Şimdi Ara

Elentra 1.8 eksoz muaynesi hk.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar aracımın eksoz muaynesini dün yaptırdım ve muayneden geçti bir sorun gözükmüyor lakin forumda rastladığım sayfalarda lambda değeri ve diğer değerlerle ilgili aracımda bazı terslikler olduğunu farkettim muayne sonucundaki değerler şöyle

co % vol : 0.000-3,500 çıkan 0,690
    cocorr % vol : 0,000-3,500 çıkan 0,713
    HC ppm : 0,00- 1200 çıkan 112
    co2 % vol : 0,00 çıkan 13,82
    o2 % vol : 0,00-21,00 çıkan 3,70
    nox ppm : 0,00
    rpm rpm -----
    lamda : 1,153
    afr : 16,95
    oil temp : 70,99 80

aracım 97,700 km de ve 1996 model ölçülen değer benzinde yapıldı lpg de ölçüm yaptırmadım henüz.. aracımın ayarlarında sizce bir terslik varmı benmi yanlış algılıyorum acaba .. üstadlardan yardım rica ediyorum..

• yorum yapıcak kimse yokmuuuu..???
  • lambda değeriyle ilgili karşılaştığın terslik nedir anlıyamadım

ne bekliyodunda ne çıktı acaba

yada ne olması gerekiyorki o değer
  • forumda lamdanın 1 ve altı olması gerektiği yazıyordu bendeki fazla .. afr sanırım hava yakıt oranıymış bendeki doğrumudur bilmiyorum normal değerinide bilmiyorum... teşekkürler..
  • ama belki tüpe göre ayarlandıysa motor o yüzden fazla görünüyodur

yani tüpte düşebilir

yada tüpte tüketim fazla olduğu için fazla ayarlanmıştır bilemiyorum
  • valla onu bilmiyorum lpg ye göre ayarlama yapıldımı atiker sayfasında onu sorayım.. teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: rain67

valla onu bilmiyorum lpg ye göre ayarlama yapıldımı atiker sayfasında onu sorayım.. teşekkürler...

sonuç ne oldu arkadaşım
  • Muaynesi bosch servisinde yaptırmıştım oraya tekrar gittim bakalım diye tekrar cihaza soktular lamdba 1.02 çıktı afr de daha düşük çıktı yani her şey normal di .. öylece devam ediyorum...
  • Orjinalden alıntı: rain67

Muaynesi bosch servisinde yaptırmıştım oraya tekrar gittim bakalım diye tekrar cihaza soktular lamdba 1.02 çıktı afr de daha düşük çıktı yani her şey normal di .. öylece devam ediyorum...
    [/quote
    bilgi için teşekkürler sonucu merak etmiştim
  • selamlar aracım 97 1.3 accent.aşağıdaki parçaların fiyatlarını alabilirmiyim.ön tampon-sol sağ far-sağ ön sinyal-sağ ön kapı cam krikosumekanik-ön cam..teşekkürler şimdiden
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.