Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.286
Cevap
55
Favori
597.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba,
    Petekler özellikle Eskişehir gibi soğuk iklime sahip bir şehir için yetersizdir az bir masrafla daha iyi bir hale getirebilirsiniz.

Salon = 180*60 cm veya 200*50 cm - Yeni / Demirdöküm Plus
    Oda = 100*50 cm - Yatak odasından
    Mutfak = Değişiklik yok
    Yatak oda = 140*50 cm - Salondan
    Hol = 90*50 cm - Odadan
    Banyo = Değişiklik yok

Banyo hariç diğer peteklere termostatik vana taktırın mümkünse Danfoss RA2000 serisi olsun, oda termostatı da düşünüyorsanız takılacağı yerdeki petekte de termostatik vana olmamalı buna dikkat edin. Kombi balkonda olacağı için muhakkak kaliteli PVC dolap içine monte ettirin ve açıkta kalan tüm borulara izolasyon yaptırın, kombi bağlanti seti tam geçişli (iç çapı geniş) metal olmalı, set olarak bulamıyorsanız en azından vana ve filtreler metal olsun. Premix yoğuşmalı olarak bütçenize uygun Termoteknik Logic tavsiye ederim yalnız kombiden çıkan atık suyu muhakkak dondan etkilenmeyecek kapalı gidere vermeniz gerekiyor. Yoğuşmalı kombi sorun olacaksa aşağıdaki konvansiyonel (düz hermetik) kombilerden bir tanesini seçebilirsiniz.

Ferroli Diva
    Bosch Class 6000W
    Ferroli Domina
    Demirdöküm Nitron
    Alpha (İmmergas) CB 24 - En büyük avantajı koşulsuz 7 yıl garantili olması.

• Zebza kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Böyle bilgiler ile ücretsiz danışmanlık hizmeti vermiş oluyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mudebbir M kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Zamanında bizde faydalanmıştık.
  • Merhabalar,
    Yeni ev aldım komple tadilat yaptırıyorum. Kombi tesisatını da yeniledim. Tüm peteklere ayrı gidecek sistem döşemesi yapıldı. Ev giriş kat apartman dairesi 21 yıllık binada. Salon, oturma odası ve mutfak Güney cephe. Çocuk Odası ve yatak odası Doğu cepheli. Dış yalıtım yok (ilerde yapılabilir). Petekler pencerelerin ölçüleri uzunluklarında düşünüldü.

Ölçüler şu şekilde;

Salon Alan : 22 m2 Petek: 400*2300
    Oturma Odası Alan :14 m2 Petek: 400*1600 2. Petek: 500*600 (balkon kapısının yanı için)
    Mutfak Alan : 8,5 m2 Petek: 300*1300
    Çocuk Odası Alan : 8 m2 Petek: 600*800
    Yatak Odası Alan :15 m2 Petek: 600*1500
    Koridor Alan : 6 m2 Petek: 600*1000 (dik konulacak)
    Banyo Alan : 6 m2 Havlupan: 600*600

Ne çeşit ve ne marka kombi ve petekler tavsiye edersiniz. Şimdiden teşekkürler.

(Yanlış teknik ifadeler kullanmamışımdır inşaallah)

