Şimdi Ara

Epson XP-950 XP-850 XP-810 XP-800 XP-750 XP-700 XP-650 XP-610 XP-600 (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
327
Cevap
4
Favori
35.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OCP mürekkeplerle aldığınız sonuç tatminkar değil miydi sayın alitx3?
  • ya arkadaşlar.kafa allak bullak şu an.bu xp serisine hangi mürekkeplerden alacağız?kolay dolan kartuşların randımanı nasıl?mürekkeplerden dolayı kafa nozül tıkanması olurmu?piyasada çok çeşit mürekkepler var.önceki epson sx110 yazıcım yanlış mürekkep yüzünden pert'e çıktı.
  • alitx3 kardeşim ilgi ve alakan için teşekkür ederim. Cihazı vatanın sırtına attım onlar götürmüş servise. cihazı aldığımda yaklaşık 500 tl fiyatı vardı vatanda 400 e düştüler. zaten gözüm 3ü-5 i görmüyor ama vatandan artık bir şey almayacağım kesin. Yurt dışına devamlı (çine) gidip gelen arkadaşlarım var onlar vasıtasıyla da şu çip reset cihazını getittirmeyi düşünüyorum ayrıca atık tankı içinde full lisanslı program arayışına girdim öyle her defasında 10-20 dolar veremem vaktimde yok zaten.
    Bunu alırkenden asıl amacım kartuşunu kendim doldurup kullanmaktı sadece mürekkeplerini alacaktım. Fakat 300-500 daha fazla verip renkli full fonksiyonlu lazer yazıcı almadığıma pişman oldum doğrusu.
    bu arada Birkaç tane epson adjust.... programı buldum fakat içinde xp600-700-800 yoktu bende program arıyorum bulursam paylaşırım. Tüm forumdaşlar saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: OCP Türkiye

OCP mürekkeplerle aldığınız sonuç tatminkar değil miydi sayın alitx3?

güzelde photo black olsa daha güzel sonuç verecek ocp le iletişime geçip bu seri için photo black dye ink çıkartsa sizcede daha iyi olmazmı kagıttürünü ep photo seçince sadece siyah tonlaması idare ediyo glosy seçince siyah bozuluyor tonlama bu sorunlar giderilmiş olurdu.

ayrıca piyasada alternatif olması iyidir bakarsın daha iyi sonuç verir ama ocp nin akışkanlığı iyi kafa da tıkanma yapmıyor daha sorun çıkartmadı photoink nasıldır bu konuda bilemiyecem denemedim deneyenlerden yorum alırız artık.

@boşişlerbunlar
    çinden yeni stabil kolaydolan kartuşlardan alırsınız denersiniz restleyicide alın zira kartuşta resetleyicide çinde 10usd yeniseri kartuş olur tr dekiler eski ilkçıkan sorunlu kartuşlar çindeki firmalar yeni kalıplar farklı kartuşlar var alibabaya bakın gidenlerden aldırırsınız.
    tabi para idasealırsanız gerisi sizinbileceğiniziş.

@safir_42
    şuan ocp kulanıyorum bi siıntısı yok tek eksiği photo black dye ink olmayışı onun yerine siyah koyuyoruz.
    siyah pigmet olanla dye olanı karıştırmazsanız bi sıkıntı çıkartmaz. ocp kodları üste var ocp de linki koymuş zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: alitx3

quote:

Orijinalden alıntı: OCP Türkiye

OCP mürekkeplerle aldığınız sonuç tatminkar değil miydi sayın alitx3?

güzelde photo black olsa daha güzel sonuç verecek ocp le iletişime geçip bu seri için photo black dye ink çıkartsa sizcede daha iyi olmazmı kagıttürünü ep photo seçince sadece siyah tonlaması idare ediyo glosy seçince siyah bozuluyor tonlama bu sorunlar giderilmiş olurdu.

ayrıca piyasada alternatif olması iyidir bakarsın daha iyi sonuç verir ama ocp nin akışkanlığı iyi kafa da tıkanma yapmıyor daha sorun çıkartmadı photoink nasıldır bu konuda bilemiyecem denemedim deneyenlerden yorum alırız artık.

