Şimdi Ara

## GeForce 9800GTX ve Crysis: İlk Karşılaşma ## (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
5.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha fazla bilgi istiyoruz ilerleyen zamanlarda.
  • driverlarla ve 1.2 patchle crysisde hiç sorun yaşatmaz ama daha iyi olmalıydı
  • 9800GTX tamamen fos çıktı. yaşasın ati. buda benim 8800GT 15.8k alıyor. şimdi 9800gtx den aşşağımı kaldık. yuh be nvidia. yazık ettin kariyer mariyer yerlerde. utanmadan ddr3 yediriyor halen millete. ati ddr5 e geçecek sen milleti uyutmaya devam et. ttt

## GeForce 9800GTX ve Crysis: İlk Karşılaşma ##

• quote:

Orjinalden alıntı: mkidd

Arkadaşlar Crysis 1600*1200 High 8xAA bana gayet yeterli bir değer gibi geldi...Yeterliden ziyade şuana kadar alınan en iyi değelerden gibi Kısa İYİ gibi geldi...

Ama bize very high lazım...1280*1024 8xAA veya aakapalı very high Bu durumda eğer onu 25 fps üstü çalıştırırsa o zaman süper olur işte...

3870X2 çıktığında yapılan testlerde bundan üstün olsa bile onda iki gpu olduğunu hiçbir zaman unutmayalım

fiyatı hemen hemen aynı olduktan sonra ne farkeder kaç gpu olduğu? fiyatı aynı olsun 10 gpulu olsun sanane sen performansına bak, ha atiyi karalayım politikan varsa o başka tabi

• Bence sonuç ortada !!
     ## GeForce 9800GTX ve Crysis: İlk Karşılaşma ##
  • sonuç ortada da 8800Ultra hep 100 fps almış garip değilmi?
  • aaah ahh nerde benm o eski geforce 2 gts em ahhhh
    rezil rezil dünya para kartlar....
  • quote:

Orjinalden alıntı: 865pe

9800GTX tamamen fos çıktı. yaşasın ati. buda benim 8800GT 15.8k alıyor. şimdi 9800gtx den aşşağımı kaldık. yuh be nvidia. yazık ettin kariyer mariyer yerlerde. utanmadan ddr3 yediriyor halen millete. ati ddr5 e geçecek sen milleti uyutmaya devam et. ttt

hocam iyide adam 3200 cpu puanı ile o puanı almış sende maşallah 5200 küsür cpu puanı var.
    kaldı ki sm2 ve sm3 puanları da buna rağmen 7100 küsürlerde, senin 8800gt o işlemci puanına rağmen 6200 lerde.
    9800gtx senin sistemde 17-18k alabilcek durumda.

yani biraz dikkatli inceleseniz daha iyi diyorum

tamam sonuçta çok parlak yada beklenen bi puan değil ama dediğiniz kadar de yok.

• quote:

Orjinalden alıntı: xıvcax

sonuç ortada da 8800Ultra hep 100 fps almış garip değilmi?

Haklısın Bende Sen Söyleyince fark ettim
    Testleri Yapanın Web Sitesi
  • arkadaşlar farkındamısnız nvidianın X2 yi geçtiği oyunlar sadece NVIDIAnın sponsorluk yaptığı oyunlar.

crysis başlarken eşşek kadar NVIDIA die barıo ve sadece bu ve turevi oyunlarda geçio

Lost P.
    World in C.
    Crysis
    başka geçtiği oyun yok nvidianın

bende 8800gt im varken bu 3 oyunuda bitirdm şmdi x2 ye geçtm :D

X2derim başka bişi demem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcmanialuck -- 12 Mart 2008; 23:18:32 >
  • YALINKAR@ onlar sanırım fps değil. Ultranın başarısını 100 kabul edip 3870x2 onun nekadar üstünde veya altında onu belirmişler.
    Aynı zamanda % olarak üstünlükte ortaya çıkmış. Zaten 3D mark 2006 dan anlaşılıyor mesele.
  • quote:

utanmadan ddr3 yediriyor halen millete. ati ddr5 e geçecek sen milleti uyutmaya devam et.

