Şimdi Ara

Gaming Desktop için hangi Windows ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Güzel sağlam bir desktop gaming PC'im var. Ekran kartım dx 11 destekli. Ön bilgi olarak bunu vereyim. Danışmak istediğim şey de şu;

Baya araştırdım fakat gamerlar için windows 8.1 mi 8 mi 7 mi daha iyi net bir bilgi bulamadım. Şunu biliyorum windows 8 ilk çıktığı sıralar FPS oranları windows 7'ye oranla düşüktü. Battlefield 3 için 5-10 frame arası net bir düşüş vardı windoes 7 ye göre örneğin.

Şimdi Windows 8.1 Final ( ya da en azından Final'a ramak kala ) versiyonu yayınlanmış. Sizlere sorum şu ;

Onca Windows 8 update'i - Windows 8.1'in çıkışı - Eski stabil Windows 7 'yi karşılaştırırsak sizce hangi windows versiyonu Gaming Desktop PC için idealdir. Öyle metro arayüzü vs ile ilgilenmiyorum. Sadece kaynaklarımı sonuna kadar sömürüp performansını hakkıyla veren bir işletim sistemine ihtiyacım var. Metro arayüzlüsü iyiyse onu kullanıyım, bilmemkaç nokta birlisi iyiyse onu..

Test etmiş ya da edilen testlerden bilgi sahibi olanlar varsa, fikir vermek isteyenler varsa, en kısa sürede cevap bekliyorum. Öyle ki şimdi kafama yatarsa 20 dk sora basıcam formatı

Dipnot: "Win 7 kur rahat et hocam" gibi cevaplar da kabulümdür tamam ama, ben biraz daha nedenleri niçinleriyle ilgileniyorum. "Windows bilmem kaç kur, şu şu sebeplerden" diye açıklayabilen olursa daha da mutlu olurum.

Teşekkürer

• Win 7 kur rahat et hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Subject16

Win 7 kur rahat et hocam

ayıp ama .. :) Cidden şu sebepten diyebileceğin bir durum var mı? Yoksa fikri falan boşver kur gitsin win 7 mi diyorsun. Teşekkürler
  • win 8 pro var bende hem programlama tasarım yaparken çok rahat kullanıyorum elimin altında oluyo herşey 1 tuşla oyun içinde gayet güzel
  • Hocam bende merak ediyorum açıkçası ama Xbox sergisinde hatırladığım kadarıyla Microsoft oyunları Windows 7li bir pcde sergilemişti, eğer Microsoft bile oyun için Windows 7'yi seçtiyse demek ki vardır bir keramet.

Öte yandan şu da var, Windows 8 Metro arayüzü ile Masaüstü arayüzü için iki ayrı program yüklemiş oluyor, yani indirdiğin bir programı iki defa kurmuş oluyorsun, bu hem daha fazla hafıza demek oluyor hemde otomatik güncelleme gibi seçenekleri olan programların ayrı ayrı işlemler çalıştırması anlamına geliyor, bir program için iki işlemin çalışması bana göre performans düşürecek bir durumdur.

Windows 7 Home Premium kurun rahatınıza bakın, Ultimate falan diyenlerde boş, ultimate ile premium arasında sadece gereksiz ıvır zıvır Windows Hizmetleri farkı vardır, başkada fark yoktur, ben çok araştırdım bu konuyu içiniz rahat olsun, hizmetler aktif olacağına deaktif bir Windows çok daha iyidir tabiki de.

Hatta şahsen Windows 7 Home Basic kullanmaktayım, bunun sebebi Areo'nun çok fazla ram tüketmesi, onunlada kalmayıp, Performans seçeneklerinden Görsel Efektleri En iyi performans için ayarlıyorum oyuna girmeden önce.

• quote:

Orijinalden alıntı: NoKTa_J.R.R

win 8 pro var bende hem programlama tasarım yaparken çok rahat kullanıyorum elimin altında oluyo herşey 1 tuşla oyun içinde gayet güzel

Teşekkür ediyorum deneyimini paylaştığın için. Bilgisayar Mühendisliğini hedefliyorsun sanırım, sonsuz başarılar diliyorum gönlünce olsun işlh.

quote:

Orijinalden alıntı: Çikizen

Hocam bende merak ediyorum açıkçası ama Xbox sergisinde hatırladığım kadarıyla Microsoft oyunları Windows 7li bir pcde sergilemişti, eğer Microsoft bile oyun için Windows 7'yi seçtiyse demek ki vardır bir keramet.

Öte yandan şu da var, Windows 8 Metro arayüzü ile Masaüstü arayüzü için iki ayrı program yüklemiş oluyor, yani indirdiğin bir programı iki defa kurmuş oluyorsun, bu hem daha fazla hafıza demek oluyor hemde otomatik güncelleme gibi seçenekleri olan programların ayrı ayrı işlemler çalıştırması anlamına geliyor, bir program için iki işlemin çalışması bana göre performans düşürecek bir durumdur.

Windows 7 Home Premium kurun rahatınıza bakın, Ultimate falan diyenlerde boş, ultimate ile premium arasında sadece gereksiz ıvır zıvır Windows Hizmetleri farkı vardır, başkada fark yoktur, ben çok araştırdım bu konuyu içiniz rahat olsun, hizmetler aktif olacağına deaktif bir Windows çok daha iyidir tabiki de.

Hatta şahsen Windows 7 Home Basic kullanmaktayım, bunun sebebi Areo'nun çok fazla ram tüketmesi, onunlada kalmayıp, Performans seçeneklerinden Görsel Efektleri En iyi performans için ayarlıyorum oyuna girmeden önce.

Çikizen, Xbox sergisi olayını bilmiyordum. Bu aşırı aydınlattı yolumu :) Metro arayüzü ile ilgili tüm çekincelerim söylediklerinle aynı sebeplerden aslında. Windows 7'yi de aerosuz falan kullanıyorum ben de. Sanırım en temizi Windows 7 olacak o zaman.

Yine de yedeklemelerim bitene kadar, " duur siz kardeşsiniz " diyecek biri olur ve bilmediğim şeyler söyleyip beni windows 8 ya da 8.1 e çekerse severek dinlerim. Hoşçakalın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.