Merhabalar

Epsonun foto siyah demesine aldanmayın. O bildiğiniz claria siyahından hiç bir farkı yok. msdslerine bakabilirsiniz. L serisi mürekkeplerin siyahı da aşağı yukarı aynı.
    Tıpkı L serisinin 4 ve 6 renk fiyatlarının farklı ama muhtevasının aynı olması gibi. satış stratejisi sadece. Yoksa OCP fotoblack üretmekten aciz değil

• @OCP Türkiye
    akılının biri xp serisi foto black ink çıkarttı insanın aklında soru işareti oluşturuyor işte naparsı zaten ne gelse meraktan .... bi deneyen çıkar elbet bi işe yarıyomu görürüz.

sorunumuz stabil dolan kartuş trde yok yeni geldimi bilmem orj e doldurma sorun çıkartmıyor da 10ml yetersiz. birde ink ped resetliyecek yazılım sorunumuz var sizde varmıdır yada epson servisinde tanıdığınız varsa edine bilirmisiniz sonuçta serviste reset atıyo yakında hata verecek wicresetle uğraşmayalım.

neyse iki resim koyayım, kağıt kalıtesine markasına ayar seçimine göre sonuçlar çok değişiyor.
    siyah nasıl
    sırasıyla orj resim - ocp 10x15 hp ye kağıdı epson photo seçerek bastım
     Epson XP-950 XP-850 XP-810 XP-800 XP-750 XP-700 XP-650 XP-610 XP-600  Epson XP-950 XP-850 XP-810 XP-800 XP-750 XP-700 XP-650 XP-610 XP-600

bazı doldurma murekkepler veya yazıcılar mor basamaz mavi çıkar.
    sırasıyla orj resim - ocp
     Epson XP-950 XP-850 XP-810 XP-800 XP-750 XP-700 XP-650 XP-610 XP-600  Epson XP-950 XP-850 XP-810 XP-800 XP-750 XP-700 XP-650 XP-610 XP-600

• alitx3 kardeşim resetleme programı ile ilgili epson servisiyle konuştum servisliğimiz iptal edilir korkusuyla programlarını vermekten korkuyolar. Bir arkadaşım var yazıcı tamiri filan yapıyo servisliği varmı yokmu bilmiyorum bi ona sorucam eğer ellerinde varsa alıcam o zamanda buradan paylaşırım. Bu arada internette yabancı sitelerden araştırdım yabancı sitelerdeki forumlarda yazıcınızı güncellemeyin çünkü son çıkan güncellemeler reset ve kolay dolan kartuşlar için çıkarılmış güncellemelerdir. eğer güncellerseniz kartuşlarınızda ve çiplerinizde sorun yaşarsınız ibaresi vardı. Bilgilerinize.
  • Yazıcı öyle boş boş yatıyor, ne niteliksiz firmalar var arkadaş çözemediler işi, yurt dışından ithal felan edin bari kendiniz beceremiyorsunuz, önceki sayfalarda sorunsuz sistemler fakat firmalar getirmiyor felan yazılmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alitx3

@OCP Türkiye
    akılının biri xp serisi foto black ink çıkarttı insanın aklında soru işareti oluşturuyor işte naparsı zaten ne gelse meraktan .... bi deneyen çıkar elbet bi işe yarıyomu görürüz.

sorunumuz stabil dolan kartuş trde yok yeni geldimi bilmem orj e doldurma sorun çıkartmıyor da 10ml yetersiz. birde ink ped resetliyecek yazılım sorunumuz var sizde varmıdır yada epson servisinde tanıdığınız varsa edine bilirmisiniz sonuçta serviste reset atıyo yakında hata verecek wicresetle uğraşmayalım.

neyse iki resim koyayım, kağıt kalıtesine markasına ayar seçimine göre sonuçlar çok değişiyor.
    siyah nasıl
    sırasıyla orj resim - ocp 10x15 hp ye kağıdı epson photo seçerek bastım

bazı doldurma murekkepler veya yazıcılar mor basamaz mavi çıkar.
    sırasıyla orj resim - ocp

Resimler hoş görünüyor ama yorumu işin ustalarına bırakalım.

chip ve inkpad reset işleri için kartuşbankasını tekrar davet edelim bakalım ne der bu işe :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OCP Türkiye -- 6 Aralık 2013; 10:33:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: brdst

http://www.alibaba.com/product-gs/694273879/newest_chip_resetter_for_epson_xp.html

bişey dikatimi çekti uyumlu yazıcılarda bizimki varda resetlediği kartuşlar

T2611-T2614 26 serisi iki tane

T2631-T2634 26xl iki tane

cartridge colors: BK C M Y

5 kartuşu birden resetleyeni yokmu veya resetliyormu ?

