Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (209. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cool-jojuk

quote:

Orijinalden alıntı: forester34
    Bizim model de 6 kilo alıyor, kazanı elmas kazan elbiseleri daha az yıpratıyor, ve bu makinede en sevdigim özellik Seramik Fayans yani kireclenme derdi yok

seramik fayans olayı nedir acaba? ilk defa duyuyorum

:)))) Seramik kaplama rezistans oluyor kendileri :)
  • bizim evde boSch ÇAMAŞIR MAKİNESİ var ve alındığı günden beri problemdi :(
  • Orijinalden alıntı: candogan62

Bizim model de 6 kilo alıyor, kazanı elmas kazan elbiseleri daha az yıpratıyor, ve bu makinede en sevdigim özellik Seramik Fayans yani kireclenme derdi yok

:)))) Seramik kaplama rezistans oluyor kendileri :)

hımmm...bekodaki hı tech rezistans hesabı :)
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

Orijinalden alıntı: SenEgel

Bugün izmir - gaziemir kipaya gittim orada 6 kiloluk samsung çamaşır makienlerini görünce yuh dedim, neden mi eski arçelik 2100 tamburları bile daha büyüktü eger o makine 6 kilo alsın ben anırırım.evdeki IQ 6 kilo onunla karşılaştırdım güldüm hemde sesli.

ben de çarşamaba günü teknosada gördüm bitane samsung 6kiloluk inanamadım bizim 5kiloluk ondan kat kat kat daha büyüktür nerdeyse derinliği elimin genişliği kadardı :D:D:D

Seramik rezistans ı kastetmiş hocam.

• evet. tanımı o kalıpla görünce içimden bir yaşıma daha girdim dedim :)
  • bizde de siemens 116u var..2005 te 850 tl.ye almıştım...ilk senesinde büyük bir gürültüyle yerden 5-10 cm. kadar kendini yerden yere vururken gördüm,10 sn. kadar vurmuştur tahminim...makine zıp zıp zıpladı hemen kapatmıştım...O günden bu yana makinem sesli ve gürültülü çalışıyor, tamburu elimle ileri geri rahatça oynatabiliyorum, amortisörlerden şüphelendim açtık kayınpederle baktık , sağlam dedi geri kapattık.Ama memnun değilim...internetten ses izolasyonu hakkında arşatırmalar bile yaptım...önümüzdeki yıllarda kısmetse, önce buzdolabını(siemens nf), sonra çamaşır makinesini, hemen değiştireceğim...Aklımdaki markalar , öncelikli param yeterse miele, ,aklıma yatarsa Lg, Aeg lavamat eskiden sessizliği ile reklam yapardı, var mı bilmiyorum, o da aklımda...
    Bosch, siemens,profilo, arçelik, vb. markaların en üst seviyelerinden almadıkça memnun kalınmaz sanırım...Ama mielenin alt modelinin çalışmasını inceledim, hayran kaldım...Su alma sesi,motor sesi, çalışıp çalışmadığı yanına gidene kadar anlaşılmayan bir makine...gözle görebileceğiniz titreme bile yok, cep telefonu titreşimi kadar anca var....Miele hayranıyım..

• arçelik 8 kg lık kullanıyorum sessiz harika
    bir sürü programı var ön görüntüsü uçak kokpiti gibi valla renkli renkli ışıklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetbilen

bizde de siemens 116u var..2005 te 850 tl.ye almıştım...ilk senesinde büyük bir gürültüyle yerden 5-10 cm. kadar kendini yerden yere vururken gördüm,10 sn. kadar vurmuştur tahminim...makine zıp zıp zıpladı hemen kapatmıştım...O günden bu yana makinem sesli ve gürültülü çalışıyor, tamburu elimle ileri geri rahatça oynatabiliyorum, amortisörlerden şüphelendim açtık kayınpederle baktık , sağlam dedi geri kapattık.Ama memnun değilim...internetten ses izolasyonu hakkında arşatırmalar bile yaptım...önümüzdeki yıllarda kısmetse, önce buzdolabını(siemens nf), sonra çamaşır makinesini, hemen değiştireceğim...Aklımdaki markalar , öncelikli param yeterse miele, ,aklıma yatarsa Lg, Aeg lavamat eskiden sessizliği ile reklam yapardı, var mı bilmiyorum, o da aklımda...
    Bosch, siemens,profilo, arçelik, vb. markaların en üst seviyelerinden almadıkça memnun kalınmaz sanırım...Ama mielenin alt modelinin çalışmasını inceledim, hayran kaldım...Su alma sesi,motor sesi, çalışıp çalışmadığı yanına gidene kadar anlaşılmayan bir makine...gözle görebileceğiniz titreme bile yok, cep telefonu titreşimi kadar anca var....Miele hayranıyım..

