Şimdi Ara

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz (168. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.276
Cevap
32
Favori
202.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam ekran kartınız directx 10 destekliyor görünüyor. Prepar3d ise en az Directx 11 tavsiye ediyor.
    Yükleme sırsında arazinin mavi görünmesi benim R9 270X 4 gb 256 bit GDDR5 bellekli ekran kartım da bile oluyor.
  • BBlackman kullanıcısına yanıt
    mecburen fsx e geçtim,
    fsx için gerçekçi goruntu ayarlarını nasıl yaparım kaptan, neler yüklemeliyim, rex esentials var ama pek birşey farketmedi
  • https://kostasfsworld.wordpress.com/category/fsx-tweaking/
    http://www.venetubo.com/

Bu iki site FSX ayarları ie ilgili. REX Essential yükledikten sonra texture ayarlarını yaptınmı. Bir çok farklı kombinasyon ve bazı hazır ayarlar var. Youtube da öğretici videolar var.
    Orbx Global 1.4 hem Prepar3d hem de FSX te çalışır. Bunun haricinde bedava yeryüzü textureleri için aşağıdaki adrese bakabilirsin.
    https://www.facebook.com/media/set/?set=a.727779527324182.1073741840.699823053453163&type=3
    Yerli havalanı sceneryleri içinhttp://www.sanalpilot.com/forum/forum.php uçak kaplamaları içinhttp://vaps.hooxs.com/(Vaps üyelik gerektiriyor.)

• Venetubo çalışmıyor brezilyacami desem ne desem değişik bi siteye donusmus,
    Voops çok paraci siteye benziyor Habire reklam çıkıyor tikladikca,
    Ama Face sayfası çok işime yaricak tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar,

Elimde P3d V3, P3d V2,5, rex4, orbx global 1.40, vector 1.20 ve europe LC var. Orbx global 1.40 P3d v3'e rahat bir biçimde kuruluyor ama diğerleri için P3D v2'nin de kurulu olması gerekiyor. Bu şekilde kurduktan sonra (regeditten kurulum satırını p3d v3 olarak değiştiriyorum) FTX central 2'de sadece global ve vector görünüyor. Vector'de de güncelleme ibaresi çıkıyor fakat güncelleyemiyorum.

Tüm orbxlerin kurulu olup olmadığını nereden görebilirim? Ayrıca ücretsiz real time hava durumu programı var mıdır?

Sistemim i7 4790 K, GTX 970, 16 GB ram, MSI Gaming anakart.
  • bir sorun var, fsx de uçuş yaparken pes 2015i açıyorum oynuyorum ama fsx i kontrol ettiğimde bir de bakmışım klavyeden bastıgım tuşların hepsi fsx dede işlemiş uçak yere çakılmış yerde gidiyor
    bunu nasıl çözebilirim
  • fsx grafik eklentileri kurarken nereye kurucaz bu eklentileri oyunun içinemi yoksa farklı bir yeremi oyunun içine kurdum oyun fatal error sorunu verdi bu eklentilerin içinde çakıştırıcak oyuna hata verdiricek bir eklenti varmı sizce birde eklentileri hepsini kurduktan sonra oyuna girdim ancak oyunda hiç bir grafik güzelleşmesi görmedim sanki aynı, eklentileri yalnış yere kurduğum içinmi bir fark görmedim sizce

eklentiler
    fs global europe
    gex europe
    gex enhanced
    rex 2.0
    ultimate terrain europe
    ultimate terrain usa
    fs2 crew
    ezdok camera
  • orbx global base
    orbx vector
    orbx europe
    rex 4

gerisini salla
  • testing kullanıcısına yanıt
    bu orbx kaplamaları simsiyah yapıyordu silmek zorunda kalmıştım fs global ile aynı tarz bir şeymidir orbx
  • hocam merhaba

'' %allusersprofile%\Microsoft\FSX '' bu komutu aynen ''Başlat'' daha sonra arama yapılan yere yazın ve açılan klasörde ''scenery.cfg'' dosyasını notpad ile açın, yalnız dikkat edin iki tane cfg dosyası var biri orbx backup siz sadece scenery.cfg yi açacaksınız. [Area.001] ın altına Texture_ID=1 komutunu ekleyin ve save edin problem ortadan kalkacaktır.
  • Ooo hocam uğrar mıydınız buralara
  • Arkadaşlar Prepar3d v3.1 kullanıyorum ve PMDG 777 yüklemek isterken alttaki hatayı veriyor ve yüklenmiyor.

