Şimdi Ara

Ergen grubu nedir? (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
1
Favori
4.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mr.Alp

evanascence çok sağlam metal grubudur diyenlere cevap olarak veriyorum ergen grubudur o diye...

Çünkü metal budur

Bu değil..

• Birbirinden uzak iki müzik türünü uç örneklerle karşılaştırıyorsunuz. Aynı şekilde içi boş power chordlarla yapılmış riffleriyle, gereksiz, anlamsız sololarla bezeli kıytırık onlarca metal parça örnek verebilirim size ben de.
    Her ne kadar elektronik temalı müziklere bayılmasam da o "dijital seslerin" ve "dıptıs"ların hakkını yememek lazım. Örnek olarak, duygu arıyorsanız, Red Hot Chili Peppers'la bildiğiniz Flea ve Radiohead'in vokalisti Radiohead'in ortak elektronik müzik projesinden bir parça;

NOT: Bu arada konuya bodoslama dalıp mesaj tarihlerini görmeden yazmışım birşeyler, kusura bakmayın. Neyse o zamandan bu yana değişmiştir belki fikirleriniz, bu mesaj yine de kalsın burada, gören düşünür belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi windsurf -- 3 Eylül 2013; 1:24:02 >

• Başlığı okudum konuya girdim çok derin mevzular bunlar girerseniz çıkamazsınız
  • konu biraz eski ama madem hortlamış, biz de bir şeyler karalayalım.

Hangi elektronik müzik bu şekilde çoşturabilir söyleyin. Nakarata giriş bölümünü her izlememde tüylerim kalkar yeminlen

Bir de brutal vokalle duygulu şarkı olmaz denmiş. Buyurun efenim.

Edit: linkler karışmış, düzelttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mühendis Kafası -- 3 Eylül 2013; 12:48:31 >

• Ergen grubu tabirini cok dogru bulmuyorum.Ama metale başlama ve poser (istisna dinleyicler elbette vardir)grubu vardır onlarda şunlardır:

metallica
    rammstein
    evanescence
    linkinpark
    slipknot
    .
    .
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarja Turunen -- 20 Mart 2014; 11:13:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KufredenFare

metal gruplarının hepsi ergen grubudur.Çünkü metal dinleyen yetişkin bulamazsınız.Ama metale başlama grubu vardır onlarda şunlardır:

metallica
    evanescence
    linkinpark
    slipknot
    megadeth
    iron maiden .. ve daha bir çok 90 ve 2000 yılı öncesi gruplar.

Bloğu kaldırıp tekrar blokladım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayran kitlesinin yaş ortalaması 18 yaşının altında olan gruplardır tabi hakaret olarak da kullanılır, karşı tarafın sevdiği grubu aşağılamak için.

• quote:

Orijinalden alıntı: KufredenFare

metal gruplarının hepsi ergen grubudur.Çünkü metal dinleyen yetişkin bulamazsınız.Ama metale başlama grubu vardır onlarda şunlardır:

metallica
    evanescence
    linkinpark
    slipknot
    megadeth
    iron maiden .. ve daha bir çok 90 ve 2000 yılı öncesi gruplar.

Metal gruplar neye göre kime göre ergen grubu harbiden söylediğin şeyin farkındamısın
  • Konuyu hortlatmış gibi olacağım ama.

Bir müziği çoğunluğunu ergenlerin oluşturduğu bir topluluğun dinlemesi onu ergen müziği falan yapmaz.
    Ben birkaç yıldır sözlüklerde forumlarda falan gezerim ve insanların dinlemediği bir müziğe sevmediği bir müziğe kötü ergen müziği damgası vurmasını hala anlayamam.Dinlemiyorsan dinleme.Birde dinlememelerine rağmen satırlarca dinlemediği müziği aşağılayanlar yok mu onlar beni deli ediyor.Başta Ekşi Sözlük çekiyor zaten bunu.

