Şimdi Ara

FATİH projesindeki tabletlerin ihale detayları belli oldu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
0
Favori
10.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: antonidas

quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Solu

Kanatlı hayvan yetiştiriciliği mezunlarının öğetmen olarak çalışltırıldığı ve onca öğretmen açığına rağmen söz atamalara gelince ''kaynak yok'' palavraları uyduran devlet nasıl oluyorda 14 milyon tablet sıparişi verebiliyor hala aklım almıyor.

Kimse beni bu durumu karşı geliyor gibi düşünmesin ancak inanın bundan önce yapılması gereken çok şey var.

Okullarda hala birleştirilmiş sınıflar var,

Sınıf mevcutları çoğu yerde 40-50 öğrenci,

Ücretli öğretmenlik gibi rezil bir sistem var,

Tezekle ısınan, dökülen, ahırdan çevirme okullar var,

Taşımalı eğitim denen rezil bir sistem var,

Bu ve bunun gibi saymakla bitmeyecek onca öncelikli problem varken bizim tek sorunumuz table pc miydi allah aşkına?

Buna ''kel başa şimşir tarak'' denmezde ne denir?

+100
    göstermelik ve birilerini zengin etme amaçlı proje yapmışlar.
    eğitimde her şeyi aştık, kalem,kağıt ve kitabın suyu çıktı, ülke olarak çok paramız var, öğrencilere tablet veriyoruz.
    bu ülkede devlet okulunda 11 yıl eğitim gören bir insan, bir gr yabancı dil bilmeden mezun oluyor.
    öğretmenlere kadro verilmiyor, ücretli öğretmenlik adı altında rezil bir uygulama var.
    devlet zaten eğitimi bölmüş,Atatürk'ün eğitimin birliği ilkesini yok etmiş.Az sayıda anadolu ve fen lisesi yapmış, az sayıda insana eğitim verip, gerisini doğru düzgün eğitimden mahrum bırakmış.
    ama olur mu devlet bedava tablet veriyormuş,kömür veriyormuş, yaşasın...

Atatürk'ün eğitim biriliği ilkesi üniversitede bile çatlak ki diyosun aydın üniversite genci atasından birici vazifesini almış genç Atatürk ilkeleri ve Devrim tarihi dersine gelince daha 6 ilkeyi bilmiyor bunun kanıtını okulda bolca gördüm atatürk kolyeli kızların akp laf atan kızların 10 15 alması sınavdan atatürkün sadece bir simgeye döndüğünün kanıtı.

ayrıca bu fatih projesi sözde ''gerici'' birinden değilde ne bileyim Türkan Saylan Projesi olarak Atatürkçü laik ve sosyal kesimden gelseydi acaba nasıl karşılanırdı o zaman şakşakçlar Atatürkün gösterdiği batılılaşmaya gidiyoruz derlerdi eminim.

80 küsür yıldır bi yere gittiğimiz yok şu 10 yılda bi kıpırdanma başladı o bile çok görülüyosa art niyet aranıyorsa diyecek bişi yok bi daha ki seçimde bari sizinkileri başa geçirelimde 2023 e kadar ülkenin içler acısı durumuna ağlayalım

NOT : Laik ve Atatürkçü değilim ülkemi bayrağımı milletimi dinimi severim Atatürkü bir askeri deha olarak sayar ve severim hep 1920 lere bakacağımıza eğer onun sözleri batılılaşma ileriye gitmekse artık ileri bakma zamanı gelmiştir diye düşünen bir türk genciyim...

Polemik konusu yapılmasın hür bir türk vatandaşıysam bu düşüncelerimi dile getirmek hakkım mevcuttur.

öncelikle kimse benimkiler değildir.
    bu projeyi kim yaparsa yapsın, ülke eğitimi bu haldeyken itiraz ederdim.
    kardeşim sen çalış üniversiteyi bitir, formasyon al, sonra atanma, neden? para yok.
    iyide kardeşim madem paranız yok, milyar dolar maliyetle neden tablet pc dağıtıyorsunuz.
    düz liselerin hali içler acısı, öğretmenlerin kendi kurslarına gitmezsen 3 den yukarı not vermiyorlar, torpil ve rüşvet ise su gibi yaygın,
    ben farkındaysan akp ile ilgili bir şey yazmadım, ben lisedeyken akp yoktu, durum yine böyleydi.
    devlet insanlara doğru düzgün eğitim vermiyor, dil öğretmiyor, öğrencilerle ilgilenmiyor, sınavlardan 0 bile alsan,öğretmenlerin sonsuz sözlü notuyla 5 verme şansı var.Sonra bir bakıyorsun adam 5 almış geçmiş gitmiş.
    üniversitelerin eğitimi desen, onlarında düz liseden farkı yok.Atanmış hocalar insanların hayatlarıyla oynuyor, kafalarına göre not veriyor.
    eğer okursan,doğrudan hiç bir siyaysi parti hakkında hiç bir şey yazmadığımı görürsün,eğer okursan...

Arkadaşım atanmamana üzüldüm. Ama yaptığın yorumlar nefret ile bazenmiş son derece tutarsız.

Düz lisede çalışan biri olarak şunları söylemem lazım. Düz lisede ki başarısızlığın nedeni diğer bütün liseler Anadolu lisesi oldukları için ve meslek liseleride belirli bir ortalamanın üstünde öğrenci aldıkları için , düz liseye kayıt yaptıran öğrencilerin genelinin başarısız öğrenciler olmasıdır.YANİ DİĞER LİSELERE GİREMEYEN ÖĞRENCİLERİN TAMAMI !!

Elde kaliteli malzeme olmayınca tabiki sağlam bir yapı ortaya çıkarmak zordur.
    SENİN DEDİĞİN GİBİ YOK EFENDİM ÖĞRETMENİN KENDİ DERSHANESİNE GİTMEYEN GEÇEMİYORMUŞ SAFSATASI KOMİK KALIYOR.KULAKTAN DOLMA BİLGLERLE YORUM YAPMAYINIZ.

-----------

TABLET BİLGİSAYARLARA GELİNCE BU KONUDA HEM OLUMLU HEM DE OLUMSUZ GÖRÜŞÜM VAR.