• sahibindenihtiyaçtan S kullanıcısına yanıt
    kesinlikle premix yoğuşmalı kombi alın
    f/p premix yoğuşmalı kombi:baymak duo tec,baymak falke condense,eca confeo premix,airfel digifel premix,bosch condens 2500w(yanında bosch fr 10 modülasyonlu oda termostatı)
    kombi almadan önce bölgenizde baymak,eca,airfel, ısısan (bosch/buderus) servislerini de araştırın,hangisi iyiyse o kombiye yönelin
    kombiye yakın iyi ısınan peteklere ve mutfağa kaliteli termostatik vanalar taktırın:danfoss ra 2000
    petek markası:demirdöküm plus tercih edin,alternatif olarak vairad ve airfel
    oda termostatı olarak siemens rev 24 öneririmevin ortasına referans noktası olabilecek,evin genel derecesini yansıtabilecek yerden en az 1,5mt yükseğe ve herhangi bir ısı kaynağına uzak uygun bir yere oda termostatını bağlatın, bosch condens 2500w alırsanız bosch fr 10 odda termostatı alın
  • sahibindenihtiyaçtan S kullanıcısına yanıt
    bütçede sıkıntı yoksa 7 yıl koşulsuz garantili immergas alpha eco 28 öneririm.yanında alpha climatic modülasyonlu oda termostatı veya CRD modülasyonlu oda termostatı,şu sıralar immergas alpha eco 28 ve alpha climatic mod. oda termostatı kampanya 2400-2500lira civarında satılıyor
  • Özellikle Yazılarını dikkatle okuduğum Sayın disintegration a sorumdur. (KARŞIYAKA lı hemşerim olarak )
    Aşağıda krokisini çizdiğim merkezi sistemle ısınmaya çalışan evimi bireysel kombiye döndüreceğim. Bunun için ne gibi değişiklikler yapmalıyım.
    Ev 180m2 brüt zemin üstü 1. Kat altta klimayla ısınan dükkan var. f/p ürünü servisi de olabildiğince iyi olan(izmirde)

• Teşekkür ederim degerli tavsiyeleriniz için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • uzun68 U kullanıcısına yanıt
    merhaba
    merkezi sistemlerde genelde 80c - 60c gibi yüksek işletmeler seçildiği için petek boyları kısa tutulur,sizde de durum aynı,merkezi sistemden bireysele dönüşümde ilk yapılacak iş petek boylarını büyütmektir,evinizde petek metrajı çok kısa
    33m2 salonda 80+80cm pkkp 22/60 petek
    23m2 yatak odasında 50cm pkkp 22/60 petek
    20m2 mutfakta 50cm pkkp 22/60 petek
    18m2 oda 50cm pkkp 22/60 petek
    18m2 50cm pkkp 22/60 petek

inanılmaz az,mevcut petekleri değiştirmeniz bir kısmını odalarda paralel bağlantı dediğimiz bağlantı şeklinde birleştirip te kullanabilirsiniz

evinizde olması gereken metraj

33m2 salon 160m2+160m2 pkkp 22/60
    23m2 yatak odası 150cm pkkp 22/60
    20m2 mutfak 120cm pkkp 22/60
    18m2 oda 140cm pkkp 22/60
    18m2 140cm pkkp 22/60
    petek markasını demirdöküm plus tercih edin
    kombiyi mümkünse balkona değil evin içine,örneğin mutfağa monte ettirin,balkonda kombinin ısıtma verimi düşer
    kombiyi monte ettirdikten sonra kombiye yakın peteklere ve mutfağa danfoss ra 2000 termostatik vanalar öneririm
    izmirde markaların servisine büyük sorun yok
    f/p 1600-1800lira premix yoğuşmalı kombi:baymak duo tec,baymak falke condense,eca confeo premix (hafif uğultulu çalışır),airfel digifel premix,bosch condens 2500w(yanında bosch fr 10 modülasyonlu oda termostatı)
    2000-2200lira:ferroli bluehelix tech (romeo modülasyonlu oda termostatı
    immergas alpha eco 28(crd modülasyonlu oda termostatı) bu kombi koşulsuz 7 yıl garantili

küçük peteklerinizi değerlendirmek adına birleştirip seri bağlantı dediğimiz bağlantıyı yaptırabilirsiniz
    koridor & 20m2 oda ve 2 tane 18m2 odalarda 2 veya 3 peteği birleştirip çapraz bir şekilde seri bağlantı yapılabilir

