Şimdi Ara

FATİH projesindeki tabletlerin ihale detayları belli oldu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
0
Favori
10.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tablet özellikleri beklenilenden iyi.Eğer bu proje amacına ulaşırsa kısa sürede daha fazla ilde de benzer uygulamaları görürürüz.
  • Egitim adina iyi.bir adim atilmis olacak.tepkilere ragmen bunun gerceklestrlmesi ve en faydali sekilde klllanilmasi icin cabalanmali.android secimini acik kaynak oldgu icin mantikli buluyrm.fakat en onemli nokta anadolu da bu girismin buyuk ayagni.olusturmasi gerek.
  • Kanatlı hayvan yetiştiriciliği mezunlarının öğetmen olarak çalışltırıldığı ve onca öğretmen açığına rağmen söz atamalara gelince ''kaynak yok'' palavraları uyduran devlet nasıl oluyorda 14 milyon tablet sıparişi verebiliyor hala aklım almıyor.

Kimse beni bu durumu karşı geliyor gibi düşünmesin ancak inanın bundan önce yapılması gereken çok şey var.

Okullarda hala birleştirilmiş sınıflar var,

Sınıf mevcutları çoğu yerde 40-50 öğrenci,

Ücretli öğretmenlik gibi rezil bir sistem var,

Tezekle ısınan, dökülen, ahırdan çevirme okullar var,

Taşımalı eğitim denen rezil bir sistem var,

Bu ve bunun gibi saymakla bitmeyecek onca öncelikli problem varken bizim tek sorunumuz table pc miydi allah aşkına?

Buna ''kel başa şimşir tarak'' denmezde ne denir?
  • @solu belkide bu konudaki en mantıklı ve gerçekçi yorumlardan biri
  • quote:

Orijinalden alıntı: Solu

Kanatlı hayvan yetiştiriciliği mezunlarının öğetmen olarak çalışltırıldığı ve onca öğretmen açığına rağmen söz atamalara gelince ''kaynak yok'' palavraları uyduran devlet nasıl oluyorda 14 milyon tablet sıparişi verebiliyor hala aklım almıyor.

Kimse beni bu durumu karşı geliyor gibi düşünmesin ancak inanın bundan önce yapılması gereken çok şey var.

Bu ve bunun gibi saymakla bitmeyecek onca öncelikli problem varken bizim tek sorunumuz table pc miydi allah aşkına?

+100
    göstermelik ve birilerini zengin etme amaçlı proje yapmışlar.
    eğitimde her şeyi aştık, kalem,kağıt ve kitabın suyu çıktı, ülke olarak çok paramız var, öğrencilere tablet veriyoruz.
    bu ülkede devlet okulunda 11 yıl eğitim gören bir insan, bir gr yabancı dil bilmeden mezun oluyor.
    öğretmenlere kadro verilmiyor, ücretli öğretmenlik adı altında rezil bir uygulama var.
    devlet zaten eğitimi bölmüş,Atatürk'ün eğitimin birliği ilkesini yok etmiş.Az sayıda anadolu ve fen lisesi yapmış, az sayıda insana eğitim verip, gerisini doğru düzgün eğitimden mahrum bırakmış.
    ama olur mu devlet bedava tablet veriyormuş,kömür veriyormuş, yaşasın...

• PARDUS ne oldu? Android iyi ama Yerlisi varken?
  • Adobe flash desteğini çekiyor bunlar flash desteği arıyorlar tablette
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhanbilgin

boş iş.

öğrenciler tablet alcakta nolacak ya bozacaklar ya oyun oynayacaklar ya sokakta tinerciler hırsızlar bu aletleri çalmak için çocuklara bıçak çekecek yada aileleri alıp satacak. bu kadar basit.bi b*ka yaramayacak.

bugün ver 5nci sınıfa giden çocuklara bu aleti yarın 18 e gelince oy versin.

bu aletler verilene kadar okullarda yemek verseler ya. milletin çocugu beslenmeye kuru ekmek ve zeytin bile götüremiyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_54791647/tm.htm

Öyle düşünecek olursan hiç birşey yapılmasın o zaman. Ne de olsa birşey yapılsa oy için yapılmış olur değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sage12 -- 13 Aralık 2011; 17:14:00 >

• çocukların elinde oyuncak olur onlar.ben meslek lisesine gidiyorum sınıfın geneli bilgisayarlarda oyun oynuyor.kimisinin bilgisayarında virüs var temizlemiyor,kimisi paintte takılıyor.bilgisayar bölümündeki bilgisayarlar bu haldeyken o verilecek tabletlerin halini düşünemiyorum :)
  • STMUS 5 saat önce

quote:

boş iş.

öğrenciler tablet alcakta nolacak ya bozacaklar ya oyun oynayacaklar ya sokakta tinerciler hırsızlar bu aletleri çalmak için çocuklara bıçak çekecek yada aileleri alıp satacak. bu kadar basit.bi b*ka yaramayacak.

bu aletler verilene kadar okullarda yemek verseler ya. milletin çocugu beslenmeye kuru ekmek ve zeytin bile götüremiyor.

