Şimdi Ara

Elektronik Komponent Malzemeleri nerden Alınır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
2
Favori
11.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Elektronik komponent malzemeleri ( Entegre , Direnç , Role , Kondansatör , Transistör vb ) nereden alınır ?

Ben biraz araştırma yaptım karaköye gitme imkanınız yoksa internet üzerinden nerelerden alınır diye yardımcı olacağını düşünüyorum herkese :)

öncelikle karaköye piyasasından tanıdığımız bildiğimiz firmalardan biri ile başlamak isterim listeye Çemenardagül Elektronik

Firma öğrendiğim kadarı ile anadolu yakası ümraniye taraflarında da bir showroom açtı ve Entegre Dünyası adı ile satış yapmakta aynı isim ile de online satış yapmakta www.entegredunyasi.com.tr önceliğim burası oluyor genelde :) ;)

piyasada sadece online çalışan firmalardan yaygın olarak direnç.net de var

kartal otomasyon ve dijital marketimde aynı sektörde online hizmet veren firmalar

Eklemek isteyen arkadaşlardan da yorumlarını beklerim

Hayırlı Günler

• bluemavi.com / robitshop.com / robotistan.com / malzemeyeri.com Bunlar da DirencNET gibi online satışı yaygın olan siteler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bluemaviden alıyorum sürekli.

• kartalotomasyon kartalda ama malzemeler diğerlerine göre pahalı.
  • Dirençnetten alıyorum gayet uygun
  • Biz de yıllardır Karaköy Çemenardagül den alıyorduk şimdi aynı firmanın e-ticaret sitesindenwww.entegredunyasi.com.tr den alıyoruz fiyatlar baya uygun ve stoklu olduklarından aynı gün kargo ile gönderim gayet iyi :)
  • yucemozarslan Y kullanıcısına yanıt
    hocam göz attım siteye fiyatlar direnç. net göre yüksek.. 3 mm şeffaf ledin 10 tanesi 3 TL direnç nette tanesi 10 kuruş
  • Direnc.net in kadikoyde subesi vardi ama dun gittigimde kapatilmis oldugunu gordum acaba nereye tasindi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dfk24

Direnc.net in kadikoyde subesi vardi ama dun gittigimde kapatilmis oldugunu gordum acaba nereye tasindi ?

Bildiğim kadarıyla yazıcıoğlu iş hanının çaprazında bulunan iş hanına taşındı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: creadatron

quote:

Orijinalden alıntı: dfk24

Direnc.net in kadikoyde subesi vardi ama dun gittigimde kapatilmis oldugunu gordum acaba nereye tasindi ?

Bildiğim kadarıyla yazıcıoğlu iş hanının çaprazında bulunan iş hanına taşındı...

Eyvallah saolasın :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yucemozarslan

Biz de yıllardır Karaköy Çemenardagül den alıyorduk şimdi aynı firmanın e-ticaret sitesindenwww.entegredunyasi.com.tr den alıyoruz fiyatlar baya uygun ve stoklu olduklarından aynı gün kargo ile gönderim gayet iyi :)

Çemen ıgbt ' lerin fiyatlarını uçurmuşmu her yerdemi böyle. Maşallah.

http://www.entegredunyasi.com.tr/IGBT,LA_224-2.html#labels=224-2

• Evet hocam Led ve bazı kategorilerde pahalıymış gerci her firmanında uygun olduğu ve pahalı olduğu ürün gamları mevcut :)

bizim çalıştığımız ürünlerde burası daha uygun kalıyor sanırım :)
  • Firmaların Devre elemanları pahalı tanımlaması yapmadan önce sattığı marka dikkate alınmalı . sipariş listesinde marka adı vermeyen firmaya güvenim olmaz . toshibanın gerçek yarı iletkenini satan ile kıa marka satanın arasında fark olması normaldir . ortalık çin malı devre elemanları ile kaynarken , 10 cent kondansatör var 1 dolara da .
    İstanbulda bulunmam sebebiyle karaköy pasajı ve selanik pasajından alışveriş yapıyorum ,Kadıköy yazıcıoğlu pasajında bulunan satıcılarda hem aynı ürün fiyat pahalı hem 1 işyeri dışında güleryüzlü esnaf değiller.

patates baskı yarı iletken ürünlerin cenneti olan ülkemde bazı alışverişlerimi digi key ,mouser gibi ciddi güvenilir firmalardan yapıyorum .
  • elektürükçü kullanıcısına yanıt
    Haklısınız. Yarı iletken mecmuasında Karaköy ' de birçok dükkan var ama patates baskı komponentlere bile pahalı fiyat çekiyorlar. Eskiden bu kadar değildi, git gide bozdular işi, güleryüzlülük konusunda da hemfikiriz. Şayet onlarında kendilerince haklılık payı var. Geçenlerde 1000uF 50v kondansatör lazım oldu. Kaç tane dükkana sordum selanik pasajında hep Nobby ve Berly marka. Aman uzak dursunlar dedim almadım. Malzeme bulmakta çok zor zaten ne zaman gitsem aradığımı bulamıyorum ya... Hep klasik entegreler var bir kerede farklı bir şey getirdikleri yok ki proje ufkumuz genişlesin. Bizi hepten yurtdışına muhtaç bırakıyorlar.

