Şimdi Ara

GeceKuşu Kamp. 00:00-06:00 AKK YOK!! (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
672
Cevap
3
Favori
42.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tahir40

quote:

Orijinalden alıntı: opsladio

hocam ben mesale AKK yi doldurdum gündüz dosyayı indirirken 3 mbit indiriyorum. Gece 00.00 dan sonra 50 mbitte çıkıyorsa indirme hızımdan artıyor o geçişte diyorum. Dosyayı 23.59 kadar 3 mbit 00.00 sonra AKK kalkınca kesilip mi artıyor onu diyorum

Öyle bişi yok :) AK kota doldum mu geçmiş olsun, 24 saat 3Mbite talim... ki bende hangi saatte download yaparsam yapayım doluyor, ilk haftadan 3Mbit... Taahhüt verdim çıkamıyorum da.

Ben olayı AKK dolgurana Saat 00.00 06.00 saatleri yeniden hızını normal 50 Mbit te cıkartıyorlar zannediyordum . Ben olayı çok yanlış anlamışım. Ben sadece bu tarife için geçmeyi düşünüyordum. Sizinde dediginiz gibi bende ilk hafta bitirenlerdenim kotayı TTnete devam o zaman

• Upload akksine yazıyor mu geceleri bilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Katates Pızartması

Upload akksine yazıyor mu geceleri bilen var mı?

Normalde yazmaması gerekir, ben aldığımda ilk 6 ay yazmadı...
  • Şuan ttnet abonesiyim ve yaklaşık 9-10 ay daha taahhüt var. Duyduğuma göre superonline'a geçersem ttnet'den geri alacağı indirim ücretlerini superonline karşılıyormuş. Doğru mu ?

67 TL'lik tarifeyi 44 TL'ye kullanıyorum. Sözleşme 1 yıllık. Yapmam gereken geri ödeme 69 TL oluyor değil mi ? Bu 69 TL yı superonline karşılıyor mu ? undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxone -- 30 Mayıs 2014; 23:14:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxone

Şuan ttnet abonesiyim ve yaklaşık 9-10 ay daha taahhüt var. Duyduğuma göre superonline'a geçersem ttnet'den geri alacağı indirim ücretlerini superonline karşılıyormuş. Doğru mu ?

67 TL'lik tarifeyi 44 TL'ye kullanıyorum. Sözleşme 1 yıllık. Yapmam gereken geri ödeme 69 TL oluyor değil mi ? Bu 69 TL yı superonline karşılıyor mu ? undefined

TTnet'ten caydığınız tüm bedelleri Superonline karşılayacak, ancak size nakit ödeme yapmıyorlar. Atıyorum 300 TL cayma bedeliniz var, bunu siz ödüyorsunuz, son iptal faturanızı ve dekontunuzu hizmet@superonline.net e mail atıyorsunuz, onlarda gelecek faturalarınızdan bu meblağı düşüyorlar.
  •  GeceKuşu Kamp. 00:00-06:00 AKK YOK!!

Her geçen zmn artıyor....
  • KAOSEM kullanıcısına yanıt
    dostum torrent hızın nasıl benim gece sabah farketmiyor son 1 haftadır 100-200 arasında geziyor aynı dosyayı arkadaşıma indirtiyorum direk 1mb ı görüyor oda superonline ayrıca ip adresiniz kaçla başlıyor bakabilirmisinz?
  • ıp paylaşamıycam kusra bakmada, kota durumuna baktınmı öyle bir problemim yok benim ; proxy kullanıyasan kullandığın server kaynaklı olabilir yada o kadar düşürmesede dns serverından da kaynaklana bilir ağ ayarlarını sıfırla gene olmazsa müşteri hizmetlerine başvur..
  • Jegande kullanıcısına yanıt
    92 ile baslayan ip'ler hizlilar... 2xx yada 1xx olanlarda yavaslik soz konusu... Bu ipler guzel ama birde soyle bir olay var. Torrentte seed edenlerde eger sol abonesi varsa 1XX ve 2XXde de hizli indirebilirsiniz(Tabi upload hizini limitlemediyse karsi taraf)

ayrica birde soyle bir olaydan bahsedeyim. Ben sahsen VPN kullaniyorum. aylik 5$ fazla oduyorum ama torrentlerde 2mbden asagi inmiyor. Tabi birde guvenli, iphonedada kullaniyorum. Tum yasakli site engeli kalkiyor..vs.. buda ayri bir secenek olarak goz onunde bulundurabilirsin
  • dedehakan D kullanıcısına yanıt
    Seed dolayı olmadığına eminim çünkü aynı anda başkasına indiriyorum o direk 1mb ı görüyor bende VPN veya debrid işine geçicem sanırım

• Jegande kullanıcısına yanıt
    valla hocam bende ikiside var. Debrid avantaji, guncel dizilerde cok hizli. yani internetin tum hizini kullanabiliyorsun. Geceden at listeye sabaha kadar dunyalari indiriyorsun...

