Şimdi Ara

Garmin & Baytekin (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.478
Cevap
24
Favori
177.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sağ alt yoldan geliyorsunuz (belirsiz ok işareti)

1. Çıkıştan çık= Sağa Dön
    2. Çıkıştan çık= demez çünkü ters yön olur.
    3. Çıkıştan çık= Döner Kavşağı geçip düz git anlamındadır.
    4. Çıkıştan çık= demez yine ters yön olur.
    5. Çıkıştan çık= Kavşaktan geç sola dön anlamındadır.
    6. Çıkıştan çık= demez yine orası da ters yön olur.
    7. Çıkıştan çık= Hiç başıma gelmedi, ne söylüyor bilmiyorum :)

Kısa sürede alışıyor insan ama, sayın @pininfarina belirtmiş; göz ucuyla cihaza bakmakta yarar var. En doğru çözüm bu olacaktır neden; son kullandığınız harita ile güncel konum farklı olabilir. Yani kavşak yapısında son günlerde değişiklik olmuş olabilir. Bir kez başıma geldi, 1. Çıkışı beton bloklarla kapatıp yönü 2. Çıkıştan gidiş/geliş vermişler; cihaz 1. çıkıştan çık deyince zor durumda kaldım. Hem de İstanbul gibi bir yerde.

Dikkati olmak gerek; Önce Gözsonra Trafik İşaret ve İşaretçileri, sonra Cihaz referans alınmalı.

Sayın @İmkansız Üstad'ın belirttiği gibi tüm Dünya'da bu böyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Şimdi Resme göre yorumlayalım;

Sağ alt yoldan geliyorsunuz (belirsiz ok işareti)

1. Çıkıştan çık= Sağa Dön
    2. Çıkıştan çık= demez çünkü ters yön olur.
    3. Çıkıştan çık= Döner Kavşağı geçip düz git anlamındadır.
    4. Çıkıştan çık= demez yine ters yön olur.
    5. Çıkıştan çık= Kavşaktan geç sola dön anlamındadır.
    6. Çıkıştan çık= demez yine orası da ters yön olur.
    7. Çıkıştan çık= Hiç başıma gelmedi, ne söylüyor bilmiyorum :)

Kısa sürede alışıyor insan ama, sayın @pininfarina belirtmiş; göz ucuyla cihaza bakmakta yarar var. En doğru çözüm bu olacaktır neden; son kullandığınız harita ile güncel konum farklı olabilir. Yani kavşak yapısında son günlerde değişiklik olmuş olabilir. Bir kez başıma geldi, 1. Çıkışı beton bloklarla kapatıp yönü 2. Çıkıştan gidiş/geliş vermişler; cihaz 1. çıkıştan çık deyince zor durumda kaldım. Hem de İstanbul gibi bir yerde.

Dikkati olmak gerek; Önce Gözsonra Trafik İşaret ve İşaretçileri, sonra Cihaz referans alınmalı.

Sayın @İmkansız Üstad'ın belirttiği gibi tüm Dünya'da bu böyle.

bende hep kavşaklarda karıştırıodum baya açıklayıcı olmuş teşekkürler

• @ DD252Admin
    Eyw hocam çok sağol..Sayende yolları kaçırmıcam..Ben Aveanın baz istasyonlarını ölçüyorum..Sürekli koordiantlara göre GPS kullanıyorum..Yani adres felan yok baz istasyonun koordinatını giriyorum cihaza ..O yüzden 2.çıkıştan çık felan derken kararsız kalıyordum..Hani adres olsa tabelardanda giderim ama işte mecvur navigasyona tam uymak zorundayım..Nyse sayende öğrendim az çok alışınca çok daha iyi olucak...

