Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
159
Favori
1.632.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG'nin sözkonusu modeli kaliteli değildir, basit bir inceleme ile kendiniz de görebilirsiniz.

Electrolux'un kampanyalı modeli (ki sanırım EWF10080W modelinden bahsediyorsunuz)fonksiyonel ve kaliteli bir cihazdır. Servislik durum olma ihtimali düşüktür.

Bosch'un yerine tavsiyem 1100TL civarına satılan Profilo CM1000STR modeli olur. 8kg kapasiteli, Alman malı sağlam ve kullanışlı bir modeldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

LG'nin sözkonusu modeli kaliteli değildir, basit bir inceleme ile kendiniz de görebilirsiniz.

Electrolux'un kampanyalı modeli (ki sanırım EWF10080W modelinden bahsediyorsunuz)fonksiyonel ve kaliteli bir cihazdır. Servislik durum olma ihtimali düşüktür.

Bosch'un yerine tavsiyem 1100TL civarına satılan Profilo CM1000STR modeli olur. 8kg kapasiteli, Alman malı sağlam ve kullanışlı bir modeldir.

maaselef valide profilo istemiyo buradaki yazıları okudum profilo iyi bir seçenek ama annem istemiyosa sonuçta o kullancak
    elimizde kalan iki seçenek var bosch yada electolux bosch'un 20463 modelini 1100/8 olarak bulduk sizin tavsiyeniz nedir can bey acaba?
    bosch da alırsak hangi model iyidir bu söylediğim model iyi değilmidir acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: furkmid

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Orijinalden alıntı: furkmid

çamaşır makinesi almayı düşünüyoruz ancak markada karar veremedik
    electrolux markası bize uygun geldi acaba bu marka nasıldır servis ağı genişmidir bir bilgisi olan varmıdır?

Fiyat aralığınızı belirtin, ona göre yorum yapalım. Belli fiyat aralıklarında çeşit çeşit kaliteli marka-model mevcut.

1300 tl ye kadar çıkabiliriz electrolux modelleri 799 tl bulduk oldukçada güzel ama hiç electorlux kullanmadık bugün lg wd 12391'de 1000tlye gördük ama çok kararsızız bunlar nasıl markalardır servis ağları nasıldır hiç bilgimiz yok ayrıca bosch'un 20463 modeli nasıldır acabA
    ?

Siemens te bakabilirsiniz. Benim tavsiyem Miele W 1612 olacak ancak 500 lira daha koymanız gerekiyor, 1800 tl fiyatı

LG pek tavsiye edilmiyor. Ki zaten candoğan dostum yazmış.

• Bende 7-8kg lık bir çamaşır makinesi arıyordum ve LG ile Bosch arasında kalmıştım.
    LG ilave özellikleri ile daha iyi görünse de Bosch sonucta daha bilinen ve servis bakımından daha iyi bir marka.
    Bu forumu okuyanakadar kararsızdım ama Candoğan arkadaşımız saolsun çok aydınlatıcı bilgiler vermiş, ilk sayfadan itibaren okudum.
    Sonuç olarak Bosch a karar verdik ve bu sefer de Bosch un hangi modelini almalıyız diye tereddüt ettik.
    Bütçemize uygun olan 20463 modeli ve Candoğan arkadaşımızın tavsiyelerine istinaden 20762 modeli arasında kararsızdım.
    En sonunda burada birçok arkadaşımız 20762 modelini seçmişler ve bende onu aldım dün akşam.
    İzmir Darty den 1.559/12 taksit umarım iyi bir seçim yapmışızdır.
  • boschun hangi mode çamaşır makinesini alacağımızı bizde karar veremedik bütçemiz için en iyisi wae20463 gibi duruyor ama az biraz daha zorlayabiliriz sizler ne dersiniz hangi modeli alalım?
  • Bence annenize Profilo'nun CM1000STR modelini teşhirde gösterin.
    Bosch WAE20463 modeli de iyidir, ancak Profilo Almanya'daki Bosch fabrikalarında üretiliyor. Tambur hacmi, malzeme kalitesi ve tasarımı, program alternatifleri yönünden yerli E serisi Bosch'tan daha üstün.