t2601,2611,1612,1613,2614 - 26serisi 5ml yaklaşık

t2621-2631,2632,2633,2634 -26xl sersi 10ml yaklaşık

en azından 26xl 5 kartuşu resetlermi veya resetliyen başka resetleyici varmıdır.

setup kartuşları 26 standart kartuş sadece chipleri setup takıldıktan sonra bir ay içinde bitmeli yoksa kulanılmı yormuş biyerde okudum ama nerde ve 26-26xl taktıktan sonra setuplar kulanılmıyor tekrar hatırlatalım.

he bu arada 26 setuplarda doldurulabiliyor tabi chip deyiştirmek gerekli kulanmak için.

yoksa bi işe yaramaz resetleyici.
    usb resetleyici gördüm bide ali babada 2611,1612,1613,2614 4 kartuşu resetliyo yazılmış.

5 26xl resetleyenini gören varmı,
    resetledikten sonra orj epson olarakmı görünecek yoksa orj kartuş kulanmıyorsunuz uyarışımı verecek.

Not:75euroya kadar gümrüğe takılmdan yurtdışından alışveriş yapabilirsiniz, getirenler kartuş olsun resetleyici olsun faszla alsın forumda müşterisi çıkar.
    -------------------------------------------------------------------------------

ikinci konu da bu waste ink pad counter olayı ped sayacı kartuşlar orj görünmediği içinmi hızlı yükseliyor yoksa herkes demi aynı durum varç
    wic reset le bi sayacı okutun yüksekmi özellikle @brdst seninki ne alemde.
    http://www.2manuals.com/WIC/wicreset.exe

her kartuş değişiminde kafa temizliyor ink harcıyor ve sayacı yükseltiyor.
    atlatmanın yolu kartuş deyiştirme işlemi bitince yazdırmadan yazıcıyı kapatıp açın temizleme işlemini atlatıyor yeni keşfettim.

kapatıp açmanın sayaç üzerinki etkisi düşük 4-5 açık pakamada %0.5 yaklaşık olarak.

kartuş değiştirme ve kafa temizleme çok ekliyor sayaca.

--------------------------------------------------------

yabancı forumdada uraşanlar var

http://www.printerknowledge.com/threads/epson-xp-600-and-800-series.7932/page-14

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tx3 -- 6 Aralık 2013; 18:55:51 >

• Yayınlanma tarihi: 15 Kas 2013 butonlu kartuşlar

çok değişik kartuşlar var ağızlarına bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tx3 -- 6 Aralık 2013; 20:16:28 >

• Chip resetleyiciler tum renkleri resetliyor diye biliyorum. Serinin ilk ve son kartusunu yaziyorlar. Yani 11 12 13 14 seklinde yazmak yerine 11-14 seklinde yaziyorlar.

Ink pade hic bakmadim, ilk firsatta bakip buradan paylasirim. Setup kartuslari ve 1 takim orijinal renkli bitirdim. Hic kafa temizleme ya da hizalama yapmadim. Sadece 13x18 fotograf basiyorum.

Orijinalleri resetlerim diye tam bitmeden sokup yenileri takiyorum. Tam bitince resetlenmiyormus.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o zaman 4 rengi resetliyor ,5 ciyi nasıl resetliyecez çünki seri t2601 ve t2621 le başlıyor.
    @brdst
    @boşişlerbunlar

edit:

buldum
    resetter for 26XL T2621 T2631 T2632 T2633 T2634 ink cartridges

http://www.alibaba.com/product-gs/1452204065/resetter_for_26XL_T2621_T2631_T2632.html

Specifications
    resetter for European version 26XL ink cartridges
    with USB port no battery need

Brand new product

This is a new model reseter for use on European version ink cartridges
    Carridges number is : EPSON 26XL ( ink cartridge )

T2621 / 2631 / 2632 / 2633 / 2634 ( Cyan / Magenta / Yellow ink cartidges )

New design wih USB jack , no battery need .
    It can extend the working time for this device .
    USB design can be help to avoid the battery low problem complain from the end user .

