Şimdi Ara

Enjektor temizleyici ürünler hk. yardım edermisiniz.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
103
Cevap
1
Favori
142.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar 2005 focus2 180bin km deki dizel aracım stop ederken hafıf bir titreme oluyor ve 110 bg OLMASINA rağmen performans düşük gibi geliyor yada benim beklentim mı daha yüksek bilemedim sanki bi Hantal Kalkışı var daha cok gaza basmam gerekiyor fakat 2. Vitesde turbo 2200 devirde koltuğa yaslatiyor.hafif bi mavi duman atması var ve ekspertiz raporuna gore yağ yakyor ve pompa enjektör bakım diyor sizce ne yapmalıyım katkı maddeleri ise yarar mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba denizli merkezde varmı bu ürünü alabileceğimiz yada temizliği uygulayabilecek yer
  • Carbon clean yaptırmadım ama enjektör temizleyici koydum CClean marka; 2 ay sonrada enjektörle ilgili bir bor katkısı koydum. Canavar gibi çalışıyo bugun otobanda 220 ibre var sona kadar dayadım. Sorun yok bakalım şimdilik
  • Bu temizleyici maddeyi koyarken depo ful mü olması gerekiyor

• Selamlar. Bunun LPG kiti için olanı falan var mıdır? Bilginiz var mı?
    Herkese iyi forumlar.
  • Ben ve arkadaşım bir kutu alıp yarım depo+ yarım kutu şeklinde kullandık. Zaten 100-150 km de etkisini gösteriyor. Sadece enjektör temizleyicisi de var komple yakıt sistemi temizleyicisi de.

LPG için iki çeşit ürün var biri benzin deposuna katılıyor. Piyasada bluması kolay. Tunap 163 veya Würth LPG katkısı

Diğeri ise LPG tankı tamamen boşken depoya sıkılıyor. Galiba BRC servislerinde kullanılıyormuş. Bana bu daha mantıklı geldi. Piyasada bulan varsa haber etsin.
    Tunap 164
    http://www.tunap.com.tr/urunler.html
    http://www.niramuhendislik.com.tr/Urunler/21/LPG-Benzin-Katki-Ma-

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanuzay

WURTH konusunda "uzman" profesyonel bir firmadır.
    Hangi ilde olduğunu söylersen sana yardımcı olurum.
    Ayrıca www.wurth.com.tr adresinden ürün incelemesi yapabilirsin.
    Tartışmasız ve sorunsuz ürün/ürünler istiyorsan WURTH den temin etmen en doğru tercih olacaktır.
    "Ayrıca herkese tüm würth ürünleri hakkında yardımcı olmaktan ve bilgilendirmekten onur duyarım."
    Saygılarımla,
    Hakan.(Würth Türkiye/Ankara)

300 ml lik Würth dizel enjektör temizleyiciyi etkisi fazla olsun diye çeyrek depoya (yani 10-15 litre dizele) eklesek ve depoyu bitirene dek kullansak zararı olur mu. Kutu üzerinde minimum 10 litre yakıt olmalı diyor ama çokta açıklayıcı olmamış.

• Hiç tavsiye etmem.en güzeli ve sağlıklısı aracında enjektörlerle ilgili sıkıntın varsa;
    İşini düzgün yapan bir enjektörcüye git ve kontrol ettir.
    İyi forumlar.

• Konuyu mecburiyetten hortlatiyorum.

Konusunda
    Arkadaşlar yakıt katkıları enjektoleri
    Biraz temizler . biraz fark yaratır
    + enjektorler pistonun üzerine karışımı
    Yolladiginda piston başlarında erime
    Meydana gelebilir. Bu risk kesinlikle var. Araba almissin 8 yılda 130 bin
    Yapmissin hiçbirşey olmamış buda olabilir. Ama yaparsa motoru kucağına alirsin

En doğru temizlik

1 carbon clean - tüm yakıt sistemini mis gibi yapar

2 enjektör temizliği ( pompacida)
    Temizler ler. Makinaya bağlarlar ayar tam fabrikasyon olur.