DDR3 kullanmasını, kullanıcılar açısından eksiklik olarak görme sebebiniz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 12 Mart 2008; 23:44:57 >
  • Çift GPU SLIyada Crossfirekullanmaya birilerinin yorum yapması mantıksız geliyor.Çift GPU tek PCB, SLI yda Crossfire sistem kuranlar kenilerini sayısız souna haızrlasın.Bazı oyunlarda yok 2. GPU devreye girmez.Yok SLI desteği yok, yok Crossfire olunca grafiksel bozulmalar var.Neyse bir önceki driverı kurayım bu oyun için falan derken hayattan bezdirir sizi.

Tek kart( ve şuan için tk çekirdekli tek GPU) şuanda en mantıklısı.

O zamanda 8800GT bile yeterli demektir.3870 sadece hdmı ses ve görüntü avantajına sahip.Directx10.1 diyenler olursada şimdiden geçmiş olsun diyorum.
  • Şu oyunu 1680x1050 - 8xQ ile deneyecek bir 512 MB 8800 - 9600 sahibi yok mu?

Ben, demin monitör (17 LCD) sürücüsünü kaldırıp 1680x1050 - 8xQ seçip benchmark'a girdim (0x AF, XP yüksek). Tuhaf bir görüntü modunda oynattı.

9600 GT 512 ile, testin en başları bile 3 - 4 karede sürünüyordu. Sürekli diskten okuma oldu.

Kullanım da 600'leri çok rahat geçmişti, testin sadece başlarında bile.

1280x1024 8xQ'de ise, birden çok hızlandı, öncekine göre, ama gene çok yavaştı tabii. Kullanım, başlarda 512'yi hayli geçmişti gene.

Önce dediklerim yalan oldu (neye göre dedim, ben de emin değilim. Salladık galiba). Biri denese de anlasak. O 4 kare çok şüphe verici.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 13 Mart 2008; 0:06:14 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: xıvcax

sonuç ortada da 8800Ultra hep 100 fps almış garip değilmi?

o fps değil yüzdelik birşey ultrayı 100 olarak almış 3870x2 yide ona göre puanlamış
  • doğrudur maxi %100 verceğinden de 100 olarak yazılmış..
    Bende mesajı attıktan sonra böyle bişey olabileceğini düşünmüştüm..
    En azından resimin küçük bir yanına not olarak iliştiriverilebilirdi..
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xıvcax -- 13 Mart 2008; 5:10:56 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: pcmanialuck

arkadaşlar farkındamısnız nvidianın X2 yi geçtiği oyunlar sadece NVIDIAnın sponsorluk yaptığı oyunlar.

crysis başlarken eşşek kadar NVIDIA die barıo ve sadece bu ve turevi oyunlarda geçio

Lost P.
    World in C.
    Crysis
    başka geçtiği oyun yok nvidianın

bende 8800gt im varken bu 3 oyunuda bitirdm şmdi x2 ye geçtm :D

X2derim başka bişi demem

şöyle bi çözüm buldum arkadaşlar
    bi tane x2 ve bi tane de ultra alıp CrossSLI (Tabi önce bunu destekleyen anakart yapmaları lazım) yapsak. böylece nvidia nın oyunlarında ultra ağırlığını gösterir diğer oyunlarda ise x2. kart değiştirmeye de gerek kalmaz

• quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

quote:

utanmadan ddr3 yediriyor halen millete. ati ddr5 e geçecek sen milleti uyutmaya devam et.

DDR3 kullanmasını, kullanıcılar açısından eksiklik olarak görme sebebiniz nedir?

1: GDDR4 ün, GDDR3 e göre daha yeni teknoloji olması.
    2: GDDR4 saat frekansı olarak (memory)daha yüksek hızlara ulaşması.
  • quote:

quote:

quote:

İyide, erişim zamanları yüksek GDDR3'e göre, o ne olacak?
  • quote:

quote:

quote:

emin ol buna ddr4 hikaye oyunda bir artısı yok 3870 al dene 2200mhzde aynı 2400de 2600de
    oyunda artıs yok birazcık memory band genişliği artıyor oda işe yaramıyor güçlü oyunlarda
    benc önemli olan gpu ve shader hızı

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.