• Nobby kondansatör bir facia , 6 ayda kondansatör şişermi .
    35 yıldır elektronik ile ilgileniyorum . eskiden malzeme yoktu ama kalite vardı .Rubycon ,Elna ,Nichicon ,siemens kondansatör vardı , yarı iletkenler kaliteliydi .
    şimdi arıza tamiri yapıyorsun , taktığın sıfır eleman 1 seneye kalmadan bozuluyor .

elimde eski hurda cihazlardan sökme malzeme var ,kondansatörleri LCR ile ölçüyorum ,şimdiki kötü elemanlardan çok daha vasıflı çıkıyor ,onları kullanıyorum .

özel cihazlara yurtdışından getiriyorum .

fiyat pahalı diye getirmiyoruz diyorlar satıcılar .
  • Röle için bir adres vereyim .
    bankalar caddesinden yukarı şişhaneye doğru çıkarken Yeşil boyalı cami nin ilerisinde Mühendisler elektrik var . Japon omron röle satıyor , geçen gün aldım 4 kontak 24V/DC soketiyle beraber 10 TL .
    Omron kalitesi tartışmasız mükemmeldir .
    Karakoy selanik pasaji orda yok yok
    Çemenardagül kondansatör ve direnç konusunda favorımdir ,yarıiletken mağazının açılışını sizden duydum ,mutlaka inceleyeceğim . yarıiletkenler konusunda Karaköy psj Yılmazoğlu tavsiye ederim,patates baskıya rastlamadım , Pioneer ve sony gibi özel patentli ürünleri istek üzerine getiriyorlar ve fiyatları makul .
    Teyp ,video ,pikap lastiği ve mekanizmaları gibi artık günümüzde zor bulunan parçalar için Çelebi elektronik .
    Fan motoru için ismini hatırlayamadığım karaköy pasajı yanında 1 kat akıl almaz çeşit olan mağazayı tavsiye ederim .

Güzel bir paylaşım ,herkes bildiklerini yazsa , dükkan dükkan gezmekten kurtulsak
  • Ölçüm aletleri konusunda selanik pasajı zemin kat Yeşilköy elektronik . K.kartı geçiyor fiyatları makul .
    hazır transformatör konusunda karaköy psj . Bayrak Ticaret . güleryüzlü ve yardımsever insanlar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektürükçü

Çemenardagül kondansatör ve direnç konusunda favorımdir ,yarıiletken mağazının açılışını sizden duydum ,mutlaka inceleyeceğim . yarıiletkenler konusunda Karaköy psj Yılmazoğlu tavsiye ederim,patates baskıya rastlamadım , Pioneer ve sony gibi özel patentli ürünleri istek üzerine getiriyorlar ve fiyatları makul .
    Teyp ,video ,pikap lastiği ve mekanizmaları gibi artık günümüzde zor bulunan parçalar için Çelebi elektronik .
    Fan motoru için ismini hatırlayamadığım karaköy pasajı yanında 1 kat akıl almaz çeşit olan mağazayı tavsiye ederim .

Güzel bir paylaşım ,herkes bildiklerini yazsa , dükkan dükkan gezmekten kurtulsak

Çemenardagül birde Çemen elektronik kondansatör ve direnç konusunda iyiler. Çemenardagül ' deki metal film dirençler çok iyi. Yarıiletkenler konusunda tercihimi bende Yılmazoğlun' ndan yana kullanıyorum genelde. Ama 2. katta merdivenlerin hemen sağında büyük bir dükkan vardı adı ne işse aklıma gelmiyor şimdi. Orasıda iyi hatta Yılmazoğlu 'ndan biraz daha ucuza satıyorlar ama pek meşgul kişiler.

Öte yandan Abed han ' ın girişinde Çelebi elektronik potansiyometre ve jack gibi malzemeler, özellikle Alps marka motorlu pot, Alpha marka pot gibi potlar bulmak mümkün. Yine Karaköy pasajının 2. katında Elmadağ elektronikte nadir bulunan fast yüksek amperli diyotlardan bulmak mümkün. Öte yandan atıfta bulunmuşsunuz Bayrak Ticaret' teki üstad da gayet iyi , güleryüzlü yardmsever bir insandır. Sırf güleryüzlülüğü için gider ondan alışveriş yaparım. Yine ferit nüve ve bobin arayanlar için Abed han 'da Artek elektronik güleryüzlü ve yardımseverliğinin yanında gayet iyi seçenekler sunuyor, tavsiye ederim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.