+ Her sene yapılan milyonlarca kitap basımının ve doğayı katletmenin önüne geçileceği büyük bir artıdır.

+ Okul için de fotokopi ve yine kağıt sıkıntısının sona ereceği de bir gerçek.

+ Kaynaklara ders için de ve dışında çok daha kolay ulaşılacaktır.
    ---------------------------------

- Öğrencinin bu aletleri koruması zor olacaktır. Hasar verme yada satma girişimleri zaten bazı pilot bölgelerde oldu.

- Radyasyon sorunu ileride sıkıntı olabilir

• Teknoloji ilerlemek şartıyla tüm herkezi 100yıl öteye ışınlasak inanın ki ilerki yaşam daha zor olacaktır. Bir ağacın meyvasının büyüyüp olgunlaşmasından sonraki aşaması ise çürümektir. Öyleyse zamanı yavaşlatmak en karlısı. Öteki türlü insanlar hep birbirleri ile yarışacak(kök yarmaktır-(ikiye ayırmak, zarar vermek, kazanan kazanç kaybedenin zarar uğraması, otomatikman bu hesaba göre hayat bir kumar anlamına gelir, ölme öldür gibi..., öyleyse dine ne gerek var mış ki? bir taraf dur diyor dinleyene din...lemeyen ise öldürüyor) Şimdi eğitimin ne anlamı var? Bu proj.lar eğer tr.de aselsana ürettirilip iç kullanım olsa idi ki topraktan çip.e herşey yapılıyor o zaman ülkemiz kazanırdı demiyorum daha az kaybederdi. Hep müşteriyiz hep son kullanıcı asgari ücret 500-600tl internet 50tl oran orantı matematik öğretiyorlar bir de utanmadan madem öyle amerikada asgari ücret 1600$ internet 35$--- asgari ücretin %2si internet yani 600lira.da 12tl olması gerekirmiş. Sınırsız t1 hattı. MİLLETİ APTAL GÖRDÜKLERİNDEN EĞİTİYORLAR. Eğiyorlar başları eğdiriyorlar eğip itiyorlar eğitim diyede buna diyorlar.!!! Yazık şu millete.

• Benim projeyi değerlendirmedi zamanın MEB Bakanı Nimet Çubukçu. Hayırlısı olsun ama tabletlerin bedava verilmesini doğru bulmuyorum. Devlet verdi diye kıymeti bilinmeyecektir. En azından sembolik olarak 100 TL gibi bir para alınması gerekir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.f.y.

apple alacak olsaydı Türkiyeye apple-store açardı hemen. siri Türkçeyi desteklerdi. Uygulamaların %90 ı kaliteli ve Türkçe destekli olurdu. Çok ucuza iphone alabilirdik. Cihazlar daha sağlam ve stabil olurdu. Öğrenciler apple kullanmanın hazzını yaşardı. Öğrencilerin içinden apple platformuna uygulama yapanlar çıkardı. Uygulamalardan para kazananlar çoğalır istihtam doğardı. Apple kendi bünyesinde çok fazla türk çalıştırırdı.

14 milyon apple cı genç beyin. Android olunca ne olacak. Ücretsiz uygulama.

Bilmem neleri kaçırdığımızın farkında mısınız?

tamam yukarıdaki mesajıma - veriyorsunuz da soruyorum neresi yanlış söylediklerimin. Androidli cihaz kullanıyorsunuz diye gerçeklere kulağınızı tıkayamazsınız. Benim kullanmadığım platform kalmadı ama sizin kadar hiç birine körü körüne bağlanmadım beyler. Size tavsiyem sizde bağlanmayın. Sanal ihtiyaçlara kanıp her sene cihaz değiştirmeyin. Gelmeyin bu oyunlara. Yüzyılın soganını duymadınız galiba : " ihtiyaç hissettir, malını sat. "

• başka bir tercih yokki zaten :) iOS'u nasıl kuracaklar ? Mecbur EzikDroid'le yola devam :)
  • Bu ihale iptal olmalı. Rekabet yok. Neden android? Çin malı salak saçmalak cihazlar dolmasın ülkeye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teacher

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Solu

Kanatlı hayvan yetiştiriciliği mezunlarının öğetmen olarak çalışltırıldığı ve onca öğretmen açığına rağmen söz atamalara gelince ''kaynak yok'' palavraları uyduran devlet nasıl oluyorda 14 milyon tablet sıparişi verebiliyor hala aklım almıyor.

Kimse beni bu durumu karşı geliyor gibi düşünmesin ancak inanın bundan önce yapılması gereken çok şey var.

Okullarda hala birleştirilmiş sınıflar var,

Sınıf mevcutları çoğu yerde 40-50 öğrenci,

Ücretli öğretmenlik gibi rezil bir sistem var,

Tezekle ısınan, dökülen, ahırdan çevirme okullar var,

Taşımalı eğitim denen rezil bir sistem var,

Bu ve bunun gibi saymakla bitmeyecek onca öncelikli problem varken bizim tek sorunumuz table pc miydi allah aşkına?

Buna ''kel başa şimşir tarak'' denmezde ne denir?

+100
    göstermelik ve birilerini zengin etme amaçlı proje yapmışlar.
    eğitimde her şeyi aştık, kalem,kağıt ve kitabın suyu çıktı, ülke olarak çok paramız var, öğrencilere tablet veriyoruz.
    bu ülkede devlet okulunda 11 yıl eğitim gören bir insan, bir gr yabancı dil bilmeden mezun oluyor.
    öğretmenlere kadro verilmiyor, ücretli öğretmenlik adı altında rezil bir uygulama var.
    devlet zaten eğitimi bölmüş,Atatürk'ün eğitimin birliği ilkesini yok etmiş.Az sayıda anadolu ve fen lisesi yapmış, az sayıda insana eğitim verip, gerisini doğru düzgün eğitimden mahrum bırakmış.
    ama olur mu devlet bedava tablet veriyormuş,kömür veriyormuş, yaşasın...