Bu açıklamaları da söyleyip bilgilendirirseniz kendisi de hemfikir olacaktır diye düşünüyorum.

Bütçenizi biraz daha zorlamanız mümkünse Bosch WAS202460TR modelini önerebilirim. Bu model de Profilo CM1000STR'ye benzerdir ve Alman malıdır, ancak fazladan bazı üstünlükleri vardır:
    -Aquasensor ile su bulanıklığı ölçerek durulama sayı/süresine karar verme
    -Ecosilence drive fırçasız motor ile süper sessiz yıkama ve sıkma

Yani tercih sırası bana göre:

Bosch WAS20460TR/Siemens WM10S460TR(1300TL)>Profilo CM1000STR(1150TL)>Bosch WAE20463TR/Siemens WM10E463TR(1100TL) şeklinde olmalı.

Ayrıca sahibinden.com'da bir Bosch bayisi WAE20463TR modelini 800TL'ye satıyordu. Ona da bir bakın.

• quote:

Bence annenize Profilo'nun CM1000STR modelini teşhirde gösterin.
    Bosch WAE20463 modeli de iyidir, ancak Profilo Almanya'daki Bosch fabrikalarında üretiliyor. Tambur hacmi, malzeme kalitesi ve tasarımı, program alternatifleri yönünden yerli E serisi Bosch'tan daha üstün.

Bu açıklamaları da söyleyip bilgilendirirseniz kendisi de hemfikir olacaktır diye düşünüyorum.

Bütçenizi biraz daha zorlamanız mümkünse Bosch WAS202460TR modelini önerebilirim. Bu model de Profilo CM1000STR'ye benzerdir ve Alman malıdır, ancak fazladan bazı üstünlükleri vardır:
    -Aquasensor ile su bulanıklığı ölçerek durulama sayı/süresine karar verme
    -Ecosilence drive fırçasız motor ile süper sessiz yıkama ve sıkma

Yani tercih sırası bana göre:

Bosch WAS20460TR/Siemens WM10S460TR(1300TL)>Profilo CM1000STR(1150TL)>Bosch WAE20463TR/Siemens WM10E463TR(1100TL) şeklinde olmalı.

Ayrıca sahibinden.com'da bir Bosch bayisi WAE20463TR modelini 800TL'ye satıyordu. Ona da bir bakın.

yardımlarınız için teşekkürler profilo'yu ikna etmem zor çünkü seneler önce fırın almışız ve fırın hep sorun çıkarmış ondan biraz zor ikna etmem
    yardımlarınız için teşekürler

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xweser

arkadaşlar profilo cm1000ctr kullanan var mı içinizde..

hanım çamaşırları çok kırıştırdığından dem vuruyor.

hassas ve kırışık azaltma programı kulandığı halde sonuç aynıymış..

acaba atladığımız bir nokta mı var..

Merhabalar. Çamaşırların kırışmasının başlıca sebepleri;

-Çamaşırların cinslerine göre ayrılmaması (örneğin kotlarla gömlekler aynı programda yıkanırsa gömleklerin ve bluzların kırışması kaçınılmazdır)
    -Çamaşırların cinslerine göre doğru ayrılması durumda dahi maksimum dolum miktarının aşılması. Bu durumda pamuklu çamaşırlar da kırışabilirler.
    Pamuklular için max 7kg, sentetikler için 3,5kg, hassaslar için de 2kg dolum miktarı aşılmamalıdır.
    -Makine biter bitmez çamaşırlar dışarı çıkarılmalıdır. Böyle bir imkan yoksa eve gelinecek saate uyacak şekilde program erteleme fonksiyonu seçilebilir veya suda bırakma fonksiyonu ile çamaşırların son durulama suyu içinde beklemesini, böylece kırışmamasını sağlayabilirsiniz.
    -Çamaşırlar için olması gerekenden yüksek sıcaklık seçiliyor olabilir. Çamaşır etiketlerinde belirtilen maksimum sıcaklıkları aşmamaya çalışın.