• disintegration kullanıcısına yanıt
    İlginize, detaylı açıklamalarınıza çok teşekkür ederim.
    Tavsiyelerinize uyup önce petekleri büyüteceğim. Airfel, bosch, immergas arasında seçim yapmayı düşünüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    3 marka da olur yalnız petek metrajını mutlaka yazdığım şekilde arttırın merkezi sistem işletmesine göre dizayn edilmiş bu metrajla asla ısınamazsınız
    kombiye yakın iyi ısınan peteklere ve mutfağa da danfoss ra 2000 gaz sensörlü termostatik vanalar taktırırsanız ilave tasarruf yapmış olursunuz
    airfel digifel premix alırsanız, bulabiliyorsanız kendi modülasyonlu oda termostatı siemens qaa73.210 öneririm,bulmak zordur ama kombi oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinde çalışır
    bosch condens 2500w alırsanız mutlaka bosch fr 10 alın
    immergas'ta kampanya var,31mayısa kadar immergas alpha eco 28 alırsanız,alpha climatic modülasyonlu oda termostatı da yanında bedava
    bu kombinin en önemli özelliği hiçbir koşul olmadan doğrudan 7 yıl garantili,bu çok büyük bir avantaj
    ayrıca teknik özellikleri gayet iyi,minimum ısıl gücü düşük,modülasyon aralığı çok geniş,ana eşanjörü korozyona karşı dayanıklı ve sıcak su kapasitesi tam 28kW (24kW değil)
    http://www.hepsiburada.com/liste/alpha-eco-28-28-kw-24080-kcal-h-premix-yogusmali-hermetik-kombi/productDetails.aspx?productId=evalphaeco28&categoryId=17723&SKU=EVALPHAECO28

• İyi günler Yeni evimize taşınmaya cok az kaldı bu sürede hemen kombi işini elden cıkarmak lazım . Bulunduğumuz yer Kırıklareli/Lüleburgaz ev yeni iç ve dıştan montalaması var 85-90 m2 ev odalar küçük salon dışında oda cok büyük değil . bulunduğumuz yerde 200 evin 150 buderus var . doğal olarakta servisi vs çok iyi annemde buderus tarafında ben ise bosh codens 2500w almak niyetindeyim sizce mantıklı düşünüldüğünde ne alınması lazım ?
  • redwolf0 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Bosch 2500W ile Buderus GB062 teknik açıdan birebir aynı olup aynı fabrikada üretiliyorlar, aralarında ciddi bir fiyat farkı yoksa annenizi mutlu etmek adına Buderus'u tercih edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Merhaba,
    Bosch 2500W ile Buderus GB062 teknik açıdan birebir aynı olup aynı fabrikada üretiliyorlar, aralarında ciddi bir fiyat farkı yoksa annenizi mutlu etmek adına Buderus'u tercih edin.

teşekkürler. aralarında fark 50-100 lira arası Buderus alıcaz. VAILLANT Ecotec Pro 286/5-3 Yoğuşmalı Kombide düşünüyoruz ? performans ve garanti bizim için önemli Alpha Eco 28 28 Kw 24080 kcal/h Premix Yoğuşmalı bu üründe kafamı kurcalıyor lakin kombi firmalarında varmıdır ?

5 Kombi Oluştu kafamda Evde 2 kişiyiz. evin 3 katındayız bina 4 katlı üstümüz ve altımız dolucak . ev yeni iç ve dış köpük vs herşeyi tamam . evimiz 7-24 güneş alıyor ön cephe salonda sanırım 30 m2 filan 85-90 m2 ev
    1)bosch 2500w Kombiden tek bekletimiz performans yakıt az yakması ve garanti Siz olsanız hangisi alırsınız ?
    2)Buderus gb062
    3)Buderus gb072
    4)VAILLANT Ecotec Pro 286/5-3 Yoğuşmalı Kombi
    5)Alpha Eco 28 28 Kw 24080 kcal/h Premix Yoğuşmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redwolf0 -- 26 Nisan 2015; 15:13:27 >

• redwolf0 kullanıcısına yanıt
    Şahsi tercih sıralamam aşağıdaki gibidir.

1.) Buderus GB072
    2.) Buderus GB062 veya Bosch Condens 2500W
    3.) Alpha ECO
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Şahsi tercih sıralamam aşağıdaki gibidir.

