Şimdi Ara

## GeForce 9800GTX ve Crysis: İlk Karşılaşma ## (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
5.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tam bir rezalet arkadaşlar 9800 GTX den KOSKOCA 9800 GTX den bahsediyoruz burda ama sonuçlara bak hani nerde bunun farkı boyle cıkcaksa hiç cıkmasın kardesim
  • nvidianın 9serisi fos çıktı.
  • driver sorunu niye olsun ki ramler aynı hem ddr3 hem 512mb , gpu aynı g92 , tek sorun isim
  • hiç alınası bir kart değil .. skorları yüksek tutabilmek adına XP de yapılmış bir test ... vistada yani DX10 da çok daha düşük skor alacaktır...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mkidd

Arkadaşlar Crysis 1600*1200 High 8xAA bana gayet yeterli bir değer gibi geldi...Yeterliden ziyade şuana kadar alınan en iyi değelerden gibi Kısa İYİ gibi geldi...

Ama bize very high lazım...1280*1024 8xAA veya aakapalı very high Bu durumda eğer onu 25 fps üstü çalıştırırsa o zaman süper olur işte...

3870X2 çıktığında yapılan testlerde bundan üstün olsa bile onda iki gpu olduğunu hiçbir zaman unutmayalım

ister 2 gpu olsun ister 3 gpu olsun sonuçta tek kart parası olan alır

• belki nvidia driver güncellemeleriyle felan toparlayabilir.bir ışık var ufukta
    bazı arkadaşlar 3870 X2 ile 8800gts i falan karşılaştırmışgülüyoruz
    http://www.hardwaremania.com/forum/donanim/ekran-kartlari/ati-radeon-hd-3870-x2-test-sonuclari-87941.html
    catalyst 8.3 ile denenmemiş hali ve 8800 ultra bu kartın fiyatının neredeyse 2 katı.

• arklar bi ati fanı olmama ragmen nvidianın bu kdrda duşcegini beklemiyordum ve bu noktada kartlar cıkar cıkmaz
    donanimhaber ekibinden 3870x2, 9800 gtx,8800gt sli gibi testlerini bekliyorum
  • ati yi seviyorsunuz arkadaşlar belli, bende 2 ay öncesine kadar sistemimde saphire x1950 pro agp kullanıyordum.
    dum diyorum çünkü ati kullanmaya başladıktan sonra ister offical sürücüler olsun isterse omega sürücüleri olsun sık sık mavi ekranlarla , BAD_POOL_HEADER,,, MULTI_SESSION_ .. türü hatalarla karşılaşmaya başladım, makinayı teste aldım bileşenler ( özellikle ram ler ) sağlam çıktı, nette detaylı araştırınca winxp-sp2 yüklü makinalarda ati sürücülü donanımlar da çakışmalar yaşandığını öğrendim, bir sürü insan aynı dertten muzdarip miş meğerse

mecburen dandik de olsa nv Fx5700 karta geri döndüm, makinada ve xp de hiç bir değişiklik yapmamama rağmen mavi ekranlar kesiliverdi.

Atiden korkar oldum açıkçası şimdi makina topluyorum ve 9600gt sonic siparişi verdim.
    Sizler sanırım bu problem ile karşılaşmayan şanslılardansınız ama ben artık bir daha ati kart kullanmamaya kararlıyım..

• quote:

Orjinalden alıntı: firefoxx06

Bu test değerlerinin hiçbiri gerçek değil çünkü nvidia parayı bastırıp crysisle anlaşma yaptı ve torpil sağladı çünkü yapmasaydı ATI karşısında çok ağır bir yenilgi daha alacaktı. o açıdan lütfen sizler de olaya bu pencereden bakın ve nvidianın gerçek yüzünü görün

3-4 ayrı yere hep aynı şeyleri yazmışsın,amacın nedir bi anlayabilsek?
    ati yi bu kadar savunmanın nedeni nedir?

ayrıca öle koskoca resimlerle forumu kirletiyosun.
  • hiç kanım ısınmadı bu karta, g92 olmasındanmıdır nedir, beklentilerin çok altında kaldı, belki belki diyordum ama köy göründü artıkın ...
  • quote:

ati yi seviyorsunuz arkadaşlar belli, bende 2 ay öncesine kadar sistemimde saphire x1950 pro agp kullanıyordum.
    dum diyorum çünkü ati kullanmaya başladıktan sonra ister offical sürücüler olsun isterse omega sürücüleri olsun sık sık mavi ekranlarla , BAD_POOL_HEADER,,, MULTI_SESSION_ .. türü hatalarla karşılaşmaya başladım, makinayı teste aldım bileşenler ( özellikle ram ler ) sağlam çıktı, nette detaylı araştırınca winxp-sp2 yüklü makinalarda ati sürücülü donanımlar da çakışmalar yaşandığını öğrendim, bir sürü insan aynı dertten muzdarip miş meğerse

mecburen dandik de olsa nv Fx5700 karta geri döndüm, makinada ve xp de hiç bir değişiklik yapmamama rağmen mavi ekranlar kesiliverdi.

