullanıcılar tarafından bir çekememezlik söz konusu. Adam geliyor 16 GB G2'yi 32 GB Elite ile kıyaslıyor. Eee kardeşim zaten 16 GB hafızası olan Elite 1000 TL'den piyasaya çıkacak. Bu telefon (kronik bir sorunu yoksa) her türlü f/p ürünüdür.

Delta gatantili 32gb g2 1399tl? Neyse ondan bundan geçtim o soluk ekrani ile iyi gunlerde kullanmaniz dileği ile

Yav ileri derecede algı yolları enfeksiyonu mu yaşıyorsun. Yav nasıl bi kandırılma bu anlayabilmiş değilim. Adam senden para aldı şunları verdide sonra o paraya sana başka ürün mü verdi. Nasıl bi akıl tutulmasıdır bu yaa.

• Mesut Bey incelemeniz için teşekkür ederim. Bu tarz üst telefonlar lanse edilirken hep cpu/gpu ram fotoğraf makinesi veya malzeme kalitesine dem vurulur. Lakin madalyonun başka bir tarafı var ki benim için açıkcası diğer unsurlar kadar önemli. Telefonun içindeki ses çipi veya bu çipin yapabildikleri. Kulaklıkta çıkan sesin sadece iyi bir kulaklıkla olmayacağını bunun için kaliteli bir ses çipinin de önemli unsur olduğunu farklı telefonları test ederek farkettim. Acaba ses çipinin de öenmli bir unsur olarak yarışa dahil olacağı modelleri görebilecek miyiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: TRespecT

12 yıldır sandıga gomebildin de mi gelip burda atar yapıyosun? Bizim milletimiz kadar boş konusan hayallerini gercek sanan baska millet yok sanırım. Allah akıl ihsan eylesin. O gozleri kulagı beyni gercekleri gor diye verdi hayallerle yasa diye degil. Sen simdi gider sandıga gommek lafından o partiye oy verilmesi gerektigini filan dusunuyosundur

Deminki arkadaşa da söyledim sana da söyleyeyim. Malum partiyi sandığa gömerim demedim kimseye de atar yapmıyorum. Boş konuşan sensin ve Allah seni akıl ihsan eylesin. Allah'ın neyi neden verdiğine sen karar veremezsin mesajımı doğru oku öyle anla. Anlamadan insanları yargılıma. Ben General mobile'ın sözlerini tutmamasından dolayı o örneği verdim. Bu günkü Donanım haber röportajının silinmesinden dolayı olayı twitter ve yotube un yasaklanması olayına benzetince sen ve bazıları malum partiye düşman olduğum anlamını çıkarmışlar. Öyle bir niyetim olsa açık açık söylerdim ama burası siyaset yeri değil. Verdiğim örnek demek ki yanlış olmuş kimse anlamamış Neyse İnsallah kendimi anlatabilmişimdir.
    Ancak cevap yazarken daha ılımlı olmanı öneririm yoksa o kınadığın insanlardan farkın olmaz. İyi geceler

• Ey mesut çevik keyfimize mi gittik g2 aldık bir söylesene ALLAH rızası için elite nin ilk videodan itibaren sonuna kadar bütün videoları çıkarın koyun yan yana kim haklı sen diyorsun ki zorla mı satıyorlar ister al ister alma neden reklam yapıyorsun ozaman sen bu formu kurduysan o kadar insan bas bas bagırdı telpanın şikayetlerini millet enayi mi ey kurban oldugum.neden milletten para kestiler neden yaaaaaaaaav neden sd ac li diyorlar yok millet ondan cıldırdı.adam neden almıyor sor bakayım millete bir başlık açta deki arkdaşalar neden ön yargılısınız de millet anlatsın onlarmı haklı bizmi.kabul et şunu göz boyadılar gözzzz bu türk milleti güvenmek istiyor artık.para veriyor.gm güven vermedi kabul ettt.şunuuu 1400 tl resmi garanti g2 aldım.aldım maaş 1000 tl ben bile millete elite geliyor suydu buydu bekleyin bende alacam miletten özürdiledik.şunu unutma MESUT ÇEVİK sen eger bugün burdaysan senin siten varsa sen tanındıysan ÜYELERİNİN sayesinde.birkerede milletin çıglıklarını sorrr şu yetkililere o kadar yakınsın sorrrr be eyyyyyyyyyyyyyyyyyy güzel insan sor.1299 tl inan ki bu tlfn için önemli değil gm dürüst olsaydı alavere dalavere olmasaydı telpa dürüst yapsaydı bu kadar sorun olmazdı 1500 tl deselerdi kimse ses çıkarmazdı.millet hevesleniyor cihaz alıyor adam tükeniyorrrrrr.servisle ugraşmaktan.isyan ediyorum sinirden aglıyacam valla.konuyu neden kaldırıyorsunuz hakeret içeren yorumları kaldrın sorun çözülür.lg samsung htc sony iphone nokia tlfnların video incelemesine bakıyorum.okadar tarafsız anlatıyorsun helal olsun diyorum şeffaflık bu diyorum.gm video geldimi değişiyorsun.videoda ki o mesut çevik yokkk.degil türkiyede sadec gm olsun diğer bütün tlfnlar yasaklansın.fiyatı 500 tl olsun gidip alırsam aldırtırsam gelin benim yüzüme tükürün.SAYGILAR..