1.) Buderus GB072
    2.) Buderus GB062 veya Bosch Condens 2500W
    3.) Alpha ECO

teşekkürler dikate alıcam bu listeyi
  • merhaba, Öncelikle bu uzun yazımı paylaşmamdaki sebep bugün yaşadığım bi olay bunun gibi bir durumla karşılaşanlar için ortak bir cevap bulabiliriz. inş:)

daha önceki mesajım

benim taşınacağım ev yeni yapılmış bina ve yalıtımı iyi durumda ev son kat 3+1
    benim aldığım ölçülere göre söylüyorum
    salon: 21 m2 = 120cm petek
    yatak odası: 13 m2 = 80cm petek
    hol: boyunu ölümedim ama 10 m2 falan vardır ordada 50cm petek var
    mutfak: 11,50 m2 = 80cm petek
    banyo: 5,4 m2 = 100x50 havlupan var
    Günlük oda: 14 m2 = 100cm petek
    Çocuk odası: 9,5 m2 = 90cm petek var

zebra arkadaşın yazdığı petek ölçüleri

Salon - 180cm / Yeni - Demirdöküm Plus
    Yatak Odası - 100cm / Günlük Odadan
    Hol - 80cm / Yatak Odasından
    Mutfak - Değiklik yok
    Banyo - Değişiklik yok
    Günlük Oda - 120cm / Salondan
    Çocuk Odası - Değişklik yok

disintegration arkadaşın kombi tercihleri sonucunda baymak duo tec kombiye ordanda oda termostatlı seçeneği olduğu için novadens extra modeline sıcak bakmaya başladım

bunun üzerine bugünki bizim evin (evin yalıtımı var sıfır ev) kalorifer petek tesisatını yapan adama bizim evin petek metrajının kaç olduğunu sordum. bana 5.70m havlupan hariç olduğunu söyledi ama kuzey ve güney taraflarında 20-30 cm farklılık olabileceğini söyledi. bizim evdeki petek miktarı şuan 5.20m bu arada ben evin kuzey tarafında olduğunu söylemiştim. adam güney tarafında dedi bana ben yanlış söylemiş olabilirim. 30cm güneyden dolayı eksik olsa bile yine petekler tutmuyor ya neyse devam edeyim.
    bana petekleri arttırmama gerek olmadığını evin ısınacağını hatta yoğuşmalı kombi alınca yoğuşmadan faydalanamayacağımı falan söyledi. baymak kombiyi kötülemeside cabası yoğuşmanın tam verimli olabilmesi için 14 m petek boyuna ihtiyaç varmış. bizim petekler gerekli dönüş ısısını karşılayamazmış. tam emin değilim ama şöyle bişeler dedi 50c ısı ile çıkan su 35-40 civarı geri dönüş yapacakmışki yoğuşma olsun. bizim peteklerdede bu mümkün değilmiş. neden bu dereceler baz alınıyor onuda anlamadım ben 40c ısıya ayarlayıp 20-25 derece dönüş yapan ısı ile neden yoğuşmadan faydalanamıyorumki :)) ilginç

benmi yanlış biliyorum benim evim küçük diye ben yoğuşmadan faydalanamayacak mıyım yani böyle saçmalık mı olur. bana göre küçük ve yalıtımlı evlerde yoğuşma verimi çok daha iyi olur. çünkü ev küçük ısıtmak için harcanacak enerji ve ısı düşük dolayısıyla yoğuşma içinde gayet uygun bir ortam olur.

benim anlayamadığım nokta 50c ile kombiden sıcak su çıktı diyelim. petek boyu 14 metre olan bir ev ile 6 m olan bir ev arasında suyun dönüş ısıları arasında nasıl bir fark oluyor ki bu adam bana yoğuşma için 14m petek şarj kelimesini kullanıyor

