Şimdi Ara

Fiat stilio hakkın bilgi sahibi olanlar? alma arefesindeyim... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende stilo bakıyorum. Almama 2-3 ay kadar var malesef. Belki çok iyi bir fırsat gelirse alırım. Çok araştırdım aracı. Bir hoca arkadaşımızda var onada sordum. Kendi forum sitesinde de baya okudum...

Donanımsal olarak zaten burada da yazılmış Bazı 2010+ araçlardan bile daha dolu. Güvenlik Paketinde 6 tane hava yastığı var mesela. Yada Bazı full modellerde Start-Stop.

Ancak diğer arkadaşların dediği gibi Usta sorunu oluyormuş yani iyi ustasını bulma konusunda sıkıntı olabiliyormuş. Büyükşehir'de iseniz sorun olmaz..

@EPICA arkadaşımız LPG ile çok iyi anlaşamıyor demiş ancak bunu çok görmedim okuduğum yorum vs.'lerde..

Sadece hoca arkadaş, Motor herhalde ters mi duruyor onun gibi birşey dedi. Bundan dolayı LPG taktırılırken cidden iyi bir usta istiyormuş.

SKY modeli çok hoş ancak Açılır tavan Akardiyon şeklinde olduğu için çıkarsa orada sorunlar çıkma ihtimali yüksek deniliyor.. Tabi Yine kullananlara sormak lazım..

Benim arkadaşım, Uzun yolda 190-200 e kadar zorladım LPG'de hiçte sorun yaşamadım dedi ben onun yalancsıyım.

Allah nasip ederse 5K SKY benimde şuan ilk sıradaki fikrim. Alırsanız gelişmelerden haberdar ederseniz çok memnun olurum

• J.McNulty kullanıcısına yanıt
    hocam ben çok araştırdım da 5k olan sky li araç yok denebilecek kadar az varsa da temiz değil temizse de zaten çok fazla para istiyolar yani ben o özelliği eledim sky olmayanlara bakıyorum.

kısmetse bi araç buldum yakında ancak birisi bakacakmış anlaşamazsalar bana haber vercek yarın gidip bakıcam.

2004 model en boş donanımlı olan ama onda bile full özellikler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lmfaopalio

hocam ben çok araştırdım da 5k olan sky li araç yok denebilecek kadar az varsa da temiz değil temizse de zaten çok fazla para istiyolar yani ben o özelliği eledim sky olmayanlara bakıyorum.

kısmetse bi araç buldum yakında ancak birisi bakacakmış anlaşamazsalar bana haber vercek yarın gidip bakıcam.

Actual heralde hocam en boş olanı ama bizim hocadakide ondan onun bile birçok araçta olmayan özelliği mevcut.
  • J.McNulty kullanıcısına yanıt
    aynen abi orası öyle çok özelliği var.
  • araba bu abi
    Bu mesaja eklenen görseller:

Fiat stilio hakkın bilgi sahibi olanlar? alma arefesindeyim... Fiat stilio hakkın bilgi sahibi olanlar? alma arefesindeyim...

• Baz donanım bu en boşu alınmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LPG montajının iyi yapılması gerekiyor, yoksa devir dalgalanması, tekleme, boğaz kelebeği sorunları çıkabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Piyasada tutulmadı...Yedek parça sorunu var..İtalyadan getirip sattılar....Servis kollama kazık...Sanayide ben biliyorum, anlarım.....Diyen çakma ustaların elinde oyuncak olursun......Uzak dur.......

Şirinler ve pokemon gerçek değil biliyosun dimi hani efsanelere bu kadar çok takılmışsın onun için söylüyorum

• xmxksk kullanıcısına yanıt
  • Dkerem saolsun cok yardim etmisti son anda vazgecip punto almistim.buyuk sehur de iseniz parca sorun olmaz nette bile zirla site var parca satan millet saab a rover a biniyor.yalniz kurcalanmisini almayin satan biktigi icin satiyorsa sizi uzer

• XMX Her insan her konuda aynı düşünecek diye bir kural, kanun yok...Yorum farkı diyorum....Saygılarımla....
  • hoksi kullanıcısına yanıt
    hocam ustaya göstericem ordan sonra expere sokucam dediğin gibi kurcalanmış olup olmadıgı ortaya çıakr demi ?
  • Benzinde canavar gibi bi araçtır full donanıma mevcuttur LPG ile pek uyumlu olmadığını duymuştum arkadaşım sürekli benzinde kullandı 40 kuruş rahat yakıyor

• quote:

hocam ustaya göstericem ordan sonra expere sokucam dediğin gibi kurcalanmış olup olmadıgı ortaya çıakr demi ?