Atatürk'ün eğitim biriliği ilkesi üniversitede bile çatlak ki diyosun aydın üniversite genci atasından birici vazifesini almış genç Atatürk ilkeleri ve Devrim tarihi dersine gelince daha 6 ilkeyi bilmiyor bunun kanıtını okulda bolca gördüm atatürk kolyeli kızların akp laf atan kızların 10 15 alması sınavdan atatürkün sadece bir simgeye döndüğünün kanıtı.

ayrıca bu fatih projesi sözde ''gerici'' birinden değilde ne bileyim Türkan Saylan Projesi olarak Atatürkçü laik ve sosyal kesimden gelseydi acaba nasıl karşılanırdı o zaman şakşakçlar Atatürkün gösterdiği batılılaşmaya gidiyoruz derlerdi eminim.

80 küsür yıldır bi yere gittiğimiz yok şu 10 yılda bi kıpırdanma başladı o bile çok görülüyosa art niyet aranıyorsa diyecek bişi yok bi daha ki seçimde bari sizinkileri başa geçirelimde 2023 e kadar ülkenin içler acısı durumuna ağlayalım

NOT : Laik ve Atatürkçü değilim ülkemi bayrağımı milletimi dinimi severim Atatürkü bir askeri deha olarak sayar ve severim hep 1920 lere bakacağımıza eğer onun sözleri batılılaşma ileriye gitmekse artık ileri bakma zamanı gelmiştir diye düşünen bir türk genciyim...

Polemik konusu yapılmasın hür bir türk vatandaşıysam bu düşüncelerimi dile getirmek hakkım mevcuttur.

öncelikle kimse benimkiler değildir.
    bu projeyi kim yaparsa yapsın, ülke eğitimi bu haldeyken itiraz ederdim.
    kardeşim sen çalış üniversiteyi bitir, formasyon al, sonra atanma, neden? para yok.
    iyide kardeşim madem paranız yok, milyar dolar maliyetle neden tablet pc dağıtıyorsunuz.
    düz liselerin hali içler acısı, öğretmenlerin kendi kurslarına gitmezsen 3 den yukarı not vermiyorlar, torpil ve rüşvet ise su gibi yaygın,
    ben farkındaysan akp ile ilgili bir şey yazmadım, ben lisedeyken akp yoktu, durum yine böyleydi.
    devlet insanlara doğru düzgün eğitim vermiyor, dil öğretmiyor, öğrencilerle ilgilenmiyor, sınavlardan 0 bile alsan,öğretmenlerin sonsuz sözlü notuyla 5 verme şansı var.Sonra bir bakıyorsun adam 5 almış geçmiş gitmiş.
    üniversitelerin eğitimi desen, onlarında düz liseden farkı yok.Atanmış hocalar insanların hayatlarıyla oynuyor, kafalarına göre not veriyor.
    eğer okursan,doğrudan hiç bir siyaysi parti hakkında hiç bir şey yazmadığımı görürsün,eğer okursan...

Arkadaşım atanmamana üzüldüm. Ama yaptığın yorumlar nefret ile bazenmiş son derece tutarsız.

Düz lisede çalışan biri olarak şunları söylemem lazım. Düz lisede ki başarısızlığın nedeni diğer bütün liseler Anadolu lisesi oldukları için ve meslek liseleride belirli bir ortalamanın üstünde öğrenci aldıkları için , düz liseye kayıt yaptıran öğrencilerin genelinin başarısız öğrenciler olmasıdır.YANİ DİĞER LİSELERE GİREMEYEN ÖĞRENCİLERİN TAMAMI !!

SENİN DEDİĞİN GİBİ YOK EFENDİM ÖĞRETMENİN KENDİ DERSHANESİNE GİTMEYEN GEÇEMİYORMUŞ SAFSATASI KOMİK KALIYOR.KULAKTAN DOLMA BİLGLERLE YORUM YAPMAYINIZ.

-----------

+ Her sene yapılan milyonlarca kitap basımının ve doğayı katletmenin önüne geçileceği büyük bir artıdır.

---------------------

yaptığım yorumların hepsi, bizzat benim başıma gelmiş olaylardır, bunları komik buluyorsan umarım senin çocuğunun başına gelir, o zaman da ben gülerim sana.
    çok iyi ingilizce bilmeme rağmen ve hocanın aşırı kolay sorular sormasına rağmen adam 3 veriridi, sınav kağıdım ise 100 'lüktü, hoca kafadan atardı notları, kağıtlarıda göstermezdi, edebiyat hocası, doğru düzgün konuşamayan adama 5 verirdi, bize daha düşük verirdi, tabiki sınav kağıtları gösterilmezdi.
    düz lisede eğitim yoktur, 3 sene boşa gider gelirsin.
    Müdürler rüşvetçidir,50 gün devamsızlığı olan adamın, devamsızlığını silerler,parası olan bir şekilde mezun olur.
    bunların hepsi gerçektir, hiç bir şeyden haberiniz yok, burda bana masal anlatmayın.

• Herseyimiz tam da bi tabletimiz eksik!

Ne kadar iyimsersiniz arkadaslar ya. Hic sunlari dusundunuzmu:
    -Bu tabletlerin eve gitmesine izin verilirse ve evde bunu nasil kullanicagini bilmeyen biri ya da dikkatsiz biri tarafindan bozulursa nolur? Devlet baba yenisinimi verir? Yoksa o anaya babaya git tablet al cocugami denir?
    Turk insaninin yarisi aclik sinirinin altinda yasarken bide tablet masrafi cikmasi ne demek bileniniz vardir.
    -Peki eve goturulmesine izin verilmezse bu cocuk evde nasil ders calisacak?
    Mecbur kitap defter.. ee hani bu kitap defter masrafindan kurtulunacakti?
    -Aramizda ogretmenler de var onlar daha iyi bilir, okullarda kac ogretmen iyi bir bilgisayar kullanicisi ki( windows, en az 10 yildir elimizin altinda olmasina ragmen) gecmisi daha 2 gunluk android ya da pardus ya da ios isletim sistemli tabletleri birak ogretmeyi kendi kullanabilsin.
    Burda ogretmenlere lafim yok kesinlikle. Yanlis anlasilmasin. Genc ogretmenlere yol acilmasi gerekirken onlari disarida gezdirenleredir lafim.
    -Hadi hersey gayet gulluk gulistanlik diyelim memleketimizde. Sizce lisede dersten sıkıldıgında elini cep telefonuna atip oyun oynayan ya da arkadasiyla mesajlasan bizim insanimiz hakkini verir mi bu tabletlerin?
    Evet msn, facebook, twitter, oyun vs. ile cok guzel hakkini verir. Kimse kendini kandirmasin ben yapmam diye. Ayrica kisitlanicakmis tabletler gibi hikayelere gulup geciyorum. Burasi Turkiye.

