Şimdi Ara

Epson XP-950 XP-850 XP-810 XP-800 XP-750 XP-700 XP-650 XP-610 XP-600 (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
327
Cevap
4
Favori
35.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tr piyasasında ilk çıkan kartuşlar var sorunsuz kartuş yok ya kartuş ya chip sorun çıkarır. orj kartuş süngersiz ayrıca valf mevcut,çakma kartuş hem sünger hem ağızları orj den küçük valf yerine delik var vs vs orj olalnı doldurun.
    ali babadan son seri kartuşlardan alın 18 usd veya 1.95 usd chipin tanesi veya üsteki kartuş resetleyici kulanın benden demesi.

birtakım orj xl kapasite olan kartuş alın bittikten sonra iş kolay setup kartuş kapaklarını resimdeki gibi delin enjektör ucu zor girecek şekilde olsun iş teki conta biraz daha dar olmalı ki dolarken etraf mürekkep olmasın.

xl kartuşlar için yaklaşık 10ml basın.

kartuş kapaklarını resimdeki gibi tam ortadan delin , kapağı kartuşa takın kartuşu ağızı aşağıda olacak şekilde kartuşun içindeki mürekkebi boşaltın , kartuşu ters çevirin xl için 10ml orj mürekkep kapisitesi kadar yani odalikten yavaşça basın, ister çip takın ister resetleyici kulanın.

not: bu yöntem gereksiz :doldururken kartışu altındaki delik kapatılmalı ,dik tutun size yandaki valf deliği hava deliği var ya yanda toplu iğne kadar olan yukarda size baksın kartuşu bu konumda doldurun yavaşça o delikten hava çıkacak mink çıkmaması lazım .

yalnız chip lerde orj olmayan kartuş uyarısı verir ok leyip devam edin bi çaresi yok youtube daki videolarda da böyle.
     Epson XP-950 XP-850 XP-810 XP-800 XP-750 XP-700 XP-650 XP-610 XP-600  Epson XP-950 XP-850 XP-810 XP-800 XP-750 XP-700 XP-650 XP-610 XP-600

ocp ink kulandım tek uyumlu yazan olduğu için.
    T2621
    (No.26XL) BKP 115 Black Pigment , iri kartuş karıştırmayın tex, sıyah beyaz fotokobi çıktısı için kulanılır.

T2631
    (No.26XL) BK 140 Black Dye , ince siyah foto black yerine.

T2632
    (No.26XL) C 140 Cyan Dye

T2633
    (No.26XL) M 140 Magenta Dye

T2634
    (No.26XL) Y 140 Yellow Dye

orj resim
     Epson XP-950 XP-850 XP-810 XP-800 XP-750 XP-700 XP-650 XP-610 XP-600

iki resimde aynı ayarda epson glosy ve foto kalitesinde basım herhangi bir renk profili kullanmadım.
    eson ink ve ocp ink HP Q8692A Parlak Fotoğraf Kağıdı 250 g/m²,10x15 kağıdına basılan. http://www.vatanbilgisayar.com/Yazıcı%20Kağıdı/hp-q8692a-q8692a-parlak-fotograf-kagidi-250-gm²,10x15,100-syf/productdetails.aspx?I_ID=26539
    not: epsonu basarken kafada hava varmış başlık kont yapınca 2-3 çizgi eksik olduğunu gördüm tekrar basamadım kafa temizleme yapacak ink yoktu siz aynı kağıda aynı ayarda basarak test ede bilirsiniz tabi epson mürek... varsa.

aynı kağıda kağıt türünü epson foto seçip foto kalitesinde basılınca sonuç. orj epsonla karşılaştıramam orj mürekkep yok,siz basıp karşılaştırma yapabilirsiniz böyle siyah tonlaması daha iyi oldu sanırım, diğer 3renk güzel zaten.
    ben evde kullanıyorum normal kullanıcı olarak güzel sonuç verdi bence pro kullanıcılar foto uzmanları ne der yorum alalım yazıcı işinden pek anlamam benden bu kadar.
    kağıt türüne kalitesine göre sonuç çok değişiyor en iyi sonucu hangi kağıtla hangi ayarda basılmalı uzmanlık sorusu...
    birde taratınca iyi olmadı sanki, çıktılar daha güzel duruyor yan yana koyunca.

