Şimdi Ara

GENERAL MOBİLE DİSCOVERY ELİTE EKSİKLERİ ve GÜNCELLEME BEKLENTİLERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
5
Favori
29.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arka kamera sol yanlarda flu görüntü oluşuyor ve kamera da performans artişi gerekli.
    Menu geçişler kasiyor en öncelikli olan sorun.
    Ana menüye atilan ikon renkleri soluk
    wifi çekimi biraz daha artirilmali.
    Türkçe olmayan kisimlar var
    Ekran güneş altında zayif kaliyor.
    Tema uygulaması cihaz içinde var fakat aktif degil gelse iyi olur.
    Kilit ekraninda tuş takimi cikiyor bazen .
    Facebook rehber senkonzesini desteklemiyor.
    PC baglayinca kilit ekrani bildirimi İngilizce oluyor.
    İkon larin büyük olması çok iyi küçültme yin :)
    Wep browserde ileri geri sekmesi eklenmesi lazim
    Rehberde eklediğimiz kişi resimleri arayinca çok ufak cikiyor büyültülse daha hoş olur.
    Yeni bir acilis demosu lazim GM,e kasmayan ve daha Guzel bir demo HTC den esinlenebilir.
    Ekrandaki google arama çubuğu kalksin.
    Maillerde akilli push verimli calismiyor.
    Galeride düzenlenme gerekli kullanımı zor.
    Ana sayfada oluşturulan klasörlerde donma takılma oluyor.
    Kulağa götürerek telefonu cevaplama verimli çalışmıyor
    Dokunma ile ekranı kapatma olsa güzel olur.
    1-whatsapp ve line de otomatik mesaj düşmüyor, programları açınca düşüyor.
    2-konuşurken hoparlörden ses kısık geliyor.karşı tarafa da kısık gidiyor

Bunlar benim tespit ettiklerim ,kullanima engel değiller fakat düzeltilince daha iyi performans sunacaktir.Sizlerde tespit ettiklerinizi yazarsaniz iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hazin44 -- 12 Nisan 2014; 21:49:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence bunlar daha cok kisisel tercihlerin gibi olmuş :-)

Menüler arası geçiş hakkaten yavaş. Sanırım animasyon süresi uzun tutulmuş geçişlerde. Bu düzeltilmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakgon -- 6 Nisan 2014; 10:19:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakgon

Bence bunlar daha cok kisisel tercihlerin gibi olmuş :-)

Menüler arası geçiş hakkaten yavaş. Sanırım animasyon süresi uzun tutulmuş geçişlerde. Bu düzeltilmeli.

Valla hocam cihazı kullanıyormusun bilmiyorum ama bu cihaza bunlar yakışmıyor ,wifi zayıf çekmesi kişisel sayılmaz ,yağ gibi akması gereken ğeçişler kasıyorsa bence genel bir sorun,ön kameranın ters çekmesi hiç hoş değil yazılar bile ters cıkıyor ayna etkisi,arka kamera bence daha iyi performans sunabilecekken neden öyle kullanmayı kabul edeyim düzeltilme imkanıda varsa .Galeride resimleri gezerken bile ciddi kasama var menüler arasıda kasma olmasa daha güzel olmazmı.
  • quote:

Hocam elite icin gravitybox cikaracak misiniz ? telefonun parlakligi cok az arttirilmasi laxim ayrica wifi icin modem v5 gibi islemler yapilabilir mi ? 4k cekebilen kamerasi var siz bunu yazilimada getirebilir misiniz ? Launcheri suanda discomda kullabiyorum guzel ama animasyonlar cok agir ve icon boyunu biz ayarlayabilsek cok guzel olurdu. Saat ayarlari kotu saat bazen donuyor. Ayrica telefonun chipine s800vv diyorlar bu dogru mu? Bu telefona destek vericek misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: AnıllGüder

quote:

Hocam elite icin gravitybox cikaracak misiniz ? telefonun parlakligi cok az arttirilmasi laxim ayrica wifi icin modem v5 gibi islemler yapilabilir mi ? 4k cekebilen kamerasi var siz bunu yazilimada getirebilir misiniz ? Launcheri suanda discomda kullabiyorum guzel ama animasyonlar cok agir ve icon boyunu biz ayarlayabilsek cok guzel olurdu. Saat ayarlari kotu saat bazen donuyor. Ayrica telefonun chipine s800vv diyorlar bu dogru mu? Bu telefona destek vericek misiniz ?

