Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (213. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 211212213214215
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamlar candogan bey daha öncede önerinizle bosh bulaşık makinesi sahibi olmuştum şimdi sıra çamaşır makinesinde. yazdıklarınızdan anladıgım kadarıyla bosh ve lg nın 8 kg ve ustu modellerı onerıyorsunuz. aralarında fazlaca fıyat oldugunu düşünerek bu farkı devir farkına yatırırsam yınede bir kac yüztl karla 1447td alabiliyorum bu yüzden tercihim lg den yana kullanmak istiyorum tabi bosh için f/P olarak daha uygun görmeniz durumunda seçimimi degiştiricem ve mümkünse yinede lg ye ait 9 ve üstü ürünlerinden 1500-1600 aralgında son önerilerinizi almak istiyorum

hafta sonuna kalmadan makıneyi almam gerekli şimdiden teşekkürler
  • bu arada eski arcelık 5500 makinemiz keyfine göre 1-2 hafta çalışıp bir kac gün çalışmıyor sonra kendi kendine yine çalışmaya başlıyor. elektrik geliyor fakat nedense su alamaya yada programa başlamıyor ve ugraşlarda fayda etmıyor birkac gün sonra bakmışsın sorunsuz çalıyor (du) son zamanlara kadar konuda fikriniz varmıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: omeryil

Candoğan bey sizin tavsiyeleriniz sonucunda hanım en sonunda Profilo CM1000PTR de karar kıldı dün aldık bugün gelip kuracaklar. Sizden öğrendiğimize göre program seçenekleri biraz kısıtlı, yorganları, kilimleri ve hacimli çamaşırları hangi ayarda yıkamalıyız. Hanım beni bu makine için önereceğiniz pratik kullanışlı yıkama programı önerilerinizi birde az çamaşır nasıl yıkanacak yarım yük varmı öğrenmekle görevlendirdi, elçiye zeval olmaz yardımlarınızı bekliyorum. Yoğunluğunuz içerisinde bizlere ayırdığınız zaman, yorum ve önerileriniz için çok çok teşekkür ederim. Sayenizde bir hayli bilgiye sahip olduk. Sizin gibi yardımcı yol gösterici insanların artması dileğiyle kalın sağlıcakla

Servis gelip kurdu biz 8kg. makineyi aldık diye sevinirken bu makinede 3.5 kg fazla yorgan yıkayamazsanız deyince şok olduk bizim eski aristonda bile 6 kg. yıkıyorduk makineyi kullananlar deneyimlerini paylaşırlarsa çok memnun olacağız, katkı sunacak herkese şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: shbndn

bu arada eski arcelık 5500 makinemiz keyfine göre 1-2 hafta çalışıp bir kac gün çalışmıyor sonra kendi kendine yine çalışmaya başlıyor. elektrik geliyor fakat nedense su alamaya yada programa başlamıyor ve ugraşlarda fayda etmıyor birkac gün sonra bakmışsın sorunsuz çalıyor (du) son zamanlara kadar konuda fikriniz varmıdır ?

Makinenizin kapı kilidi arızalı büyük ihtimalle. Bence bu sebepten makinenizi değiştirmeyin, yazık olur. Kapı kilidi fiyatı uygun bir parçadır.
  • quote:

quote:

Candoğan bey sizin tavsiyeleriniz sonucunda hanım en sonunda Profilo CM1000PTR de karar kıldı dün aldık bugün gelip kuracaklar. Sizden öğrendiğimize göre program seçenekleri biraz kısıtlı, yorganları, kilimleri ve hacimli çamaşırları hangi ayarda yıkamalıyız. Hanım beni bu makine için önereceğiniz pratik kullanışlı yıkama programı önerilerinizi birde az çamaşır nasıl yıkanacak yarım yük varmı öğrenmekle görevlendirdi, elçiye zeval olmaz yardımlarınızı bekliyorum. Yoğunluğunuz içerisinde bizlere ayırdığınız zaman, yorum ve önerileriniz için çok çok teşekkür ederim. Sayenizde bir hayli bilgiye sahip olduk. Sizin gibi yardımcı yol gösterici insanların artması dileğiyle kalın sağlıcakla

Servis gelip kurdu biz 8kg. makineyi aldık diye sevinirken bu makinede 3.5 kg fazla yorgan yıkayamazsanız deyince şok olduk bizim eski aristonda bile 6 kg. yıkıyorduk makineyi kullananlar deneyimlerini paylaşırlarsa çok memnun olacağız, katkı sunacak herkese şimdiden teşekkürler.

