Şimdi Ara

focus-leon-toledo-golf-bora-307

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ikinci bir araba alacağız.şu anda 1999 model sedan focus ambiante var. max 22000 tl bütçem var. bu araçları fiyat model konfor donanım sağlamlık yedek parça fiyatları olarak focusla kıyaslarsak nasıl bir sıralama yapabilirim. çok fazla seçeneğim var önümde bu seçenekleri azaltmak için yardımlarınızı bekliyorum.

focus 1999-2005 model arası hatcback olanları tercihim.
    leon ve toledo 2000-2005 model arası
    golf ve bora 1999-2004 model arası
    307 2003-2005 model arası

bu modellerden başka önerebileceğiniz modeller varsa onlarıda belirtirseniz sevinirim.şimdiden herkese teşekkürler.

• güncel...
  • 307 yi baştan sil piyasası ii değil birde bu araçlarlan kıyasalanacak araç değil golf ,,bora çok sağlam araba ben düşünüyorum focus ta sağlam ve yol tutuşu sürüş keyfi var...seçim senin...
  • ben olsam o listede borayı seçerdim
  • ben bora kullanıyorum, tavsiye ederim.
  • listeyi çoğaltalım :) civic

Listeden Focus seçerdim galiba, arkadaşta focus 7 senedir sorunsuz bir şekilde biniyor.
  • Benim tercihim;

1-Golf
    2-Focus
    3-307(Düşük maaliyetli yüksek donanım için)

olurdu.

quote:

Orjinalden Alıntı: Veilben

307 yi baştan sil piyasası ii değil birde bu araçlarlan kıyasalanacak araç değil golf ,,bora çok sağlam araba ben düşünüyorum focus ta sağlam ve yol tutuşu sürüş keyfi var...seçim senin...

Tamam eyvallah ben de kendi aracım olan 307 yi çok fazla sevmiyorum ama Focus la Golf le kıyaslamıycaz da Fiestayla poloyla mı kıyaslıycaz. Bahsi geçen diğer araçların hepsinden daha geniş, daha donanımlı ve uzun yol konforu da gayet başarılı bir araç.
  • Ikinci elde benim iki kriterim var:

1. Zamaninin tutulan araclarindan olsun; belli basli markalarin bilinen, piyasasi olusmus, kronik arizasi pek olmayan, servisi-ustasi bol, saglamlik, dokulmeme anlaminda kendini kanitlamis modeli olsun. Bu bakimdan Bora-Golf, Focus, Corolla, Civic, Astra, bir ihtimal Megane bence en mantikli tercihler.

2. 10-20 bin km fazla olsun, 1-2 yil yasli olsun, birkac donanimi da eksik oluversin, ama mutlaka temiz olsun, uzun sureli (tercihen ilk) sahibinden olsun, bakimlari zamaninda ve duzenli yapilmis olsun, hayvan gibi degil insan gibi kullanilmis olsun. Genc kullanicidan degil aileden, mumkunse emekli bir amcamizdan ya da teyzemizden olsun. Evet, bu tur araclar muadillerinden fazlaya satiliyor, ama dedigim gibi diger ozelliklerden feragat etmeye fazlasiyla deger. Uzun tecrubelerle sabittir.

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: veilben

307 yi baştan sil piyasası ii değil birde bu araçlarlan kıyasalanacak araç değil golf ,,bora çok sağlam araba ben düşünüyorum focus ta sağlam ve yol tutuşu sürüş keyfi var...seçim senin...

307 ninmi ikinci el piyasası iyi değil arkadaşımın 307 sine ilan verdik 2 gün içinde satıldı arayanlardan bıkmıştık artık kıyaslanacak araba değil demişsin bu araçların hepsi c segmenti hepsi kıyaslanabilir 307 donanım olarak hepsinden üstündür diğer tüm konulardada rahatça yarışır (yol tutuşu performans komfor güvenlik)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guven.kacar -- 22 Şubat 2012; 19:10:41 >
  • Seatclubworld.com'dan alıntıdır
    quote:

Motor:

2001 ve 2001 öncesi bütün 1.6 motorlar 1.6 8v 102hp SR tabanlı motordur.2001 Sonrası ise 1.6 16v BCB kodlu 105hp'lik motordur.Bu motor seçenekleri boradada toledoda aynıdır.Bu yüzden değişen hiçbir şey yok.Birisinin motor kapağında Vw amblemi diğerinde Seat ambLemi vardır.Toledo yada bora hangisi alınacaksa alsın performans için en iyi motor 1.8T olacaktır bence.Ama yüksek km'ler yapılacaksa ve araba biraz zevk versin istiyorsanız kesinlikle 1.9TDI kafidir (Şekil A bizim araba )

Dış Tasarım:

Bu konuda bence yorum yapmaya bile gerek yok.Sokaktan 10 kişiyi çevirseniz bence 9'u toledo der.yok ben bora derim diyosanız siz o %10'luk kısımdasınız Toledonun dış tasarımdaki yakaladığı başarıyı bence o zamanda bu zamanda ne seat ne başka bi marka yakalayabildi.Şimdi 1P Leon'un tasarımı nolacak diyenleri duyuyor gibiyim.ßenim tasarımdan kastım sadece sportif durması değildir.Sportif bir HatchBack yapmak kolaydır.Ama toledodaki gibi agresif,sportif ve aile arabası olan bi sedan kasa üretmek çok zordur.Boraya dış görüntü bakımından ne yapılırsa yapılsın bi toledonun yay+jant'lı görünümünü hiç bi zaman yakalayamacaktır Şu anda 2001 model bir araba stock'ken bile herkesi döndürüp kendine baktırabiliyorsa tasarım konusunda haklıyım demektir.

Malzeme Kalitesi:

Seat her zaman volkswagen'in bir alt markası olmuştur.Satış politikaları yüzünden çoğu zaman seat'ın önü kesilmiştir.Malzemede ucuza kaçınılmış,donanımlar azaltılmış ve fazla seçenek sunulmamıştır.Fakat bütün bunlarda 99-2004 arasındaki toledolar istisnadır.Çünkü seat toledoda stella,signo,signum gibi donanımların hepsinde kaliteli plastik kullanılmış,donanımda vw ve audide servetler istenenler standart olarak konmuş ve en boş'u stella'yı Primeline bi boranın fiyat olarak altına satmıştır.İç mekan kalitesi bakımından göz doldurmaktadır.Çoğu boranın direksiyon simiti,vites topuzu 100.000km'leri görmeden aşınırken toledolarınki daha uzun süre dayanmaktadır. (Bkz. 270.000'deki Mayham85'in 2001 model toledosu) Araba şase bakımından da bora ve audi ile aynı altyapıya sahiptir.Kronik sorunu bu güne kadar sadece sol cam krikosu olarak bilinmektedir toledoların (Bora hakkında bilgim yok)

Sonuç:

Bütün bu özellikleriyle toledo her zaman bora'dan birkaç adım öndedir.Hatta gökhan şimşek abimin leon için söylediğini ben toledoya daha uygun görüyorum.Bütün bu donanımlara sahip bir bora almaktansa toledo almak ülkemizin milli servetine de bi katkıdır.Fiyat bakımından sonuç olarak toledo daha uygundur fiyat-donanım ilişkisinde. Keyfi olarak bakarsak kesinlikle toledo derim çünkü 4 kapılı bi arabanın bu kadar çekici olması toledoya has bişe Kalite bakımından kimsenin şüphesi olmasın kesinlikle her ikiside aynı.Hatta iç mekan'ın görüntüsü ve ışıklandırması bi bora ve golf'ten kat kat güzel

Kendi görüşlerim çerçevesindeki karşılaştırmam bu.Kesinlikle ve kesinlikle toledo derim.Asla yanlış anlaşılmasın toledo sahibi olduğumdan bunları söylemiyorum objektif yorumlarım bunlar.3 ay kadar önce 1.6 8v Stella Toledo'muz pert oldu. 120 ile duran bir arabaya arkadan girdi abim.Ve inanın arabadaki 3 kişide en ufak sıyrık bile yoktu.Burunları bile kanamadan çıktılar.Arabanın önü ön cama kadar yoktu ama içerdekilerde sıyrık yoktu.Güvenlik bence budur Araba pert olmadan toledo bakmaya başladık olunca da yine hemen toledo aldık.Şu anki aracımız 1.9TDI Signo Her yönüyle memnunum.Signo olması da bi ayrıcalık çoğu sıfır lüks arabada milyarlar verilerek alınan donanımlar mevcut Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