Kernel kaynak kodunu paylaştım. Cihazı kullanıyorum. 16GB ve 32GB versiyonu var. 4k cekebilen kamerası olabilir. Fakat 4k kaydedebilecek nand I/O performansı var mı? Asıl soru bu. Animasyon sürelerinin yavaşlığı benimde dikkatimi çekti. Bunların süresi düşürülerek oldukça hızlandırılabilir. İsterseniz geliştirici seçeneklerinden animasyon hızını x0.5 olarak ayarlayın. Galeride resimlerin kasması olayına gelince, çektiğiniz resimler 16 megapiksel. Bir nebze kasması normal aslında. Aynı zamanda nexus 5 kullanıyorum. Özellikle galeri olarak Elite çok daha üstün ve akıcı. Genel menü geçişleri konusunda size katılıyorum. Bence animasyon süreleri düşürülmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakgon -- 6 Nisan 2014; 11:54:29 >

• Önce servisini düzeltsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Kernel kaynak kodunu paylaştım. Cihazı kullanıyorum. 16GB ve 32GB versiyonu var. 4k cekebilen kamerası olabilir. Fakat 4k kaydedebilecek nand I/O performansı var mı? Asıl soru bu. Animasyon sürelerinin yavaşlığı benimde dikkatimi çekti. Bunların süresi düşürülerek oldukça hızlandırılabilir. İsterseniz geliştirici seçeneklerinden animasyon hızını x0.5 olarak ayarlayın. Galeride resimlerin kasması olayına gelince, çektiğiniz resimler 16 megapiksel. Bir nebze kasması normal aslında. Aynı zamanda nexus 5 kullanıyorum. Özellikle galeri olarak Elite çok daha üstün ve akıcı. Genel menü geçişleri konusunda size katılıyorum. Bence animasyon süreleri düşürülmeli.

Hocam gm rom konusunda siz yusuf hocam ve bugra hocam disinda kimseye guvnmiyorum arkadasimda suan elite var ve gercekten parlakligi yerlerde cihazin ve gravitybox calistiramadik xdada da calistiramamislar discovery icinde ilk calistiran sizdiniz gravityi bu cihaz icinde en azindan gravitybox cikarsaniz cok hayir duasi alirsiniz

• quote:

quote:

quote:

hocam ön kamera,nın ters cekmesi neden yanlış dizaynmı yoksa yazılımsalmı,galeri dediğinizi anlıyorum bunlara ek olarak biraz düzenleme gerekli aradığım resmi hızlı bir şekilde bulamıyorum,ve daha ingilizce olan yerler var,4k video olayı bence çok önemli değil çok fazla yer kaplıyor. Bu arada belki arkadaşlar bilmiyorlardır cameradan ayarlarını 1080p çeksinler 720p işaretli bilgileri olsun bende öyleydi düzeltince video kalitesi arttı.Arka camerada iyi fakat bende sol üst taraflara doğru flu bir görüntü var acaba benim cihazdamı bir sorun var mesut çeviğin resimlerine baktığımda göremedim.Burakgon ben her zaman stock rom kullanan biriyim rom rot işlerine girmiyorum,wifi olayına ne diyorsunuz siz?

• Elite'i baya bi sıkıntıya soktular. Önce düşük fiyat verdiler. Ardından sistemi doldurmaya başladılar. Haliyle fiyatta fırladı. Bakalım sonu ne olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirreddot

Elite'i baya bi sıkıntıya soktular. Önce düşük fiyat verdiler. Ardından sistemi doldurmaya başladılar. Haliyle fiyatta fırladı. Bakalım sonu ne olacak.

