Şimdi Ara

elektrikli yağlı radyatör (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.178
Cevap
32
Favori
551.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2 tane yağlı peteğim var evim ise merkezi sistem kaloriferli fakat ısıpay ölçer olması ve merkezi sistem kaloriferin çalışma sebeplerinden kalorifer vanaları kapalı. Genellikle tek oda kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Yağlı Radyatör ne demek ?Bana da anlatır mısınız? Radyatörü anladım da yağlı olanı ne demek bunu anlamadım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 2 Şubat 2014; 22:21:06 >
  • Hocam normal evdeki radyatörlerin içlerinde sıcak su dolaşır ve bu sıcak su sayesinde radyatör ısınır. yağlı radyatörde radyatörün içinde su yerine yağ dolaşır. yani su yerine yağ olduğu için yağlı radyatör diyoruz..
  • GENEL BİLGİ

Yağ radyatörlü ısıtıcılarda dikkat edilmesi gereken yine bahsettiğim gibi marka pek önemli değil..önemli olan kullanım her cihazda olduğu gibi..içi 0 a 0 yağ dolu bir tankın reziztans ile ısıtılması ile çalışır ve ortamı ısıtır..yağ kaçağı olup olmadığı her gün kontrol edilmesi..farkedilmeden yağ kaçağı olursa zamanla yağ seviyesi düşeğinden boşalan yağ yerine kimsayal gaz toplanacaktır ve buda genleşme sonucu cihzın patlama gösterebilir..cihaz içindeki yağ sadece reziztans ısısının belli oranda ortama aktarılmasıdır..işim gereği 80 tonluk trafo bakımı yapmaktayım..bunların içinde 40 tonu yalıtım ve soğutum yağıtır..günlük yağ seviye tesbiti şart ! yoksa kötü sonuçlar doğabilir.. k gelsın..
  • Atkadaslar su urune ne diyorsunuz?

https://m.koctas.com.tr/elektrikli-isiticilar-reyonu-urunleri_130/?gclid=CI613vu31bwCFQgOwwodYyoATg#1

Odam 10-15 m2 cok fazla isinmasini sevmem. Bunye itibariyle zaten sicak yerlerde duramam. Maksat sogugu kirsin ilitsin yeter. Fazla elektrik yemesin.

Bu urun aradigim urun mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 18 Şubat 2014; 15:13:07 >
  • Merhaba,

Baca etkisiyle ilgili sanırım yanlış düşünceler mevcut.

Bu reklam kokan bi cümle olsa da olayın aslı şudur;

Bir bölgedeki hava diğer bölgedeki hava ile yer değiştirirken, rüzgarın hızı iki bölge arasındaki sıcaklık farkı ile doğrudan ilgilidir.

Yani fırtınalar nispeten daha sıcak ve daha soğuk hava bölgeleri arasında gerçekleşir. Sıcak hava yoğunluğu daha fazla olan soğuk hava ile hızlı bi biçimde yer değiştirir.

İki bölge arasında 2 derece fark olduğunda bu işlem yavaş gerçekleşirken, 10 derece fark olduğunda süratli bir biçimde gerçekleşir.

Baca etkisi olayı da bunu temel alıyor.

Bilindiği gibi normalde radyatör petekleri arasında odacıklar değil geniş açıklıklar bulunur. Ancak DRAGON da bu geniş açıklıklar yerine dar odacıklar tercih edilmiş.

Dolayısı ile alttan alınan soğuk hava, odacıktan çıkmasına müsade edilmeden ve seviye yükseldikçe (yerden yükseklik) yeni sooğuk hava eklenmesine izin vermeyerek, daha düşük miktardaki havayı ( hacmen daha düşük) daha fazla ısıtarak daha hızlı yükselmesine neden oluyor.

Hacmen düşük miktarın telafisi ise daha hızlı yükselen havanın çok daha kısa zamanda tahliye edilmesi ve yerine yeniden soğuk hava emilmesi ile gerçekleşiyor.

Bunun örneği günlük hayatta da çokca karşılaştığımız JET MOTORLAR.

Jet motorlu bir uçağın uzakta da olsa arkasında durduğunuzda, jetin etkisinin yanı sıra ısınan havadaki yükselme eğlimini de hissetmeniz mümkündür.

Gelelim maliyete etkisi nedir ? sorusuna.