Aynı şekilde kırışık azaltma programından tam verim alınmak isteniyorsa 3,5 kg çamaşır doldurularak çalıştırılması gerekli. Bu durumda makine tamburda çamaşırı gevşetecek kadar hacim bulabilir.

Bunun yanında son olarak çamaşırların kuvvetlice silkelenerek asılmasını tavsiye ederim. Silkeleme ile kırışıklıkların büyük bir kısmı yok olur. Ancak silkelenmeden asılan çamaşırlardaki kırışıklıklar daha inatçı hale gelir. Gömlekler için de dolaba kaldırdığımız gibi askıya asarak kurutursanız büyük fayda göreceksiniz.

Çamaşır makinesindan kaynaklı kırıştırmanın sebebi ise makinenin NTC veya elektronik kartının bozulmasından dolayı suyu aşırı ısıtmasıdır. Suyun aşırı ısınıp ısınmadığını kontrol etmek lazım. Büyük ihtimalle yukarıdaki maddelerin birinin ihmalinden kaynaklanıyor.

öncelikle bilgiler için teşekkürler..

tespitleriniz çok doğru..

ikimizde çalışıyoruz ve işten yorgun bir şekilde geldiğimizden çamaşırları makineden geç çıkarıyoruz..

tabii hanım çamaşır asmaktan nefret ettiğinden iş başa düşüyor.. bende bir an önce asıp kurtulayım diye silkelemeden asıyorum..

tabii diğer nedenlerde geçerli bizim için..

daha dikkatli olmalıyım..

• Candogan Bey , Max. 1300 TL ye kadar ,tabi bu 800de olur 900de 1100 de, ama dediğim gibi aşırı özellik aramıyorum,hergün çamaşır yıkandığından ve fazla yük bindirildiğinden tek etken dayanıklılık, hem 6 kg. hem de 7 kglık, tek su girişli,uzun ömürlü , dayanıklı ,aslında tek aradğım özellik bu, erken yıkama geç yıkama vs özellikler ilgili çekmiyor, eski makinemi 18 yıldır kullanıyorum,Buda beni bi o kadar götürsün istiyorum, Bosch veya Siemens markalı ürün tavsiyesinde bulunurmusunuz,

Yani 6kg.lık makine için hem bosch hem siemens 1 tavsiye , 7kglık makine için hem bosch hem siemens 1 tavsiye.

Ne yazık ki profilo alamıyorum.

Aslında modeller belli, Ancak bazıları Alman üretimi olabilir diyerek ve bunuda sizin bildiğinizi düşünerek bu soruyu yöneltiyorum.

Birde tavsiye ettiğiniz ürün İstanbulda zor bulunan bir ürün olacaksa nereden temin edebileceğimide yazarmısınız, Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ahmet_ -- 27 Mayıs 2010; 3:19:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _ahmet_

Candogan Bey , Max. 1300 TL ye kadar , hem 6 kg. hem de 7 kglık, uzun ömürlü , dayanıklı ,aslında tek aradğım özellik bu, erken yıkama geç yıkama vs özellikler ilgili çekmiyor, eski makinemi 18 yıldır kullanıyorum,Buda beni bi o kadar götürsün istiyorum, Bosch veya Siemens markalı ürün tavsiyesinde bulunurmusunuz,

Yani 6kg.lık makine için bosch yada siemens 1 tavsiye , 7kglık makine için bosch yada siemens 1 tavsiye.

Aslında modeller belli, Ancak bazıları Alman üretimi olabilir diyerek ve bunuda sizin bildiğinizi düşünerek bu soruyu yöneltiyorum.