Enjektör ve karbon clean 30bin km de bir yapılmalıdır.

Fakat mazot pompasında sorun yoksa sakin ellettirmeyin.temizletmeyin bile.
    Enjektör temizliği yaptirinca ,size söylerler mazot pompasinda kaçak olup olmadığını.

Performans için iyi yakıt alın.
    Yağını suyunu ve periyodik bakımlarını
    Yaptırın . çokta kafaya takmayin araba masraftir. Kendinize para harcayin gerekmedikce arabaya harcamayin .

Konudaki ve forumdaki
    bilgili ustalarima saygılarımla
    Onlarında engin bilgileri vardır .
    Ve ogrenecegimiz bilgiler her zaman vardir

• Horttt

Arkadaşlar som durum nedir katkı katıyormuyuz yyoksa etkisi sadece psikolojik mi

• Würt aldım haftaya uzun yola çıkmadan kullanacağım, lpg de akan araba benzine sarsıntılı çalışıyor deneyeceğim bakalım

• Kullananlar mümkünse bir müddet katkıdan sonra aracı devirli kullansınlar. Kutu üzerinde de yazar.
  • würth common raıl katkı aldım , depoya döküp fulledım , İstanbul Ankara ve dönüş,
    900km yol yaptım ,bır fark görmedım, gibi , 1,6 mjet, biraz performans artışı var gibi
    arac 90 000km de
  • 46500 km de olan dizel i30 aracına dün full depoya würth enjektör temizleyici attım, sabah sanki biraz daha sessiz bir çalışma sergiledi, n11 den 25 tl ye aldım, kargo ücretsiz yanında würth cam sabunu ve koku yollamış, baysal otomotiv diye bir satıcı, Ankara da

• Enjektor temizleyici ile birlikte devirlide kullabilicagindan arac biraz fazla yakar arkadaslar ancak diger depo ile bu tam duzene girer ve temiz enjektorler daha iyi yakit performansi verecek ve yakit azalacaktir ciddi oranda... Wurth v.b katkilar ise yarar ancak bilindik marka olsun arkadaslar.

• Sanırım WÜRTH'den bahsediyorsun.Bende Wv Jetta 2010 1.4TSI Exclusive 7İLERİ DSG TAM OTOMATİK ŞANZIMAN Kullanıyorım o temizleyiciden heryerde var sadece opetde değil.
    Onun faydası bayağı fazla.Yakıtın Kaliteli olsa bile 2-3 ayda bir koyman gerekir çünkü yakıtın nekadar kaliteli olursa olsun pislik birikiyor enjektörlerde.
    Bunun bir de püf noktası var bu Würth denen ürünü YAKIT KOYULMADAN koymanda büyük yarar var karıştırırsan parça parça temizler öyle de bi faydası olacağını zannetmiyorum.Ama önce koyarsan araba ateşlemeyi onunla yaparak büyük oranda fayda saglayacaktır.
    Ha bide şu konuya değineyim yakıtını SHELL'Den alman daha yararlı olur yinede senin kararın.Yardımcı olduysam ne mutlu bana

• Burada daha önce bu katkı konularında defalarca yorum yazdım, tekrar yazayım.

Enjektör temizleyici, yakıt sistemi temizleyici vs katıkların tamamı çözücü solventler içerir. Bu solventlerinde tamamı yanıcı özellikte kimyasallardır. Araç sahiplerinin katığı depoya koyar koymaz, özellikle depoda çeyrek yada daha az yakıt varken koyduysa arabanın gaz tepkilerinde ve motor sesinde değişmeler olur. Neden? Çünkü dizel araçlarda katık mazotu incelttiğinden enjektörleriniz daha fazla püskürtme yapar ve motorinin yanma özelliği değiştiğinden aracınızın gaz tepkileri değişir. Bunu "ne katıkmış walla süpermiş" diye değerlendirmeyin çünkü depoya 1 litre benzinde koysanız aynı hisleri yaşarsınız.