Once bu insanin karni doysun, gelecek kaygisi olmasin ondan sonra ne istersen zaten herkes seve seve yapar. Steve jobs da bill gates de cikar bu topraklardan. Ama herseyin sirasi var.
    Kayisi kopmus bi arabaya istedigin kadar benzin koy, deri koltuk koy, klima, airbag koy calismaz! Hatta uzun zaman oyle calismadan yatarsa araba, akusude biter..

Anlayana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• muhasebe mezunu adamın resim dersine girdiği, fen bilgisi mezunu adamın bir eğitim öğretim yılı içinde tam 3 farklı branşta derse girdiği, 800 mevcudu olan bir okulun 1 tane kadrolu hizmetlisi olduğunu , bir sırada 3-4 öğrencinin oturduğunu, vatandaşı üzeni bende üzerim diyen bakanların olduğunu , %3 zam için günlerce komisyonların toplandığını ,yok bağış yok aidat adı altında dilencilik yapılarak okullara bütçe sağlanmaya çalışıldığını, okullarda bulunan bilgi teknoloji odalarındaki pc'lerin içler acısı ve hizmet dışı olduğunu ve hatta o sınıfla ilgilencek bilgisayar öğretmeninin olmadığını , doğuda güneydoğuda öğretmenlerin kelle koltukta köylere gittiğini bir tarafa bırakırsak şayet TABLET çok gerekli evet..birinci öncelik tablettir eğitimde.. halen yapılan eleştirileri siyasi olarak görmeye , işi başka boyutlara çekmeye çalışanlarda monitör başından kalksında gezsin bakalım bir ülkemizi...sonra vatan millet çağ atlama , yorumları yapsınlar.bu ülke sadece 3-4 şehirden ve o şehirlerdeki elit okullardan ibaret değil...

• -Mıllı egıtım bakanlıgımızın izleyecegı polıtıkalar danısmanlar ıle belırlenır ve yurutulmeye calısılır.
    -1940 dan berıdır Meb danısmanları arasında 8 uye dogrudan amerıkan vatandasıdır, ve dıgerlerı de dahıl olmak uzere tum danısmanların baskanı amerıkan buyukelcısıdır.Bunun boyle olmasının sebebı 1940 larda Fullbrıght bursu dagıtan amerıkalılar bu bursun verılebılmesı ıcın bu danısman duzenını one surmuslerdır.

Ben amerıkan ,alman ya da nasıl desem nıjerya ya da 198 ulkeden hıc bırının dusmanı degılım ,ancak yana yana da dunyadakı 198 ulkeyı severım de demıyorum.

-Bu tablet projesı hangı kitap dusmanının fıkrıyse bır zahmet kendı evladı uzerınde deney yapsın...

-Memlekette basit bir saat kadranı bıle uretılemezken ve tabletlerın yazılımı da dahıl olmak uzere ve yazıcı ,elektronık tahta ve dıger uzantılarının da TAMAMININ ıthal oldugu gayet net iken ,kimse kalkıp da ama ihalede yerli firma olması beklenılmekte demesın.Montaj bir endustrı degıldır.Tablet bilgisayarlar kutusundan tutunda (kutuları bıle ıthal olacak cunku su anda kutuya daır ne varsa romanyadan hammadde ıthalı sozkonusu) adaptörü ekranı yazılımı herseyı ıthal. yanı yana yana ulkenın dovız acıgı varken (2011 de 73 mılyar dolar ,belımızı nasıl dogrultacagımız da bılınmıyor,carı acık bu ,aylardır net hata noksan kalemınden ,serserı dolasan parayla fınanse edılmeye calısılıyor.)
    hangı ılerı beyınlı bu tabletı yapacagız demıs bılmıyorum.yap ıste senı tutan mı var?ama yap yanı uret ,monte etme lutfen...

-hadı kaynak ısrafı ,ya da dovız acıgı vs.re sunları bunları gectık hallettık,ve dıyelım kı bu 14 mılyon tabletın her unıtesı sarj edıleceklerı enerjı de dahıl olmak uzere her unsuru bedavaya geldı.
    Yahu tamam kardesım memleket evladı daha tıfıl yaştan ıtıbaren ınternet teknolojı vs.re gorsun ,boylelıkle dunyaları genısler ,ancak Egıtıme ne bulastırıyorsun, hangınız bılgısayardan trıgonemetrıyı ya da türev almayı ogrendı ,ya da sayılar kavramı,ya da nasıl desem hangınız bır kıtabı tabletten okuyarak bıtırdı ?Yaşar kemalın ince mehmet ini ya da Yunus Emre yi ??
    Bılgısayarlar ozellıkle ınternet ve excel programı,verıtabanları,sql,ya da c+ harıkulade bır ımkan ,ya da bılgısayar tabanlı bır resım ısleme programı ,ancak bılgısayarda yaratıcılık yıne bır bılgısayar ıle mumkun ,su anda hangı tablet ıcın yaratıcılktan bahsedebılırsınız?tablet denılen cıhaz multımedya tuketımı agırlıklıdır,ben kımsenın profesyonel bılgısayar kullanıcılarının "yahu bugun tablette sunu yarattım ya da işi bitirdim "dedıgını duymadım...bu ozellıkten yoksun bır cıhazda egıtım gorulecek ,ulan cocuklar neyle yazacak ,

sız kalemle yazmanın kısılık gelısımı uzerınde olumlu etkısı oldugunu bılıyor musunuz? ya da elyazısının krımınal kişilik analızlerınde kullanıldıgının ,ve ınsanın ogrendıklerını ancak yazma ıle kavradıgını -yaratılıs geregı boyle-
    bır fıkrı ulkuyu ya da ınsanın ılerleyısıne bakıs acısına katkı saglayacak bır fıkrı yazmasa bıle resmeden bır ınsan ressam oluyor,hangı saır tablette sıır yazmıs...hadı bu faalıyetlerı bır kenara koyun ,tablet ekranında bır sey okumak ne kadar sıkıntı verıyor 2-3 saatten sonra ,hadı basardınız dıyelım ,en son okudugunuz satırı etıketleyıp yallah ınternete ya da oyuna fılme dızıye gecıyorsunuz nıye ,ulan ekrandan gozlerın ferı gıdıyor olmuyor da o yuzden!!