ama negatif yanlari;
    * Bazen debridde kullandigin server bakimda oluyor. Oradan indiremiyorsun. O bakimin bitmesini bekliyorsun vs...
    * Paylasimdaki linklerin omurleri kisa oluyor. eski bir dizide calisan link bulmak icin saatler harciyorsun.
    * iz birakma konusunda cok basarili degiller. Yani en son indirdiklerinin listesini gorebiliyorsun yan tarafta. Sana email attiklarinda "Dear XXX" diye basliyor emailleri.(XXX senin adin)
    * ortak kullanima izin vermiyorlar. Mesela evde bilgisayari acik biraktin. Download ederken okuldan baglandiginda hesabini kitliyorlar. Ve ne olursa olsun acmiyorlar. (Gerci o kisim biraz aldigin yere gore degisir sanirim. Benim basima geldiginden biliyorum)

vpn eksi yonleri;
    * bazen baglandigin serverda acayip yogunluk oluyor. ve buda hizina yansiyor. Gece biraktin makineyi, catir catir download ederken, bagli oldugun server yogunlastiginda hizin dusuyor. (genellikle US, kanada vs serverlarinda oluyor. saat farki sebebiyle)
    * kesinlikle iz birakmiyorlar ama uyelik icin email adresi istiyorlar. Burada mantik hatasi oluyor. :D
    * bazi vpn firmalari limitli hesap veriyorlar, yani 1 hesap aliyorsun maksimum 3 cihaz baglayabiliyorsun. (telefonda da kullanmak istiyor insan dimi:D) Tek kullanacaksan sorun olmuyor, aile fertleri yada arkadaslar kullandiginda yetmiyor.:D (tabi buda firmaya gore degisiyor. bazisi 5 yapiyor bazisi sadece bilgisayar icin, mobile icin ayri ayri satis yapiyorlar)
    * Eger online oyun oynuyorsan, biraz sorun oluyor. Oyun esnasinda server degistirirsen(yada server ile baglantin anlik koparsa(cok olmuyor ama denk gelirse can sikici oluyor), oyundan kopmanin yaninda oyun serverlarina baglanti ipsi degistigi icin, hesabin "calindi" suphesiyle suspended yapiliyor. Tabi aciliyor sonra ama haftada 2-3 kez ticket acmak bayiyor..(blizzard icin benim hazir taslak email bile duruyor. Suspended oldugunda direk onu gonderiyorum:))

bende 2 side var. 2sinide aktif sekilde kullaniyorum.(debrid 5-6 yildir, vpnde 1 yildir) Eger kafana takildigi bir yer olursa yardimci olurum. Haa firma isimleri vermedim.ama PM olarak verebilirim. Yada google'dan aratabilirsin...

• ben şuan superonline abonesiyim 25mbit 50AKK var 55 lira veriyoruz. sizce bu pakete geçmelimiyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gopgop -- 14 Ekim 2014; 1:16:09 >
  • Arkadaşlar biraz dertliyim bu aralar internet konusunda, artık dijital içeriklerin boyutları aşırı fazla. Güncel yeni bir oyun en az 25-30 GB olmaya başladı.

Hal böyle olunca 2-3 oyun ile yeri geliyor kota doluyor. Ben 25 Mbps 100GB AKK'li paket kullanıyorum ve 59 TL ödüyorum. Bi daha ki ay gece kuşuna geçiyim diyorum zaten ilk 1 sene gene ödediğim fiyatı ödeyeceğim.

Sonraki seneler 69 TL olacak. Fakat bu sistemin çalışma prensibinden biraz şüpheliyim. Kullanıcı olarak ben saat 00:00 olduğu gibi download yaparsam ve saat 06:00'ya kadar bişeyler indirsem sistem bunu otomatik algılıyor mu?

Bazı yorumları görüyorum 00:00 olunca modemi resetleyin öyle indirmeye başlayın, 06:00 olunca tekrar resetleyin vs vs gibisinden yorumlar okudum. Böyle şeylere gerek varmı? Gece kuşu saatleri başladığı an ben elle her seferinden bunları yapmak zorundayım.

Yani uzun lafın kısası şu aralar gece kuşu sistemi sizce nasıl çalışıyor? Gece kuşu başladığı saatlerdeki indirmeler normal kotaya yansıyor gibi yorumlar bile mevcut...

Son olarak siteden gece kuşunun şartlarına baktığım zaman şöyle bi madde dikkatimi çekti ''Turkcell Superonline yasal sitelerden içerik indirmeyi destekler.'' Bu nedir? Yani torrente abansam kotama mı yansıtacak? İndirdiğim içerikleri de mi belli bir süzgeçten geçiriyorlar?

Ne yapmamı önerirsiniz.

Teşekkürler.

• Hesapta otomatik algiliyor ama soyle birsey varmis. 11:59 ve oncesinde download'a baslarsaniz kota gidiyormus. Yani en sagliklisi dedikleri gibi 00:00'da modemi kapatip acmak.

• Taahhüt olmasa bizde keşke

• Anladım, bi daha ki aya gece kuşu ile giricem büyük ihtimal ay sonu ararım superonline'ı, 50GB AKK ile 49 TL ödüyoduk, dedik 59 TL'ye 100 GB yapalım yeter, oda yetmedi 69 TL ödemeyi göze alıp gece kuşu geçicem ay sonu.

Ne diyim, kesinlikle helal etmiyorum ama başka bi alternatifimde yok.
  • zamanın en iyi kampanyası. düşünmeden girdim. arada 55-60 mbpsyi görüyor. ne olur ne olmaz diye 12.30 da başlatıyorum downloadı. direk 12 de başlatsam kotaya girmez değilmi
  • Serhadss kullanıcısına yanıt
    1 ayı aşkın bir süredir kullanıyorum 00:00 olduktan sonra ben 1-2 dakika içinde indirmeye başlıyorum bi sıkıntı yaşamadım şuana kadar.
  • telefonda 59 diye konuştum 30unda bağlandı. Kasım ayı için fatura 1 günlük geldi 2 lira falan damga vergisiyle 16.en altta gece kuşu kampanyası 89 tl yazıyor başıma iş açmasın önümüzdeki aylar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim 2 gündür saat 12 den sonraki downloadlar kotaya yansımış
     GeceKuşu Kamp. 00:00-06:00 AKK YOK!!
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.