Her ısıtıcının verimi rezistans olarak hemen hemen aynı iken diğer etkenler bu verimi doğrudan etkiler.

Bu etkenlerden daha önceki mesaımda da bahsetmiştim.

Bunların en önemlileri, yağlı radyatör sacı ve ısı transfer yağıdır.

Bu iki etkendeki kalite, ısı transfer verimini etkileyecektir.

Bir diğer husus ise biz enerji hesabı yapmıyoruz ? biz verimden bahsediyoruz !

Dolayısı ile odanın ısısının zamanla da alakası bulunmaktadır. ısının odanın her tarafına yayılması için geçen süre her üründe eşit değildir.

Beklenti ise odanın en kısa sürede homojen ısınmasıdır.

Aynı enerjiyi tüketip aynı verimi vermeyen yüzlerce örnek vermek mümkün.

Söz konusu olan ısınma ihtiyacı ise elektrik terimleri bi kenara dursun, akışkanlar mekaniği ve hatta meteorolojik terimler bile işin içine girecektir.

SONUÇ OLARAK !

Yağlı radyatörlerin tamamı aynı kaliteyi sunmaz. Aynı güce sahip iki ayrı cihaz aynı verimi sağlamaz. Rezistas veriminden bahsediyorsak evet çok çok yakındır ancak, ısıtma kalitesinden bahsediyorsak saç kalitesine, ısı transfer yağına ve tasarımına dikkat edilmesi gerekir.

Her 130 HP araba aynı yokuşta aynı gücü vermez size, bunun teker çapı var, vites oranları var, varda var.. şimdi bide tork derim arabadan anlamayan bön bön bakar.. vesselam.

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egeli1981 -- 13 Nisan 2014; 16:17:21 >

• Ben gittim delonghi aldım 10 numara 5 yıldız bence :)

ufo yüzünüzü yakarken yağlı radyatörlerde bu sorun olmaz. biraz gec ısıtır ama sessiz ışıksız sakin bir sekilde odayı ısıtır. temiz düzgün tehlikesiz

http://terrasus.com/detail.jsp?articleID=372 burda detaylı anlattım başımdan geçenleri
  • Konuyu bir güncelleyelim. Kış gelmek üzere. N11'den indirimle 203 TL'ye aldım. Şimdilik sıkıntı yok. Kışın bakalım nasıl bir faydası olacak.

http://www.n11.com/delonghi-trd4-1025-dragon-4-serisi-10-dilim-yagli-radyator-P23651443
  • Beha Konvektör radyatörler hakkında düşünceleriniz nedir?

Kullanan var mı?

http://www.ikonisi.com/Beha-Konvektor-Isiticilar,LA_152-2.html#labels=152-2

elektrikli yağlı radyatör  elektrikli yağlı radyatör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.SAHİN -- 15 Eylül 2014; 11:17:58 >

• Arkadaşlar kırklarelide oturuyorum eve çıktım tek başına duvarlar kerpiç komur sobası kurcam kurmak istemiyorum akşam 5 6 gibi gelicem gece yatarken 12 1 gibi kapatıcam ogrenciyim tek başıma kalıyorum kışın hava bazen -7yi goruyor aylık 150 elektrik faturasına razıyım ben 20m2 falan eşyalı odam var ne dersiniz yardımlarınızı bekliyorum odanın içi 21 23 derece olması yeterli

• Elektrikli radyatör tavsiyesi yapar mısınız?
    Şimdiden alalım mı Fiyatlar kışa doğru artar mı azalır mı?
  • Merhaba. Yeni iş değiştirdim ve iş yerine daha yakın olduğu için uzun süredir uğramadığım yazlığıma taşınmaya kararverdim. İşin ne kadar süreceğini bilmediğim ve kışın burada kalıp kalmamaya tam karar veremediğim için doğalgaz yaptırmadan yağlı radyatörle idare edeyim diyorum. Salonum +16m yatak odam da 9-10m kadar. Bu alanları bu tür bir cihazla ısıtabilir miyim? Evetse hangi marka ve modelleri önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duncan Idaho

Merhaba. Yeni iş değiştirdim ve iş yerine daha yakın olduğu için uzun süredir uğramadığım yazlığıma taşınmaya kararverdim. İşin ne kadar süreceğini bilmediğim ve kışın burada kalıp kalmamaya tam karar veremediğim için doğalgaz yaptırmadan yağlı radyatörle idare edeyim diyorum. Salonum +16m yatak odam da 9-10m kadar. Bu alanları bu tür bir cihazla ısıtabilir miyim? Evetse hangi marka ve modelleri önerirsiniz?