şu an için iyi satıyorlar satarlarda inan çok değişik bir cihaz ben çok beğendim alacak adam 100-150 liraya bakmaz yeni gelecek amiral gemileri dudak uçuklatıyor ne gerek var,onların yaptığını bu da yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hazin44

quote:

Elite'i baya bi sıkıntıya soktular. Önce düşük fiyat verdiler. Ardından sistemi doldurmaya başladılar. Haliyle fiyatta fırladı. Bakalım sonu ne olacak.

şu an için iyi satıyorlar satarlarda inan çok değişik bir cihaz ben çok beğendim alacak adam 100-150 liraya bakmaz yeni gelecek amiral gemileri dudak uçuklatıyor ne gerek var,onların yaptığını bu da yapıyor.

Ha şu da var GM damgası altında almaktansa BLU altında alır kâr ederim
  • sirreddot kullanıcısına yanıt
    ne gibi bir kar anlamadım?
  • quote:

GM Türkiyeye getiriyor 250 - 300 Tl kâr koyuyor üstüne.
  • quote:

quote:

GM Türkiyeye getiriyor 250 - 300 Tl kâr koyuyor üstüne.

pasaport falan sıkıntılı hocam eger öyle bir kaygım olmasa oppoyu getirtecemde.
  • hazin44 H kullanıcısına yanıt
    acaba boyle bırsey yapmayı deneyıp becerememıs olabılırmı? ters kamerada ?
     GENERAL MOBİLE DİSCOVERY ELİTE EKSİKLERİ ve GÜNCELLEME  BEKLENTİLERİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: acura07

Olabilir..

• quote:

quote:

quote:

Ha şu da var GM damgası altında almaktansa BLU altında alır kâr ederim

Blu satmıyor allview satıyor avrupada sadece 1340 TL s800'e imei atılmıyor pasaport kaydı 120 TL : 1460 TL ayrıca türkçe desteği yok. Herangi bir garantiside yok Kargo parasını dahil etmedim. Neresi kar hocam :D Aydınlatın

• quote:

quote:

Olabilir..

Hocam Çok kötü kapak olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: greyishblue7

quote:

quote:

Olabilir..

Hocam Çok kötü kapak olmuş

daha çok atlanmış bir hata yazılımla düzeltilir.

• quote:

Ön kamera ters gösteriyor.
    Arka kamera sol yanlarda flu görüntü oluşuyor ve kamera da performans artişi gerekli.
    Menu geçişler kasiyor en öncelikli olan sorun.
    Ana menüye atilan ikon renkleri soluk
    wifi çekimi biraz daha artirilmali.
    Türkçe olmayan kisimlar var
    Ekran güneş altında zayif kaliyor.
    Tema uygulaması cihaz içinde var fakat aktif degil gelse iyi olur.
    Kilit ekraninda tuş takimi cikiyor bazen .
    Facebook rehber senkonzesini desteklemiyor.
    PC baglayinca kilit ekrani bildirimi İngilizce oluyor.
    İkon larin büyük olması çok iyi küçültme yin :)
    Wep browserde ileri geri sekmesi eklenmesi lazim
    Rehberde eklediğimiz kişi resimleri arayinca çok ufak cikiyor büyültülse daha hoş olur.
    Yeni bir acilis demosu lazim GM,e kasmayan ve daha Guzel bir demo HTC den esinlenebilir.
    Ekrandaki google arama çubuğu kalksin.
    Maillerde akilli push verimli calismiyor.
    Galeride düzenlenme gerekli kullanımı zor.