Birde tavsiye ettiğiniz ürün İstanbulda zor bulunan bir ürün olacaksa nereden temin edebileceğimide yazarmısınız, Selamlar

Naçizane önerim

http://www.aeg.electrolux.com.tr/node146.asp?ProdID=20632

• Öneriniz için teşekkür ederim, Ancak mesajımdada belirttiğim gibi sadece siemens veya bosch düşünüyorum.

Candogan Bey , Max. 1300 TL ye kadar ,tabi bu 800de olur 900de 1100 de, ama dediğim gibi aşırı özellik aramıyorum,hergün çamaşır yıkandığından ve fazla yük bindirildiğinden tek etken dayanıklılık, hem 6 kg. hem de 7 kglık, tek su girişli,uzun ömürlü , dayanıklı ,aslında tek aradğım özellik bu, erken yıkama geç yıkama vs özellikler ilgili çekmiyor, eski makinemi 18 yıldır kullanıyorum,Buda beni bi o kadar götürsün istiyorum, Bosch veya Siemens markalı ürün tavsiyesinde bulunurmusunuz,

Yani 6kg.lık makine için hem bosch hem siemens 1 tavsiye , 7kglık makine için hem bosch hem siemens 1 tavsiye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ahmet_ -- 27 Mayıs 2010; 3:19:37 >

• Biraz nostalji yapalım: Benim evimdeki makina ise bir PHILIPS 808.

Makinanın ne zaman alındığı belli değil ama araştırmalarıma göre Philips bu seriyi 1981'de çıkarmış. 1989 yılında ise beyaz eşya bölümünü Whirlpool'a satmış. Nerden baksanız 25 yıllık bir makine.
    Kapak kilidi bozulduğu için balkona atılmış. Aylarca yağmur ve güneş altında kaldığından biraz paslanmış durumda. Fakat iç kısımda hiç bir problem yok. Bozuk kilidini hallettikten sonra çalıştıralım dedik. Bu sefer su alma durmuyordu. Araştırdım, presostata giden borunun bazı yerleri çürümüş. Onu da eriyen bantla sarınca bu sorunda çözülmüş oldu. Şimdi tek kafama takılan tamburu 2200'lerdeki gibi rahat dönmüyor. Onun dışında sorun yok.

Bu o zamanların reklam afişi:

Bu da bendeki makine:

Panonun altındaki 2 tuşun biri kapak kilidini diğeri ise deterjan çekmecesini açıyor.

Soldaki gösterge programın ne durumda olduğunu gösteriyor. Dijital değil tabiki, ampul aydınlatmalı mekanik bir gösterge.(Analog kol saatlerindeki tarih göstergesi gibi dönen bir disk)

Programı seçtikten sonra program düğmesini kendinize doğru çektiğinizde yıkama başlıyor. Bu konumda program düğmesi elle döndürülmesi engellenmiş. Ayrıca kapağı da mekanik olarak kilitliyor.

Maksimum sıkma devri belli değil, ölçmek lazım. Min 350 devir olduğu kesin :)

Kazan içinde şimdiki makinelerde olan amortisörlerden yok yerine kazan yukardan 4 adet yay ile askıya alınmış. Alttan ise U şeklinde 2 adet demir çubukla tutturulmuş. Fakat sıkma esnasında çok titreşim yok. Makinanın üst kapı çıkarıldığındaki görüntüsü

Çamaşırları düzgün dağıtmak için makine sıkmaya daha içinde su varken başlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: _ahmet_

Öneriniz için teşekkür ederim, Ancak mesajımdada belirttiğim gibi sadece siemens veya bosch düşünüyorum.