• quote:

Bu cihaz LG G2 ile aynı fiyattan satılmıyor G2'den 300TL daha ucuza satılıyor. Eğer kastınız LG G2'nin 16GB modeli ise ona rakip olacak model 999TL'den gelecek zaten :)

Yani her türlü fark var. Fotoğraf örneklerine baktınız mı bunları yazarken? G2'nin ön kamerasını bir kenara koyun arka kamerası çekebiliyor mu böyle HDR ve normal fotoğraflar.

Ben bu cihazı öneririm, 999TL'lik Lite versiyonunu ise gözüm kapalı alırım. Marka fanatiği değilim ama görünen köy kılavuz istemez :)

İncelemeyi izlemeden kötü yorumlar yazmaya başlanan biri ne kadar ön yargısız olabilir ki?

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Mesut hocam general mobile discovery çıktığı dönemdeki fiyatı yanılmıyorsam 599 mu neydi tam hatırlayamıyorum,discovery ilk versiyonun başarısındaki etken fiyatıydı,600 lira gibi bir fiyata size 720p kaliteli bir ekran 4 çekirdek işlemci vb. teknik değerleri verebiliyordu,günümüzde ise durum değişti,en yakın rakibi ise şuan lg g2,pil olarak ise büyük avantajı var,marka olarakta geçmişi ortada lg nereye general mobile nereye öyle değil mi ? burda eleştiren kişiler ise firmanın başından sözünü verdiğini cizgide gitmemesi hangi işlemciyse sözünü verdikleri onun ile çıkacaktı,yetişmedimi özür için mesaj yayınlarsın bunlar kullanıcı gözünde firmayı büyüten şeyler,özür dileyen olmadı,sözü verildi cihaz yarım yamalak geldi,1300 liralık fiyatı az değil,geçmişteki discovery fiyatı ile bunun alınabilirliği ölçülemez,600 lirayı veren adam için 50 lira bile önemli ama 1300 lere çıkıyorsada bu taksitsiz devirde az daha vereyim şunu şunu alayıma dönüyor bu iş sizde biliyorsunuz,kimse kalkıpta 3 gb belleğine 32 romuna aldanmadı,mesajlar ortada general mobile forumu takip ettiklerini belirtmişti,kullanıcı geri dönüşlerine önem verdiklerini belirtmişti,ama görüyoruz ki hiçte öyle olmamış,bukadar tepkiye rağmen hala bir özür içeren açıklama yapılmamış,alttarafı bir özür mesajı ne olacak ? firma yetkilisi vardır forumda,bir özür mesajı yayınlasalar çok daha iyi olacak,bukadar insanda eminim böyle tepki vermeyecektir.

• telpa ile General Mobile Discovery Elite konuşması forumdan niye kalktı acaba? Sorulara verilecek cevap mı bulunamadı yoksa yorumlara tahammül mü edilemedi? kaldırmak bu düşünceleri yok etmez.
  • Merhaba,

Tabi haklısınız fakat 100TL için isyan edenler nasıl 300TL fazladan veriyor onu anlamadım sadece :)

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • mitonac kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Yukarıda cevabı var aslında :)

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • Speed-Step kullanıcısına yanıt
    Fiyat olarak kurun düşmesine rağmen özellikler kısılıp fiyat arttırıldı, insanları ilk söyledikleri rakamlarla kandırdılar bedavaya ilgilerimizi çekip reklamlarını bolca yaptılar hem de bunu 0 maliyetle yaptılar. Discovery de şarj soketi sorunu vardı insanlardan paralar istediler Muzaffer beyde çıktı çok zorlandığından anakartlar hasar gördüğü için para istenmiş, sen düzgün yapsaydın zaten millet zorlamazdı o sarj soketini bizi enayi sanmaya devam ediyorlar. Şimdi gelmiş bize bu telefonun fiyatında aynı özelliklerde telefon 340-TL daha fazla diyorsunuz. GM kendi mi tasarladı kendi mi fabrikalarında birleştirdi üretti kendi mi reklamını yaptı kaldı ki yurt dışında son tüketiciye 299 USD satılan bir telefonu hazır alıp getiriyorsun millete 1300-TL ye satıyorsun. Piyasaya yarısı Türkçe yarısı İngilizce menüyle kutuyla çıkartıyorsun ama telefonun arkasına Designed by GM İnc yazıyorsun bu ayıptır daha da kötüsü sizin ise son tüketiciden yana olmak yerine Sermaye den yana olmanızdır. Lütfen tarafsızlığınızı koruyun, tüketiciyi bizi kandıran GM belki bu telefonla iyi bir satış grafiği de yakalayabilir ama çok daha iyisini değil..