• quote:

Orijinalden alıntı: guven.kacar

quote:

307 ninmi ikinci el piyasası iyi değil arkadaşımın 307 sine ilan verdik 2 gün içinde satıldı arayanlardan bıkmıştık artık kıyaslanacak araba değil demişsin bu araçların hepsi c segmenti hepsi kıyaslanabilir 307 donanım olarak hepsinden üstündür diğer tüm konulardada rahatça yarışır (yol tutuşu performans komfor güvenlik)

kardes o 307 yi ww ye opele forda hodaya toyotoya binmdyenler alıyo o zaman clioda cok süper araba adam az yakıyo diye brodway e binen adamlar alıyo ve piyasası çok iyi.BIRDE 307 ler en sorunlu araçlardır forumlarda bitmek bilmiyo sorunları.DErsen sen hiç kullandın mı kullandım ilk arabalarımdandı yol sesi çok alıyodu ama özellikleri yönünden çok hoşuma gidiyodu ama bir vectraya bininceye kadar meğer eşeğe binmişim :) ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: guven.kacar

quote:

kardes o 307 yi ww ye opele forda hodaya toyotoya binmdyenler alıyo o zaman clioda cok süper araba adam az yakıyo diye brodway e binen adamlar alıyo ve piyasası çok iyi.BIRDE 307 ler en sorunlu araçlardır forumlarda bitmek bilmiyo sorunları.DErsen sen hiç kullandın mı kullandım ilk arabalarımdandı yol sesi çok alıyodu ama özellikleri yönünden çok hoşuma gidiyodu ama bir vectraya bininceye kadar meğer eşeğe binmişim :) ..

ben sana çok süper araba demedim senin ikinci eli yok demene karşılık söyledim sen kötü araba diye yorum yapmamıştın 307 nin piyasası yok demiştin neden ne olursa olsun alan alıyor demekki ikinci elin iyi olup olmadığını bu belirler ayrıca 307 yi toyotaya golfe boraya opele binemeyen alıyo kadar saçma bi yorum olamaz benim bunu aldığım paraya vectrada astrada civic de golf de bora da alabiliyordum seçim benimdi ben seçimimi 307 den yana kullandım yani binemediğim için değil binmek istemediğim için 1 yıl oldu alalı en ufak bi sorunlada karşılaşmadım yol sesi demişsin focus 2 ile uzun yola çıktım 307 den daha fazla yol sesi alıyo emin ol tabiki kendine göre sorunları vardır mesela tümseklerde çukurlarda çok sarsılıyo fakat her modelin böyle kronik problemleri vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guven.kacar -- 22 Şubat 2012; 23:22:27 >

• ben maddi olarak demedim o arabalara binmeyen alıyo.yani o fiyata ww almasın tavsiye edreim o manada dedim...
  • basit bir örnek. arkadaşım 2004 golf 1.6 midline 62 binde. 26 bin liraya aldı. dün bizim sigorta acentesi 2000 golf'ü 20bine düşürdüklerini söyledi. düşün 2000 golf 20bin lira düşürdüler deyince iyiymiş diye birbirimize bakıyoruz. sen 2004 golfe max 22bin liradan söz ediyorsun. mümkün değil. o paraya temiz araba satanın kanatları çıkmıştır. melek olup havalanır.

sonuç: max 22 bin liraya o bahsettiğin sezonlardaki araçların döküntülerini alırsın. sezon olarak en dipten bakmaya başla. ayrıca kafan çok karışık opsiyonlları daralt.
  • Zaten elinizin altında sedn Focus var bence Golf 4 Pasific tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Hem Pasificlerde koltukların yanal destekleri spor araba hissiyatı uyandırır. İkinci el piyasası da oldukça sağlam..
  • satmayı düşündüğünüz araba parasını en çok hakeden arabalardan. 22000tl ye araba arasam ilk bakacağım araba focus 1 dir. tipini sevmememe rağmen
  • bence ww golf almalısın (dacia=renoult=pejo=fıat=eşek)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.