Atiden korkar oldum açıkçası şimdi makina topluyorum ve 9600gt sonic siparişi verdim.
    Sizler sanırım bu problem ile karşılaşmayan şanslılardansınız ama ben artık bir daha ati kart kullanmamaya kararlıyım..

ben bilgisayar aldım alalı ATi kullanıyorum x300 x550 x1300pro x1650 hiçbir problem yaşamadım. arkadaşlarımda ATi kullanır daha ekran kartından bu tarz problem yaşamadık. anakart sürücülerinin güncellerini edinip denedinmi? belkide anakart sürücülerin ATi ek.kartınla çakışıyo? Neyse nvidia'nın kartları hakkında şunu söylemek istiyorum, parelel işlemcileri farklı hızlarda çalıştırması nvidia gpu'larının kilit noktası ve ben daha önceki 9800gtx haberlerindede yazmıştım, 65nm üretim süreciyle bu işlemciler daha fazla hızlandırılamaz ve die büyüklüğünü çok fazla artıracağı için çok daha fazla parelel işlemcide gpu'ya entegre edemez diye, şimdi 9800gtx sonuçlarına bakınca kendimce şaşırılacak bişey göremiyorum. tam beklediğim gibi. nvidia 55nm'ye geçtiğinde yeni bir atılım daha gerçekleştirecek diye düşünüyorum, fakat nvidia her yaptığı atılımda fiyatlarda katlama yapıyo nvidia ya yeni bir gpu mimarisi geliştirecek yada 45nm 22nm sürecine geçip parelel işlemcileri ve hızlarını sonuna kadar artıracak, yoksa bir birinin aynısı ama modeli farklı gpu2ları daha çok görcez buralarda

• nvidianın saçmaladığında kesinlikle hemfikirim. O problemleri yaşadığımda makinada güncellemediğim sürücü kalmadı, ama problemden kurtulamayınca pes etmek zorunda kaldım. Kartta arızamı diye de düşündüm ama bu meret ile crysis i orta seviye ayarlarda (fizik ve texturelar high da ) çok rahat oynayabilliyordum bile, ama bazen oyunda bazen masa üstünde zınk diye mavi ekran geliyordu.

anlamadım gitti ama şu an fx5700 ile takılan sade bir vatandaş olarak 9600gt bana mercedes gibi gelecek :)
  • Burası gereksiz mesajlar bölümü yada konu dışı değil, yazdığınız mesajlara dikkat ediniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: GobliN

quote:

Orjinalden alıntı: mkidd

Arkadaşlar Crysis 1600*1200 High 8xAA bana gayet yeterli bir değer gibi geldi...Yeterliden ziyade şuana kadar alınan en iyi değelerden gibi Kısa İYİ gibi geldi...

Ama bize very high lazım...1280*1024 8xAA veya aakapalı very high Bu durumda eğer onu 25 fps üstü çalıştırırsa o zaman süper olur işte...

3870X2 çıktığında yapılan testlerde bundan üstün olsa bile onda iki gpu olduğunu hiçbir zaman unutmayalım

dikkatli bak o resime sabah dalgınlığı heralde
    4.125 fps
    4 FPS

Kusura bakma yaw Orda aa kapalı olan 55fps imiş İki tane alt alta var ben sadece üstekini gördüydüm sabah

O zaman sallayın bu kartı...8800GT gibi kart bidaha gelmez arkadaşlar,sahipleri kıymetini bilsin

• 4 kare...

Bellek yönetimi sorunu?

Yoksa, 8xQ açınca kartlar, doğal biçimde, sürünüyor muydu?

----

Yok, bellek yönetimi olamaz. 1680x1050 - 8xQ AA'da, 512 MB bellek dolmaz, dolsa da sınırı çok az geçer, benchmark'tayken.

Başka bir sorun olmuş orada. 4 kare olanaksız.

Daha sağlam testleri bekleyin. Yorum için acele etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 12 Mart 2008; 17:49:58 >
  • Beyler dx9 la test edilmiş onada dikkat edin bide 8800 varken bu kart para tuzağından başka bişey değil 11k bence bu kart için iyi bir sonuç dieğil
  • quote:

Orjinalden alıntı: cenova

bu kart ismini haketmiyor.
    şu hali ile tercih edilebilir olması, fiyatının düzenlenmesi ile ilgili olacaktır. yoksa 8800 gt o/c edition kartların da aşağı yukarı alabileceği skorları almış.
    minumum fps leri göremiyoruz işin en önel noktasıdır bence.
    bu kartın çıkış nedeni ne acaba, 9800 gx2 olduğu için mi ki böyle bir gerksiz kart lanse edildi?

isim konusunda asırı derecede haklısın cok cok anlamsız bir kart 4 fps fln cok düsük sadece 1080p cözünürlük de hersey high 30fps iyi gibi ama yinede bunu very high degerlerinide görmemiz gerek ve bunda sonuclar daha düsük cıkıcaktır

• quote:

Orjinalden alıntı: batuhangates

isim konusunda asırı derecede haklısın cok cok anlamsız bir kart 4 fps fln cok düsük sadece 1080p cözünürlük de hersey high 30fps iyi gibi ama yinede bunu very high degerlerinide görmemiz gerek ve bunda sonuclar daha düsük cıkıcaktır

Dediğim gibi, yorum için acele etmeyin.

4 kare olmaması gerekiyor. Bir sorun var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 12 Mart 2008; 17:51:05 >
  • Görünen o ki Ultra'nın gerisinden veya az önünden seyredecek. Boşa yatırım Nvidia için.

Yine Nvidia'nın en pahalı kartı ultra olacak.

Ayrıca vista altında bu kart çuvallayacak gibi duruyor. Benden söylemesi...
  • dx10 da alsında o 55fpsyi göriyim bn o kartı!!!
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.