Şimdi Ara

## GeForce 9800GX2 SLI ve Detaylı Bilgiler ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
3.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya ne cirkin bi kart sole sekillı felan olsaymıs karta baktıgında bi yakısıklılıl gorecen

crysis paramparca eder bu kart bence cod4 de tatlı nıyetıne yer
  • Yeni çıkan herşey iyi birşeyse herzaman pahalı olur. Şu anda Crysisi full detay oynayabilen varmı (GTX(belki) ve ultra haricinde). Oynamak isteyen ve parası olan alır. Ya da 3Dmark skoru yapmak isteyen alır. Buraya kadar söylediğin doğru. Züğürt konusuna gelince bu sözü kimin hangi sözüne söylendiği ortada. bence iyi oku. Zenginin malını tartışmak için zemin hazırlıyorsun(forius).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestercan -- 5 Ocak 2008; 22:03:41 >
  • Fiyatı 1000 $ civarı olacaktır. Şahsi düşüncem bu kadar parayı bir ekran kartına vermektense gider PS3 yada Xbox360 alırım daha iyi. En azından ramlerle yada işlemciyle uğraşmak zorunda kalmazsın.
  • Ultrayı mehtemel bir sürücü sorunu olmazsa tahtından edeceğine şüphe yok ama. Fiyatınını uçuk olacağından yatırım yapılacak bir kart olacağını düşünmüyorum.
  • adı neden böyle 8900x2 deseler daha mantıklı değilmiydi?

yalnız kartta 2 pcb mi war ne? dvi çıkışlarına bakarsa öyle görünüyor
    soğutma hakkatten dehşet ama çok pahalı olur eminim
    quad sli da nvidia nın yazılımına kalmış ne kadar iyi yazılım okadar iyi performans
  • fiyatı sence neden 1000 dolar olacak ? bence en fazla 500 600 olur hatta bence demıyeyım cunku google den ufak bır araştırma yaparsan fıyat konusunda daha detaylı bılgıye ulaşabilirsin ben biraz baktım ondan 500 600 diyorum

ahanda linki ve bu metin heryerde var artık.

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=50076
  • Trafo falan kullanmamız gerekecek artık
  • The card will cost:
    -The 9800GTX for 549$>649$
    -The 9800GTS for 399$>449$

verilen fiyat aralıgı çift gpu'lu model için degil, tek gpu'lu kart fiyatları +kdv eklenirse fiyat anormal yüksek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXPANDER -- 5 Ocak 2008; 22:36:11 >
  • 600$x%18kdv=708$
    708$*1.167=826YTL ilerden kur yükselirse 1000YTLye yaklaşır. Fakat 1000YTL nin üstüne çıkacağını sanmıyorum. Sebep olarakta R680nin çıkacak olması. Sonuçta ikiside çok iyi kartlar olarak ortaya çıkacağından tüketici fiyatı uygun olanı tercih edecektir. Ben şahsen 3 aşağı 5 yukarı 800YTL olacak diyorum. 1000YTLyi geçeceğine ihtimal vermiyorum.

Kartların büyümesi PSU satanlara yarıyor. Kullanıcı ya PSU yenileyecek yada ilave PSU takmak zorunda kalacak. Tabi bunların yapılabilmesi için havalandırması iyi olan büyük server tipi kasalar lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestercan -- 5 Ocak 2008; 22:33:19 >
  • Ya Nvidia adamı hasta ediyor.

G92 çekirdeği ile oynayıp oynayıp ısıtıp yine önümüze koyuyorlar.Sonra birde kalkıp yeni birşeymiş gibi Geforce 9 ismini kullanarak 9800GX2 diye isimlendiriyorlar.

Ati hiç değilse HD 3870 X2 gibi bir isim kullanıyor da eski çekirdeklerden 2 tane kullanıldığını belli ediyor.Gerçi Ati'de boş yere isim değişikliği yapıp HD 3xxx serisine geçti...

Eskiden yeni bir seriye geçildiğinde büyük heyecan yaşardı,yüksek performans artışı ve yeni özellikler sayesinde,artık piyasada bu heyecan kalmadı.

Umarım Ati'nin R700'ü ve Nvidia'nın G100'ü daha yeni,çoklu çekirdekli yeni özelliklerle gelir de kendimi keklenmiş hissetmem...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABSOLUT -- 5 Ocak 2008; 22:34:48 >
  • crysis canavarı olacak gibi duruyor tek kart.. sli zaten hayal edemiyorum. kartın alınabilir fiyata inmesi 7-8 ayı bulur.

ayrıca absolut a katılıyorum. g92 yi geliştirip 9 serisi olarak piyasaya sürmek pek takdire şayan bir davranış değil.

kartlardan önce sürücüleri sürerse piyasaya takdir edilecek bir kart-driver uyumu göstermiş olur.
  • bu kartı ılk ben getırcem turkıyeye

nvıda bakalım yazılımda ne yapacak.gene kart var ama işe yaramıyor olmaz umarım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: helsloot

işte bu 2 kartla crysis'i very high'da rahatca oynanabileceğini düşünüyorum

iide 8800 ultrada da sorun yaratmıyoo..
  • bu 8x serisi sakız gibi uzadı... ati çıkarmadıkça bununda çıkarmaya niyeti yok.. çekmecesinde saklıyor adamlar kartları.. işte bunlarla oyalıyorlar.. bir kaç ay sonra tek kart çıkarır bunu geçer.. zira daha önce yaşadık aynı durumu...
  • Dvd kasetine benzesede ilgi çekici.
  • quote:

Orjinalden alıntı: erws

fiyatı sence neden 1000 dolar olacak ? bence en fazla 500 600 olur hatta bence demıyeyım cunku google den ufak bır araştırma yaparsan fıyat konusunda daha detaylı bılgıye ulaşabilirsin ben biraz baktım ondan 500 600 diyorum

ahanda linki ve bu metin heryerde var artık.

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=50076

erws gözün aydın.
    Kartın yavaş yavaş günyüzüne çıkıyor.
  • haber için tesekurler
  • 9800gt yada 9900gt çıkmadan kart almam dolayısıyla sistemide değiştirmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wosswoss -- 6 Ocak 2008; 0:49:11 >
  • YİNE EXTREME SİSTEM KURACAKLARA ÖZEL BİR ÜRÜN
    BİZİ İLGİLENDİRMİYOR
  • quote:

Orjinalden alıntı: tımestop

ya ne cirkin bi kart sole sekillı felan olsaymıs karta baktıgında bi yakısıklılıl gorecen

crysis paramparca eder bu kart bence cod4 de tatlı nıyetıne yer

süper yorum kardeş!
    Artık coj dx10 da araöğün yapar heralde!

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.