Merhabalar, öncelikle makineniz hayırlı olsun. Daha evvelden belirttiğim gibi programlama imkanları sınırlı, ancak genel kalitesiyle parasının hakkını veren bir üründür.

6kg yorgan epey ağırdır, sanırım siz 3,5kg olarak bahsedilince tambur hacmiyle orantıladınız. Ağır yün yorgan olmadıkça bu makinede hazır yorganları problemsiz yıkayabilirsiniz.

Tavsiyem hassas 30'C programı seçin; ön yıkama+yoğun yıkama fonksiyonlarını devreye alın ve sıvı deterjan kullanın. Sıkma devri sonda 600'dür, sıkma kafi gelmezse ek sıkma programını kullanarak tekrar kuvvetli sıktırabilirsiniz.

Makinenizde miktar otomatiği vardır; yani ne kadar çamaşır doldurursanız makineniz suyu, elektriği ve program süresini doldurulan çamaşırın türü ve miktarına göre otomatik ayarlar.

Beyazlar için tavsiyem tam 8kg yükte 60'C eko programla yoğun yıkama+ön yıkama fonksiyonlarını kullanmanızdır.

Renklilerde 8kg tam yük için renkliler 40'C+yoğun yıkama tuşu idealdir.

Az miktarda ve orta kirli çamaşırı hızlı yıkamak için sentetikler 40'C veya karışık 30'C programlarını seçebilirsiniz.

Ekspress 15 dakika ise lekesiz ve hafif kirlenmiş 2 kg çamaşırı hızlıca yıkamak içindir.

Makinenizin programları genel anlamda 5-6kg normal kirli çamaşırın hızlıca yıkanması için hazırlanmıştır. 8kg tam kapasiteli kullanımlarda yoğun yıkama tuşunu kullanmanızı öneririm. Makine süreyi uzatarak A++ enerji sınıfıyla yüksek yıkama performansı sunacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: cool-jojuk

fatmagül ...

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/bosch-was-32793-logixx-8-exklusiv-fia-neuheit-2010-neu!!!/16755261

o resmi bu siteden mi kopyala yapıştır yaptınız :)

Sitedeki resimler birebir, 2 ihtimal var :) ya kendisi o resmi oraya upload etti, hoş site Alman sitesi ama
    yada senin dediğin gibi usta indiregandi

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatmagül@Ketenci

arkadaşlar ben oraya o resmi almanyada bulunduğumda yüklemiştim.çünkü eşim bizim almanyadan aldığımız fiyattan daha ucuzu varsas görmek istedi.

O zaman lütfen kendi fotolarınızı da yükleyiniz, bekliyoruz.
  • quote:

fatmagül ...

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/bosch-was-32793-logixx-8-exklusiv-fia-neuheit-2010-neu!!!/16755261

aramıza psikolojik sorunları olan birisi daha katıldı adından belliydi zaten böyle bişey yapacağı