NOT : Dün Çamlıca gişelere gelirken kavşağı şaşırdım ters girdim..Gişelerden geçip ilk çıkıştan çıkıp tekrar dönüş yoluna girmem gerekiyordu..Ama navigasyon beni gişelere sokmadı o yasaklı olan kamyonların girdiği bir yol var oraya soktu ordan U yaptırdı yani gişelerden geçmeden geri yola girmiş oluyorum..İşte o yola girdim U yaptım tam yola çıkıcam..O karayoolları ekibi durdurdu...Dedim abim valla ben girdim navigasyon soktu beni..Yok yok ondan değil de aracın k-2 belgesi yok dedi şirkete 2.300 TL ceza kesti..Gerçi belgemiz varmış itiraz edilcek vs

NOT 2 : E-5 Ten kartal - kadiköy istikametine gidiyorum..Kadiköy yoluna girdim..Meslek lisesi felan var orayı geçtim..Durdum burger king arattım..Natulis Carrefourudakini buldu iyi tamam götür dedim..Ulan gidiyorum bana sol yap diyor sol dediğide Hastahanenin acil kapısı..Orayı geçiyorum sol yap diyor orasıda okul girişi..Kapattım gittim

NOT 3 : Ümraniyeden çevre yoluna inmek için kullanıyordum 2 gündür..Sığır navigasyon ana yola çıkarıyor iyi güzelde sol yap diyor anasını satim orası tek yön..mecvur sağ yaptım..U dönüşüde yasak rahat 2-3 km gittim..Sanırım önceden ordan yol vardı ama hiç sanmıyorum orası ben bildim bileli tek yön..Harita Versiyon 2012.04

• Harita versiyonunuz 2012.04 olamaz bir daha kontrol eder misiniz. 2011.10 olmalı son sürüm.

Bir diğer konu; Rota hesaplama yöntemiyle ilgili; En Kısa Süre rota hesaplama seçili olmalıdır. Bunu da bir kontrol eder misiniz.
  • arkadaşlar merhaba.

ben dün garmin nüvi 1410 gps aldım.arabaya takıp çalıştırdığım da bluetooth ile cep telefonuma bağlandı ve bütün rehberimi görebildim bu beni çok mutlu etti.fakat ondan sonra bi daha rehberi göremedim.acaba eksik yada yanlış yaptığım bi şey mi var.yardım ederseniz çok sevinirim.teşekkürler
  • quote:

Harita versiyonunuz 2012.04 olamaz bir daha kontrol eder misiniz. 2011.10 olmalı son sürüm.

Bir diğer konu; Rota hesaplama yöntemiyle ilgili; En Kısa Süre rota hesaplama seçili olmalıdır. Bunu da bir kontrol eder misiniz.

Navigasyon araçta hocam...Yaırn akşam yazarım konuya da peki 2012.04 olan ne olaiblir ki başka..
  • 2012 haritaları hiç bir cihaz için çıkmadı daha (Navteq hariç); Sizin Garmin modeli ne ve nereden aldınız?
  • Yeni güncellemeler var arkadaşlar, bilginize :)

Garmin & Baytekin
  • quote:

Yeni güncellemeler var arkadaşlar, bilginize :)

Garmin & Baytekin

Garmin 1300 kullaniyorum ve daha once hic cihazi guncellemedim. Daha dogursu nasil yapiliyor bilmiyorum...
    Tavsiyeniz olur ise cok sevinirim.

İyi calismalar.
  • Sayın @2Berk

Buradan GARMIN-WebUpdater Yazılımını indirip Kurun. Cihazı bağlayın, güncellemelerinizi alın. Cihazınızın Yazılımının son Sürümü BURADA yazıyor; Kontrollerinizi yaparsınız.

Kolay gelsin

• cok tesekkurler :)
  • Arkadaşlar,

Garmin Nüvi 13xx ve 14xx Cihazlar için Yazılım Güncellemesi Mevcuttur.

Bilginize

Garmin & Baytekin
  • Bugun yada yarin yukliycem :)
  • Arkadaşlar;

Garmin Navcity 2012.04 Harita Güncellemesi yayınlanmıştır.