Kullanan kalitesini bilir hocam, Allah size nasip etsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: cantosman

arçelik 8 kg lık kullanıyorum sessiz harika
    bir sürü programı var ön görüntüsü uçak kokpiti gibi valla renkli renkli ışıklar

yüzde 90 buhar jetli modeli yada bir alt modelidir :) aynısını ben de kullanıyorum.yıkamada sessiz ama sıkmada az buçuk yine kendini belli ediyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cantosman

arçelik 8 kg lık kullanıyorum sessiz harika

yüzde 90 buhar jetli modeli yada bir alt modelidir :) aynısını ben de kullanıyorum.yıkamada sessiz ama sıkmada az buçuk yine kendini belli ediyor.

jetli değil bir alt modeli arkadaşım ama eski makineme göre çok sessiz eski makinem banyoda çalışırken yürüyüp gidiyordu adeta
  • candogan usta,

bocsh 20763 mü LG F1402FDS alınır.

bi tavsiyede bulun. LG çok güzel duruyor. sanki LG alınabilir gibi geldi bana.

senin görüşlerin önemli.

bide zamanın varsa .

fırın, bulaşık, çamaşır, buzdolabı, süperge...

yani komple ceyiz seti tavsiyesi yapsana. ama 20763 seviyesinde olsun cihazlar.

şimdiden teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavicik

candogan usta,

bocsh 20763 mü LG F1402FDS alınır.

bi tavsiyede bulun. LG çok güzel duruyor. sanki LG alınabilir gibi geldi bana.

senin görüşlerin önemli.

bide zamanın varsa .

fırın, bulaşık, çamaşır, buzdolabı, süperge...

yani komple ceyiz seti tavsiyesi yapsana. ama 20763 seviyesinde olsun cihazlar.

şimdiden teşekkür ederim

Çamaşır Makinesi için Bosch 20763 daha iyi..
  • peki arkadaşlar profilo CM1201CTR nasıl bir makinadır acaba? sıkma deviri 800-1000-1200 şeklinde ayarlanabiliyor mu? cm1001 ctr ile hangisi terciih edilebilir?
  • quote:

bence kireçlenme hiç bir makinada yoktur. sudaki kireç denen şey daha çok calgon satmak için bir kandırmacadır.
  • elektrolux n EWW 148540 W sini
    elektro wordde alıp almamak arasında kararsız kaldım

ne dersiniz
    özellikle kurutma özelliğini rahatlıkla kullanabilirmiyim
    yıkama kısmını sormuyorum sorunsuçz çalışır diye düşünüyorum

fiyat olarak da 1799 tl idi

küçük kullanılmayan tuvalete kurulacak
    buhar ses ve kurutma özelliği nasıldır ne dersiniz

birde LG nin F1407ADSPA
    Buda media martta 1999 TL ye inmiş 2499 dan

memur bütçesini gözönüne aldığınızda hangisi daha akıllıca
    yada kurutmalı çamaşır makinelerinde budur diyebileceğiniz bir marka varmı
  • Genellikle bulaşık ve çamaşır makinesinde Bosch marka öneriliyor.Çamaşır makinesini WAS serisi alabilirsiniz,almanya üretimi
    Buzdolabında LG,SAMSUNG Veya SHARP önerilmekte,forumdaki özelliklede candoğan beyin yazılarını okursanız gerekli bilgiler yeterli olurum sanırım...
  • Bende Siemens 10s460 modeli çamaşır makinası var. Ben fazlasıyla memnunum makianadan. Gece 12 de başlatıyoruz çalıştırmaya. İnanın hiç sesinden rahatsız etmiyor yatak odasının kapısı açıkken tam karşımızda olmasına rağmen. IQ Drive motoru sayesinde hem daha az elektrik harcıyor hemde çok sessiz çalışıyor. Zaten siemens in Almanya'da üretilen modeli olduğu için özellikle uzun araştırmalar sonucunda aldım. Soran herkese bu ürünü tavsiye ediyorum. Yeri değil ama Buzdolabımda samsung ve bu işte çok başarılılar. Özellikle servisleri iki ürünün de çok iyi.
  • Merhaba Candoğan bey, ve Diğer Bilgili-İlgili Arkadaşlarım.