US $3.5 - 4 / Piece yazıyo şimdi kaç para bu 4tane alınca 1 tanesi US $3.5 mı geliyor.

beki öbürüde resetliyordur hepsin ama işi sağlama almak daha iyi. tabi satınalmadan elemanla dakonuşmak lazım biz ilana bakarak yorumluyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tx3 -- 6 Aralık 2013; 22:34:22 >

• Bu cihaza baktım fakat bu cihazdan ziyade bi amerikan sitesi vardı orada ki reset cihazı biraz daha gelişmişiydi galiba çünkü en son versiyon v9.0 du fiyatıda kargo dahil türkiye teslimi 24 dolara geliyodu. Ayrıca kafa temizleme sistemide vardı onada 3 dolar yazıyodu. Kafa temizleme sistemi kartuş şeklinde plastık üstten enjektörle teizlik sıvısını basıyodun wic resettede bi program buldum onu inceliyorum eğer oluyosa sizlerlede paylaşıcam.
  • usbden güç alması iyiymiş, pil derdi yok.

fiyatı adede göre 3,5-4$ arasında değişiyor. min. sipariş adedi 100 ama. aliexpressden bulmak lazım 1 adet almak için.

benim inkpad üsteki %21,43 alttaki %1,92

neden 2 sayaç var acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 sayaç olmasının sebebini bilmiyorum ama üsteki %21,43 olan 100 olunca ink pad hatası verecek yazıcıyı kitleyecek ,epson nasılbi fw ayarladıysa saçmalık.

gerçekten dolmuş mudur , haricimi yapsak atık tankını. eski modeller uzun süre ped hatası vermiyodu epsonun bu işi düzeltmesi lazım.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

v9 dediğiniz bu sanırım.
    Uni-Kit Chip Resetter for Epson v9.0
    http://123refills.net/cic/product.php?product=Uni-Kit+Chip+Resetter+for+Epson+v9.0

The Uni-Kit Epson Chip Resetter v9.0 will reset the newer Epson 16/16XL, 18/18XL, 26/26XL, 200/200XL, 273/273XL, 277/277XL cartridges back to full specs.

@brdst @boşişlerbunlar

http://www.printerknowledge.com/threads/epson-xp-600-and-800-series.7932/page-15
    http://www.precisioncolors.com/XP5_instruct.html

değişik doldurma şekli var resimli,
    http://www.octopus-office.de/en/info/ink-refill-instructions/ink-refill-instructions-for-epson/refill-instruction-for-epson-24-26/refill-instructions-for-epson-24-epson-26-cartridges-color/

http://www.octopus-office.de/en/info/ink-refill-instructions/ink-refill-instructions-for-epson/refill-instruction-for-epson-24-26/refill-instructions-for-epson-26-black-t2601-epson-24-black-t2421/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tx3 -- 9 Aralık 2013; 2:43:18 >

• epsonla basılmış foto koyalım da epsona ayıp olmasın.
    sırasıyla orj resim - epson orj ink(yazıcıyı ilk aldığım sıralar basmıştım)- ocp- kağıt HP Q2510A Gündelik Parlak 200gr A4.------ 4.resim ocp 3 nün tekrar taranmışı 720pide.

Epson XP-950 XP-850 XP-810 XP-800 XP-750 XP-700 XP-650 XP-610 XP-600  Epson XP-950 XP-850 XP-810 XP-800 XP-750 XP-700 XP-650 XP-610 XP-600  Epson XP-950 XP-850 XP-810 XP-800 XP-750 XP-700 XP-650 XP-610 XP-600  Epson XP-950 XP-850 XP-810 XP-800 XP-750 XP-700 XP-650 XP-610 XP-600

edit: 3 resim ocp tararken bi sorun oluşmuş sanırım tekrar up ettin 4 resim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tx3 -- 10 Aralık 2013; 18:57:39 >

• Epson photo black balonu da böylece patlamış oldu.
    Ufak bir renk ayarıyla orijinal ile ocp arasındaki fark kapanacakmış gibi duruyor. Burada sözü ustalara bırakalım.
    Paylaşımınız için çok teşekkür ederiz.
  • Kardeş resim güzel ama bir şey dikkatimi çekti ortadaki resim orjinalinden daha kaliteli gibi geldi bana en sağdaki resimde ise saçlara dikkat edersen kestane rengi mor gibi çıkmış morumsu bir ton var foto siyah farkı demekki tonlamada işe yarıyo bu arada wic reset bulan oldumu. Servisle konuştum servise gelen cihaz garantide ise epson para almıyomuş eğer cihaz garantide değilse epson reset için servisten 15 dolar istiyomuş. Bu na bi çözüm bulmamız lazım Bu arada serviste söylenen yaklaşık 3000 çıktıda cihaz ped hatası veriyomuş.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.