Şimdi Ara

Eve internet dağıtmak hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba biraz ilginç bir sorum var.
    Evimde modem interneti telefon kablosu üzerinden alıyor (yalın internet). Modemim salonda olduğundan arka odalara wifi sinyali gitmiyor. O yüzden ben de ara bölgeye tp-link'in bir menzil arttırıcısını aldım. Ama menzil artırıcı kullandığımda arada gidip gelmeler ve ping sorunu ile karşı karşıyayım.

Evin her odasında resimde gördüğünüz gibi RJ-11 çıkışları var. Asıl sorum ise ben bu çıkışları kullanarak arka odalara ethernet kabloları üzerinden internet verebilir miyim? Bir konuda başka bir modem alıp köprüleme yapıldığını okudum ama emin olamadım. Evde kablo çekmek kötü bir görüntü yaratacağından öyle bir çözüm üretmek istemedim.

Eve internet dağıtmak hakkında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodup12 -- 14 Haziran 2020; 19:45:37 >

• wifi sinyalinin en düşük olduğu yere koymuşsundur sinyal ledi yeşil yandığı noktada durmazsa bağlantı kesilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi detanaoq -- 15 Haziran 2020; 2:11:41 >
  • detanaoq kullanıcısına yanıt
    Aslında uygulamasından konumu kontrol ettiğimde mükemmel konumda diyor ama 50 megabit internetimin maksimum 25ini veriyor bana o da tek cihaz bağlandığında. Genelde de ping sorunu yaratıyor anlık kesilmeler yüzünden. O yüzden böyle bir çözüm düşündüm ama galiba yok...
  • bloodup12 B kullanıcısına yanıt
    client router seçeneği olacak onu dene daha iyi performans verir...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.