Bu saçma yorumunuzu kendinize saklasanız daha iyi olurdu...

6 yıldır doguda öğretmenlik yapıyorum..halen derslik+öğretmen açığı hat safhadayken tablet çok abartılı oldu..akıllı tahta +projeksiyon cihazı+yazıcı vs. yeterli olurdu bence...

• Bu sistem tabletle verimli olmaz. Çünkü okullarda kitaptan bile işlenmiyor açın çocuklara defteri yazdır. Neden desen kitaplar çok kolay. Tamam kolaysa kolay öğrensinler ee o da yok sınav zor yani değişen birşey yok. Ama öğrenciler ilk tableti aldığında ders çalışma hevesine gireceklerdir. Tabi bir zaman sonra normalleşecek aynı döngüye devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: mussi47

STMUS 5 saat önce

quote:

boş iş.

Bu saçma yorumunuzu kendinize saklasanız daha iyi olurdu...

6 yıldır doguda öğretmenlik yapıyorum..halen derslik+öğretmen açığı hat safhadayken tablet çok abartılı oldu..akıllı tahta +projeksiyon cihazı+yazıcı vs. yeterli olurdu bence...

bide su acidan bakmak lazim, doguda o sartlardaki cocuklarin teknoloji ile tanisip ogrenme sanslari nedir. bilgisayar bilmiyorsan bugun hangi isyerinde ofis ortaminda calisabilirsin. hersey bilgisayarla.

bence tablet cocuklara cok sey katacaktir. okullarda bilgisayar labi olmasi bile ne kadar cok sey degistirdi simdi ogrenci olan cocuklarla konusurken anliyorum. dersle hic ilgisi olmayan vasat bir ogrenci sadece kendi merakiyla autocad ogrenip ev cizimleri yapiyor. bu cocugun ilerde iyi bir universite kazanarak meslek edinmesi zor. ama sadece kucuk yasta bilgisayarla tanistigi icin ilerde bunun uzerine is yapabilcegi, ekonomiye katki sayliyacak uretken bir birey olmasini sagliyacak seyleri oyniyarak ogrenmis. bunlarin hepsini gozonunde bulundurmak gerek.

• Belki uzun vadede karlı bir iş bile olabilir.
    Her yıl onmilyonlarca kitap basıldığını, milyonlarca defter harcandığını da hesaba katalım.

Bence başlangıçta öğrenciler tabletleri evlerine götüremeyecekler, okulda bırakılacak. Zaten özellikleri kısıtlanmış cihazlar olacaktır. Oyun oynamak vs. mümkün olmayacağından ilk haftalarda çocukların elinde bir eğlence olur sonradan normalleşir.

Açıkçası milyonlarca öğrenciye basılan milyonlarca kitabı ve bu kitaplar için kesilen ağaçları düşününce içim rahat ediyor.

Yine de ev otel falan yapmak için yakarlar o ormanları da neyse.
  • Bir tane steve jobs çıksa 16 milyon kişi içerisinden gene değer.
    Ben üniversitede pc gördüm o da harddisksiz 386 lar.

İdeolijik düşünmeyen herkes bu projeyi beğenir. En azından çok güzel fakat projede şunlara dikkat edilmeli fln der.

Kömür zeytin edebiyatı bitti hala anlamadınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepestlove

Bir tane steve jobs çıksa 16 milyon kişi içerisinden gene değer.
    Ben üniversitede pc gördüm o da harddisksiz 386 lar.

İdeolijik düşünmeyen herkes bu projeyi beğenir. En azından çok güzel fakat projede şunlara dikkat edilmeli fln der.

Kömür zeytin edebiyatı bitti hala anlamadınız mı?

Biri arkadasa Türkiye'de oldugunu hatirlatsin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi bir gelişme
  • Olumsuz eleştrilere de hak vermek lazım sonuçta ortada o şekilde de çok büyük bi problem var. Nedir yani onlara dünden feda edilmişler diye mi bakılması lazım?

Teknoloji iyidir ama amaçsız teknoloji hiçbi işe yaramaz. En önemli olan en ön planda olması gereken doğru yönlendirmedir. Eğer kimseyi yeterince doğru yere yönlendiremezsen hiçbişey olmaz. Amaç eğer çoğunluğa birşeyler kazandırmaksa yani. Tutup burdan öğretmenlere de laf atmak kolay, belki çoğunluk değildir ama ben dünyaa kadar öğretmen bulurum size cacık olmaz diyebileceğim (heryerde var böyle insanlar o da kabul), neler neler var(uzatmadan burda keserim).

