Şimdi Ara

En kısık seslerde bile derin bass yumuşak sesli hopörlerler hangileridir bi sıralarsanız yumuşak ses

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
14.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En kısık seslerde bile derin bass yumuşak sesli hopörlerler hangileridir bi sıralarsanız yumuşak ses istiyenler için iyi olur arkadaşalr _?_

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeLCuKuNus -- 2 Aralık 2015; 7:54:08 >

• millet bi uyansında cevap verirler
  • ne için istiyorsun hoparlörleri bilgisayar için mi yoksa hifi bir sistem için mi?
  • benim bildiğim düşük ses ve bas'larda creative en iyisidir
    yükseği için ise philips..
    sana tavsiyem creative'in yeni çıkan 2.1 ve 5.1 modellerini incelemeye almandır..
  • Yaa yok hi-fi istiyorum yoksa öle cretive felan deil arkadaşlar prfosyonel bi sistem düşünüyodum ben gerçek müzik markalarıyla ilgisi olan arkadaşlardan düşük seste yüksek verim bass yani ve yumuşaklıkta seste çok önemli benmi için bilgilerinize... yardımlarınızı beklerim .._?_
  • Eger istanbulda isen sirkeciye bir ugra .. dogubank ve civarlarına bak .. Bir çok kaliteli ürün var , dene ve al derim... Audio sistemlerde kalite para ile çok dogru orantılı ...
  • bu sorunun cevabı banada lazım optik çıkış uydu recever için
  • quote:

Orjinalden alıntı: SeLCuKuNus

Yaa yok hi-fi istiyorum yoksa öle cretive felan deil arkadaşlar prfosyonel bi sistem düşünüyodum ben gerçek müzik markalarıyla ilgisi olan arkadaşlardan düşük seste yüksek verim bass yani ve yumuşaklıkta seste çok önemli benmi için bilgilerinize... yardımlarınızı beklerim .._?_

düşük seste yüksek bass ve kalite istersen jbl e100 öneririm ayrıyetten magnat ın bir sub unu öneriyorlar modelını hatırlamıyorum e 100 pahalı gelırse wharfedale 9.6 alabılırsın amfı olayında senı yanıltmayım baska bı arkadas yardımcı olur
  • selçuk o zaman biraz paraya kıyıp definitive marka bir sub al.
    jbl çok pahalı türkiye'de, amerikadaki 250 dolarlık sub burda 1 milyardan fazlaya satılıyor. ama definitive amerikada kaçaysa burdada o fiyata, sabit fiyat politkası uyguluyorlar,bir bak derim.

internetten araştır türkiye distrübütörünü bul, penta tic olması lazımdı, git bir dinle beğenirsen alırsın.
  • quote:

Öneriler için tşk.. ama!!

Anfi var zaten arkadaşlar yamaha RX-V359 ama wharfedale 9.6 da pahalı kaçar yaa !!! bana daha normal paralara tüm sete 800 ytlye kadar sadece front alırsam 550 ytl ye kadar para verebilirim subwoofer olarak istedinizi önerin 500 ytl ye kadar.Ucuz olup iyi olan varsa subwoofer oda olur ama 500 ytl ye kadar subwooferedede parama kıyarım yani paramın tamamına kıyarım yumuşak sesli sesleri uzun uzun derinden vurucak bi sistem istiyorum tamamıyla bu seti buna göre yapmak istiyorum arkadaşlar ve subbwooferdede buna dahil.Özellikle deyinmek istedigim yer derin ses etkileyici ve tonları kısa kısa çalan deilde uzun uzun yani bunun içinde derinden vurması gerekiyo sisteemin anladınız inş beni çırpınıyorum anlatabilmek için nese işte bu konuda yardım istiyorum sizden arkadaşlar öneriler için gerçekten çok tşk..ler.. ! . ?

Bende sizin gibi arıyorum ama Diamond 8.4 almak yerine Magnat Monitör modellerini öneriyolar. Alt frekansları ve fiyatıda şu an cazip.

