Şimdi Ara

General Mobile Discovery 16GB kapasiteli versiyonu satışta (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
255
Cevap
2
Favori
19.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nedensiz07

Az önce düşündümde demekki 50 liraya 16gb hafıza üretici bazında konulabiliyormuş.. (4gb 650 olarak düşünürsek).. birde diğer büyük üreticilere bakıyorum 16gb ile 32gb lık modellerinin arasında en az 250-300 tl oynuyor.. affınıza sığınarak örnek vermeye gerek duymuyorum .. yani buradan bizi ne kadar sömürdükleri ortaya çıkıyor.. ötesine bakmaya bile gerek yok..

bu arada 4gb 600 lira

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhans19

quote:

Orijinalden alıntı: black_67

gerekli bir hamleydi ama fiyat olarak 4gb lık model 600 e nakit bulunabiliyor aradaki farka 32-64 gb micro sd bulmak mümkün bana fiyat farkından dolayı pek mantıklı gelmedi

Aynen. Hafıza kartı takılabiliyorken ve her uygulama hafıza kartına yüklenebiliyorken telefon hafızasının o kadarda hayati bir önemi kalmıyor. 64 gb kart takmak daha mantıklı nasıl olsa 16 gb olanada kart alacaksın.

Yanliz soyle bir durum var surekli acik kalan prog ramlar facebook,tema programi vs. Sdkarttan calisinca hafif kasma yapiyor akicilik acisindan onemli bence (kullandigim kart class 10)....bu yuzden simdi almis olsaydim paraya kiyar bundan alirdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: foz54

600-700 lira bandında daha iyi bir telefon yok f/p kralı olduğu tartışılmaz.

Ancak kalite ve servis anlamında güveni yok çok şikayet var telpa ile ilgili. Kutudan bozuk çıkana bile kullanıcı hatası diyorlarmış. Ben bunun gibi çinmalı ancak Türk firması damgalı tablet kullandım tuşları ve usb girişi hemen bozuldu elimde patladı bundan da böyle bir korkum var :/

Biz isyerinde 4 kisi aldik hic birinde kutudan arizali urun cikmadi....ha su oldu arkadas telefonu dusurdu cami catladi 170 tl servis ucreti odedik kullanici hatasi olarak. Yanliz cabuk tamir ettiler 10 gunde is bitti....

• Telefon ilk olarka 600tl ye girdi ve şimdi tutunca 650 ye çekildi arz talep meselesiz soz konusu.Ve giriş seviyesi 16 gb ye arttırılmıs ortalama hıza sahip bir hafıza ile mükemmeliyetci olmuş adeta 700tl çok bence.Tebrikler...

• quote:

Orijinalden alıntı: Memko35

Sistem uygulamaları hafıza kartına kurmaya izin verdiği için 8 veya 16 GB fark etmez bence önceden 8GB'ını alanlar class10 hafıza kartını takar keyfine bakar

8 Değil 4 gb....
    arkadaşlar bilgisayardan rom yüklerken cihaz kapandı açilmıyor,
    recowery menüsü de gelmiyor.
    cihazda tık yok.
    reset atılirmi bu cihaza

• quote:

Orijinalden alıntı: Memko35

Sistem uygulamaları hafıza kartına kurmaya izin verdiği için 8 veya 16 GB fark etmez bence önceden 8GB'ını alanlar class10 hafıza kartını takar keyfine bakar

Bende öyle sanıyordum. 1GB telefon hafızasında chrome, antivirus, kingoffice, ve 1-2 uygulama daha yüklü ve toplam boyutları 500mb tutmamasına rağme ne hikmetse telefon hafızası doldu uyarısı eksik olmuyur. Boş hafıza 25-50MB arasında gidip geliyor. Bir uygulama çalıştırdığımda yarı yarıya düşüyor ve bazen uygulama kapanıyor.
    Saçma.

• quote:

Orijinalden alıntı: ossmantr

hayır buna katılmıyorum. ben telefonu yeni sipariş verdim. 32 gb sandisk class 10 30mb/s hızında kart da var. ama telefonun dahili hafızası önemli. yarın 5.0 güncellemesi gelse 4 gb hafızayı zaten o kullanır. 60 tlye 12 gb fazla dahili hafıza çok daha mantıklı. 16 olsa 32 olsun diye belki o kadar verilmez. ama 4 gb. androidli bi telefona çok az. özellikle bu özelliklerde telefona

Doğru söylüyosunuz o açıdan bakmadım ama şu anki yazılımla yıllarca kulanabilirim hiç şikayetçi olmam o yüzden sorun etmiyorum kendime. Ha gönül isterdi ben alırken satışta 16gb piyasada olsun.. kısmet değilmiş :) beni şuan düşündüren hafızdan çok telefonun bataryası, ilerde bulup bulamıycam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tanarri -- 7 Ekim 2013; 14:08:23 >
  • gps sorunu devam ediyor mu hala?
  • Orijinalden alıntı: deneme1

Orijinalden alıntı: deneme1

ACİL:
    spflash tool ile rom yüklemeye çalışırken telefon kapandı ve açılmıyor rcw ye giremiyorum telefonda hiç bir haraket yok.
    bilgisayar ekranında şöyle bir uyarı alıyorum

çözümünü bilen varmı?