• Kurutmalı Çamaşır Makinesi Almak İsteyenlere Duyuru;
    Herkes isterki kurutucuya yer yoksa kurutmalı Çamaşır Makinesi almak daha mantıklı ancak Kurutmalı Çamaşır Makinelerinin Enerji Tüketimleri çok yüksek ve Bazılarının(8-9-10 KG) boyurtları daha büyük sanayi tipi görünüm var, piyasada A, A+ kurutmalı Çamaşır makinesi bulmak zor(Bosch'dan başka) bulunsa bile fiyatları yüksek bu yüzden kurutmalı Çamaşır Makinesi alacaklara bir önerim olacak bildiğiniz gibi Gorenje pek tanınmış marka değil ancak Dünyada olmadığı ülke yok ayrıca Özel Tasarımlarıyla birçok ödül alan bir marka ancak Türkiye'de yeni olduğundan pek tanınmıyor Örneğin Swarovski taş kaplamalı Buzdolabı, Dokunmatik İnteraktif LCD Ekranlı Buzdolabı, çamaşır, kurutma ve bulaşık makineleri, Smartable Masa(Ortasında buzdolabu var ve tek dokunuşla 2 katlı raf asansörle önünüze geliyor)Pininfanina serisi gibi birçok mükemmel tasarım Önerime gelirsek Gorenje'nin yeni çıkardığı Kurutmalı Çamaşır Makinesi A+ Elektrik(Pamuklu 60'C, 1600 Devir ve Pamuklu Dolap Kuruluğu normu, 57L su tüketimi ve 1,04kw/H elektrik, 190dk) A+ yıkama, A sıkma enerji tüketimi var 9 kg boyutları 85x60x65, LED Ekran, 1600 Devir, XL yıkama programı(9 kg'a kadar Yorgan-Battaniye-Yastık-Nevresim yıkama ve kurutma)Ayrıca XL programında kurutma yaparken çift yönede dönebildiği için birbirine dolanma ve kırışma gibi sorunlar olmuyor, yıkama sesi 42dB, Sıkma Sesi 64dB(1600Devir), JET system ile yıkama ve durulama esnasında çamaşırlara su verilerek daha etkin temizlik sağlanıyor, Otomatik Açılıp kapanan deterjan çekmecesi, 17dk'lık Express program, Steril Kazan ve Sterilize programı(Makinenin içi boşken çok az deterjan ile sterilize işlemi başlar, makine suyu 100'C ye kadar ısıtır ve normal yıkama devrinden 1,5 kat daha hızlı dönerek mikropları öldürür ayrıca Jet system ile körük-laztik çevrelerinede su püskürtülerek mikroplar tamamen yok olur ve yıkama sonrasında koku-bakteri oluşumları önlenir)Kısacası yine Gorenje Gorenjeliğini yapmış ve Mükemmel bir çamaşır makinesi tasarlamış fiyatı 1700-1800TL..

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ

• Vestel Çamaşır makinası kullanıyorum. Daha önce memnun olmadığımı belirtmiştim. 2 gün önce su boşaltırken garip sesler çıkarmaya başladı. Sonra su boşaltımı doldu. Alttaki kapağı söküp filitreyi temizlemek istedim. Tabi önce o kapağı gevşetip suyu tahliye ettim. Su bitince filitreyi çektim gelmedi. Birşey takılmış. Tahliye pompasının çalışmasını engelliyordu. Filitreyi sertçe çekince kapağı elimde kaldı. Neyse servis çağırdım. Yapacakları basit filitreye ulaşarak içindeki cismi çıkarmak. Makinayla oynamayayım diye servisi bekledim. Bugün geldiler. Pompayı filitreyle beraber söktüler. İiçnden tel çıktı. Sütyenlerin içindeki destek teli çıkmış. Eşime dikkat et diyorum ama nasıl olduysa pompanın çalışmasını engellemiş. Neyse onu çıkardılar. Usta pompanın pervanesini şöyle bir çevirdi bu bozuk değiştirmemiz lazım dedi. Daha çalışıp çalışmadığını denemeden bozuk dedi. Pompa için 185 TL istediler. Bi tak deneyelim dedim, usta çalışsada 1-2 yıkamada bozulur dedi. Güya içinde platin falan filan varmış. Baktım pompa basit bobinli bir elektirik motoru gibi geldi bana neyse bi deneyelim usta bozulursa değiştiririm dedim. Taktık normal çalıştı. Şimdi çamaşır yıkıyoruz. Usta haklımı yoksa durduk yere pompayı değiştirmekmi istedi acaba. 50 Tl servis ücretini verip gönderdim. Bu servislere neden güvenemiyoruz. Adam pompanın yüzüne bakıp bozuk diyor takınca tıkır tıkır çalıştı ama. Birde bana bak sesli çalışıyor dedi. Zaten öyle çalışıyordu. Şimdi ben hatamı yaptım.