EDİT:En iyisi Klasik Müzik dinlemek.Onu dinleyene karışan yok zaten.İnsanı bu duruma getirdiler.Rahat rahat müzik de mi dinlemeyeceğiz arkadaş?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SM01_VXG -- 19 Mart 2014; 19:37:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beckham'ın Varisi

quote:

Orijinalden alıntı: Nightwish

Slipknot'a da ergen grubu diyorlar ama takmıyorum. Hatta kızıyorum.

Dead Memories
    Sulfur
    Vermillon 1-2 gibi harikulade parçaları var.

Kızıyorum ama Linkin Park grubunuda nedendir bilmem şaçma sapan ergen grubu olarak nitelendiriyorum. Çok garip

Linkin park ergen grubu ? dostum linkin park en kaliteli rock grubudur yaptığı işi ise dinleyici kitlesiyle kanıtlamaktadır

Gec olacak ama savundugun linkin park in nu metal yaptigini bilmiyorsun daha.Bu arada evet ergen grubudur linkin park.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• lil wayne drake nicki minaj tayfası başı çekiyor
  • Metallica'ya ergen grubu diyin arkadaşlar çok cool metalcinin hası oluyormuşsunuz
  • Şuraya bakın ya
    Tiestoda iyidir Metallica'da.

Müzik bir puzzledır metal-rock dubstep ise bu puzzle'ın parçaları. Biriyle öbürünü karşılaştıramazsın. Biri dubstep dinler biri alternatif rock dinler biri klasik dinler bir heavy metal dinler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lyridder

Müzisyeni değerlendirmek için; müzik alt yapısı, felsefi duruşu, performans çalışmaları gibi kriterleri yerine "ben çok seviyorum o zaman en iyisi bu" diyen kitlelere, ruh hallerindeki ani değişimler kullanılarak ulaşmaya çalışan gruplardır.

Konunun uzamasına gerek yok. Gerekli cevap gelmiş çoktan.
  • Dinleyici kitlesinde ergenlerin yoğunlukta olduğu gruplara denilir.Bence yanlış bir tanımlamadır doğrusu ise şarkı sözlerinden anlanabilir.Müzik ruhu doyurmalıdır böyle alıp götürmelidir kainatta gezdirmelidir.Mesela pop müzik şarkı sözlerine bak aşkımdan ayrıldım çok üzgünüm,batsın bu dünya o benim herşeyimdi,dünya benim herşeyin merkezi benim tarzı ergenimsi cümleleri bol bol görebilirsin.Ayrıyetten yiyelim,içelim,gezelim,s**alım temalı gruplarda buna dahildir.Müziğin bir hitabeti olacak bir ruhu olacak bir felsefesi olacak bilmem anlatabildimmi.Linkin Park,Metallica,Slipknot metal müziğe geçiş gruplarıdır bir nevi basamaktır ama bunlar ergen grubu değildir.Şarkı sözlerine bakın çok derin ve anlamlıdır.Linkin Park en iyi rock grubu demek yanlıştır çünkü kendine has bir tarzları var.Ben ağır LP fanatiğiyim bu grubun yeri bende başkadır.Ayrıca A7x ve Trivium gibi gruplarada ergen grubu denilir olmuş Bir grubun popülaritesi artınca ergen grubumu oluyor? O zaman herkes Suffocation dinlese bu kafayla onada ergen grubu derler Birde müziğin sertliğine göre ayrım yapanlar var.Onlar ayrı bir dünya zaten.Bir insan neyi seviyorsa onu dinleyecek hangi müzik ona birşeyler verebiliyorsa onun bayrağı altında olacak.

• Mesela Justin Bieber ergenin alası buyrun şarkının sözlerini okuyun

No I didn't think you would let me down that easy (oh no, girl)
    Beni bu kadar kolay bırakacağını düşünmemiştim. (Oh, hayır kızım.)
    And I didn't think it was over
    Ve bittiğini düşünmemiştim.
    Until you walked away
    Ta ki sen uzağa gidene kadar
    Like it was nothing, baby
    Sanki hiçbir şeymiş gibi bebeğim

And that moment was so hard for me to breathe
    Ve o an benim için nefes almak zordu
    'Cause you took away the biggest part of me, yeah
    Çünkü bende ki en büyük parçayı alıp götürdün, yeah
    Life is so unpredictable
    Hayatta ne olacağını bilemezsin

