Şimdi Ara

Facebook'dan dev adım: WhatsApp'i 16 milyar dolara satın aldı (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
518
Cevap
9
Favori
11.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • türk programcılara fırsat işte ne güzel birkaç seneye cılkı çıkar eskisinin benzeri sade güzel olanını çıkartsınlar doğru zamanda doğru altyapı doğru reklam ile patlasın gitsin
  • WhatsApp iyidi, artik bitti diyebiliriz, WhatsApp'ta mesajlasirken da "sac cikarma ilaclari" ve "199tlye iPhone5" reklamlari gorurseniz sasirmayin

• Benim kastettiğim şeyde bu adamlar senin her türlü kişisel bilgini bilse ne olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurakYZ

Kaç tane sıfır var şimdi?

9

Mark bu parayı satın almak için verdiğine göre adamın kazandığı parayı hayal bile edemiyorum
  • WhatsApp da gitti yakında kullandığımız ne varsa amerikan malı olacak
  • hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuratbanK

Feysbok izin verecek, herkes whatsapp profil oluşturup ilişki durumunu bekar, ilişkisi yok ve abaza yapacak. Ardından whatsapp da tıpkı feysbok gibi karı kız arama-tavlama yerine dönecek. Whatsapp için durum kötü; alabilecek en pis firmalardan birisi almış. Alternatiflere yönelmek lazım. Messageme bir alternatif olabilir belki.

Yusuf bunu beğendi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3-5 mb diyosunuzda ula bunlarin hic serverlari yok u saglayicilari falan yokmu ? Onlarda baya para ediyodur heralde :D
  • Elle tutulmayan bir ürün kaç Tüpraş ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: kkug

quote:

Orijinalden alıntı: EliNTeR

quote:

Orijinalden alıntı: sharger

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Metanojen

quote:

Yazılanlara bakıyorum da herkes şu ana kadar her şeyin masum olduğunu düşünüyor gibi. Facebook satın almadan önce konuşmalarımız çok mu bize özeldi sanki? Daha iki gün önce whatsapp zorunlu güncelleme yaptırdı ve ekstra olarak sizin rızanız dışında kamerayı ve ses kaydını kullanma izni istiyordu. Kaç kişi bunu dikkate aldı? Ben bu yüzden iki gün önce sildim uygulamayı. Yüklenilen uygulamaların hangi izinleri istediğine bakılmıyor bile. Telefonlar akıllılaştı evet ama, aynı zamanda güvensizleşti de. Artık yapılabilecek bütün işlemler bu telefonlar üzerinden yapılıyor. Whatsapp'ın feysbuka satılması özel hayata değil, reklamsızlığa vurulmuş bir darbe olabilir anca. Çünkü konuşmalarınızı arşivleyenler zaten arşivliyordu. Yok efendim yediğimi içtiğimi çekip oraya buraya koyacağım, adım attığım her yerden check-in'ler yapacağım 7/24 gps açık gezeceğim, ama neymiş konuşmalarım okunuyormuş.. Maalesef zamanın ruhu..

Kendim için konuşuyorum benim götü boklu mesajlarımı bilseler ne olur?

Öncelikli konu reklam diyelim. Yazdığın şeylerle ilgili ürün veya olayların reklamları sürekli sana sunulup tüketime yönlendirileceksin. Tüketim çılgınlığı dedikleri olay daha da seviye atlayacak. Çünkü en başbaşa kaldığın en masum zamanlarında bile reklamlarla boğuşuto olacaksın bilinçli olarak veya bilinçaltından. Reklam dışında ise istihbarat elemanı olmaya gerek yok; özel hayat denen kavram hiçe sayılmış oluyor. Mahremine giriliyor. Belki hoşlandığın kız hakkında yazdıkların bile başkalarının elinde olacak. Ve yarın öbürgün bunların karşına çıkmayacağının garantisi yok

Hocam o konuda haklisiniz ama yani bu dediginizin somut bir ornegi yok.Yani olsa medyadan duyardık

Hangi dediğimin Ayrıca medya güvenmen gereken oluşumlar sırasında son sıralarda olması gereken bir yapıdır.

Hocam hani ozelimizin tehdit malzemesi olarak onumuze sunulmasindan bahsediyorum.Bu kadar buyuk firmalarin boyle seyler yapacagini sanmiyorum yapasaydi da mutlaka medyaya yansirdi diye dusunuyorum.Medyaya guvenmemem gerektigini ben de biliyirom ama bu firmalar rekabet halinde yani surekli birbirlerinin aciklarini ariyor.

