Şimdi Ara

FORD FİESTA 1.4 TDCİ 2008 MODEL BAKIM İÇİN YARDIM LÜTFEN..!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
5.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ford fiesta 1.4 TDCİ 2008 model 76.000 km araç aldım.

Araca ağır bakım yaptırmayı düşünüyorum. İlk etepta aracn diskleri değişmesi gerektiğini söylediler.

Ben ön diskler, fren balataları, triger seti, mazot filtresi, hava filtresi, polen filtresi, yağ filtresi bunun dışında değiştirmem gereken yada baktırmam gereken önemli yerleri varmıdır.

Ayrıca bu araçlara kaçlık yağ konuluyor. 5/30 mu yoksa 5/40 mı??

• Bu arada ayrıca aracın üstündeki aküye baktım orjinal aküsü duruyor. BU akü kaç senede bir dğeişiyor bilginiz varmı bunuda cevaplarsanız sevinirim.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler..
  • Yardım edecek kimse yokmu???
  • quote:

Orijinalden alıntı: adrenallin83

Ford fiesta 1.4 TDCİ 2008 model 76.000 km araç aldım.

Araca ağır bakım yaptırmayı düşünüyorum. İlk etepta aracn diskleri değişmesi gerektiğini söylediler.

Ben ön diskler, fren balataları, triger seti, mazot filtresi, hava filtresi, polen filtresi, yağ filtresi bunun dışında değiştirmem gereken yada baktırmam gereken önemli yerleri varmıdır.

Ayrıca bu araçlara kaçlık yağ konuluyor. 5/30 mu yoksa 5/40 mı??

Aynı aracın 2005 modelli olanını kullanıyorum evet aracınızın ağır bakım zamanı gelmiş sayılır ağır bakım genelde 90000 km civarında yaptırılır ama erken gitmeniz daha iyi olur aracı yetkili serviste bakıma sokarsanız bu size biraz tuzluya malolabilir benden söylemesi ama güvenilir bir özel servise giderseniz çok daha uygun bir fiyata halletmiş olursunuz eğer Ankarada yaşıyorsanız size kendi gittiğim özel servisi tavsiye edebilirim tamamen orjinal ford otosan parça kullanılıyor işçilik güzel fiyatları yetkili servise göre çok iyi
    1-Aracın ön disklerini kontrol ettirin eğer çok yıpranmadıysa tornaya girer değişmesine gerek kalmaz paranız cebinizde kalır fren balataları da eğer şu zamana kadar değişmediyse değişir pahalı bişey değil diskler ve fren balatarı değişirse yaklaşık 200-250 arası tutar (özel serviste)
    2-Triger kayışı önemli 90000 kmde bir değişmesi gerekir triger değişirken devirdaim ve v kayışınıda zaten değiştirirler veya 5 yıl hangisi önce dolarsa yaklaşık özel serviste 450-500 tl civarna malolur (özel serviste)
    3-yağ bakımı yetkili servisin tavsiyesi 15000 km debir veya her yıl hangisi önce dolarsa ben 15000 kmde bir bakıma giriyorum 10000 kmde bir girseniz daha iyi olur ama bu bakım sırasında yağ 5/30 tam sentetik iyi olur yağ filtresi hava filtresi polen filtresi mazot filtresi değişir mazot filtresi her bakımda değişmesine gerek yoktur 30000 kmde bir değiştirirsiniz çünkü pahalı bir parça yaklaşık 80-90 lira civarında kaldıki yetkili servis bile 30000 kmde bir değiştirin diyor ben kendi servisimde yağ bakımını en son 190 liraya yaptırdım
    başka soracağınız sorular olursa imzamdaki fiesta forumundan bilgi alabilirsiniz bu arada aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın

• benim ekleyeceğim fren ve direksyon hidrolik sıvılarına da baktırmanız gerekirse değiştirin.
  • Soruma vermiş olduğunuz cevap ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ben bursada oturuyorum. Ford'un özel servisi nerde vardır diye araştırdım. Karşıma fordextra diye bir firma çıktı. Bursa küçük sanayideymiş. Firmayı aradım, sadece ford araçlarına bakıyormuş. Ve kullanılan parçalar orjinal ford parçalarıymış.

Fiyat listesi istedim. Belki başkalarına yardımım dokunur.

Ön Diskler: 100 TL
    Ön Balatalar: 45 TL
    Triger seti: 160 TL
    Devirdaim : 120 TL
    Mazot Filtresi: 80TL
    Vantilatör seti: 90 TL
    Antifiriz: 45 TL

Bu işlemlerin hepsini yaptırırsam işçilik için 200 TL dediler.
  • Fiyatlar uygun görünüyor bu işlemleri yetkili serviste yaptırsan sizden hatrı sayılır bir ücret alırlar aracınız tekrardan hayırlı olsun güle güle binin
  • Arkadaşlar aracımı bakıma götürdüm. Bursa küçük sanayide caminin hemen karşısında. Firmanın ismi ford extra. 0.224 441 01 01

Servis çok düzenli ve temiz. Bakım, kaporta ve boya işlemleri mevcut. Servis müdürü ayrıca sahibi oluyor kendisi kadir bey çok yardımcı oldu. İlk gün ve arabayı teslim aldığım günde kendisiyle sohbet ettik. Müşteri memnuniyetiini ön planda tutuyorlar. Ford araçları dışında citroen, renault, peugeout gibi araçlarında bakımını yapıyorlar. Ayrıca ekspertiz de yapıyorlarmış. Aracımı ağır bakım için götürdüm ekstradan bir kaç işlem daha çıktı. Ayrıca bakım onarımdan sonra 6 ay boyunca servis ve yedek parça garantisi mevcutmuş. İnternette siteside mevcut. fordextra.com

Yaptırılan işlemler şunlardır.

Motor yağı
    Yağ filtresi
    Mazot filtresi
    Tiriger
    Devirdaim
    Vantilatör seti
    Ön diskler
    Ön Balatalar
    Antifiriz
    Ön Salıncak

İşçilik dahil hepsi 1000 TL tuttu. İlk önce Yetkili servisi aramıştımağır bakım fiyatı nekadar diye sordum 800-850 tl arası dedi. Eğer ben aracımın yukarıdaki işlemlerini yetkili serviste yaptırsaydım sanırım 1500- 2500 tl arası bir fiyat çekerlerdi. Umarım bakıma gidecek arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.