@brdst @OCP Türkiye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tx3 -- 27 Kasım 2014; 16:37:18 >

• İbretlik paylaşım olmuş :)
    Bir kaç cümleyle iki resmi yorumlasaydınız daha iyi olurdu.
    OCP ürünlerini tercih ettiğiniz için ayrıca teşekkürler.
  • Bu mürekkepleri nereden satın alabiliriz, link gönderebilir misiniz?

resetleyiciyi getirebilecek birileri yok mudur?

http://www.alibaba.com/product-gs/694273879/newest_chip_resetter_for_epson_xp.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • brdst B kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Bana özelden konum ve iletişim bilgilerinizi verirseniz yardımcı olmaya çalışayım.
  • OCP Türkiye kullanıcısına yanıt
    teşekkürler link için. geriye reset cihazı kaldı, birkaç yere sordum haberleri bile yokmuş çıktığından :(

• brdst B kullanıcısına yanıt
    Chip resetlemeyi konusunun uzmanı kartuşbankası (nam-ı diğer ahmet1987) çözmüştür, bir el atarsa seviniriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alitx3

tr piyasasında ilk çıkan kartuşlar var sorunsuz kartuş yok ya kartuş ya chip sorun çıkarır. orj kartuş süngersiz ayrıca valf mevcut,çakma kartuş hem sünger hem ağızları orj den küçük valf yerine delik var vs vs orj olalnı doldurun.
    ali babadan son seri kartuşlardan alın 18 usd veya 1.95 usd chipin tanesi veya üsteki kartuş resetleyici kulanın benden demesi.

birtakım orj xl kapasite olan kartuş alın bittikten sonra iş kolay setup kartuş kapaklarını resimdeki gibi delin enjektör ucu zor girecek şekilde olsun iş teki conta biraz daha dar olmalı ki dolarken etraf mürekkep olmasın.

xl kartuşlar için yaklaşık 10ml basın.

kartuş kapaklarını resimdeki gibi tam ortadan delin , kapağı kartuşa takın kartuşu ağızı aşağıda olacak şekilde kartuşun içindeki mürekkebi boşaltın , kartuşu ters çevirin xl için 10ml orj mürekkep kapisitesi kadar yani odalikten yavaşça basın, ister çip takın ister resetleyici kulanın.

not:doldururken kartışu dik tutun size yandaki valf deliği hava deliği var ya yanda toplu iğne kadar olan yukarda size baksın kartuşu bu konumda doldurun yavaşça o delikten hava çıkacak az mürekkep gelince biraz mürekkebi geri çekin.

yalnız chip lerde orj olmayan kartuş uyarısı verir ok leyip devam edin bi çaresi yok youtube daki videolarda da böyle.
     Epson XP-950 XP-850 XP-810 XP-800 XP-750 XP-700 XP-650 XP-610 XP-600  Epson XP-950 XP-850 XP-810 XP-800 XP-750 XP-700 XP-650 XP-610 XP-600

ocp ink kulandım tek uyumlu yazan olduğu için.
    T2621
    (No.26XL) BKP 115 Black Pigment , iri kartuş karıştırmayın tex, sıyah beyaz fotokobi çıktısı için kulanılır.

T2631
    (No.26XL) BK 140 Black Dye , ince siyah foto black yerine.

T2632
    (No.26XL) C 140 Cyan Dye

T2633
    (No.26XL) M 140 Magenta Dye

T2634
    (No.26XL) Y 140 Yellow Dye

orj resim

iki resimde aynı ayarda epson glosy ve foto kalitesinde basım herhangi bir renk profili kullanmadım.
    eson ink ve ocp ink HP Q8692A Parlak Fotoğraf Kağıdı 250 g/m²,10x15 kağıdına basılan. http://www.vatanbilgisayar.com/Yazıcı%20Kağıdı/hp-q8692a-q8692a-parlak-fotograf-kagidi-250-gm²,10x15,100-syf/productdetails.aspx?I_ID=26539
    not: epsonu basarken kafada hava varmış başlık kont yapınca 2-3 çizgi eksik olduğunu gördüm tekrar basamadım kafa temizleme yapacak ink yoktu siz aynı kağıda aynı ayarda basarak test ede bilirsiniz tabi epson mürek... varsa.

aynı kağıda kağıt türünü epson foto seçip foto kalitesinde basılınca sonuç. orj epsonla karşılaştıramam orj mürekkep yok,siz basıp karşılaştırma yapabilirsiniz böyle siyah tonlaması daha iyi oldu sanırım, diğer 3renk güzel zaten.
    ben evde kullanıyorum normal kullanıcı olarak güzel sonuç verdi bence pro kullanıcılar foto uzmanları ne der yorum alalım yazıcı işinden pek anlamam benden bu kadar.
    kağıt türüne kalitesine göre sonuç çok değişiyor en iyi sonucu hangi kağıtla hangi ayarda basılmalı uzmanlık sorusu...
    birde taratınca iyi olmadı sanki, çıktılar daha güzel duruyor yan yana koyunca.