Örnek olarak verdim. Ama bu bilgiyi kullanıcak kişiler olarak yazılım sahipleri büyük firmaları düşünme. Eğer bir yerde bir data saklanıyorsa, teorik olarak herkes ona ulaşabilir. Düşününce çok uç örnekler verilebilir tabii ama mesele bu değil. Ayrıca senin gönlün ferahsa sen kullanabilirsin burada konuşulanlar sadece işin varsayımsal boyutu. Devlet meseleleri konuşmasan bile, yakın arkadaşlarınla yaptığın geyik yazışmaları başkalarının da okuyor olması pek hoş bir durum değil. Sonuçta çoğumuz girmememiz gereken profillerde gezerken yanlışlıkla 'beğen' tuşuna basıp gerilmiş insanlarız

Uygulamalar üzerinden her türlü kişisel bilgine de ulaşılabiliyor. Telefonunda tuttuğun başka bilgiler de görülebiliyor. Sadece yazışmalar değil yani. Facebook aldıktan sonra whatsapp'e çok itimadım yok bu konuda. Eğer yaygınlaşırsa Telegram kullanmaya başlayacağım. Hiçbir uygulama %100 güvenli değil ama en azından riski olabildiğince minimuma indirebiliriz.

Aslında ben de bugün epey uygulama sildim. Bakındım da ne gibi yazılımlar kullanılabilir bu tarz işlemler için. Ama pek bulamadım deli gibi izin istemeyen. Telegram'ı ilk kez duydum. Nasıldır?

• En son microsoft facebook gibi tekelleşmeye başlamıştı sonu çok iyi bitmedi.

• Keşke yeşil renkte devam etseler bide şöyle bedava kullanım süresini uzatsalar çok iyi olur
  • Keşke google satın almış olsaydı.

• Keşke satmayalarmış...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kkug

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Metanojen

quote:

Yazılanlara bakıyorum da herkes şu ana kadar her şeyin masum olduğunu düşünüyor gibi. Facebook satın almadan önce konuşmalarımız çok mu bize özeldi sanki? Daha iki gün önce whatsapp zorunlu güncelleme yaptırdı ve ekstra olarak sizin rızanız dışında kamerayı ve ses kaydını kullanma izni istiyordu. Kaç kişi bunu dikkate aldı? Ben bu yüzden iki gün önce sildim uygulamayı. Yüklenilen uygulamaların hangi izinleri istediğine bakılmıyor bile. Telefonlar akıllılaştı evet ama, aynı zamanda güvensizleşti de. Artık yapılabilecek bütün işlemler bu telefonlar üzerinden yapılıyor. Whatsapp'ın feysbuka satılması özel hayata değil, reklamsızlığa vurulmuş bir darbe olabilir anca. Çünkü konuşmalarınızı arşivleyenler zaten arşivliyordu. Yok efendim yediğimi içtiğimi çekip oraya buraya koyacağım, adım attığım her yerden check-in'ler yapacağım 7/24 gps açık gezeceğim, ama neymiş konuşmalarım okunuyormuş.. Maalesef zamanın ruhu..

Kendim için konuşuyorum benim götü boklu mesajlarımı bilseler ne olur?

Öncelikli konu reklam diyelim. Yazdığın şeylerle ilgili ürün veya olayların reklamları sürekli sana sunulup tüketime yönlendirileceksin. Tüketim çılgınlığı dedikleri olay daha da seviye atlayacak. Çünkü en başbaşa kaldığın en masum zamanlarında bile reklamlarla boğuşuto olacaksın bilinçli olarak veya bilinçaltından. Reklam dışında ise istihbarat elemanı olmaya gerek yok; özel hayat denen kavram hiçe sayılmış oluyor. Mahremine giriliyor. Belki hoşlandığın kız hakkında yazdıkların bile başkalarının elinde olacak. Ve yarın öbürgün bunların karşına çıkmayacağının garantisi yok

Hocam o konuda haklisiniz ama yani bu dediginizin somut bir ornegi yok.Yani olsa medyadan duyardık

Hangi dediğimin Ayrıca medya güvenmen gereken oluşumlar sırasında son sıralarda olması gereken bir yapıdır.

Hocam hani ozelimizin tehdit malzemesi olarak onumuze sunulmasindan bahsediyorum.Bu kadar buyuk firmalarin boyle seyler yapacagini sanmiyorum yapasaydi da mutlaka medyaya yansirdi diye dusunuyorum.Medyaya guvenmemem gerektigini ben de biliyirom ama bu firmalar rekabet halinde yani surekli birbirlerinin aciklarini ariyor.

