Şimdi Ara

excellium,vpower,ultimate dizel vs. katkısız eurodiesel (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
1
Favori
12.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emtue

quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

@emtue gerçekten demirören grubu tarafından satın alınmış,ancak moil sitesinde hakkımızda kısmı hala kafa karıştırıcı,Bu şirkete karşı önyargı ve tepkimi veyahut bu kadar temkinli yaklaşma sebebi anlıyorsunuzdur umarım...

hocam benimde bir sempatim yok zaten, hatta istanbul-ankara otobanında ankara gişelerine yakın olan karşılıklı m-oil yakıt olarakta hizmet olarakta rezalettir, uyarayim yeri gelmişken

Teşekkürler,gene de bildik yerden şaşmamak lazım.

• Ben hangi markanın maximuma kampanyası varsa o markadan alıyorum.Genelde hepsi aynı.Yüzde 10 indirime denk geliyor.Fakat kısa süre içinde çok yakıt aldırıyor.

Bir de 10 000 km de bir würth koyuyorum.Daha 1 kere koydum ama bundan sonra devamlı kullanacagım.2-3 depoda bir koymak bence biraz abartı olur.
  • Ben mazotu biryerden alma taraftariyim
    Ben sahsen totalden aliyorum bulamazsam total opet oda yoksa en son shell
    Ama mumkun oldugunca total
    Birdahada katki almiycam hic fayda gormedim ben daha
  • Genelde Shell Fuelsave alırım.Hakikaten gerek performans gerek ses gerekse de tüketim açısından çok memnunum.Aracım 2007 Kangoo 1.5 Dci 80 Hp ve bir sorun yaşamadım çok şükür.Yılda bir kez Würt Cammon Rail yakıt katkısı eklerim depoya.Son olarak bu akşam Manisa da yeni açılan Termo dan 3.38 den aldım bakam.Deneyip ona göre fullerim sonra ...
    TERMOPET
  • İki ürün satan firmalardan Total Excellium.

Tek ürün bulunduran firmalardan Opet ve Lukoil diyorum.
  • Ben Total excelliumun bir farkını göremedim. Hatta daha az km gitti. Ama benden kaynaklı da olabilir. Best petrolden aldım 2 kez gayet iyiydi. Lukoil de gayet iyi. Şimdi araçta fuelsave var.
    Alpet vakıf world karta indirim yapıyormuş. Bir de onu deneyeceğim. Hem arkadaşın dediği gibi tek çeşit mazot satan yerler ürün seçimi için çene yarıştırmaktan daha iyi. Super, ultra, GTL, power vs. geçen mazotlara karşı önyargım var. Çok eskiden PO devletindi, babam, dedem PO'dan şaşmazdı. Şimdi hepsi yerli-yabancı çeşitli sermaye gruplarında.
  • Bende shell v-power kullaniyorum.
    Lukoil i cok methediyorlar.en kisa zamanda deneyecegim.
    Karta indirim de yapiyorlarmis sanirim.
  • Bir kac kez shell gtl denedim hic fark goremedim bosuna fazla para verdim
  • gtl denedim; fark vardı.. bizim Pd tdilar kalın mazot seviyor; opete allerjisi var.. multijetim olsa opet kullanırım ama..
  • Topicte ciddi bir opet antipatisi mevcut. Ama asil sorun gozardi edilmis:

Katkili eurodizeller aslinda ne kadar katki sagliyor?

Bu sorunun net cevabi yok gibi. Performans denmis ama fiyat artisi varsa tasarruf da isin icine girmeli...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayatimda ilk kez sarikamistan po vmax euro dizel mazot aldim
    Cok ama cok memnun kaldim
    Artik total po haric hicbiryerden yakit almam
  • quote:

Orijinalden alıntı: wm1tr

Topicte ciddi bir opet antipatisi mevcut. Ama asil sorun gozardi edilmis:

Bu sorunun net cevabi yok gibi. Performans denmis ama fiyat artisi varsa tasarruf da isin icine girmeli...

Onceki mesajimda da dedigim gibi.. Ben uzun zamandan beri OPET kullaniyordum. Abim ve kuzenlerim OPET'ten sasmaz. Opet'in belli bir standardi yakaladigina ben de katiliyorum.

Ama ben OPET'ten biktim. Benim arabaya yaramiyor, 1.5CRDI motor. Motor acaip sarsintili calisiyor. Hatta Opet'in normal eurodiesel'den ultraforce'a gecmesi ile daha da kotu oldu sanki. Bence Opet ultraforce'un formulunu beceremedi, ki abim de son deposunun iyi olmadigini soyluyordu ama Opet'ten vazgecmeye niyeti yok.

Total excellium denedikten sonra ben bir daha o sarsintili motora dayanamam, aradaki fark o kadar bariz ki.

Yasadigim yerde Total istasyonu yok, google'dan baktim bir yer gozukuyor. Oraya gittim, adam bir poster asmis "burada Total yakiti satilmaktadir" diye ve 15 kurus ucuza veriyor. Yani hayatta mazot alinacak bir yer degil. Sahibi ile konustum, dizelimiz eurodizel ve temiz dedi. Ben de depoyu Total eurodiesel ile fulledim. Tercihim excellium olsa da, total'in normal eurodiesel'i de iyi.

Benim bundan sonra mazot tercihlerim.
    1. Total excellium, yada normali
    2. PO, VMax da benim arabada iyi calisiyor ve PO istasyon agi yasadigim yerde cok yaygin, koylerde bile var.

Bir de Lukoil denerim belki. O kadar pozitif yorumdan sonra denemeden olmaz. Bu da yakinlarda var..

