Şimdi Ara

En kısık seslerde bile derin bass yumuşak sesli hopörlerler hangileridir bi sıralarsanız yumuşak ses (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
14.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • senin tercihin bose olmalıdiğer ürünler yüksek tiss leriyle sana uymayabilir
  • Ben Bose hoparlörleri çok dinledim; aradığım derin ve yumuşak bas sesi ne yazık ki Bose'da hissedemedim. Önce yazdığım gibi bence bu konuda en iyisi gerçek anlamda profesyoneller için de üretim yapan ALTEC LANSING...
    Derin bas sesi tercih etmeme rağmen, tiz seslerden de hoşlanırım - tabii ki aşırı olmamak şartıyla....
  • ister inan ister inanma bugün bir arabada mtx 40 cm lik subwoofer dinledim bass ları derin yumuşak değildi fakat logitech z5500 dinledim mtx le resmen dalga geçercesine mükemmel kıvamda yoğun ve yumuşak pamuk gibi bassları vardi tabiki mtx kadar güçlü değil ama ondan daha derin bassı vardı bende şaşırdım logitech subwoofer konusunda çok başarılı
  • Kısık seste yumuşak derin bass veren kolon yoktur, kısık seste verilebilen bass enerjisi sınırlıdır, bunu düzeltmek için ya bass frekansları subwoofera gönderecek kısık ses dinlemeleri için subwooferi açacaksınız yada audyssey dyamic eq gibi ses azaldıkça frekans tepikisini buna göre ayarlayan sistemlere sahip receiverlardan alacaksınız. Büyük çaplı kolonlar yüksek seste az distortionlı bass verirler özellikleri budur küçük çaplı verimli iç yapıya sahip wooferlar alçak seste daha bile iyi bass performansı verebilir.
  • konuyu acan arkadas ne yaptı acaba merak ettim. z5500 iyi bir ses kartı ile aradıgı derin bass ı verecektir bence. daha fazlası insanı rahatsiz eder. acık havada kullancaksa o ayrı tabi.
  • Monitor Audio RS-6 yada RX-6
  • HİFİ de kısık seste dip bas alamassın ancak PC yada oto gurubunda bunu bulursun
  • aradan yillar geçse bile farklı insanların benzer talepleri olabiliyor
    evde tvde kullanmak icin bende (2.1tarzi) biseyler bakiyorum. cogunlukla fazla ses açamiyoruz. Kısık seste tiz sıkıntı olmuyor ama bassın dusuk frekanslari alınmıyor. yani tvde canli muzik performansları dinledigim zaman; o davulun kickini, bass gitari dolu duymak istiyorum. varmi fikriniz, tavsiyeniz dostlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nasit80

aradan yillar geçse bile farklı insanların benzer talepleri olabiliyor
    evde tvde kullanmak icin bende (2.1tarzi) biseyler bakiyorum. cogunlukla fazla ses açamiyoruz. Kısık seste tiz sıkıntı olmuyor ama bassın dusuk frekanslari alınmıyor. yani tvde canli muzik performansları dinledigim zaman; o davulun kickini, bass gitari dolu duymak istiyorum. varmi fikriniz, tavsiyeniz dostlar?

GENIUS SW-2.1 850 2007 yılından beri kullanıyorum çok kaliteli bir bası var ses kaliteside harika arkadaslarımında oldukça hoşuna gidiyor. genius marka bir speaker alabilirsin fiyatı da diğer markalara nazaran daha aşağıda.
  • Aradan baya bi zaman geçmiş 6 yıl olmuş orda yazılanlardan magnat monitör sub 300a yı aldım sub sinemada çok iyi bi arkadaş yazmış orda aktif pasif subwoofer farkını yüzde yüz dorudur Bencede aktif sub alanda titreşimler oluşturarak sinema odaklı çalışıyor duymaya yönelik değil daha çok titreşim odaklı müzik sistemi kursam bidaha aktif sub almazdım sinema sistemi olucaksa ozaman farklı tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeLCuKuNus -- 2 Aralık 2015; 8:42:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SeLCuKuNus S kullanıcısına yanıt

Yıllar geçmiş aradan :) Düşük seslerde kaliteli bass nasılmış bunu macbook m1 pro 16 inç bilgisayarımda öğrendim. En kısık seste bile çok güzel bass verebiliyor. Hem de bunu küçücük hoparlörleri ile yapıyor. Homepod alacağım inş bakalım onlar nasıl.

• 16 Yıldır devam eden bir tartışma... Yazık.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunamıyor.

Düşük volümde derin basların zayıflaması hoparlörle ilgili değildir.

İnsan kulağının duyma özelliği ile ilgilidir.

İnsan kulağı düşük volümlerde baslara karşı SAĞIRDIR!

Bu konuda araştırma yapmak isteyenler Fletcher ve Munson eğrileri konusunu araştırabilir.

En kısık seslerde bile derin bass yumuşak sesli hopörlerler hangileridir bi sıralarsanız yumuşak ses
     En kısık seslerde bile derin bass yumuşak sesli hopörlerler hangileridir bi sıralarsanız yumuşak sesen.wikipedia.org
    Equal-loudness contour - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Equal-loudness_contour

Not: bu sayfanın Türkçe'sinin olmayışı bile üzücü...

• mehmetelmas82 M kullanıcısına yanıt

Bas verme yeteneği olmayan hoparlörlerde küçük bir hileye başvurulur...

Orta-bas civarında bir rezonatif pik konulur. Bu hoparlörün bas verdiği algısını yaratır.

Bu pikin seviyesi nedeni ile düşük volümde dahi duyabilirsiniz.

Ancak normal dinleme açısından oldukça kötü bir sestir.

Sizin deneyimlediğiniz de budur.

• Kursun_ kullanıcısına yanıt

Bu da bir etken ama deneyimlerin önemi daha çok. Ben deneyimlemeden önce bilmezdim bunu mesela. Kaliteli ses işitince aslında aradaki farkı anlıyorsun. Eşime Presonus ses kartı ve referans monitör aldık. çok üst seviye değil ama bazı sesleri ilk defa durduğumu farkettim. Tabi ki kulağın etkisi tartışolamaz ama zayıf baslar hoparlörle ilgili değil demek de çok doğru değll. Kime neye göre? Her insanın kulağı farklı bir kere. Düşük volum derken de duyulmayacak kadar düşükten bahsetmiyoruz.

• mehmetelmas82 M kullanıcısına yanıt

Bana cevap vermek için harcadığınız enerjiyi, konuyu araştırmak, anlamak için harcasaydınız kendiniz için daha yararlı olurdu.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.