Candogan Bey , Max. 1300 TL ye kadar ,tabi bu 800de olur 900de 1100 de, ama dediğim gibi aşırı özellik aramıyorum,hergün çamaşır yıkandığından ve fazla yük bindirildiğinden tek etken dayanıklılık, hem 6 kg. hem de 7 kglık, tek su girişli,uzun ömürlü , dayanıklı ,aslında tek aradğım özellik bu, erken yıkama geç yıkama vs özellikler ilgili çekmiyor, eski makinemi 18 yıldır kullanıyorum,Buda beni bi o kadar götürsün istiyorum, Bosch veya Siemens markalı ürün tavsiyesinde bulunurmusunuz,

1300TL civarına iyi bir araştırma yaparsanız Bosch WAS20460TR veya Siemens WM10S460TR modellerinden birini bulabilirsiniz. EcosilenceDrive fırçasız motorlu, A+++ enereji sınıfı, 8kg kapasiteli orijinal Alman modellerdir. Bence bütçeyi de biraz zorlamaya değer şayet 1400'e bulursanız.

@s_solak

Harika bir paylaşım. Makine de çok güzel duruyor hakikatten. Philips'in tarzında olduğu çok belli. 90'lı yıllardaki Philips-Whirlpool makineleri pek kaliteli olmasa da bu modelin oldukça kaliteli olduğu ortada. Ben de yıkamasını merak ettim açıkçası :) Pas lekeleri kolayca giderilebilir. Bence temizlenip onarılıp saklanması gereken bir makine :)

• Candogan Bey, Oneriniz icin tesekkur ederim, Sanirim mesajimdaki 6 veya 7 kglık camasir makinesi olsun istegimi gormediniz, herneyse tercihimi siemens wm10e463tr yerine kullandim ve satin aldim, umarim memnun kalirim,

Cevabinizi dunden beri bekledim ancak gec cevap verdiginizden bu yonde tercih kullandim, umarim pisman kalmam.

Selamlar
  • 8kg makine rahat bir performans ve ekonomi ile 5, 7kg gibi yükleri de yıkayabilmektedir; bu yüzden 6,7kg kriterini önemsememiştim. Sizin seçtiğiniz makine de iyi ama benim şimdiye dek önerdiklerim tasarım, ses, tüketim ve kalite açısından daha üstün modellerdi. Makineniz hayırlı olsun, güle güle kullanın. Kaça aldınız?
  • 1050y di ancak kredi kartı 12 taksitle 1150 ye aldım.

7 Kg. luklar içinde bence en iyisiydi, Sizin dediklerinizin tamamı 8 Kg üzerine, Tabii ki 8 Kg.luklar daha iyi ancak dediğim gibi 7 Kg. ve Siemens olarak en iyisi buydu.
  • arkadaşlar selam,

dün siemens WM12S762TR çamaşır makinasının kurulumu yapıldı ve hemen akabinde çalıştırdım, makine çok sessiz az miktardaki pompa sesi haricinde ses yok makinanın çalıştığı belli olmuyor, 1200 devirde de oldukça sessiz, makine oldukça stabil titreşimden eser yok.
    LCD ekran büyük ve şık her şeyi görebiliyorsunuz, dokunmatik tuşlar iyi çalışıyor menuler kullanışlı ve basit..

bosch - siemens çamaşır makinası alacaklara şiddetle S serisini tavsiye ederim..
  • Sayın Candoğan Bey öncelikle bıkmadan sabırla verdiğiniz cevaplar yorumlar için size ne kadar teşekkür edilse azdır teşekkürler......
    Benim sizden ricam yorgan battaniye yıkayabilecek güzel sağlam bir makine tavsiye etmeniz sizin tavsiyenizle alacağım çok teşekkür ederim Allah sizi bu forumdan eksik etmesin selamlar.
  • Rica ederim ben de, zevkle yardımcı oluyorum.

Boyut sıkıntınız yoksa Whirlpool AWM1000 modelini önerebilirim. Bunun dışında Bosch WAS24762TR/Siemens WM12S762TR ve LG F1402FDS modellerinden biri de olabilir. Bu modeller sağlam ve kullanışlıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 28 Mayıs 2010; 21:12:46 >
  • candoğan siemens fırın tavsiye başlığına bakabilir misin ???
  • 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.