@brdst @OCP Türkiye

elinize sağlık çok iyi çalışma olmuş sahiden, bütün bunları paylaştığınız için teşekkür ederim kendi adıma. baskı sonuçlarını yorumlayacak olursak renk sapması çok fazla ocp için bile fazla bence. epsonlarda orjinale dolum ve çip resetleyici kombinasyonu şimdiye kadar olan modellerde (masaüstü) hep sıkıntılı, bunda nasıl olur ben gene çok randımanlı olacağını zannetmiyorum şahsi fikrim gene stabil çalışan dolan kartuşların ve tabi uyumlu mürekkeplerin çıkmasını beklemek tabi bu süre zarfında bu tarz alternatif yöntemler denenebilir. ama epsonlarda orjinale dolum işinde yüksek beklentiler hayal kırıklığı yaratacaktır. son not; baskılarınızda çizikler var aman fazla yatırmayın makinenizi kafada kalıcı sıkıntılar canınızı sıkabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: OCP Türkiye

Chip resetlemeyi konusunun uzmanı kartuşbankası (nam-ı diğer ahmet1987) çözmüştür, bir el atarsa seviniriz.

o zaman davet edelim konuya :)

• orjinal kartuşları doldurmak biraz riskli içindeki hava düzeni ni sağlaya masanız kalıcı hasar oluş tura bilir retleyi içinde sipariş gece bilrim isteyenlere
  • kartusbankasi K kullanıcısına yanıt
    Orijinal cipi sokup doldurulan kartusa takmayi dusundum ben. Su an dolan kartus cipleri stabil degil cunku.

Resetleyiciyi ne kadara gelir bize ve dusundugum gibi bir kullanim mantikli olur mu sizce?

• en temiz ,kolay videodaki gibi hızlı bir şekilde boşaltın şırıngayı iyi emiyor.

http://www.ocp.de/index.php/support/test-charts
    burdaki test sayfasını yazdırdım sizce nasıl.
    orj pdf de
    http://www.ocp.de/documents/OCP_Color_Test_Chart.PDF
    http://www.ocp.de/documents/OCP_CMYK_Chart.pdf
    altakile hp 10x15 basım ocp ink.

diğer firmaların mürekkepler geldiyse test edenler yayılasın en iyi hangisiyse onunla yolumuza devam edelim.
    ocp photo black çıkartsa daha iyi sonuç alacaz epsonun siyahları daha koyuydu ve siyah gri tonlaması daha iyiydi. onun haricinde iyi sayılır özellikle fotoğrafçıya bastırdığım resimi kendim basınca daha iyi sonuç alıyorm artık fotoğrafçı hanggi dandik aletle basıyorsa bi de biton para istiyor üç kağıtçılar.

Not : altaki delikten içri ink sızdırmayın doldururken gerekirse tıkayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tx3 -- 27 Kasım 2014; 16:39:28 >

• arkadaşlar.forumda bu konuya ara verilmiş ve aralık ayı içindeyiz.bu epson xp-700 yazıcı için kolay dolum kartuşları,çipleri ve uygun mürekkepleri hakkında gelişmeler varmı?yazıcıyı yeni aldım.üzerinde şu an orjinal kartuşları var ve yarı seviyedeler şu an.şaştım kaldım.bu yazıcıya nerden hangi mürekkebi alacağım?
  • merhaba, orijinal kartuşu doldurmayı düşünüyorum ben de ama bu linkteki resetleyiciyi almak gerek. çin fiyatı 10$ ama türkiyede bulamadım. cescesor ve bursa kartuşa sordum getirmemişler.

http://www.alibaba.com/product-gs/694273879/newest_chip_resetter_for_epson_xp.html

• safir_42 S kullanıcısına yanıt
    mürekkepten ziyade 26xl dolan kartuşlar tam uyumlu değil maalesef

ben 2. takım orijinal kartuşa başladım, umarım 3.yü almaya gerek kalmaz

• epsonun kendi ürettiği mürekkepler L serisi için üretilmiş.bu mürekkepler claria olduğu için diğer yazıcılarda kullanılsa ne olur?risklimidir?