Never thought a love like yours could leave me all alone (oh no)
    Senin gibi bir aşkın beni başlı başına yalnız bırakacağını düşünmedim (oh, hayır)
    Didn't waste any time
    Hiç zaman harcamadın
    Like you had already made up your mind
    Sanki hepsi çoktan aklındaymış gibi
    No sympathy
    Sempati yok
    'Cause I was out of line (oh, yeah)
    Çünkü ben sınırdaydım. (oh, yeah)

But I didn't think you would let me down that easy (oh no, girl)
    Ama beni bu kadar kolay bırakacağını düşünmemiştim. (Oh, hayır kızım.)
    Until you walked away

It was a bad day (hey, yeah, yeah)
    Kötü bir gündü
    I know I was wrong
    Biliyorum, yanılmıştım
    But you could have said "goodbye" baby
    Ama ‘'elveda'' diyebilirdin bebeğim
    It was a bad day
    Kötü bir gündü
    Now I'm like, "wow"
    Şimdi ben ‘'wow'' gibiyim

It was a bad day
    Kötü bir gündü
    It was a bad day
    Kötü bir gündü
    It was a bad day
    Kötü bir gündü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Poissonnariat -- 20 Mart 2014; 3:36:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Poissonnariat

Mesela Justin Bieber ergenin alası buyrun şarkının sözlerini okuyun

No I didn't think you would let me down that easy (oh no, girl)
    Beni bu kadar kolay bırakacağını düşünmemiştim. (Oh, hayır kızım.)
    Until you walked away

And that moment was so hard for me to breathe
    Ve o an benim için nefes almak zordu
    'Cause you took away the biggest part of me, yeah
    Çünkü bende ki en büyük parçayı alıp götürdün, yeah
    Life is so unpredictable
    Hayatta ne olacağını bilemezsin

Never thought a love like yours could leave me all alone (oh no)
    Senin gibi bir aşkın beni başlı başına yalnız bırakacağını düşünmedim (oh, hayır)
    Didn't waste any time
    Hiç zaman harcamadın
    Like you had already made up your mind
    Sanki hepsi çoktan aklındaymış gibi
    No sympathy
    Sempati yok
    'Cause I was out of line (oh, yeah)
    Çünkü ben sınırdaydım. (oh, yeah)

But I didn't think you would let me down that easy (oh no, girl)
    Ama beni bu kadar kolay bırakacağını düşünmemiştim. (Oh, hayır kızım.)
    Until you walked away

It was a bad day (hey, yeah, yeah)
    Kötü bir gündü
    I know I was wrong
    Biliyorum, yanılmıştım
    But you could have said "goodbye" baby
    Ama ‘'elveda'' diyebilirdin bebeğim
    It was a bad day
    Kötü bir gündü
    Now I'm like, "wow"
    Şimdi ben ‘'wow'' gibiyim

It was a bad day
    Kötü bir gündü
    It was a bad day
    Kötü bir gündü
    It was a bad day
    Kötü bir gündü

Paylaşma şöyler şeyler gözünün yağına ekmek bandığım :(

Cano her şeyi geçtim de Metallica nasıl ergen grubu oluyor onu anlamadım? Hiç mi ...And Justice for All albümüne bakmadın veya Master Of Puppets albümüne? Bu albümleri dinleyen ergen olur mu ya? Ergenler o albümleri görseler korkup kaçarlar. Metallica sadece Nothing Else Matters veya The Unforgiven'dan oluşmuyor beyler.

Zamanında çok dinledim Evanescence, Linkin Park, Rammstein, SOAD falan. Ergen grubu demeyeceğim daha doğrusu diyemeyeceğim çünkü ortada yapılan bir müzik var daha doğrusu kaliteli müzik. Ha One Direction, Union J gibi gruplar(!) olsa alayına ergen grubu. Çünkü gruptakiler ergen. Bu ergen diye tabir ettiğimiz gruptaki sanatçıların çoğu 35 yaş sınırını geçmiş bireyler. Ayrıca bu grupların şarkıları asla ergence değildir sadece 13 yaşındaki velet diye tabir ettiğimiz afacanların onları dinleyerek kendini Dave Mustaine sandıkları için bu gruplara olan bakış açısı değişiyor insanın.