Bu telefonu Gionee mi tasarladı GM mı?

• çöp!!! rezil bir malzeme kalitesi var!!!
    Sizin tavsiyelerinizle eşime alığım Discovery elimde patladı zarar 600 tl eşimin arızalardan dolayı çektiği çile de cabası!!! bu mu? FP ürünü!!!
    Kağıt üzerindeki Özelliklerine kanıp elite alanın aklına şaşarım!!!
    2 gün sonra arızalanır tamir masraflarını da size ödetirler...

• Vergisi ödenmemiş kapalı olan radyoyu özellik olarak gösteriyorsunuz bu kadarı da abartı.

23 şubata kadar piyasada olacak dediniz bugün 22 mart ve ön satış yapılıyor hepsiburada.com da 10 nisanda ön siparişler teslim edilecek görünüyor(erken tarih vermedeki amaç telefon almayı düşünenler insanları erkenden satılacakmış gibi beklentiye sokup farklı bir telefon almalarını engellemek.)

s800ac ile çıkacak dediniz her fırsatta diğer telefonlardan üstün en hızlı telefon diyerek insanların aklını çeldiniz s800 işlemci ile geldi.

4 gb ram dediniz 3 gb ram ile geldi(hatta mesut bey önceki incelemede cpu z ile baktığında 1.5 gb ram yazıyordu?

telefonu 1000 tl'ye en kötü ihtimalle 1199 tl'ye satacağız dediniz (dolar kuruna göre fiyatta değişiklik olabilir denildi bu açıklama yapıldığı gün dolar 2.39 - 2.4 tl seviyesindeydi o günki dolar kurunu diğer konu da paylaştım, dolar şuan 2.21 tl seviyesinde ve telefon 1300 tl'ye satılıyor)

şarj soketi sorununa isyan eden arkadaşlar için mesut beye kullanıcılar kabloyu zorlayıp anakartı kırıyorlar biz müşteri memnuniyeti adına anakartı 50 tl'ye değiştiriyoruz demişsiniz.bu saçmalığa inanan var mı acaba? anakart değişiyorsa neden servis formuna yazmıyorsunuz? anakart değiştiğinde yapılan işlem swap değişim olur bu durumda yasa gereği kullanıcılar telefonun sıfırını isteme hakkına sahiptir ve o ürünü almak zorunda değil (lg p725 telefonuma lg teknik servisi swap değişim yaptığı için hakem heyetine verdim ve ücret iadesi aldım)

çift hoparlör dediniz tek hoparlör geldi?

bu kadar "talihsizliğin" üstüne soruyorum size insanlar nasıl güvensinler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marine-gear -- 23 Mart 2014; 0:09:51 >

• quote:

Merhaba,

Zaten tepkim dolandırıldık diyen ve bizi zan altında bırakmaya çalışanlaradır. Seviyenin düşüklüğü insanın kan akışını hızlandırmıyor değil :)

Mantıklı bir şekilde düşüncesini dile getiren ona buna saldırmayan herkesin eleştirisine açığız. Keşke sizin eleştiriniz içinde de sevmeseniz de bir başkası için hakaret olmasaydı.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Haklısınız Mesut Bey, bunu yazdığım için sizden özür dilerim fakat ben düşüncelerimi direk söyleyen biri olarak yazıverdim.

Size karşı bir saygısızlık etmek istemezdim fakat inanın insanlar kızdı, keza bende öyle.Size veya dh çalışanlarına bir hakaret etmedim, etmem, edene de ilk tepkiyi ben koyarım. Çünkü başarılı insanlar hep eleştirilir aslında eleştiri yoksa da, kişi başarısız demektir zaten. Sizlerde eleştirildiğinize göre işinizi ehliyle yapan kişilersiniz demektir.

Bir de bu arada; 'söz demek namus demektir' sözü yaygındır biz Türk milletinde, lakin bu ticarette oluyor sanırım. En azından artık öyle olmadığını gördük.

Selametle.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.