Kurcalanmışdan kastım çözülemeyen beyin problemleri, elektrik aksamı ,city mod gibi şeyler.(City mod) bunda var mı tam emin değilim.Onun dışında motorunda,kaportasında olan problemleri iyi bir usta zaten anlar.Konuyu görünce bakayım ilanlara dedim baya döküntü araç var 1 2 tane ilk sahibinden gördüm onlara yönelin sorun soruşturun.+ Bu araçların alım satımı hızlı değildir elbet satarsınız ama zaman alır bu sebepten olabildiğince temizini alın hasar kayıtlı boyalı araçtan uzak durun ki sizin baktığınız araca ben bakmazdım.
  • Konuyu görünce fiat stiloyu biraz araştırdım da gerçekten güzel araçmış muadillerine göre.Bizim atölye hocasında var stilo hakkında bir kaç soru sordum kendisine arabayı 2003 yılında sıfır almış ondan öncede normal bakımları haricinde çok büyük sorunlarla karşılaşmadım dedi.Arabaya gerçekten çok iyi bakmış boyası falan çok iyi durumda dışarıdan bakınca diri olduğunu gösteriyor araba.

O kadar dedim satın bize arabayı artık yaş gelmiş sizin emeklilikte yaklaşıyordur alın kendinize güzel konforlu 0 bir araç yok satmam diyor Satsa kesinlikle kaçırılmayacak stilolardan birisi olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

arkadaşlar tipi çok hoşuma gitti ve özellik olarak full+full bi araç fiatın böyle bi aracı oldugunu yeni görüyorum

120 binde 3 parça boyalı değişen ve hasar kaydı olmayan 2003 model fiat stilio 22 bin lira sizce fiyat nasıl alınır mı bilgisi olanlar yorum yaparsa sevinirim teşekkürler.

pahalı. bir kere makyajsız kasa. 2004'de makyaj gördü. 2.si bu düşük donanım. ben 2005 full stilo'yu aralık ayında 19bine sattım. ve de aracım çok temizdi. alan kişi "gördüğüm ilk temiz stilo" dedi ve aldı aracı. bir de 2003 model aracın 120binde olması şüpheli geliyor bana. kmsiyle oynanmış olabilir. benden alan kişi çok denk gelmiş oynanmışa. benimki 200.000'di. 150binde stilo gördüm bugün dökülüyo belli ki kmsiyle oynanmış diyordu.

şimdi burda arkadaşlar itiraz filan edecekler belki de, ben sıfırdan aldım ve 10 sene kullandım:

-donanım olarak çok zengin bir araçtı. 6 hava yastığı, cruise kontrol, far-park-yağmur sensörleri, soğutmalı torpido, direksiyondan cd, hız limitleyici, alaşım jantlar, arkada masa, ön-arka koltuk dayama, çift bölgeli dijital klima, hıza duyarlı teyp, derinlik-yükseklik ayarlı deri direksiyon vs.. vs.. yok yoktu. direksiyon, fren, gaz hepsi pamuk gibiydi. tavanı yüksekti, ferahtı. arka koltukları çok genişti. ön koltuklar idare eder ve bel destek ayarına rağmen biraz da rahatsızdı.
    -beyin arızası çok yaktı canımı. geçen sene 12bin lira masraf yaptım ve yaklaşık 10bini beyinle ilgili sorunlara gitti.