Bunlar benim tespit ettiklerim ,kullanima engel değiller fakat düzeltilince daha iyi performans sunacaktir.Sizlerde tespit ettiklerinizi yazarsaniz iyi olur.

arakadşın tespitleri çok yerinde.bende elite aldım cihazdan donanımsal olarak memnunum ama yazılımlar gelmeli acilen.ben ilave olarak şunları eklemek isterim:

ön kamera 8 mp ama full hd video çekemiyoruz bence olmalı.
    ekran büyük ama kullanımı kolaylaştıran özellikler olmalı klavyenin ufalarak sağa sola yaklaşması gibi .
    multi window olsa süper olur face gezerken haberleri ekranın alt yarısından okuyabilsek süper olurdu.
    kamera arayüzüne acil eğilmeleri gerek ben çok karmaşık ve gereksiz buldum sihirbaz uygulama sankii ana kamera uygulaması gibi olmuş ana kamera uygulamasında sadeliğe gidilmeli discovery nin kamera uygulaması bile daha güzel.
    o tuşu gereksiz bence daha yaratıcı olmalı yan çubuk olabili.
    launcher sıkıntılı ben golauncher e geçtim.
    ekran simsiyah kapalıyken c yapınca kamera açılıyor ama hareket komutları arttırılmalı farklı şekiller çizince farklı uygulamalar atayabilsek süper olur.
    telefonun donanımı kasmıyor luncher yükle bir yığın uygulama aç kasmıyor ama kendi launcheri geberik.kasan şey o bence.
    bendeki versiyonda google weather widget ve analog saatten başka bişey yoktu ayrıca muzik dinlemek için bi program da yok google play music le nereye kadar.
    hızlandırıcı var widgetide var ama kullanınca whatsapp kapanıyor ben açana kadar gelen mesajları alamıyorum.
    casio gshock akıllı saatim var ama programı en az 4.3 sürüm istiyor kullanamıyorum.
    birde son olarak ekran parlaklığı otomatikteyken ekran çok kötü kararıp açılıyor ışığı kısarken dalgalanıyor ekran ve elim sensore biraz yaplaşsa yazı yazarken falan hemen kararıyo bu çok kötü

güncellemeler ile giderilmeyecek sorun değil aslında hepsi ama firmanın acil eğilmesi lazım bu konulara.
    bunların dışında ekran renkleri parlaklığı falan iyi oyun yada uygulama performansları güzel 2500 mah pil gayet yeterli ve hızlı şarj oluyor gerçekten.
    kamerada yazılımsal özellik geliştirmeleri çok gerekli bence hdr panorama tamm ama daha fazlası lazım.
    birde şu kulağına götürünce arama falan var ya onlarda çalışmıyor.
    ekrana baktığımız sürece ekranı kapanmasın lg samsung benzeri bir çözüm bulunabilir.
    çoklu pencere bence çok gerekli birdençok uygulama açabilmemiz lazım ekranda

ayrıca elitenin orjini gionee e7 kullananlar da gione nin face sayfasına aynen bizim tesbitlerimizi ve dahasını yazmışlar general mobile yazılımcılarının çözümlerini en kısa zamanda bekliyoruzzz

1) Android 4.4 kitkat.
    2)Please request you change overall look amigo UI and add app drawer and widget support.
    3)There is a slight lag in camera which can be eliminated.
    4)There is sometime audio distortion half a second while playing music through speaker and earphones.
    5)Some new themes.
    6)UI failure error message problem should be solved.
    7)improved sound quality.
    8)A Excellent video editor.
    9)voice control,air gesture features,sky gesture,look away feature.
    10)All format codec support in Video Player.
    11)please add some latest feature in camera UI like-Slow-motion, Time-lapse, Dual-shot,Super Zoom function, 4K video recording and more new things.
    12)Floating apps and Multi-Window
    13)smooth UI interface.
    14)Better memory management and battery optimization (Whatsapp and other apps processes get killed in background eliminating live notifications.)
    15)Too much noise in images when using flash.Please fix the bugs.
    16)Battery Rapid charge function.
    17)Live multitasking
    18)Hello amigo feature.(voice control features)
    19)Change lock screen pattern.
    20)Calling function little bit lag please solved this problem (incoming and outgoing)
    21)please provide UI transition/animation effects options(eg.simple effect,None)
    22)please change mobile starting animation.
    23)Notification panel little bit lag please solved this problem.Change overall look
    24)Smart answer feature not work properly please solved this problem.
    25)Add new things.
    25)Last and most important request please provide regular basis OTA update.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safaktasoyar -- 11 Nisan 2014; 23:40:04 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.