Candoğan usta ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: cemali7

quote:

fatmagül ...

Sitedeki resimler birebir, 2 ihtimal var :) ya kendisi o resmi oraya upload etti, hoş site Alman sitesi ama
    yada senin dediğin gibi usta indiregandi

yok ya...ne yani makine geldi aaa durun açmayın bi hatıra fotoğrafı mı çekeyim diyecek :) tabiki de sizin de dediğiniz gibi indiregandi ayağı var bu işte :)

• quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Kurutmalı Çamaşır Makinesi Almak İsteyenlere Duyuru; ............

Miele, siemens, bosch ve gorenje.. Bu dörtlünün üzerine tanımıyorum...
  • Bu arada bir kaç yerde PHILCO diye bir marka gördüm. Ama hepsi eskiydi Bu marka günümüzde de var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Kurutmalı Çamaşır Makinesi Almak İsteyenlere Duyuru; ............

Miele, siemens, bosch ve gorenje.. Bu dörtlünün üzerine tanımıyorum...

Aynen dediğin gibi ancak Gorenje Türkiye'de pek tanınmadığı için çok fazla alan yok ancak TV Reklamları vererek kendini biraz tanıtsa iyi olur, Dünyada ilk 2000 devirli, dokunmatik interaktif LCD ekranlı çamaşır makinesini üreten Gorenje benim Miele ve Gorenje için tek sözüm
    Miele/Gorenje IMMER BESSER

• quote:

Bu arada bir kaç yerde PHILCO diye bir marka gördüm. Ama hepsi eskiydi Bu marka günümüzde de var mıdır?

Gorenje; Tabikide var, ve Dünyada olmadığı ülke neredeyse yok(kutuplar hariç)Birçok tasarım ve Enerji ödülleri almış bir marka tek eksiği Türkiye'de pek tanınmıyor ve kendini tanıtmak içinde pek birşey yapmıyor Arçelik ve Vestel 2000Devirli dokunmatik çamaşır makinelerini Gorenje yaptı, ayrıca Türkiye'de fiyatlarıda çok yüksek değil Dokunmatik çamaşır makineleri 1800-2500TL, diğerleri 600-1800TL, kurutucular 800-2200TL, bulaşık makineleri 1000-2000TL, Fırınlar 700-2000TL, Buzdolapları 1200-6000TL arasında. Yakın Zamanda Annemin yeni evine Çamaşır-Kurutma-Bulaşık makinesi, Buzdolabı ve Fırın alacağım..Bu markayı sevdim

• quote:

quote:

Bu arada bir kaç yerde PHILCO diye bir marka gördüm. Ama hepsi eskiydi Bu marka günümüzde de var mıdır?

Gorenje; Tabikide var, ve Dünyada olmadığı ülke neredeyse yok(kutuplar hariç)Birçok tasarım ve Enerji ödülleri almış bir marka tek eksiği Türkiye'de pek tanınmıyor ve kendini tanıtmak içinde pek birşey yapmıyor Arçelik ve Vestel 2000Devirli dokunmatik çamaşır makinelerini Gorenje yaptı, ayrıca Türkiye'de fiyatlarıda çok yüksek değil Dokunmatik çamaşır makineleri 1800-2500TL, diğerleri 600-1800TL, kurutucular 800-2200TL, bulaşık makineleri 1000-2000TL, Fırınlar 700-2000TL, Buzdolapları 1200-6000TL arasında. Yakın Zamanda Annemin yeni evine Çamaşır-Kurutma-Bulaşık makinesi, Buzdolabı ve Fırın alacağım..Bu markayı sevdim

Peki philco üzerine ne düşünüyorsunuz?

• quote:

quote:

quote:

Peki philco üzerine ne düşünüyorsunuz?

Philco'yu bilmiyorum ama ürünlerini gördüğüm kadarıyla eski tip ürünleri var..

• Arçelik var ve değil çamaşır makinesi başka hiçbir ürününü bir daha ömrümce almayacağım tek marka Arçelik sanırım.
  • quote:

fatmagül ...

@cool-jojuk

Hocam süpersiniz

• 
Sayfa: önceki 211212213214215
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.