http://www.vatanbilgisayar.com/kartus/epson-c13t66414a-t6641-l100l200l210l210l300l355l550-siyah-kartus/productdetails.aspx?I_ID=60061

bu linkteki siyah-mavi-kırmızı-sarı olarak ?alternatif arıyoruz arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: safir_42

epsonun kendi ürettiği mürekkepler L serisi için üretilmiş.bu mürekkepler claria olduğu için diğer yazıcılarda kullanılsa ne olur?risklimidir?

http://www.vatanbilgisayar.com/kartus/epson-c13t66414a-t6641-l100l200l210l210l300l355l550-siyah-kartus/productdetails.aspx?I_ID=60061

bu linkteki siyah-mavi-kırmızı-sarı olarak ?alternatif arıyoruz arkadaşlar.

benimde aklımda
    4 ince kartuş için l200 veya l800 mürekkebi. ama photo black yerine black koymuş olacaz. epson photo black dye mürekkep yok sanırım.

kalın siyah için pigment olan kulanmak lazım EPSON T7741 M105
    http://www.vatanbilgisayar.com/Kartuş/epson-c13t77414a-t7741-m105-siyah-kartus/productdetails.aspx?I_ID=64990

• Merhaba arkadaşlar, başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum.
    yazıcı araştırmalarım sonucu kendime uygun olarak xp 800 yazıcıya karar verdim ve tesadüfen vatan bilgisayarda gezerken xp 800 yazıcı gördüm fiyatı içinde 400 lira istenince terettüt etmeden 26.11.2013 tarihinde cihazı aldım ve eve geldim ardından kolay dolan kartuş ve fotoink mürekkep siparişi verdim. Ayın 30.11.2013 tarihinde cihazı kutusundan çıkardım kurdum demo kartuşlarını taktım yazıcı bırakın resim çıkarmayı siyah düz yazı dahi yazmıyor. Tabi moralim çok bozuldu ve Vatan bilgisayara rahmet okumaya başladım. Ardından 2 defa kafa temizliği yaptım sarı yarım yarım çizik çizik, kırmızı yarım çizik çizik mavide sorun yok foto siyah ve normal siyah hiç yok.Tam bir hayal kırıklığı. Akşam akşam yazıcıyı aldığım gibi vatan bilgisayara gittim ürün değişikliği istiyorum bozuk cihazı sattınız diyince müşteri temsilcisi bey gözümün içine baka baka cihazı servise göndeririz tamir olur gelir ürün değiştiremezsiniz diyip üstünede servisin adresini bana veriyo sanki ne halt yemeye buraya getirdinde başıma iş açtın işte servisin adresi al götür der gibi. Her neyse yazıcıyı servise gönderdiler servisten ses seda yok servisi aradım servisin sahibi ve tamir yapan kişi elektrik elektronik mühendisiymiş (yalancısıyım tabi) cihazı kontrol ettinizmi diye sorunca servisin cevabı şu oldu demo kartuş %50 doludur kartuşları cihaza takınca bu mürekkebin %30 u kafaya gider 2 defada kafa temizliği yapmışsınız her kafa temizliği %5 mürekkep kullanır toplamda siz demo kartuşu kullanmışsınız cihazda sorun yok. Gidin kartuş alın gelin takalım çalışır, hem neden gidipte daha ucuz kartuşlu bir yazıcı almadınızda gidip bu yazıcıyı aldınız diyerek bide fırçça attı iyimi. Satanı vatan bakanı epson haltı yiyende ben. Vatana da epsonada tövbe. Her neyse zorlamalarım neticesinde servis epsondan yeni kartuş istedi güya kartuşlar arızalıymış boşmuş fakat ekranda dolu görünüyomuş. Gelecek olan kartuşlardada yazıcı aynı haltı yerse servis ürün değişikliği isteyecek miş. salı sallandı çarşamba çarşafa büründü perşembe perişandı Cumartesiye ne kaldı bakalım cumartesi ne diyecekler.

Bu arada kolay dolan kartuşlar her 20-25 çıktıda hata veriyomuş çıkarıp tekrar takmak lazım mış fakat benim aldığım kartuş son seriymiş ve bu kartuşlar hata vermiyormuş dendi. Reset işine gelince kartuş reset cihazı çinden getittirmeyi düşünüyorum tabi getittirirsem orjinal kartuşları doldur doldur kullan yaparım iyide olur sanırım. Bu arada kartuşlarda baya küçük geldi bana sanki 20 sayfada bir bitecek gibi.

