Şimdi Ara

Gaza basınca gelen patlama sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
44.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar araç; opel vectra 1.8GL 1991 model karbüratörlü, lpg var.

sorunuma gelecek olursam, araçla seyir halinde giderken hızlanmam gerekirse gaza fazla basarsam arabayı öksürtüyor.
    dik bir yokuş çıktığımda ise direk pat pat yapıyor. daha doğrusu düşük devirlerde yapıyor, yüksek devirde bir sıkıntı yok.

biraz araştırdım bazı kişiler yaşamış bu problemi bujilerdenmiş fakat ben dün ustaya bujileri değiştirttim dedi, bindim arabanın çekişi biraz daha düzelmiş ama ertesi gün yokuş denedim yine aynı sıkıntı mevcut bu sabahta 3. vitesle giderken 2 ye atınca sanki böyle fren yapıyorum da araba kendini ileri geri yapıyor. neyden yapıyor olabilir. klima var ama aktif değil araçta, önceden bu problemim yoktu 2. viteste dik yokuşu rahat çıkarken şimdilerde 1. vitesle çıkıyorum çekişi düştü aracın.

bu arada mekanikçi gaz ayarı yaptı ama yaptıktan 1-2 günde sonra devir yine hep düşük çalışıyor aracın ilk çalışmada. sonradan açılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berry1925 -- 27 Temmuz 2014; 11:12:40 >

• Karbüratör temizliği gerekiyor gibi...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gaz ayarını biraz aç düşük ayarlanmıştır az yaksın diye lpg yide farklı yerden al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzinde de yapıyor mu aynısını bi denemek lazım.

• Buji kablolarida degisecek ayni sorunu arkadasim focusta yasadi dogru buji yi taktirin kaliteli ve buji kablolarinida degistirin olcumde iyi cikabiliyor ama ipek oldugu icin icinde kopmalar oluyo iletmiyo arada

• Ateşleme bobininden yapabilir.

• Ateşleme problemi var araçta, bobinden, distrübütörden , bujilerden, buji kablolarından yada ateşleme beyninden bu sorun olabilir.En başta buji kabloları doğru sıralama ile takılmış mı ona bakın.
  • amcamda 1994 1.8 vectra vardı
    karbüratörü sürekli arıza vermeye başladı çalışmamaya başladı
    buralarda ustasını bulamadık ve sattı..
  • Sizin sorunun neredeyse aynısı arkadaşın kartalında vardı, ateşleme sistemi sorunluydu, bakımını yaptırınca sorun kalmamıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kasto_37

Sizin sorunun neredeyse aynısı arkadaşın kartalında vardı, ateşleme sistemi sorunluydu, bakımını yaptırınca sorun kalmamıştı.

yani bakım dediğiniz 10bin bakım mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berry1925

quote:

Orijinalden alıntı: Kasto_37

Sizin sorunun neredeyse aynısı arkadaşın kartalında vardı, ateşleme sistemi sorunluydu, bakımını yaptırınca sorun kalmamıştı.

yani bakım dediğiniz 10bin bakım mı?

Ateşleme sisteminin bakımı. Distribütör kapağı, tevzi makarası, buji kabloları vb şeyleri yaptırdım demişti.

• bana avans ayarından gibi geldi..

imzamdaki renaulta avans ayarı yaparken denemek için yokuşa vuruyorum.
    yanlış avans düz yolda ve rölantide pek belli olmuyor, yokuşta öksürterek ve çekmeyerek belli ediyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: djoz

bana avans ayarından gibi geldi..

yanlış avans düz yolda ve rölantide pek belli olmuyor, yokuşta öksürterek ve çekmeyerek belli ediyor.

Seyir halinde dusuk devirdede oksurtme yapiyor mu hicam. 3 vitesten 2 ye dustugumde mesela araba motoru bagirttirip sanki frene basiyormus gibi birde arabayi ileri geri iktirtiyor sanki ayagini frene basip cekiyormus gibi.
    Yani simdi gaza basacaksam hizli bastigimda sirkeleme yapiyor arac acaba ben mi yanlis kullaniyorum araci

• Bir de arkadaslar ariza lambasi onceden yanardi ama bi sure sonra sonerdi. Simdiler devamli yaniyor arada sonuyor.

• Platin varsa patlatma yapabilir
  • Sag olun arkadaslar lpgciye goturecem birde benzine alip deniyecem araci eger yapmiyorsa m gaz ayarjndan lpgciye goturursun dedi tamirci.

• quote:

Orijinalden alıntı: Berry1925

quote:

Orijinalden alıntı: djoz

bana avans ayarından gibi geldi..

Seyir halinde dusuk devirdede oksurtme yapiyor mu hicam. 3 vitesten 2 ye dustugumde mesela araba motoru bagirttirip sanki frene basiyormus gibi birde arabayi ileri geri iktirtiyor sanki ayagini frene basip cekiyormus gibi.
    Yani simdi gaza basacaksam hizli bastigimda sirkeleme yapiyor arac acaba ben mi yanlis kullaniyorum araci

Düşük devirlerde öksürmezdi fakat "gaza ani bastığımda" öksürüp silkeleyip stop ederdi..

Şu an bir problem yok çok şükür..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet arkadaslar sorun cozukdu. Problem bujilerin yan sanayi olmasi. Bosch marka bujileri takinca arac sanki kanatlandi 3. Viteste dahi dik yokus cikacak zorlasam. Herkese cok tesekkur ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.