• MAGNAT MONITOR serisini beğenmeyenler çıkabilir ama şahsen çok iyi performansa sahip bir ürün ...
  • Kötü tarafı neki magnat monitörü beyenmeyenler çıkabilir __?__
    yani techinian77 kardeş sen hep emin konuşursun demekki az da olsa eksik bi tarafı var bu hopörlerin__?__

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeLCuKuNus -- 7 Şubat 2007; 3:54:57 >
  • İyi ama ben teknik detaylarını Diamond8.4 ve magnat 880 ile kıyasladım Wharfedale den daha iyi. Tabi müzik kulağı ayrı şey, yeri gelince 1500usd lik kolonlar bile çoğuna ses açısından cazip gelmeyebiliyor. Magnat'ın eksikliği ses zevki dışında nedir? Manyetik koruma akal ilk gelen husus ama olmasa ne olur? 1mt tv den uzak durur olur biter
  • Anladıgım kadarı ile senin istedigin ses tarzı subwofer dır. Markalı urunler speaker yaparken en flat , dengeli sesi almak icin ugrasırlar. Buna ne kadar yaklasılırsa fiyatta o oranda katlar. Tabi abartı bas tiz ses duyamazsınız o kabinde haliylede begenmeyenler olabilir. Standart kabinler bas konusunda yapılarından dolayı cok derin ve yumusak bas vermezler. Bu sesi bandpass dedigimiz kabin uretir yani subwoofer.
    Ev sineması icin aktif degilde muzik icin tasarlanmıs pasif subwoofer ile istedigini elde edeceksin.
    Ornegin bose am5 kucuk boyutlarıyla essiz derin,yumusak,yogun bas ses uretir. Kucuk odalar icin cok ideal cozumdur. Jamo,jbl gibi markalarında daha buyuk pasif subwoofer ları var. Tabi guclu stereo ampli almanda sart.
  • ben yine emin konuşuyorum ... herkesin kulak duyumu farklı ... kimine hoş kimine boş

bence MAGNAT hem fiyat hem de performans olarak en ideal olan ürünlerden birisi

quote:

Kötü tarafı neki magnat monitörü beyenmeyenler çıkabilir __?__
    yani techinian77 kardeş sen hep emin konuşursun demekki az da olsa eksik bi tarafı var bu hopörlerin__?__
  • Peki ben pasif sub steroda nereye baglıcam 2 kanal var zaten bide pasif neden pasif _?_
    aktifin sorunu ne yokmu yumuşak aktif sub._?_ sinema için kullanıcam onun yumuşak sesli olanı yokmu yaa yumuşak derken şöle
    kafa ütülemesin diye diorum yumuşak ses diye yoksa gerçekten insanın içine işleyen ses olsun sinemada sert ses öneriyosunuz galiba
    hepiniz sert tede şöle derinden vurupta sert olma şansı yokmu bi bass ın_?_ çünkü derinden vurmayınca insanı etkilemiyo sanki o ses hopörlerden geliyo yada bana öle geliyo_?_
  • quote:

Peki ben pasif sub steroda nereye baglıcam 2 kanal var zaten bide pasif neden pasif _?_
    aktifin sorunu ne yokmu yumuşak aktif sub._?_ sinema için kullanıcam onun yumuşak sesli olanı yokmu yaa yumuşak derken şöle
    kafa ütülemesin diye diorum yumuşak ses diye yoksa gerçekten insanın içine işleyen ses olsun sinemada sert ses öneriyosunuz galiba
    hepiniz sert tede şöle derinden vurupta sert olma şansı yokmu bi bass ın_?_ çünkü derinden vurmayınca insanı etkilemiyo sanki o ses hopörlerden geliyo yada bana öle geliyo_?_

Sinema sistemlerindeki subwoofer lar aktiftirler ve alcak gecirgen filtre icerirler. Bu kabinler titresim seklinde algılanan, patlamalar, uzayan baslar seklinde sinema icin onemi bulunan cok alt sesleri vermek icin dizayn edilirler. Bu alt sesler duyulmaktan cok hissedilme acısından onem kazanır. Kabinde bulunan filtrede cok alcak gecirgendir ve muzikte bulunan daha yukardaki frekansları bloke eder. Muzik dinlerkende bu yapı rahatsız eder.
    Muzik icin tasarlanmıs pasif subwoofer da ise bu sekilde cok alcak gecirgen filtre bulunmaz. Daha genis frekansta calısır. Muzikte bulunan tum alt sesleri verir. Muzikal kalitesi daha yuksek ve zengin olur.
    Bu tip kabinler zaten stereo sistemleri icindir. Ayrıca sadece subbas degilde normal zemin tipi full range calısan yapıda olan fakat bas uniteleri kabin icine gomulu speakerler da bulunmakta. Bu kabinler klasik tasarıma gore subwoofer edası ile calısan kabinlerdir. Stereo amplilerde genelde A+B seklinde 4 cıkıs bulunur. Eger halihazırda kullandıgın klasik full range kabinin varsa, sadece pasif subwoofer unitesini diger terminale takarak takviye edebilirsin. Yoksa subwoofer gibi yapısı olan kabin alabilirsin.

Asagıda birkac ornek kabin fotosu bulunmakta. Bircok markanın bu tarz kabini var. Fikir verir.