Bilginize

BURADAN İndirebilirsiniz.

Garmin & Baytekin

• Arkadaşlar merhaba, GARMIN'in Nuvi 715 modelini önerir misiniz ? Electroworld'de kampanya var önerir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Basarsoft

.....
    Merhabalar.

Gördüğümüz birkaç hatayı düzelttik ve adresleme veritabanıyla ilgili bir eksiklik yakaladık ve bunu telafı ettik.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımla,

Necmettin.

2012.04 Navcity Haritada Güncelleme vardır arkadaşlar; Necmettin bey Başarsoft Konusu altında teyid etti.

Güncellemelerinizi yapınız :)
  • Merhaba,
    Ben de, Garmin 3760T kullanıcısıyım. Cihazım dan son derece memnunum. Fakat, cep telefonu bluetooth eşleştirme sinde telefon rehberimde sadece kayıtlı numaraları görebiliyorum. İsimleri göstermiyor. Bu tip sorun yaşayan var mı aramız da? Ben sebebini bir türlü çözemiyorum. Aynı zaman da, Garmin ecoRoute HD kablosu kullanıyorum en azından bu sistem aracım ile uyum sağladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirce

Merhaba,
    Ben de, Garmin 3760T kullanıcısıyım. Cihazım dan son derece memnunum. Fakat, cep telefonu bluetooth eşleştirme sinde telefon rehberimde sadece kayıtlı numaraları görebiliyorum. İsimleri göstermiyor. Bu tip sorun yaşayan var mı aramız da? Ben sebebini bir türlü çözemiyorum. Aynı zaman da, Garmin ecoRoute HD kablosu kullanıyorum en azından bu sistem aracım ile uyum sağladı.

Bende rehber içeriğinde hiç Türkçe karakter olmadığı ve telefon numaraları uluslararası normlarda (+90 532 xxx xx xx) yazıldığı halde Soyadı başta ve isim olarak görünüyor telefon numarası ile birlikte...

Bu şekilde en az bir deneme yapın bakalım olacak mı? Cihazım Nüvi 1410...
  • Arkadaşlar,

Garmin 1300 alarak, haritayı 2012 4 ve yazılımı da 5.90'a güncelledim. Ancak bir sorun var:

Sesli yönlendirme ile harita birbirini tutmuyor. Mesela Ataşehir'deki evime gidiyorum. Kavşaktan sola dönmem gerekli. Haritadaki rota çizimi de sola doğru çizilmiş ama sesli yönlendirme sağa dön diyor üstelik doğru çizilmiş haritanın üzerindeki küçük kavşak yönlendirmesi de sağa dönüşü işaret ediyor. Komedi.

Tom Tom XL'de bu saçmalıklar yoktu. Hoş haritası Tom Tom'dan çok daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: quickexec

Arkadaşlar,

Garmin 1300 alarak, haritayı 2012 4 ve yazılımı da 5.90'a güncelledim. Ancak bir sorun var:

Sesli yönlendirme ile harita birbirini tutmuyor. Mesela Ataşehir'deki evime gidiyorum. Kavşaktan sola dönmem gerekli. Haritadaki rota çizimi de sola doğru çizilmiş ama sesli yönlendirme sağa dön diyor üstelik doğru çizilmiş haritanın üzerindeki küçük kavşak yönlendirmesi de sağa dönüşü işaret ediyor. Komedi.

Tom Tom XL'de bu saçmalıklar yoktu. Hoş haritası Tom Tom'dan çok daha iyi.

AYni cihazi sizinle ayni guzergahta kulaniyorum hergun... Bazen dediginiz gibi sol,sag hatalari oluyor. Ancak cok buyuk bir sorun olarak gormuyorum. Bu arada ingilizce seslendirmeyi hersekilde turkceye gore tavsiye ederim. Daha dogru gibi geliyor.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.