Örnek olarak verdim. Ama bu bilgiyi kullanıcak kişiler olarak yazılım sahipleri büyük firmaları düşünme. Eğer bir yerde bir data saklanıyorsa, teorik olarak herkes ona ulaşabilir. Düşününce çok uç örnekler verilebilir tabii ama mesele bu değil. Ayrıca senin gönlün ferahsa sen kullanabilirsin burada konuşulanlar sadece işin varsayımsal boyutu. Devlet meseleleri konuşmasan bile, yakın arkadaşlarınla yaptığın geyik yazışmaları başkalarının da okuyor olması pek hoş bir durum değil. Sonuçta çoğumuz girmememiz gereken profillerde gezerken yanlışlıkla 'beğen' tuşuna basıp gerilmiş insanlarız

Uygulamalar üzerinden her türlü kişisel bilgine de ulaşılabiliyor. Telefonunda tuttuğun başka bilgiler de görülebiliyor. Sadece yazışmalar değil yani. Facebook aldıktan sonra whatsapp'e çok itimadım yok bu konuda. Eğer yaygınlaşırsa Telegram kullanmaya başlayacağım. Hiçbir uygulama %100 güvenli değil ama en azından riski olabildiğince minimuma indirebiliriz.

Aslında ben de bugün epey uygulama sildim. Bakındım da ne gibi yazılımlar kullanılabilir bu tarz işlemler için. Ama pek bulamadım deli gibi izin istemeyen. Telegram'ı ilk kez duydum. Nasıldır?

Mümkün olduğunca açık kaynak kodlu ve her türlü bilgine erişim izni istemeyen uygulamalar bulmak gerek. Telegram tam olarak olmasa da kısmen açık kaynak kodlu bir uygulama mesela. Bende F-Droid diye bir uygulama yüklü. İçinden açık kaynak kodlu uygulamaları indirebiliyorsun.

• Düşünsene bir uygulama yapıyorsun ve 5 sene sonra 16 milyar doların oluyor. Çılgınca... Biz sadece düşünmekle yetiniyoruz maalesef...
  • Yankee go home

• büyük para bee

• Arkadaşlar bu tür reklamlara inanmayın , hatırlayın Google - Youtube olayını , youtube zaten googlen bir parçasıydı kim ne derse desin, whatsapp olayı de öyle .. miktarı fazla gösterip ilgiyi artırıp parayı kırıyorlar , 16 milyar vergisini de bu reklamlardan sonra ödüyorlar o da %5 tır .. ayrıca bunlar sadece Amerikadada olur çünkü strateji öyle , yani para kazancaksanız amerikaya gidin başka hiç bir yerde sizi kimse iplemez boşuna uğraşmayın hevesiniz de kırdıysam özür dilerim ama dost acı söyler :) ... .
    Kısaca , Şöyle birşey yapabilirsiniz Facebook gibi büyük şirketlere gidin benim bir fikrim var deyin onlar size parayla besler 1 sene falan Tutarsa WhatsApp olur tutmasa Güle Güle derler ..
    Bişey daha tutarsa de siz 16 milyar almasınız :) o hayali bir üründür , sizin yüzde payınız artar veya maaşınız ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi get_up -- 22 Şubat 2014; 13:41:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: get_up

Arkadaşlar bu tür reklamlara inanmayın , hatırlayın Google - Youtube olayını , youtube zaten googlen bir parçasıydı kim ne derse desin, whatsapp olayı de öyle .. miktarı fazla gösterip ilgiyi artırıp parayı kırıyorlar , 16 milyar vergisini de bu reklamlardan sonra ödüyorlar o da %5 tır .. ayrıca bunlar sadece Amerikadada olur çünkü strateji öyle , yani para kazancaksanız amerikaya gidin başka hiç bir yerde sizi kimse iplemez boşuna uğraşmayın hevesiniz de kırdıysam özür dilerim ama dost acı söyler :) ... .
    Kısaca , Şöyle birşey yapabilirsiniz Facebook gibi büyük şirketlere gidin benim bir fikrim var deyin onlar size parayla besler 1 sene falan Tutarsa WhatsApp olur tutmasa Güle Güle derler ..
    Bişey daha tutarsa de siz 16 milyar almasınız :) o hayali bir üründür , sizin yüzde payınız artar veya maaşınız ..

cok uluslu dev sirketleri babanizin kobisiyle karistirmayin. turkiyedeki aile sirketlerine benzemezler. hisselerin buyuk kismi halka aciktir ve hic biri tek kisinin mali degildir. eger alista satisda, gelirde giderde kisaca kari etkileyecek her seyde boyle bir malipulasyon yaparsaniz hissedarlari dolandirmis olursunuz, cezasi cok ciddi ve agirdir. ortaya cikarsa sorumlu herkezi nitelikli dolandiricilikdan hapiste senelerce surundururler. alis satis rakamlari ile oynamayi gectim, steve balmer'a sadece surface rt nin durumunu oldugundan daha olumlu gosterdigi icin bazi micrososft hissedarlari bizi yanlis yonlendirdi diye daha actilar. hic bilmeidigniz konularda kafanizdan senaryo yazmayin.

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.