Forumda yaptığım incelemede birçok arkadaşımıza yardımcı ve yol göstererek, iyi ürünler almayı sağlamışsınız.

Sizden ricam olacak,

Yeni Bir çamaşır makinası almayı düşünüyoruz ve bütçemiz 600-750 şeklinde, dün akşam eşimle media markt da gezerken
    bugün için %18 kdv indirimi olacağını duyduk ve makinaları araştırmaya başladık

öncelikle gözümüze çarpan modellerde

Samsung WF 0700 NCE 1000 D/D 7Kg Liste Fiyat : 699 Kdv indirimli 592 lira
    Zanussi Modelini Hatırlamıyorum, 6 Kg 1000 D/D 499 kdv indirimli 425 lira
    Ariston ARXXF 106 Maxi 7 kg. 1000 Devir 660 lira (hızlıal) bunuda incelemiştim ek olarak yazıyorum

Samsung için servis ve yedek parça sıkıntılı şeklinde yorumlara daha sık rastlıyorum, Bu konuda siz, nasıl aydınlatabilirsiniz bizi ?
    Media markt da garanti süresi 2 yıl ve 80 lira (indirimli güne özel) ödeyerek +3 yıl daha garanti kapsamına alabileceklerini belirtiyorlar.

Sizin Bahsettiğiniz Profilo marka ürünü belirttiğim fiyat içeriğinde bulabilirsem almayı düşünüyorum
    veya Alternatif olarak neler söyleyebilirsiniz...

Şimdiden teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemali7 -- 3 Ocak 2011; 12:19:26 >

• Candoğan62 İnternet ortamında resmen bi başvuru kaynağısınız.Önerileriniz için çok teşekkürler.Dua ediyoruz size.

Siemens’ in 761TR ile biten 8kg modellerini tavsiye ediyorsunuz ama son aldığım aralık 2010 kataloğunda bahsettiğiniz ürün yok onun yerine
    WM 10S 762 TR ---->1.540 8 TAKSİT
    WM 12S 762 TR---->1.650 8 TAKSİT
    Tavsiye ettiğiniz siemenslerle aynı mı yoksa farklı mı? Bütçem 1.500 1.600 taksitli.
    Ha birde siemenslerde gürültüden bahsediyorsunuz ama kullandığım beko D1 5081 B’den sesli olamaz herhalde berbat bimakine
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemali7

Merhaba Candoğan bey, ve Diğer Bilgili-İlgili Arkadaşlarım.

Forumda yaptığım incelemede birçok arkadaşımıza yardımcı ve yol göstererek, iyi ürünler almayı sağlamışsınız.

Sizden ricam olacak,

Yeni Bir çamaşır makinası almayı düşünüyoruz ve bütçemiz 600-750 şeklinde, dün akşam eşimle media markt da gezerken
    bugün için %18 kdv indirimi olacağını duyduk ve makinaları araştırmaya başladık

öncelikle gözümüze çarpan modellerde

Samsung WF 0700 NCE 1000 D/D 7Kg Liste Fiyat : 699 Kdv indirimli 592 lira
    Zanussi Modelini Hatırlamıyorum, 6 Kg 1000 D/D 499 kdv indirimli 425 lira
    Ariston ARXXF 106 Maxi 7 kg. 1000 Devir 660 lira (hızlıal) bunuda incelemiştim ek olarak yazıyorum

Samsung için servis ve yedek parça sıkıntılı şeklinde yorumlara daha sık rastlıyorum, Bu konuda siz, nasıl aydınlatabilirsiniz bizi ?
    Media markt da garanti süresi 2 yıl ve 80 lira (indirimli güne özel) ödeyerek +3 yıl daha garanti kapsamına alabileceklerini belirtiyorlar.

Sizin Bahsettiğiniz Profilo marka ürünü belirttiğim fiyat içeriğinde bulabilirsem almayı düşünüyorum
    veya Alternatif olarak neler söyleyebilirsiniz...

Şimdiden teşekkür ederim...

Ben bugun cevap alırsam çok güzel olacak ve sevinecem çünkü media markt da kdv indirimi var, en azından ondan faydalanmak istiyorum.
    dilerim o zamana yardımcı olabilir arkadaşlar...

• 
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.