• bjkkartall B kullanıcısına yanıt
    evin tesisatını yapan adamın saçma sapan abuk subuk laflarına itibar etmeyin,bunları söyleyen adam hayatında premix yoğuşmalı kombi takmamış ve teknik konuları & tasarrufu kavrayamamış cahil birisi,size söylenen masalları bu forum vasıtasıyla yıllardan beri duyuyoruz o konuda rahat olun,bilgisizlik yurt çapında heryerde
    doğalgaz esnaflarının %90'ı doğalgaz işini: kombiyi duvara asıp kaynak makinesiyle pprc boruyu birleştirmekten ibaret sayıyor
    abuk subuk bilgilere itibar etmeyin

adam o kadar çok saçmalamış ki neresinden başlayayım bilmiyorum bir kere 24kW premix yoğuşmalı bir kombiyi 14metre petek boyu olan bir tesisata bağlayamazsınız o kombi durmadan çalışır 24kW premix yoğuşmalı bir kombi teorik olarak 12metre ama çoğu zaman uygulamada 11mt hatta bazen 10mt tesisatlar içindir bu yazıklarım MAXİMUM durumdur yani en üst seviye,24kW premix yoğuşmalı kombiler ülkemiz koşullarında ortalama 60m2-120m2 net evler ve ortalama 4 ile 10metre petek metrajlı evler içindir (+ -)
    kendimden örnek vereyim 3 yıl önce 2012 yılında ailemin evlerine 2 tane baymak duo tec aldım,aynı şekilde birçok tanıdığımın evlerine baymak falke condense aldım (iki kombide %100 aynıdır)
    bu kombileri 1+1 60m2 stüdyo daire ve 2+1 dairelere taktırdım (baymak duo tec) evet yanlış yazmadım premix yoğuşmalı kombiyi bir stüdyo daireye taktırdım ve yoğuşma tahliye boruları balkonda olduğu için yoğuşma tahliye borusundan akan suyu defalarca gözlemleme fırsatı buldum,bu dairelerde ortalama petek boyu 4 ve 4,5metre civarındadır yani 14metre yerine 4metrelik tesisatta bile kombiler yoğuşma yapmıştır (uygulamalı kanıt)
    aynı şekilde farklı markalarda (eca,ferroli,bosch,buderus,ariston..vs) birçok premix yoğuşmalı kombiyi maximum 100m2 evlere ortalama 70-80m2 dairelere taktırdım

siz tasarruf yapıp iyi ısınmak istiyorsanız yapacaklarınız:
    1) salonda kesinlikle petek boyunu büyütün o petekle salon ısınmaz
    2) kesinlikle premix yoğuşmalı kombi alın fiyatlar 1600liradan başlar
    3) kombiye yakın iyi ısınan peteklere ve mutfağa kaliteli termostatik vanalar taktırın:danfoss ra 2000 (vanaların ayarını 3 veya 3,5 civarında kullanın 21c-22c iç ortam sıcaklığı demektir)
    4) evde yalıtım olduğuna göre alacağınız kombi destekliyorsa modülasyonlu,desteklemiyorsa kaliteli hassasiyeti en az 0,5c dijital oda termostatı alın

• disintegration kullanıcısına yanıt
    bende öyle düşünmüştüm. teşekkürler.

1-) salona 160cm lik petek takmayı düşünüyorum ordan çıkan peteğide mesajda belirttiğim gibi diğer odalala değiştirerek metrajlı bir nebze büyüteceğim.
    2-) düşündüğüm kombi aslında ilk başta baymak duo tec ti ama onun piyasası 2000 civarında sonra oda termostatıda alacağım için novadens exrta almaya karar verdim oda 2000 tl civarında ve teknik özellikleri aynı kombi inş. performans olarakta aynı kombilerdir :)
    3-) bunlarıda kesinlikle yapacağım herzaman aklımdalar.
    4-) bunuda baymak novadens extra (2000-2100 TL civarı) ile çözmek istiyorum eğer bu kombi ile ilgili çok ciddi sıkıntılar duymazsam bunu alacağım aksi taktirde duo tec + siemens 24 oda termostat (2400-2500 TL civarı) aklımda olanlar bunlar ama inş. novadens extrada iyi bir kombidir çünkü kombi + oda termostatı + yoğuşmalı + min. ısı değeri 4.7kw olmasıyla beraber fiyatı gayet uygun görünüyor inş. f/p olarakta aynı güzellikte iş görür.

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.