• Metallica'ya ergen grubu diyenler çarpılırsınız yemin ediyorum.Babam bile hayranıdır yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NowWeDie -- 20 Mart 2014; 17:13:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: welmour

quote:

Orijinalden alıntı: BÜYÜK KONUŞAN ADAM

quote:

Orijinalden alıntı: welmour

Müzik dediğin duygudur ruhtur ve kendini ifade etmektir. Müzik bazılarının sandığı gibi yapılmasının ne kadar zor olduğuyla ya da yapısının karmaşıklığıyla değerlendirilmez bana göre. Ne anlattığıyla ne hissettirdiğiyle değerlendirilir. Elektronik müzikte bu yok kesinlikle bence. Söylemek istediği birşey yok çünkü türün. Dubstep de buna dahil. Hiç konusu olan sizi duygulandıran, gaz veren, mutlu eden dubstep parçası gördünüz mü? Görmediniz. Sesler dijitalize oldukça duygu ölür. Yukarıda arkadaşın biri o zaman klasik gitarcı da elektro gitarcıya gider kablolu müzik mi olur der o zaman o da haklı demiş. Bunu diyen arkadaş belli ki müzik sistemlerinden tonlardan zerre kadar anlamıyor. Elektro gitaristlerin hemen hepsi bu doğallıktaki tonlara ulaşmak için binlerce dolar harcarlar. Araya ne kadar az kablo girerse o kadar doğal ton olacağından set up larını minimum sayıda element olacak şekilde rafine etmeye çalışırlar ki o duyglu ton ortaya çıksın. Rock-Metal-Jazz neyse enstrüman temelli müzik dinleyenlerin elektronik yollardan yapılan müziklerden zerre haz etmemesinin ve tepki göstermesinin sebebi de budur. Umarım anlatabilmişimdir gerçi yukarıdaki bazı yorumları görünce onların kesinklikle iflah olmayacağını farkettim ama olsun.

Dubstepte heyecan, gaz, heyecan, mutluluk yok mu

Bundan daha iyi ortam yaratabilecek bir müzik türü söyle bakayım?

Sen gitmişin nerelere girmişsin. Ne anlarım ben ton işlerinden vs. Müzik yapmıyorum ki ben dinleyiciyim. Benim müziğin kaliteli olduğuna bana heyecan, gaz, mutluluk vermesine bakarım. Zaten müziğin amacı bu. Dubstep bunları fazlasıyla karşılıyor dubstep dinleyicileri için ki dinliyorlar.

Peki bana şu videodaki gibi bir konser yaşatabilecek tek bir dubstep şarkısı söyle müziği bırakıp bütün ekipmanlarımı dağıtacağım

Seyircinin bu kadar hissederek bu kadar içten bu kadar tek yürek katıldığı ve o derece ki sanatçının bile duygulanıp ağladığı tek bir elektronik tabanlı şarkı yoktur olmayacaktır da.

aslında sana kısmen katılıyorum. şu zamanlarda elektronik müzik deyince akla direk big room , dubstep gibi zırva tarzlar geliyo. bu tarzda şarkılar genelde fazla özenilmeden, birbirinin aynısı , sütüdyodan maximum 6 saate yapılmış parçalar çıkartırlar.

ama bu parçayı Andrej abimiz duygularını katmadan nasıl yapabilir di ki?. sonuna kadar dinlersen ne demek istediğimi anlarsın. elektronik müzik çöp evet, ama halen işini düzgün yapan trance prodüktörleri mevcut

• quote:

Orijinalden alıntı: AJFA

Slipknot'a da ergen grubu diyorlar ama takmıyorum. Hatta kızıyorum.

Dead Memories
    Sulfur
    Vermillon 1-2 gibi harikulade parçaları var.

Kızıyorum ama Linkin Park grubunuda nedendir bilmem şaçma sapan ergen grubu olarak nitelendiriyorum. Çok garip

Sen Dead Memories dinlersin ama mezarına Black Heart gelir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.