''Installation cannot continue. Your registry does not show a valid Prepar3d installation location.''

PMDG 737 NGX'te yüklü ama onda böyle sorunla karşılaşmadım ve sorunsuz çalışıyor.777'de neden böyle yaptı anlamadım.Aynı sorunla karşılaştınız mı yada ne yapmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pzero_nero

Merhaba Arkadaşlar,

Elimde P3d V3, P3d V2,5, rex4, orbx global 1.40, vector 1.20 ve europe LC var. Orbx global 1.40 P3d v3'e rahat bir biçimde kuruluyor ama diğerleri için P3D v2'nin de kurulu olması gerekiyor. Bu şekilde kurduktan sonra (regeditten kurulum satırını p3d v3 olarak değiştiriyorum) FTX central 2'de sadece global ve vector görünüyor. Vector'de de güncelleme ibaresi çıkıyor fakat güncelleyemiyorum.

Tüm orbxlerin kurulu olup olmadığını nereden görebilirim? Ayrıca ücretsiz real time hava durumu programı var mıdır?

Sistemim i7 4790 K, GTX 970, 16 GB ram, MSI Gaming anakart.

Hava durumu programı olarak en iyisi Active Sky Next ama ücretli.Ücretsiz olarak benimde kullanmış olduğum OpusFSI iyidir.Active Sky Next ile hemen hemen aynı ve REX'le beraber kullanınca süper oluyor.

• daxtor55 D kullanıcısına yanıt
    registery e girip setup path ve app path oluşturup p3d kök dosyasının yolunu gostereceksin ardından sorunsuz kurulum yapabilirsin

resimdeki yere SetupPath ve AppPath diye 2 kayıt aç ve p3d kok dosya yolunu oraya yapıştır,
    eğer loocked martin diye bir şey yoksa resimdeki yere sen açıp oluştur,
    farklı hdd ye kurulum yaptın o yüzden bu hata var

ek olarak sen p3d v2 değil sürümün neyse onu bul yada onu yaz

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vatikanli Mumin -- 30 Mart 2016; 21:54:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EO2527

registery e girip setup path ve app path oluşturup p3d kök dosyasının yolunu gostereceksin ardından sorunsuz kurulum yapabilirsin

resimdeki yere SetupPath ve AppPath diye 2 kayıt aç ve p3d kok dosya yolunu oraya yapıştır,
    eğer loocked martin diye bir şey yoksa resimdeki yere sen açıp oluştur,
    farklı hdd ye kurulum yaptın o yüzden bu hata var

ek olarak sen p3d v2 değil sürümün neyse onu bul yada onu yaz

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz

Hocam bende p3d kök yolu olarak sadece V3 var.Ama registryde V2 ve V3 ikisi de var.V3 ü göstersem olur mu?

evet v3 ü gosterin

RootKey: HKEY_CURRENT_USER
    Key: \Software\Lockheed Martin\Prepar3D v3
    SubKey: AppPath , SetupPath

64 bit key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\LockheedMartin\Prepar3D v3
    Value: SetupPath

HKCU key: HKEY_CURRENT_USER\Software\LockheedMartin\Prepar3D v3
    Value: AppPath
  • Merhaba,
    Fsx steam edition' a geçtim. GSX ve AES kurmak istiyorum. Acceleration pack veya sp1-2 yüklü olması gerekiyor diyor.
    Steam edition' da gsx kullanan varsa yardımcı olabilir mi?

Teşekkürler.
  • orbx vector ve europe için de bu şekilde setup path oluştursak olur mu? çünkü p3d v3 için vector ve europe kuurulamıyor...
    PMDG nin B777 si FSX için ayrı Prepar3d v2 için ayrı v3 için ayrı setupları var bendeki sürüm bu

PRODUCT: PMDG 777-200LR/F
    PMDG 777-300ER

Version: SP1F (v1.10.7025)
  • pzero_nero kullanıcısına yanıt
    Sanmıyorum olacağını, onlarda direk p3d işleyişi ile bir sorun vardı galiba

• 
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.