-bir arkadaş (exotic.) "golf'den konforlu diyorlar" demiş. tamam, güzel konforlu, çok yumuşak sürüşü var da o kadar da değil yani. ocak'da golf aldım. golf bambaşka.
    -omer-asit ve dkerem2 fiyatı makul demiş. üzülerek söylüyorum ki aracını satmaya kalktığında makul olmadığını göreceksiniz.
    -anyhill, kliması çok iyiydi ve sorunsuzdu
    -ahmet3976 doğru söylemiş. benden aracı alan arkadaş "gördüğüm ilk temiz stilo" demişti. aramaktan bıkmış adam
    -lpg sorusu da olmuş. ben hiç taktırmadım ama lpg takılabildiğini biliyorum. bence lpg zaten kendi başına bir sorun

son sözüm; bir daha az satan bir araba almam. tofaş getirdiği için parça problemi yok ancak yetkili servise bile gitsen ellerinde olmayan parçanın arıza çıkarıp çıkarmadığına emin olamıyorlar ve o parçayı getirtmekte tereddüt ediyorlar. çünkü o parçadan çıkmazsa sorun bir daha o parça kim bilir ne kadar ellerinde bekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyinsis -- 16 Nisan 2016; 0:37:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: J.McNulty

Bende stilo bakıyorum. Almama 2-3 ay kadar var malesef. Belki çok iyi bir fırsat gelirse alırım. Çok araştırdım aracı. Bir hoca arkadaşımızda var onada sordum. Kendi forum sitesinde de baya okudum...

Donanımsal olarak zaten burada da yazılmış Bazı 2010+ araçlardan bile daha dolu. Güvenlik Paketinde 6 tane hava yastığı var mesela. Yada Bazı full modellerde Start-Stop.

Ancak diğer arkadaşların dediği gibi Usta sorunu oluyormuş yani iyi ustasını bulma konusunda sıkıntı olabiliyormuş. Büyükşehir'de iseniz sorun olmaz..

@EPICA arkadaşımız LPG ile çok iyi anlaşamıyor demiş ancak bunu çok görmedim okuduğum yorum vs.'lerde..

Sadece hoca arkadaş, Motor herhalde ters mi duruyor onun gibi birşey dedi. Bundan dolayı LPG taktırılırken cidden iyi bir usta istiyormuş.

SKY modeli çok hoş ancak Açılır tavan Akardiyon şeklinde olduğu için çıkarsa orada sorunlar çıkma ihtimali yüksek deniliyor.. Tabi Yine kullananlara sormak lazım..

Benim arkadaşım, Uzun yolda 190-200 e kadar zorladım LPG'de hiçte sorun yaşamadım dedi ben onun yalancsıyım.

Allah nasip ederse 5K SKY benimde şuan ilk sıradaki fikrim. Alırsanız gelişmelerden haberdar ederseniz çok memnun olurum

bir yanlış anlama olmuş anlaşılan. start-stop yok. sadece megane'lardaki gibi anahtarsız çalıştırma var. start-stop bambaşka bir olay. sky window sorunlu, evet. uzak durmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: J.McNulty

quote:

Actual heralde hocam en boş olanı ama bizim hocadakide ondan onun bile birçok araçta olmayan özelliği mevcut.

en dolusu dynamic ama ilanların çoğunda yalan yere dynamic yazıyorlar. dikkatli olmak lazım.

• quote:

beyin sorunu çıkmayabilir. dh'daki stilo forever başlığında bir arkadaş kafasını duvarlara vuruyordu. gerçi ben ona o aracı alma dedim, bile bile lades.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

quote:

Kurcalanmışdan kastım çözülemeyen beyin problemleri, elektrik aksamı ,city mod gibi şeyler.(City mod) bunda var mı tam emin değilim.Onun dışında motorunda,kaportasında olan problemleri iyi bir usta zaten anlar.Konuyu görünce bakayım ilanlara dedim baya döküntü araç var 1 2 tane ilk sahibinden gördüm onlara yönelin sorun soruşturun.+ Bu araçların alım satımı hızlı değildir elbet satarsınız ama zaman alır bu sebepten olabildiğince temizini alın hasar kayıtlı boyalı araçtan uzak durun ki sizin baktığınız araca ben bakmazdım.

city mod tabii ki var da city modla ilgili hiçbir problem yaşamamıştım ben. stilo'lardaki en büyük sıkıntı beyin problemi. çok pahalı bir parça çünkü ve bozuldu mu bir tek bozulan o olmuyor. çorap söküğü gibi... benim canımı çok yaktı beyin problemi.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.