Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.286
Cevap
55
Favori
597.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • salon doğuya bakıyor mutfak ve günlük oda ve çocuk odası kuzey doğuda kalıyor yatak odasıda kuzey batıda kalıyor yani gün içerisinde evin her yeri güneş almış oluyor

peki bu oda termostatlarını seçtiğim kombi markasına göre aynı markamı almam gerekiyor. bu önerdiğin kombiler için önereceğin oda termostatları hangileri acaba

birde salon dışındaki petek ölçülerinde değişiklik yapmam gerekirmi. ? yoksa onlar yeterlimi.

son olarak vaillant tercih edermisin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkkartall -- 21 Nisan 2015; 18:48:23 >
  • bjkkartall B kullanıcısına yanıt
    salon haricinde petek boyu eksik oda yok,salona en az 120cm pkkp 22/60 panel radyatör ilavesi yapmanız gerekir,bu metrajla salon ısınmaz
    oda termostatı,kombinin anakartı destekliyorsa isterseniz modülasyonlu alabilirsiniz
    vaillant öneririm ama yedek parçaları pahalıdır ve yoğuşmasız kombileri,benim önerdiğim premix yoğuşmalı kombilerle aynı fiyattadır bu yüzden öncelikle önermiyorum yoksa cihazlarında kronik sorun yok
    yazdığım kombilerden birini alırsanız:
    Baymak duo tec...>siemens rev 24 oda termostatı
    Baymak falke condense....>siemens rev 24 oda termostatı
    Eca confeo premix....> eca lago fb modülasyonlu oda termostatı
    Bosch condens 2500w.........>bosch fr 10 modülasyonlu oda termostatı öneririm
    Merhaba,
    Müteahhit her zaman olduğu gibi petekleri kısa tutmuş, öncelikle aşağıdaki şekilde yerlerini değiştirmenizi tavsiye ederim.

Salon - 180cm / Yeni - Demirdöküm Plus
    Yatak Odası - 100cm / Günlük Odadan
    Hol - 80cm / Yatak Odasından
    Mutfak - Değiklik yok
    Banyo - Değişiklik yok
    Günlük Oda - 120cm / Salondan
    Çocuk Odası - Değişklik yok

Bölgenizdeki servis durumuna göre Premix Yoğuşmalı kombi tercih edin, kombi bağlantı seti tam geçişli (iç çapı geniş) metal taktırın komple set bulamıyorsanız en azından vana ve filtreler metal olsun. Kombi balkonda olacağı için (cam balkon olsa bile) kaliteli dolap içine alın ve açıkta kalan tüm boruları izole edin. Banyo ve hol hariç diğer tüm peteklere termostatik vana mümkünse Danfoss RA2000 taktırın.
  • verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim şuanda kafamda neler yapabileceğimi sizin sayenizde canlandırmış oldum artık gidişatımı ona göre belirleyeceğim. inş. istediğim sonucu alırım ve uğraştığıma değer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkkartall -- 22 Nisan 2015; 11:29:57 >
  • bugün baymak duo tec kombi sordum bir kaç yere elinde olmayan yerler bana novades modelini tavsiye ettiler. acaba bu modelide aklımın bi köşesinde tutmalımıyım novades modelinide duo tec gibi tavsiye edermisiniz ?
    DUO TEC ile aynı fiyata veriyorlarsa alabilirsiniz sonuçta teknik olarak ayni kombidir.
  • Merhabalar. Yeni ev aldım Eskişehir'de. Düğün arefesindeyim bu yüzden bütçem kısıtlı. Güzel bir kombi almak istiyorum. Kombi balkonda olacak.
    Salon = 20 m2 - 140*50 cm batı cephe
    Oda = 11 m2 - 90*50 cm batı cephe
    Mutfak = 10 m2 - 90*50 cm batı cephe
    Yatak oda= 14 m2 - 100*50 doğu cephe
    Hol = 10,5 m2 - 50*50
    Banyo = 5 m2 - 70*50 havlupan
    Evimin özellikleri böyle yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mudebbir M kullanıcısına yanıt
    butun odalara 100 sm petekler koy bolluca olsun
    binada yalıtım var mı? kaçıncı katta oturuyorsunuz? salonda metraj eksik bu metrajla salonda oturamazsınız
  • Yalıtımlı ve sıfır bina 3. Kat. Üstümüzde çatı katı var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • qafur10 kullanıcısına yanıt
    100 cm petek ekleme yapmak hem maliyetli hem külfetli :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    20m2 alan 140cm üstelik 50cm yükseklik pkkp ile zor ısınır, peteğiniz 60cm yükseklik bile değil 50cm ısıl değeri daha azdır
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Şimdi petekleri düğün olduğu için değiştirmeye bütçem el vermiyor.

Hangi petekleri degistirmeliyim? Borular yerden döşemeli.
    Ev 2+1 net 70 m2. Hangi kombi seçmeliyim?

kardes sen diyorsun evim sicak olsun para harcamayim , yok öyle bir şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qafur10 -- 23 Nisan 2015; 10:47:40 >
  • Üstad Merhaba;
    Bosch condens 2500W kombinin 28 KW olanı varmı? internette araştırdım yok. apartmanın anlaştığı satıcı ısrarla 28 kw dedi. kafam karıştı. daha önce yazmıştım ama araştırdıkça kafamda karışıyor. bosch 2500 ün ıstma gücü diğerlerine göre yüksek. evin ısıtma alanı net 122 metrekare yerden ısıtma. eski kombinin alt kısımlarını tam geçişli fitinkslerle değiştireceğim. ariston-bosch-eca yoğuşmalılar arasında kararsız kaldım. (24.000. k/cal civarı olanlar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lesutom -- 23 Nisan 2015; 12:25:26 >
  • Lesutom kullanıcısına yanıt
    Bosch condens 2500w hem isitma devresi hem kullanim suyu devresi 24kw'tir 28kw degil satici yanlis bilgi veriyor.122m2 ev icin 24000kcal kombi sart degil
    İsitma devresi 20000kcal (24kw) kombi yeter
    Sicak su devresi guclu kombi istiyorsan
    Buderus gb62 (ısıtma devresi 24kW sıcak su devresi 30kW)
    Baymak idee 28 (ısıtma devresi 24kW sıcak su devresi 28kW)
    Viessmann vitodens 50w (ısıtma devresi 24kW sıcak su devresi 29kW)
    Termoteknic logic (ısıtma devresi 26kW sıcak su devresi 35kW)
    immergas alpha eco 28 (ısıtma devresi 24kW sıcak su devresi 28kW)

gibi seçenekler var.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 23 Nisan 2015; 13:55:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tekrar merhaba,
    Havlupan marka ve kalitesiyle ilgili internette fazla bilgi bulamadım. sadece soyulma riskini ortadan kaldırmak için krom değil beyaz alacağım. fakat marka olarak kaliteli hangi markayı önerirsiniz havlupanda? teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevtug -- 23 Nisan 2015; 13:27:06 >
  • sevtug kullanıcısına yanıt
    SANPAN öneririm,havlupanları kalitelidir
  • Teşekkür ederim.
  • qafur10 kullanıcısına yanıt
    Sadece petek eklemem mi lazim? Hangi odalara eklemeliyim? Evi bilinçsizce aldım müteahhit herşeyin ucuzunu alıp satıyor. Forumda görünce öğrenmeye başladım.

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.