• @boşişlerbunlar geçmiş olsun yasa gereği 30gün içinde mekanik hata varsa onarım kabul etmeyin değişim veya para iadesi hakınız var zaten vatan söyler size, sizniye servise götürdünüz atsaydınız vatana ayrıca 30 indirimle 365tl oluyor biraz pahalı almışsınız.
    bede ki ilk taktıktan sonra kendi temizle vsvs işleri yaptıktan sonra bide ben temizlemiştim düzgün basmıştı.

mekanik hata varsa para iadesi alıp canon mx925 veya mg7150 baka bilirsiniz alternatif olarak epson çok kulanıcı düşmanı tek mürekkep birse basmaz basarken arada güdüp durduk yere kafa temizliyo mürekkep boşa gidiyo vs vs ama en yi makine epson ama işin yazılım ve epsonun tutumu nefretetiriyo bide bu ink ped resetleme olayı varki bu makinede yazılım bulamassak 2 ayda bi rest key alıp wicresetle resetlemek lazımki tam bela habire para gidiyo.

yazıcısı kartuşu mürekkebi reset keyi derken kendime sormadan edemiyorum oparaya lazer çok fonsiyonlu renkli yazıcımı alsaydık aynı paraya patlayacak tonerleri dolturtur kulanırdık.

• http://www.epson.com/cgi-bin/Store/jsp/Product.do?BV_UseBVCookie=yes&sku=T273XL020

Versatile ink for great images and sharp text.

Claria® Premium 4 dye colors (Photo Black, Cyan, Magenta and Yellow) and 1 pigment Black ink technology delivers great images, including stunning photos and sharp text, that last for more than 200 years1. Available in standard and XL (High-capacity).

görüldüğü üzere 4 dye ink ince kartuş , 1 pigment Black ink kalın kartuş mürekkep alırken koyarken dikat edin. 273 mürekkep kodu Amerika için olan makine aynı mürekkep aynı onlara daha yüksek kapasiteli satıyorlar.

alternatif buldum not denemedim.
    Epson XP 600/700/800 Yazıcılar için uyumlu 100 ml Photo Black Mürekkep (PHOTO INK Akıllı Mürekkep) gemiş. ince siyah kartuş için
    http://www.bitmeyenkartus.com.tr/Epson-XP-600700800-Yazicilar-icin-uyumlu-100-ml-Photo-Black-Murekkep-PHOTO-INK-Akilli-Murekkep,PR-17142.html

diğer mürekkeplerinde xp ibaresi yok genel clara ve durable müekkepler. ocp karışık kulansak nasılbir sonuş verir ikincisi PHOTO INK diğer reklerini alsak durum ne olur.

Epson Durabrite Serisi Yazıcılar için - pigment olması lazım iri siyah kartuş için
    http://www.bitmeyenkartus.com.tr/Epson-Durabrite-Serisi-Yazicilar-icin-uyumlu-100-ml-Siyah-Murekkep-PHOTO-INK-Akilli-Murekkep,PR-10997.html

Epson Claria ve L Serisi Yazıcılar için denmiş
    http://www.bitmeyenkartus.com.tr/Epson-Claria-ve-L-Serisi-Yazicilar-icin-uyumlu-100-ml-Sari-Murekkep-PHOTO-INK-Akilli-Murekkep,PR-10987.html
    http://www.bitmeyenkartus.com.tr/Epson-Claria-ve-L-Serisi-Yazicilar-icin-uyumlu-100-ml-Kirmizi-Murekkep-PHOTO-INK-Akilli-Murekkep,PR-10988.html
    http://www.bitmeyenkartus.com.tr/Epson-Claria-ve-L-Serisi-Yazicilar-icin-uyumlu-100-ml-Mavi-Murekkep-PHOTO-INK-Akilli-Murekkep,PR-10989.html

bi arayıp sormak lazım xp serisi için pigment siyah ve m c y renkler gelecek miymiş veya üstekiler uyumlumu.
    veya test yapmışlarmı deneyen olursa üsteki test resimlerini aynı kağıda aynı ayarda basıp paylaşsın hangisi daha iyi tonlama yapıyorsa onunla devam edelim.

• Son durum nedir arkadaşlar sorunsuz stabil çalışan bir dolan kartuş çıkmadı herhalde?

Benim yazıcıda bir aydır kartuşsuz yatıyor ya
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.