EK: Asil soru katkili vs katkisiz
    Bence katkili az birsey fark ediyor, ben Total excellium ve PO VMax'ta az da olsa bir fark hisediyorum. Bu ikisi de menzili arttirdigini iddia ediyor, ki benim arabada gercekten de 100km'de 0.2lt gibi fark etti. %3-4 daha uzun menzil icin %3-4 daha fazla veriyoruz ve aradaki fark yok oluyor. O yuzden pompada 10-15 kurus daha fazla vermenin ne zarari ne de kari var. Tek kari biraz daha canli araba kullanmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali777 -- 8 Eylül 2011; 21:07:57 >

• Onu bunu bilmem tek sey biliyorum opetten uzak durun yeni mazotu bes para etmez
    Birde daha az km yapiyor
    Ucuz etin yahnisi bakimindan birde full var
    Siralamam
    Total
    Po
    Bp
    Shell
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali777

quote:

Orijinalden alıntı: wm1tr

Topicte ciddi bir opet antipatisi mevcut. Ama asil sorun gozardi edilmis:

Onceki mesajimda da dedigim gibi.. Ben uzun zamandan beri OPET kullaniyordum. Abim ve kuzenlerim OPET'ten sasmaz. Opet'in belli bir standardi yakaladigina ben de katiliyorum.

Ama ben OPET'ten biktim. Benim arabaya yaramiyor, 1.5CRDI motor. Motor acaip sarsintili calisiyor. Hatta Opet'in normal eurodiesel'den ultraforce'a gecmesi ile daha da kotu oldu sanki. Bence Opet ultraforce'un formulunu beceremedi, ki abim de son deposunun iyi olmadigini soyluyordu ama Opet'ten vazgecmeye niyeti yok.

Total excellium denedikten sonra ben bir daha o sarsintili motora dayanamam, aradaki fark o kadar bariz ki.

Yasadigim yerde Total istasyonu yok, google'dan baktim bir yer gozukuyor. Oraya gittim, adam bir poster asmis "burada Total yakiti satilmaktadir" diye ve 15 kurus ucuza veriyor. Yani hayatta mazot alinacak bir yer degil. Sahibi ile konustum, dizelimiz eurodizel ve temiz dedi. Ben de depoyu Total eurodiesel ile fulledim. Tercihim excellium olsa da, total'in normal eurodiesel'i de iyi.

Benim bundan sonra mazot tercihlerim.
    1. Total excellium, yada normali
    2. PO, VMax da benim arabada iyi calisiyor ve PO istasyon agi yasadigim yerde cok yaygin, koylerde bile var.

Bir de Lukoil denerim belki. O kadar pozitif yorumdan sonra denemeden olmaz. Bu da yakinlarda var..

Hocam tam benim kafadasiniz
    Bende aynen sizin gibi yapiyorum
    Opet son yakiti tam bir fiyasko bence

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Onu bunu bilmem tek sey biliyorum opetten uzak durun yeni mazotu bes para etmez
    Birde daha az km yapiyor
    Siralamam
    Total
    Po
    Bp
    Shell

Bu sıralama hatalı olmuş,

ya Shell kullanmadınız ya da Bp kullanmadınız..

Bp'nin mazotuna iyi diyen biri olmadığı gibi Shell'in yakıtına kötü diyenedi de pek duymadım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Onu bunu bilmem tek sey biliyorum opetten uzak durun yeni mazotu bes para etmez
    Birde daha az km yapiyor
    Siralamam
    Total
    Po
    Bp
    Shell

Bp'nin mazotuna iyi diyen biri olmadığı gibi Shell'in yakıtına kötü diyenedi de pek duymadım.

Ben is geregi hepsini kullandim
    8 tane servis arabamiz var bizim son 1 yildir tek istasyondan yakit aliyor arabalarim oda total
    Kendim ise shellden zorda kalmadikca yakit almiyorum ancak zorda kalirsam sebep ise fazla abartiyorlar en iyi yakit shell diye birde 4.10 tl mazot satiyor neymis gtl ben kullandim bir farkda gormedim
    Bu arada bpden daha bir sikinti gormedim gayet memnunum

• quote:

Ne yalan soyleyeyim, ben Shell'i yeterince denemedim ama 1-2 depo aldim. 3.70'e mazot varken, mazota 4TL vermeye niyetim yok. O yuzden GTL iyi de olsa denemem.

Fuelsave ise standard her istasyonda satilan eurodiesel, kullananlar vasat diyor.

BP denemedim, ama ultimate icin iyi diyenler cok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali777

quote:

Ne yalan soyleyeyim, ben Shell'i yeterince denemedim ama 1-2 depo aldim. 3.70'e mazot varken, mazota 4TL vermeye niyetim yok. O yuzden GTL iyi de olsa denemem.

Fuelsave ise standard her istasyonda satilan eurodiesel, kullananlar vasat diyor.

BP denemedim, ama ultimate icin iyi diyenler cok.

Nen bp kullaniyorim ultimet gayet basarilik full save ise tatmin edici degil
  • GTL nin farkını kısa ve orta vadede göremezsiniz, uzun vadede etkisii gösterir ama aradaki fiyat farkına değer mi? tartışılır
  • Ben aracimda gtl nin performasa katkisini ozellikle ara hizlanmalarda belirgin sekilde hissediyorum.
    Fakat uzun sureli kullanimda motora zarar verebilecegi gibi bir endisem oldugu icin pek tercih etmiyorum.
    5-6 depoda bir motoru temizlemek icin 1 depo kullanmak mantikli olabilir.eger benzin istasyonu guvenilirse,turkiye sartlarinda bulunabilecek en rafine yakit bana göre gtl.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.