Şimdi Ara

Eskişehir nasıl bir yer? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
1
Favori
26.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Demokrat bir yerdir ayrıca.
  • Barlar sokağına gir başka bir yere gitme
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Soğukmudur sıcakmıdır? Ankara gibi otsuz çayırmı? Egede oturan biri için alışma dönemi zormu olur? İzmire göre kıyaslarsanız nasıl?
    Eskişehirli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Ankara'nın nerelerini gördün ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Felsefi1

quote:

Soğukmudur sıcakmıdır? Ankara gibi otsuz çayırmı? Egede oturan biri için alışma dönemi zormu olur? İzmire göre kıyaslarsanız nasıl?

Ankara'nın nerelerini gördün ?

ilkyerleşim ve çayolu mahallesi ? diğer tarafınında farklı olduğunu sanmıyorum
  • quote:

Bir eskişehirli olarak izmir'de okuyorum, kıyaslama yapayım kendimce.

- İzmirdeki gibi otobüsler hayvan taşımıyor, insan taşıyor(akraba olma olasılığın çok çok çok düşük otobüse bindiğinde)
    - İzmirdeki gibi okula yada iş'e gidecekte 2-3 saat önceden uyanmak zorunda kalmıyorsun, en uzak mesafeye 30dk içerisinde varabilirsin.
    - İzmirdeki gibi yağmur yağdığında sokakları caddeleri su basmaz.
    - İzmirdekilerden daha güzel kızlar vardır, zaten izmirdeki güzel kızlar eskişehirlidir
    - Tranvay sayesinde şehirin bir ucundan diğer ucuna gidebilirsin 15-20dk içerisinde. (aynı zamanda üniversite'nin önünde durak vardır) yani evinin oradan tranvaya bin ve okulun önünde in.
    - Geceleri 1'den sonra taşıt sorunu çekmezsin, çünkü yürüyerek rahatlıkla evine gidebilirsin.
    - Boş vakitlerinde yapabileceğin birçok sosyal aktivite bulabilirsin. Bolca park, yürüyüş yolu, bar, cafe ve takılabileceğin ortam vardır.
    - Yaz geceleri hava serin ve hafif rüzgarlıdır, balkona çıkıp yada barlar sokağında keyif yapabilirsin.
    - Tatil vakitlerinde Eskişehir çevrelerindeki şehirlere ve beldelere gezmeye gidebilirsin, balık tutmak piknik yapmak ve kaplıcalar vs..
    - Ekmek ucuzdur, tantuni ucuzdur, döner ucuzdur, hayat ucuzdur (:
    - En önemlisi, İzmirden daha kültürlüdür insanları.

* Eskişehiri bir kere gör, orada yaşa... İzmire geri döndüğünde ulan bizi kazıklıyorlarmış, biz insanmıyız dersin...

Edit : İnternetCafe ücreti herhalde Türkiye'deki en ucuz ücret'dir, saat ücreti ortalama 400 civarlarında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeathWing -- 27 Haziran 2010; 19:11:51 >

• Death wing çok teşekkürler.
  • Death wing nerde okuyorsun??
  • eskişehir reklamı yapın da biraz orası dolsun izmir doldu artık..temizlemeye uğraşıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: crosewer

Death wing nerde okuyorsun??

niye sorduğuna bağlı
    izmir partizanı olarak intikammı alacaksın

• deathwing
    sınavdan yeni çıktığım için herşeye üniversite gözüyle bakıyorum
    o yüzden sordum
  • @crosewer, 9eylül
    tercih yapmayı düşünüyorsan ve izmir istiyorsan ege üni'yi tercih et, sakın 9eylül gelme..
  • eskişehirli olmak paha biçilemez
  • 2 kelime ile ifade edeyim " Gençliğin Başkenti "
  • 222
  • 10 numara hatunlar var.Anlarsın ya
  • Bu kış okul geziyle beraber gitmiştim Eskişehir'e. Özellikle öğrenciler için mükemmel bir yer. Boşuna öğrenci kenti dememişler. Kışları soğuktur ama ortam süper.
  • Puanınız orayı tutmuyorsa kütahya'yı tercih edin
  • Öğrenci olarak geleceksen düşünme bile, yap
  • eskişehirin ortasında şe var ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.