Şimdi Ara

Eskişehir nasıl bir yer? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
1
Favori
26.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • izmir vs. eskişehir olmuş topik
  • Bende üniversiteye gidicem bu sene.İzmiri gördüm gezdim eskişehiri gezmedim ama güzel diyolar..
    İzmiri ilk sıralara yazdım çok güzel bi şehir.Ama forumda yazılanlara bakarsak Es es in çok fazla bi güzelliği yok tamam öğrenci şehridir falan ama küçük sonuçta.
    5 sene nasıl geçer orda bilmiyorum.O yüzden eskişehir alt sıralarda terciih listemde.
  • çok kötü gelmeyin artık yakında bi milyon olacak her yerde kürtleri görmekten bıktık artık
  • Eskişehir in bir güzelliği yok mu,sen öyle bilmeye devam et ben bir istanbullu olaraktan eskişehir i izmire tercih ederim
    quote:

Orijinalden alıntı: bjkliali

Bende üniversiteye gidicem bu sene.İzmiri gördüm gezdim eskişehiri gezmedim ama güzel diyolar..
    İzmiri ilk sıralara yazdım çok güzel bi şehir.Ama forumda yazılanlara bakarsak Es es in çok fazla bi güzelliği yok tamam öğrenci şehridir falan ama küçük sonuçta.
    5 sene nasıl geçer orda bilmiyorum.O yüzden eskişehir alt sıralarda terciih listemde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Free Time

Eskişehir in bir güzelliği yok mu,sen öyle bilmeye devam et ben bir istanbullu olaraktan eskişehir i izmire tercih ederim
    quote:

Orijinalden alıntı: bjkliali

Bende üniversiteye gidicem bu sene.İzmiri gördüm gezdim eskişehiri gezmedim ama güzel diyolar..

bildiğimden değil zaten forumda yazılanlara bakarak söyledim ben onu.yani güzel de olabilir gidip gezmedim ...

• eskisehirde okuyorum , 3. senem. söyle söyliym burada daha fazla kalmak için okulu bile uzatabilirsin o derece bağımlılık yapar:)
  • o kadar da değil !!
  • istanbuldan eskişehire üniv için gittiğimde ilk günler sevmemiştim çok küçük gelmişti. Daha sonra şehrin yaşam olanaklarını keşfedince istanbula dönesim gelmedi ama mecburen döndük tabi :D . Gece hayatı güzeldir gezilecek yeri yoktur, gece bisikletlet turları muhteşemdir. İklimi kasaral, yazın sıcak oluyor yakıyor ama bunaltmıyor nem olmadığı için, kışında kuru soğuk oluyor
  • artık gezilecek yerlerde var o kadar park yaptırdı büyükerşen.yani park derken çocuk parkı değil tabi bilim parkı,kentpark vs..
  • şu an eskişehir'deyim görülmesi gereken bi yer ama sıkıcı bi yer sonuçta anadolu şehri benim gibi istanbul'dan gelenler bi haftadan fazla dayanamıyo ama anadolu'dan gelen biri için şok edicidir muhtemelen heryer bar filan
  • Eskişehir güzel yer, arkadaş çevren olduktan sonra tabi. Eğer girgin değilsen çok sıkıcı olabilir. Mekanlar çok ama sap gibi gitmek güzel olmuyor. AVMler Eğlence mekanları , Barlar sokağı vs.. sürekli gezebilecek bir yer var. Doktorlarda porsuk kenarında dolaşsan bile stresini atabiliyorsun.

Ama altında araban varsa çok daha güzel yerlerde var şehrin gürültüsünden kaçacağın piknik alanları, orman arazileri, yapay göller, vs..

Gezecek dolaşılacak yer çok araştırıp görmek lazım :)
  • Eskişehir gece hayatı bambaşka olur heleki ortam yaptıysan her gun oralarda bulursun kendini gündüzde adalar we doktorlar cadddesinde gezilecek yerler coktur adalarda her yer cafedir bambaşka bir şehirdir Eskişehir....
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut228

Çarşı denecek kısımları İzmir'den kat kat daha küçüktür.
    İzmir'den daha derli topludur.
    Büyükerşen -tüm engellere rağmen güzel parklar-bahçeler yapmaktadır.
    Sağlam bir yağmurda ara sokakları sel basar, sokaklar nehre döner, ama ben selin evleri bastığını hatırlamıyorum.
    Tramvay ile otobüs çok sistemli çalışıyor. Aktarma yapmak kolay iş.
    Çiğbörek gibi bir lezzet var Eskişehir'de. İzmir'de çiğbörekçi varsa bana adresini ver. Ben de İzmir'e taşınıyorum.
    İzmir'e göre, çok soğuk olur.
    Duyduğuma göre suç oranı yüksekmiş.

Bence iklim hariç İzmir'i pek aratmaz.

Dipnotçuk: Ulaşım 45 dakika diyen kişi herhalde şehrin iki ucu olan Batıkent-Sultandere arasını kastetmiş.

Bornova özkanlarda var

• quote:

Orijinalden alıntı: British

Kızları güzel mi?
  • OLaya birde farklı boyuttan bakayım. Anatılanlara göre Eskişehiri ben Edirneye çok benzetir oldum. Sizlerin Es es hakkında anlatıklarınızın bir çoğu Edirne için gerçekten uyuyor. Kendim edirneliyim ama ilk fırsatımda orayı günübirlikte olsa kendi arabamla ziyaret etmek istiyorum açıkçası. Bide elime fotoğraf makinası. Çeker dururum bol bol.
  • Asıl kızları bomba zaten gerisi yalan

Yazın sahra çölü gibi sıcak kışın ise alaksa gibi soğuktur
  • en önemli konuya gelirsek kızları diğer şehirlerden gelen kızlardır. eskişehir kızı hafif çekik gözlü olur. (:

ayrıca izmirle kıyaslamak çok yanlış olur. çünkü birisi türkiyenin 3. büyük şehri diğeri gelişmekte olan orta halli bir anadolu şehri.
    izmir veya eskişehir demek zor, tamamen kişinin şehir anlayışına bağlı.

eskişehirin TAM bir öğrenci şehri olduğu tartışılmaz bir gerçek. Başka hiç bir şehirde öğrenciye eskişehirde sunulan imkanların olduğunu düşünmüyorum. öğrencinin en büyük problemi olan yemek ucuz. kendi bütçene göre barınma problemini de halledebilirsin, ister gider ucuz yurtlarda kalırsın dilersen şehrin ortasında 1+1 dairede kalırsın.
    ulaşım öğrenci için ucuz değildir. gerçi ogüde okumadığınız sürece her yer yürüme mesafesinde diyebiliriz.
    öğrenci için en büyük problemi iklimidir. Soğuktan dötünüz donar. soğuktan dolayı dokunacağınız kombi ay sonunda size "zikiyim eskişehirini" dedirtebilir. kışın soğukluğu yazında devam eder, hiç bir yaz günü bunaltıcı olmaz. hele ki akşamları hafif rüzgarlı ve serin olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kutx -- 7 Ağustos 2010; 15:16:20 >

• sakın gs, bjk veya fb formasıyla gezmek gibi bi hataya düşme.. çok üzülürsün :)
    bu şehirin adı eskişehirdir dolayısı ile sadece ESKİŞEHİRSPORUN borusu öter
  • Es es i boşverin...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.