-dıger taraftan memlekette okul bınalarının durumu ,ogretmen durumu vs.re bellı eger paranız yoksa bır halt ogrenemezsınız ,ya zekı olacaksınız ya da paranız olacak ,ortalama bır zeka ıle ısı yırttınız ama para enınde sonunda engelınız olacak ,efendı efendı ogrendınız herseyı ,ee lıseyı bıtırırken ne olacak yalla dersaneye ,dersane egıtımı denılen bır ayıp var ortada ,ben mezun olan son sanslı jenerasyonum ama unıversıtelerın halı bın perısan , kpss kursları var ,4 sene boyunca okudugunu anlamamıs tıplere 6 ayda hepsını anlatıyolar boyle sacmalık mı olur,,yahu acıkogretım denılen karınagrısını kaldır ılk basta...
    tabletmıs tovbe tovbe,
    Size yemın ederım askerlıgı yaptıgım yerde kısa donemlerden bır poşet yemın ederım kı 2.dunya savasının yasandıgını ben ogrettım ,anlattım,yemın ederım şaka zannedıyordum ,travma gecırecektım neredeyse cıddı olamazdı cunku ,ve bu tıp unıversıte mezunu...

neyse fazla uzattım ımla hataları ıcın kusuruma bakmayın ,ancak bu ımla hataları yuzunden benı elestırmeyın ,boylece ımla hatalı elektronık yazıları okuyunca herseyıyle dogrudur dılbılgısı kurallarına uygundur kanısıyla yutacaksınız ve yanlısa eılım gostereceksınız nasılsa.boylelıkle daha beyınlerı korpe o yavrular nasıl saglıklı bır dokuman okuyacaklar kı okuma kulturlerı gelıssın,en azından kıtaplar edıtorler ya da edıtorler kurulu tarafından denetlenıyor ,ımla hatalarından tutun da cumle yapıları ,anlatım bozukluguna kadar...ancak tablet sahıbı 9 yasındakı bır cocuk acacak bır forumu ya da facebooku bılmem zıkkımın kokunu ,bır tane zıbıdnın yazdıgı essaahh mı laaaannn dıye baslayan yorumu ya da ıfadeyı turkce bundan olusuyor dıye bellıyecek.
    neyse ıste total zarar ,tahmınımce 4-5 nesıl sogan oldu yine...

egıtım tabletten olmaz arkadaslar ,egıtım dısında coluk cocuk eglensın dıye dagıtılsın tablet ne guzel ,bır dıyecegım yok ama egıtım olmaz.

yukarıdakı ozellıklerde uretılen bır tabletın 1000 adetlı sıparıs fıyatı 70$ daha hafta once fıyat teklıfı aldım çin den.adama 10 mılyon adet ıstıyorum desem adam sapıtır omrunu adar ,fabrıkasını bana adar ,ve ıstedıgım fıyattan satar yeter kı taahhut et dıye. burada ıhaleyı alan tıp en az 100 dolardan devlete satarsa 77 sulalesı bıll gates olur....ne bılım ıste

• bir tablettir gidiyor.sanki tablet gelince çocuklarımızın kulaklarından zeka fışkıracak.şu an devlet kitapları bedava dağıtmasına rağmen kitabın yüzüne bakan yok.sene sonu hepsi uçak olup camlardan atılıyo.lise 3 öğrencisi bile 5/14 işlemini yapamıyor.şaka değil şahidi benim 5/14 işlemini yapamıyor.eskiden lise mezunu adam öğretmen olup ders anlatıyordu.aileler cep telefonu ve internet yüzünden çocuklarının ders çalışmadıklarından şikayetçi.peki bu öğrenciler aldılar tableti ders anlatılırken onun ne yaptığını öğretmen nasıl anlayacak.bozulduğunda ne olacak.kayıp olduğunda ne olacak yenisimi verilecek.

her zaman ki gibi teknolojik oyuncaklarımız tam olsun.bize modern desinler.

almanyaya giden öğretmen arkadaşlar adamlarda projeksiyonun bile lüks olduğunu tepegöz kullandıklarını söylemişti.ama bizde projeksiyon zaten her yerde varda.bide akıllı tahtalar geliyor.
  • Aşağıda bir bağlantı verdim, biraz daha bilgi var, cihazlarda güvenlik yazılımı da olacakmış, bir de öğretmenler kablosuz olarak kendi tabletlerinden bütün sınıfı kilitleyebilecekmiş..

Doğru mudur?
    http://hotmobilepress.com/tablet/fatih-kim-fethedecek/
  • Arkadaşım atanmamana üzüldüm. Ama yaptığın yorumlar nefret ile bazenmiş son derece tutarsız.

-----------

---------------------------------

- Öğrencinin bu aletleri koruması zor olacaktır. Hasar verme yada satma girişimleri zaten bazı pilot bölgelerde oldu.