General Mobile Discovery 16GB kapasiteli versiyonu satışta

16 gb kullanan arkadaşlar şu sorunu yaşayan ve kendi imkanlarıyla çözmüş olan varmı?
    bir de uyarı, sakın custom rom yüklemeyin, telefon bir daha kullanılamaz hale gelebilir, benimki gibi,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme1 -- 7 Ekim 2013; 14:31:33 >

• GM discovery nin video çekim çözünürlüğü nedir? 720p falan çekiyormu ve çekim kalitesi nasıl acaba kullananlar yazarsa sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tanarri

quote:

Orijinalden alıntı: ossmantr hayır buna katılmıyorum. ben telefonu yeni sipariş verdim. 32 gb sandisk class 10 30mb/s hızında kart da var. ama telefonun dahili hafızası önemli. yarın 5.0 güncellemesi gelse 4 gb hafızayı zaten o kullanır. 60 tlye 12 gb fazla dahili hafıza çok daha mantıklı. 16 olsa 32 olsun diye belki o kadar verilmez. ama 4 gb. androidli bi telefona çok az. özellikle bu özelliklerde telefona
    Doğru söylüyosunuz o açıdan bakmadım ama şu anki yazılımla yıllarca kulanabilirim hiç şikayetçi olmam o yüzden sorun etmiyorum kendime. Ha gönül isterdi ben alırken satışta 16gb piyasada olsun.. kısmet değilmiş :) beni şuan düşündüren hafızdan çok telefonun bataryası, ilerde bulup bulamıycam..

Bence sıkıntı olmaz batarya mevzusu. Çünkü Samsung'un servisini de veren TELPA bu markanın da servisini veriyor. Onlarda sıkıntı olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: doroşenko

GM discovery nin video çekim çözünürlüğü nedir? 720p falan çekiyormu ve çekim kalitesi nasıl acaba kullananlar yazarsa sevinirim.

720p çekiyor yalnız biraz kumlu çekiyor. Ne demek istediğimi anlıyorsunuzdur umarım. Onun dışında bir de video uzantısı 3gp oluyor TVde filan izlemek isterseniz mp4 veya mkv yapmanız gerekiyor. Karşılaştığım bir sorun olduğu için yazdım.

• güzelll

• nihayet telpa siteye koymuş ama anlamadığım şey java desteği var diyor ,ben jad ve jar uzantılı dosyaları yükleyemedim.
    http://www.telpa.com/GeneralMobile/Cep-Telefonu/Discovery%2016GB
  • Ama hafiza kartina indirdiginiz uygulamalari aktaramiyomussunuz...

• gold, darty ve bimekste 16 gb versiyonu 699 TL den satışta. Vatan da ise 920 TL (%25 indrimli 699) ve mediamarktta 799TL olarak gözüküyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: deneme1

nihayet telpa siteye koymuş ama anlamadığım şey java desteği var diyor ,ben jad ve jar uzantılı dosyaları yükleyemedim.http://www.telpa.com/GeneralMobile/Cep-Telefonu/Discovery%2016GB

java destekli ama android tabanlı bir sisteme java tabanlı uygulamalar yükleyemezsiniz. Android tabanda java desteği isteyen uygulamaları çalıştırabilirsiniz. Mesela java destekli tarayıcılarda java oyunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kojiro

quote:

Orijinalden alıntı: doroşenko

GM discovery nin video çekim çözünürlüğü nedir? 720p falan çekiyormu ve çekim kalitesi nasıl acaba kullananlar yazarsa sevinirim.

720p çekiyor yalnız biraz kumlu çekiyor. Ne demek istediğimi anlıyorsunuzdur umarım. Onun dışında bir de video uzantısı 3gp oluyor TVde filan izlemek isterseniz mp4 veya mkv yapmanız gerekiyor. Karşılaştığım bir sorun olduğu için yazdım.

3gp yi değiştiremiyo muyuz?
  • 16 gb modelinde kesin hafiza kartina oyun uygulama kurmak olmayabilir belkide hic olmaz 16 gb kendi hafizasi varder hafiza kartina uygulama kurmaniza izin vermez.

• Simdi 100 mblik bir guncelleme geldi 16gb versyona

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.