Önemli olan çocukların doğru yönlendirilmesi, ne kdar büyük bi kısım ne kadar iyi yönlendirilir, ne kadar büyük ölçüde faydalanması sağlanırsa katkısı çok olur. Yoksa yukarıda bi sürü olumsuz şeyler yazılmış, dahası da olur. Şimdiki durum çok mu daha iyi sanki de heryerde tablet olunca gittikçe kötüye gitsin bi de bu yanı var işin. Taaa temelden beri çocuk bi şekilde ya köyü yönlendrilmş, aile yaşam şartları o bu olumsuz kötü bi yolda. Bunu pat diye düzeltebilir miisn, 1 3 5 kaç tanesini kurtarıcaksın düzelticeksin? Önceden bi öğretmen arkadaş yazıyodu ilkokulda çocuklar derste duvarı deliolar binanın dışına bakan duvarı ordan içeri vuu vuu diye rüzgar geliy diodu. Bunların konuyla hem alakası var hem yok.

Ben ortaokuldayken bana böle bi tablet verselerdi(gerçi herkez gibi bende bizim zamanımızda o bu yoktu muhabbeti yapıcam da), biraz daha iyi bi yönlendirme ile birçok açıdan farklı yerde olabilirdim. Ortaöğretim seviyesindeki bir öğrencinin hemen her tür bilişsel ihtiyacı internetten elde edilebiliyor. 100 tane ingilizce kelime ezberlemek için dklarca sözlük karıştırmaya göre herhangi bi online sözlük programı ne kadar verimli mesela? Ders çalışırkan tak tak bul aradığını, tonla bu şekilde örnek verilebilir. Hani çok fazla bişey yapılamayacak şartları değiştirilemeyecek yada belki baştan feda edilmiş bi kitle olduğunu kabul ederken, bundan çokca fayda sağlayabilecek yine başka bi kitle de olacak kanımca.

Bi de belki dünyada bu zmanda bu kadar büyük böyle bişey olmasının dikkatinizi çekmeyen bi yanı var: Firmaları sektörü yönlendirme. Teknoloji alanında kolay kolay kimse şu devlet dairesnin şu işlemciye ihtiyacı var diye o yönde bi ar-ge yapmaz. AMD intel tutup TR ye özel , i 1,5 (birbuçuk) yada BD fx 1500(binbeşyüzcük) üretmez.

Burda ihaleye şartlarından eğer taviz verilmezse dünyada büyük anlamda bi ilerleme olacak bana göre. Memlekette envai çeşit tablet satılıo, dışarıda da, kaç tanesinde 1280x800 ekran var mesela? Şimdi illaki bu şekilde bi çalışma yapıcak üreticiler, pay kapmak isteyenlerin sayısı arttıkça daha yüksek çözünürlüklü aletler piyasalarda yaygınlaşıcak. Bu önemli bişey bence. Mesela işlemci 1ghz faln denmiş de ne olacağı belirtilmemiş :P Yani illaki ARM olması gerekir diye de bi şart yok buna göre :// Burdan hareketle mesela AMD disribitörlerinin kafası çalışsın gitsinler x86 tablet de olur dimi abü desinler. Microsoft da girsin işin içine, win8 çıkana kdar bende win7 var bunun size özel versiyonunu hazırlayabilirim, hatta içine casus yazılım eklerim uzaktan öğrencileri kontrol edersiniz desin. Pazar büyük, olasılık çok sonuçta. Uzakdoğuda AMD nin Brasozları feci satılıo, tablet yapıp elemanlar kasabilirler sırf TR ye özel, niye olmasın. Tablet sektörünü, en azından düşük özellikli tabletleri dünyada ileri taşımaya meyilli bi projeye dönüştü bence bu haliyle, şartname gevşetilmezse eğer.

• Devlet Pardus'un ARM sürümüne daha fazla eğilseydi veya kendi Android geliştirmelerini yapsaydı, işlemciyi NVIDIA ya da Qualcomm'dan almak suretiyle kendi fabrikalarında, kendi ürününü üretseydi Türkiye Cumhuriyeti dünyanın en büyük tablet üreticilerinden birisi haline gelirdi. Bir şeyi de kendimiz yapsak şaşacağım zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Solu

Kanatlı hayvan yetiştiriciliği mezunlarının öğetmen olarak çalışltırıldığı ve onca öğretmen açığına rağmen söz atamalara gelince ''kaynak yok'' palavraları uyduran devlet nasıl oluyorda 14 milyon tablet sıparişi verebiliyor hala aklım almıyor.

zorunlu eğitim süreci boyunca kitapların ücretsiz dağıtıldığını düşünürseniz aslında bu tablet dağıtımından devletin karlı çıktığını görürsünüz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar Ben Casper'da çalışıyorum Exper'den daha iyi fiyat vermemize rağmen biz ihaleye giremiyoruz.Bu ihale kesinlikle yeşil sermayecileri zengin edicek Tayyip'in yandaşlarını zengin edicek bir proje ve ihaledir.Exper Ülker grubunun Ülker dolaylı olarak Tayyip'in bu kadar uyuşukluk bu kadar kararsızlık olurmu yok ki Tayyip'in karşısına çıkan hırçın bir siyasetçi.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.