- Radyasyon sorunu ileride sıkıntı olabilir

• Hangi firmalar nekadar teklif verdi bilgisi olan var mı?
  • aceleciburak
    Senin hakkın Atatürk ile ilgili ileri geri konuşmak değil. Bu kadar densizlik yapabiliyor olman dahi onun sayesindedir. Sen bu günkü padişahına gık diyemezken, Atatürk'e her önüne gelen özgürce her soruyu sorabiliyordu. Hatta diktatör olup olmadığını bile soran olmuşdur. Herkes istediği gibi eleştirebiliyordu onu.Dediğin gibi sadece asker yönü kuvetli bir adam olsa bir kişi onunla diyaloğa giremezdi. Onun askeri dehası zaten tartışılmaz.Senin deyip dememenlede onun siyasi/Sosyal ve Askeri dehasına leke gelmez.Sen o eleştirdiğin Atatürkçüler gibi olmayıp da Atatürk kimdir nedir diye araştırsan, neyin ne olup ne olmadığunı görürdün.Sadece bir askeri deha eseri olsaydı bu cumhuriyet: 1940'dan sonra (İnönü de dahil) onun 15 yılda yaptığını, ondan sonra gelen herkez 70 yılda ancak yıpratmaya başladı...Sen o 10-15 yılda alınan yolu biliyor musun?Bu günki teknoloki ile 1000 Yıllık atılım yaptı Türk ve ne mutlu TÜRKÜM diyenler.Bak asker yönü zayıf kişilerin son 1 yıllık yöentim tablosu.
    İşte sadece 2011’i kapsayan dönemin insan hakları tablosu:

-9 faili meçhul cinayet işlendi.

-35 kişi cezaevinde öldü.

-271 kişi polislerce yaralandı.

-8 milletvekili hâlâ tutuklu.

-71 gazeteci tutuklandı.

-1 kişi gözaltında kaybedildi.

-7 gazete ve dergi yasaklandı.

-4 kişi gözaltında yaşamını yitirdi.

-418 kişi gösteride tutuklandı.

-15 bin 506 web sitesi engelledi.

Resmen particilik yapmışsın. Neden 2023? Sen 2012 den emin misin ki 2023'ü hayal ediyorsun?Atatürk'ü olayın içine neden çekiyorsun amacın teknoloji yorumu yapmak mı yoksa particilik yapmak mı?2023'de ne olacağımız belli değilken, freni patlamış rampa aşağı giden kamyon gibiyken, sen diyrsun ki; bak kamyona ne hız yaptırdık. yada buz dağın agöle oynaya giden titanik...Yazık ki bizim vatan sevgimiz okadar büyük ki; aslanınıda faresini de seviyor ve gerektiğinde onlar içinde canımızı veriyoruz.Sizin gibi yeni yetmeler gerçekleri inkar ettikleri için.

Allah için bir oku araştır, milyar dolar borçla yüzüyorsun, herşeye vergi artışı-zam...İnsanlara haklarını vermen gerekirken sadaka dağıyorsun.TKİ her sene zarar yazıyor-çıkardığı madeni bedavadan kendi araçları ile dağaıtmasından dolayı- O madenlerde herkezin hakkı var, ancak devlet parası ile reklam yapılıyor.Zekat-vergi-zaten herkese fardır, ancak bu kişisel servete dönüşüyorsa ve sen bunun bilincindeysen ve birşey yapmıyorsa yanlış yoldasın demek. Yetimin, miskinin(Uyuşturulmuşun), fakirin ve o devlevlete vergi veren tüm insanların haklarına tecavüz eddileceğini gördüğünde ses çıkarmıyorsan bu çok büyük suç ve günahtır( Aç kur'an bir oku)

Atatürk'ün kim olduğunu bilmiyorsan öğrenmek içinhttp://www.youtube.com/watch?v=PJy6oSqijuU adresini 53 dk boyunca dinlei, okumaktan bir haber olduğun için ve dinlemesi zevkli olduğu için bu örneği veriyorum.

Cahil cühala konuşuyorsun, 1939'a kadar Atatürk'ün kurduğu başlattığı projeler fabrikalar, bankalar sayesinde ondan sonra gelen iktidarlar nemalandı... Abdci, abci,açık toplumcu, ılımlı islamcı( İslam, İslamdır, Allahın dinin önünde bir sıfata ihtiyacı yoktur, sıfat koyan da zatan İslam değildir) Sen milliyetçiysen ben değilim arkadaş. Sen milli değerlerine sahip çıkan bir insan değilsin, nasıl milliyetçiyim diyebiliyorsun? Bırak onu gözlerinle görmüyor, kulağınla işitmiyorsun, sen uyanık gibi görünen uyumuşlardansın, sen sadece dinini-ne olduğunu yazmaışsın ama ben İslam olduğunu düşünüyorum- sevmek için yaşıyorsun. Sen o dinin içinde yaşamalısın, onun emrettiği şekilde yaşamalısın.Oku, araştır, öğren. Milet karanlı madde peşinde sen 2023'e doğru kurulacak İstanbul kanal peşinde.Çocuklarının karnını doyuramayan insanların intahar ettiği bir ülkede yaşıyoruz. Pırlantadan mücevherden KDV alınmayan bir ülkede yaşıyoruz. Yerüstü, Yer altı madenleri peşkeş çeilmiş, ihaleler yolu ile milli serveti kaybetmiş bir toprak üzerinde yaşıyoruz biz.

Teknoloji yorumuna gelirse:
    Şu an için fena değil, ancak sayısal kalem kullanılmadan hiçbir işe yaramaz okularda bu tablet. Kalemli Win7'li tabletler bunlardan daha ucuza mal olurdu.
    Kalem kullanmak eğitimi bırakın her iş alanında bir ihtiyaç. Bilgisayar üzerinden resim çizenler, tasarım yapanlar bilirler ki kalem kullanmak daha iyi sonuç verir.

İhale işinin yavaşlığını da göz önüne alarak bu teslimat yapıldığında teknoloji zaten eskimiş olacak.
    Android Tegralı 1 GHZ işlemci 1 GB ram'li tablet kullandım, internette flaslı siteri gezerken, birden fazla sekme açıkken çakılıp kalıyor. Android tercihi kötü olmuş, Madem yerli üretim derdindesiniz Pardus( nekadar kötü olsada) denene bilirdi.Yarı iletken üretmeden yerli malı bilgisayar büy-ük bir hayal. Ha para zaten dışarı gidecek ama her devlet ihalesini alan sözüm ona yerli firma biraz para harcasa. Bu gün gidin bir devlet dairesine o firmanın sağladığı sistemlerle çalışılır ve her seferinde sistem yavaşlar avel avel 40 dakika memurla göz göze gelir beklersiniz.

ASlında suçun büyüğü Atatürk'de. Bırakacaktı gavurun eline..Yunanlısı, ingilizi,ermenisi,fransızı bizi ileri demokresiye ta oradan ışınlayacaktı.