En kısık seslerde bile derin bass yumuşak sesli hopörlerler hangileridir bi sıralarsanız yumuşak ses

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikarahal -- 8 Şubat 2007; 10:21:38 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ikarahal

quote:

Peki ben pasif sub steroda nereye baglıcam 2 kanal var zaten bide pasif neden pasif _?_

Sinema sistemlerindeki subwoofer lar aktiftirler ve alcak gecirgen filtre icerirler. Bu kabinler titresim seklinde algılanan, patlamalar, uzayan baslar seklinde sinema icin onemi bulunan cok alt sesleri vermek icin dizayn edilirler. Bu alt sesler duyulmaktan cok hissedilme acısından onem kazanır. Kabinde bulunan filtrede cok alcak gecirgendir ve muzikte bulunan daha yukardaki frekansları bloke eder. Muzik dinlerkende bu yapı rahatsız eder.
    Muzik icin tasarlanmıs pasif subwoofer da ise bu sekilde cok alcak gecirgen filtre bulunmaz. Daha genis frekansta calısır. Muzikte bulunan tum alt sesleri verir. Muzikal kalitesi daha yuksek ve zengin olur.
    Bu tip kabinler zaten stereo sistemleri icindir. Ayrıca sadece subbas degilde normal zemin tipi full range calısan yapıda olan fakat bas uniteleri kabin icine gomulu speakerler da bulunmakta. Bu kabinler klasik tasarıma gore subwoofer edası ile calısan kabinlerdir. Stereo amplilerde genelde A+B seklinde 4 cıkıs bulunur. Eger halihazırda kullandıgın klasik full range kabinin varsa, sadece pasif subwoofer unitesini diger terminale takarak takviye edebilirsin. Yoksa subwoofer gibi yapısı olan kabin alabilirsin.

Asagıda birkac ornek kabin fotosu bulunmakta. Bircok markanın bu tarz kabini var. Fikir verir.

verdigin bilgiler gerçekten ikrahal önemliydi çok saolasın ozmn ben önce aktif bass düşüniyim peki bu A-B girişi Sony str-db900 anfide varmı yoksa yamaha RX-V359 deyişmeyelim sonyle bu konudada bi bilgin varkmı_?_pasif olarak ne önerdiginide örenmek isterim full range hopörler olarak wharfedale 8.4 düşünüyorum onla bütünleşebilicek güzel bi pasif sub bass olsun isterim aktif olarakta bi önerin varsa onuda isterim ben magnat 300 düşünüyodum aktif olarak techinian77 kardeşim saolsun öneriyo bişeyler bize.._?_

• Kısık seste derin ve güçlü baslar istiyorsan Damping faktörü yüksek bir anfi düşünmelisin. Araba anfilerinde damping faktörü çok yüksek olur. Sanırım aradığın sistem arabalardakine benzesin istiyorsun.
  • Degerli arkadas,
    Ben senin nasil bir bas ses aradigini çok iyi anliyorum, çünkü ben de
    aynen bu tür bas sesleri severim. Istegini anlatmak için çok gayret
    etmissin bu nu takdir ettim fakat bunu herkes analayamaz çünkü ses, bir
    noktadan sonra anlatilamaz; ancak isitilir ve hissedilir.
    Uzun yillar önce, ben de senin aradigin nitelikte bas ses veren
    hoparlör ariyordum ve buldum fakat çok pahali oldugu için alamadim. Bu
    kolonlonlarin markasi ALTEC LANSING idi. Buna benzer kalitede bas ses veren
    bir marka olan KEF hoparlörlerini de 15 yil kadar önce Londra'da
    dinlemistim. Bose'un bas sesleri bana göre çok sert ve rahatsiz edici.
    Sonuçta bu isler zevk meselesi.Dünya çapinda ünlü stüdyolarin çogu
    ALTEC LANSING hoparlörler kullanir. Bence bu hoparlör konusunda, son
    teknoloji pek önemli degil; 15-20 yil önceki hoparlörlerin bas sesleri daha
    iyiydi. KISIK SESLERDE BILE DERIN, RAHATSIZ EDICI OLMAYAN, DERIN
    YUMUSAK BAS SES VEREN HOPARLÖR BULMAK GERÇEKTEN ÇOK ZOR.
    Ben de bu günlerde Ev sinema sistemi olarak Panasonic SC-HT 870 ile
    SC-HT885 arasinda bocaliyorum. 870 daha eski ve 20 cmlik tek wooferi
    var.885 model daha yeni ve IKI tane 16 cmlik wooferi var. Wooferi 20
    cm olanin bas sesi bana daha yumusak ve derin geldi.
    Bu konuda arkadaslarin fikirlerini beklerim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.