Katıkları kullanmak dikkat ve bilgi ister. Özellikle yüksek kilometreli araçlara birde depoda az benzin varken katık koyarsanız aşırı çözücü bir kimyasal elde edersiniz ve bu çözücü kimyasal uzun kilometreler boyunca (100.000 üstü) oluşan depodaki, yakıt borularıdaki ve enjektör rail hattındaki kirleri söker ve sisteme en sonda bağlı olan çok hassas ve ince deliklere sahip enjektörlere taşır. Sonuç enjektörleri temizleyim derken tıkayabilir yada aşıırı hassas enjektör iç mekanizmasına zarar verebilirsiniz.

Depoya katık koyduğunuzda aracınızın yakıt filtersi kirliyse filtre üzerinde tutulan kirler çözücü katık tarafından sökülür ve enjektöre taşınır, sonuç olarak enjektörleriniz yine hasar alabilir.

Eğer aldığınız kötü bir yakıt sonucunda aracınızda çekiş düşüklüğü yaşıyorsanız katık kullanabilirsiniz ancak özellikle uzun kilometreler yapmış araçlarda katıkları enjektör temizleme amaçlı kesinlikle kullanmayın.

Enjektörler ayar yada ileri derecede temizleme istemiyorsa Carbon Clean işlemiyle temizleme yapabilirsiniz, çünkü bu işlem yapılırken aracınızın depodan gelen yakıt hattı devre dışı bırakılarak enjektörlerin hemen girişinden Carbon Clean makinası bağlanır ve enjektörlerinize kimyasal verilir. Çözücü kimyasal depoya hiç girmediğinden ve yakıt hattı boyunca taşınmadığından birikmiş kirlerin kimyasal tarafından sökülerek enjektöre taşınıp tıkanması gibi bir durum söz konusu olmaz.

Ancak enjektörleriniz yüksek kilometre nedeniyle (200.000 km üstü) bakım ve temizlik istiyorsa yapılacak en mantıklı işlem enjektörleri iyi bir pompa servisinde hatta enjektörün yetkili bakım istasyonunda söktürerek temizletmek, değişmesi gereken parçası varsa değiştirmek ve ayarlarını doğru şekilde yaparak yerine monte etmektir.

Hiçbir katıktan mucize beklemeyin, kutuların üzerinde yazanların %10'ununa inanın. Piyasada satılan katıkların %90'ı hiçbir işe yaramaz, özellikle benzin istasyonlarında pompacılar tarafından "depoya katık koyalım mı" diye satılan ürünlerin hemen hepsi sadece para tuzağıdır. İşe yarayabilecek katık markaları; Würth, Liqui Moly, Wynn's olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbulur -- 11 Ağustos 2016; 19:56:46 >

• Arkadaşa tavsiye ettim fakat dedim ki: Tam depoya yarım kutu dök. Araç 10 yıllık dizel focus, daha önce hiç katkı koyulmamış ve genellikle şehiri içi kullanılmış. Dediğimi dinlemeyip önce tam kutuyu (würth) boş depoya döküyor ardından depoyu doldurtuyor. Gerçekten güzel temizlik yapmış ki yolda motordan pıt, pıt diye sesler geliyor ve düzensiz çalışıyor. Sonuç enjektörler temizlendi araç şimdi çok daha atak.

Bu ürünlerin düzenli kullanılması lazım, özellikle dizel ve eski araçlarda ise tam dozaj kullanılmamalı.

Aslında bu katkılar kullanmadan önce depoyu temizletmek daha iyi.
  • liqui moly 5139 almak istiyorum, araç dizel jetta. Tavsiye eder misiniz?

• Para tuzağı! 5 liranızı bile harcamayın.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.