Atatürk konusunda hiç kimse hür değildir.O Allahın bize bir lütfudur.Soyumuz sayesinde arı, sayesinde namusumuz(Baba ve Anlerimizin anaları gavurlara bırakılmamıştır)temiz.
    He kimse kalkıp tek başına Kurtuluş savaşında sadece Atatürk savaşmadı dedelerimiz de savaştı demesin. aali! osmanın ve enverin hezeyanlarfı yüzünde millette savaşma azmi kalmamışdı ve Atatürk bu ateşi yaktı, bu ateşi sadece askeri deha ile yakamazsınız efendiler.

• Cep telefonundan facebooka girip xd xd yazan ergenler artık tabletten girecek. tek fark bu olacak eğitim açısından pek bişey değişmez. zaten 6 aya kadar yarısı kırılıp arıza yapacak. netten veya belleklerden bulaşacak virüslerde cabası
  • Heee birde; Bazı yorumcular, Steve ve Bill amcalardan bahsetmiş. Bu tableti alan çocukaların içinden çıkacakmış. Ama unuttukları şu ki; bu bahsi geçen özenilen zaatı muhteremlerin zamanında, her önüne gelenin bilgisayarı yoktu. Çok büyük üreticilerin var olduğu bir ortamda yetişmiş/çalışmış akıllı adamlardı... Eline tableti alıp kuantum fiziğine veya ışık ile bilgi taşıyıp yeni nesil bir işlemci türü hakkında bilgi aramayacaklardır şu tablet dağıtılacakların çoğu. Abisinden/ablasından/babasından fırsat bulursa evde ders yapar. Bu tableti alacak çocukların çoğu Castın biber, hanna montana peişinde emoculuk yapacaklartdır.Ankara havasının üzerine veya arabesk müzük üstüne yazılmış, çoğu kişinin açılımından bile bi haber olduğu Ritmik Amerikan Müzük veya 'Ritmik Amerikan Şiriri yani Poem'i :) yapacak. Aşk veya çohma tırtlar vadisi filmi çekip kendini tatmin edecektir.

Şu anki toplumsal yapımızı alın, elimizdeki-halka nıormal olarak kısa yoldan ulaşan tv'yi ele alın-ekrana bakın. TRT'yi ele alın ve yaptığı belgesellerin haber/siyaset ve eğitim programlarının sığlığına bakın. BBC'nin yaptıklarına bakın. Adamların yaptığı belgeselleri hayal dahi edemezsiniz.( Sözüm meclisten dışarı). Kraliçe dahil olmak üzere kim olursa olsun, yılmadan-usanmadan ve en önemlisi olmurgalı bir duruşla, kalemini-sözlerini satmadan haber yapar. Yargısı keza aynı. Hangi parti gelirse gelsin, başta monarşi yani hanedanlık çıkarı ve halkın çıkarına göre hareket ederler.ingiltere'nin dostları yoktur çıkarları vardır.... İstediğiğniz kadar ingiliz devleti hükümeti ile kanka olun, çıkarları bitsin çızarlar. Bakınız eğer biz ingilizler dost oluyor olsaydı Kraliçe I. Elizabeth zamanında Osmanlının himayesi ve mütlefikliğini almış, ispanyol ve almanlardan dötü zor kurtarmış fakat dönmüş 19. yy sonunda osmanlı toprakalrını işgal etmiş ve son olarak 1914'te de anadolyu işgal girişimine bailamış ancak hevesi kursağında kalmıştır. Bu olayı ele almamdaki sebep; Demekki çocukların hepsine tablet vermeden de bir ülke ileri demokrasiye, ulus bilincine, ileri teknolojiye, eğitime ulaşabiliyormuş. Atatürk'ü Milli eğitim sistemin dışına atmadan da bizi ileriye götürecek insanlar yetişirebilirsiniz. Birleştirici bri değeri çıkarıp yerini tabletle dolduramazsınız. Bi ülkenin değerleri ile 70 yıldır uğraşırsanız, sizi ileriye götüren taşıyan değil/ellere/ileriye atan bir güruhla karşı karşıya kalırsınız.

10-15 yıl önce Türkiye'nin Bill Gates'i denilen adam bir ay önce kredi kartı dolandırıcılığı/sahteciliği suçu ile göz altına alındı.

Dehayı ortaya çıkaran toplumun içindeki bilgi-Bilgi düzeyidir. Almanya o bilgi ile Albert Einstein'ı da içinden çıkartı Adolf Hitler'ide. osmanlının içinden ise Atatürk'de kendi çabası ile çıktı...

Öncelikle bataklık kurutulmadan, bir işe başlanmamalı. 5000 İmamı Milli eğitime alıp, hala dil tarih corafya fakültesinde öğretmenlik vaadi ile okuttuğunuz çocukların bir gün mezun olup ortada kalacağını, ve haklı olarak sözleşmeli öğretmenlik yapmayı reddetmeleri neticesinde, başka alanlarda iş meslek sahibi yapamadığınzı ev bölümüne bakılmaksızın bir myo veya lisans diploması sayesinde öğretmen mesleği için yetiştirmediğiniz adamı öğretmen yaparsanız ipin ucunu kaçırırsınız. Bırakın tableti, siz okullardaki sıraları aklıllı masa yapsanız, evlerine bilgisayar verseniz ve ellerine akıllı telefon verseniz dahi hiçbir şey çıkmayacak bu işten. Benim Eşim Biyolog, pedegoji eğitimi olmasına rağmen ve paraya ihtiaycımızın olmasına rağmen sözleşmeli öğretmen olmasına izin vermiyorum. Çünkü o kendini insan anatomisi üzerine geliştirdi, ancak devletimiz onun yerine hastanelere 2 yıllık biyoloji mezunu alınması gerektiğini düşünüyor. 4 yıllık genetik, mikrobiyoloji, anatomi, latince vs gibi tıp için ihtiyaç duyulan eğitime sahip olmasına rağmen, Mikrobiyoloji uzmanı yani doktoru olma hakkı elinden alındı(TUS), ama bir arkadaşım varki veteriner fakültesini bitirip TUS'a girip doktor oldu, ha klinik mikrobiyoloji ama olsun, yine de oldu.

Şimdi siz bu sistemi sadece akıllı tahta, tablet, projektör ile mi çözüleceğini sanıyorsunuz? Türkçeyi akıcı, doğru konuşamayan öretmenlerin olduğu bir ülkede, öğrenciye gereksiz baskı uygulayıp hem ailesine hem de okula ve öğretmenlerine karşı asiliyi körükleyen bir sistemi ne yapacaksınız? Öğrenci başarısızlığının faturası öğretmene kesilmeden bu sistem sadece tabletle mi düzelecek?
    EML Elektronik okudum, editör Mesut ile aynı sınıfta, öğrenciye güç gösterisi yapan öğretmen, öğrencinin halini kıskanan öğretmen, bilgi küçümsemesine giden öğretmen, hepsini yaşadık/gördük. Hanginiz yaşamadı? Bilgiye hızlı ulaşabilirsiniz ancak onu nasıl kullanacağını bilmezsen hiç bir işine yaramaycaktır.

bu teknoloji olmaycak uymayacak.Evinde bilgisayarı olan kaç kişi var, içinizden bill olan çıktı mı?
    atom altı parçacıklar, evren ve hatta paralel evren kaçınızın ilgşsşni çekiyor. Dindarım müslümanım diyen kaç kişi Kuranı anladığı dilde okuyor..
    NE demişler kendi dilinde seviş, düşmanın dilinde savaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aybey -- 15 Aralık 2011; 13:47:07 >

• Bu ulke 1938 de Atasina ulkenin oz kaynaklarindan ayrilan 1 miyon dolar ile savarona almistir ki yil 38 keyfi bi gemicik ve o gemicikte suan neler yasandigi malum. Sorarim size ben.daha dunyada bile yokken benim fikrim alinmamiskn ben neden ulkemin kaynagini bir gemiye yatirayim. Son not ataturkun sadece gorevi yeni bir turk devleti kurmakti allah tarafindan bu gorev ile nasiplendirildi bu yuzden onu askeri deha olarak goruyorum kimse beni beni ve inanislarimi sorgulama hakkina sahip degil sadece elestirel yaklasma hakkina sahibiz savaronaya verilen bir milyon dolar mi hakli yoksa egitim icin harcanacak olan paranin karsiliginda geleck olan teknolojimi.sunuda unutmayin ataturk ilah degil bir birey yanlislari ve hatalari sorgulanabilmelidir.erbakani tansuyu tayyibi nasil elestriyrsak bu hakka hakarete varmadigi surece sahibiz. Simdi soruyorum savarona alinirkn onda benim hakkim vardi nerde bu hak gasp edilmis degilmidr oz kaynaklardan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu ulke 1938 de Atasina ulkenin oz kaynaklarindan ayrilan 1 miyon dolar ile savarona almistir ki yil 38 keyfi bi gemicik ve o gemicikte suan neler yasandigi malum. Sorarim size ben.daha dunyada bile yokken benim fikrim alinmamiskn ben neden ulkemin kaynagini bir gemiye yatirayim. Son not ataturkun sadece gorevi yeni bir turk devleti kurmakti allah tarafindan bu gorev ile nasiplendirildi bu yuzden onu askeri deha olarak goruyorum kimse beni beni ve inanislarimi sorgulama hakkina sahip degil sadece elestirel yaklasma hakkina sahibiz savaronaya verilen bir milyon dolar mi hakli yoksa egitim icin harcanacak olan paranin karsiliginda geleck olan teknolojimi.sunuda unutmayin ataturk ilah degil bir birey yanlislari ve hatalari sorgulanabilmelidir.erbakani tansuyu tayyibi nasil elestriyrsak bu hakka hakarete varmadigi surece sahibiz. Simdi soruyorum savarona alinirkn onda benim hakkim vardi nerde bu hak gasp edilmis degilmidr oz kaynaklardan

eleştirmek konusunda sana sonuna kadar katılıyorum kimseyi ilahlaştırmamak, abartmamak lazım..ama nedense eleştirme özgürlüğünü hep eleştirmeye çalışanlar savunurken eleştirilmesi gerekenler hep karşıdır hep kalbur üstü görür kendilerini..
    savarona konusunda ise ; savaranoya gelinceye kadar ne milyon dolarlar nerelere kimlere gitti bu ülkedeki Atatürk'ün yatına verilen para yanında hiçtir belkide..işin derininliklerine , terörüne , sporuna dahi girmeden sadece başlanıpta bitirlemeyen yollar ve kamu binalarını , limanlarını düşünürsek bırakta Ata'mıza ülkeyi kurtaran adama bir tane yat feda olsun..

• Ya sen harbiden karacahilin tekisin. http://www.youtube.com/watch?v=PJy6oSqijuU videosunu zle bir Atatürk kim öğren. Analarımızın Namusu 1 milyon dolardan da kıymetlidir. Atatürk Tüm mal varlığı bağışladı bili yor musun? VAtanı, namusu kurtaran adama kullandırılmıştır. Şimdiki zaman Ata uçağı ne ise Savaronada odur. Prestij göstergesidir. Şu an senin tapındığın hükümet kaçtane lüks araç ve kaç tane lüks araba aldı haberin var mı? Bak o boş boğazınla Ata'nın gemiciğini sorgulayabiliyorsun, hadi doğru söyleyen kişiysen tapındığın iktidarın gemiciklerini, bedelli askerliğini, kişiye özel vergi aflarını konuş.
    O gemiye takmak senin gerçeklerin üstünü örtme çabandır. Sen nekadar karşı çıkıyorsan ben o kadar da destekliyorum. Ömrü hayatında onun nekadar büyük bir adam olduğunu kafanda canlandıramayacaksın.Çünkü senin için aydınlık ampul benim için güneş.Saygısızlığını sürdürme istersen. Sen milletin iç ettiği halk millet servetininn peşine düş. Birdaha Atatürk'ü ağzına alma densizliğini sakın gösterme. Sana kimse Atatürk böyle şöyle demeden, durumdan vazife çıkarmaya çalışma. Allah sorsun bu fitneciliğinin hesabını.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.