Deniz kenarında mı eviniz veya yakınında? Hangi bölgede?
  • Sahilde değilim ama denize yakınım. İstanbul Tuzla'da oturuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Duncan Idaho -- 27 Eylül 2014; 10:25:42 >
  • quote:

Sahilde değilim ama denize yakınım. İstanbul Tuzla'da oturuyorum.

Marmara Bölgesinde tek yağlı radyatörle kışı geçiremezsiniz. Tek mi yaşıyorsunuz?
  • 25 m2 büyüklüğünde odada kullanmak üzere 1 tane 12 dilimli radyatör yerine aynı fiyata denk gelecek 2 tane fiyatı daha ucuz olanlardan almayı düşünüyorum.Aynı odada 2sini de kullanırsam ısınma açısından daha iyi olmazmı?(Elektrik tüketimi açısından sorun yoksa)Tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

quote:

Marmara Bölgesinde tek yağlı radyatörle kışı geçiremezsiniz. Tek mi yaşıyorsunuz?

Tek yaşıyorum. Evde yaşama aralığım 19:00-08:00. Kısacası ev benim için Otel işlevi görüyor. 50m2 den daha küçüktü sanırım. Doğalgaz fiyatı almak için çağırdığım ustalardan biri "ev çok büyük değil, burada kalıp kalmayacağın belli değilse de Ufo veya klimayla idare edersin" dedi. Ufoyu sevmediğimden, klima da portatif olmadığından yağlı kalorifer fikri daha cazip geldi. 2 tane bile alsam 500-600 den fazla tutmaz, doğalgaz 4000-6000 arasına geliyor.

Isıtmaz derseniz ya evi terkedicem yada doğalgaza geçeceğim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

quote:

Tek yaşıyorum. Evde yaşama aralığım 19:00-08:00. Kısacası ev benim için Otel işlevi görüyor. 50m2 den daha küçüktü sanırım. Doğalgaz fiyatı almak için çağırdığım ustalardan biri "ev çok büyük değil, burada kalıp kalmayacağın belli değilse de Ufo veya klimayla idare edersin" dedi. Ufoyu sevmediğimden, klima da portatif olmadığından yağlı kalorifer fikri daha cazip geldi. 2 tane bile alsam 500-600 den fazla tutmaz, doğalgaz 4000-6000 arasına geliyor.

Isıtmaz derseniz ya evi terkedicem yada doğalgaza geçeceğim

Tek yaşıyorsanız sorun olmaz. Ama aile ise Marmara Bölgesinde idare edemezsiniz.

50m^2'den küçükse yağlı radyatörle idare edersiniz. İki tane alıp her iki odaya da yerleştirirseniz ısınırsınız problem olmaz.

2 yağlı radyatör işinizi görür.

Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: gokin

25 m2 büyüklüğünde odada kullanmak üzere 1 tane 12 dilimli radyatör yerine aynı fiyata denk gelecek 2 tane fiyatı daha ucuz olanlardan almayı düşünüyorum.Aynı odada 2sini de kullanırsam ısınma açısından daha iyi olmazmı?(Elektrik tüketimi açısından sorun yoksa)Tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.

Bir adet radyatörü yüksek sıcaklık ayarında ve çift rezistansı açık şekilde ile kullanırsanız işinizi görür. İki adet radyatör kullanırsanız daha düşük sıcaklık ayarında kullanmanız gerekir, aksi takdirde çok fazla ısınır içerisi. Ayrıca her ikisinide en yüksek ayarda kullanırsanız ve ısıtıcıların elektrik aldığı prizler aynı priz linyesine bağlı olursa sigorta bir süre sonra atacaktır.

Saygılar...

• Merhaba arkadaşlar bebek için aşağıdaki ürünlerden birini almayı düşünüyorum.. Bilgi ve Yorumlarınızı bekliyorum.. Başka tercihleriniz var ise onlarada açığım. Forumda Dragon4 takılmış durumda..

1-http://www.hepsiburada.com/liste/raks-aspendos-12-dilim-fanli-radyator-elbise-kurutucu-ve-nemlendirici-kap-hediyeli/productDetails.aspx?productId=evraksaspendos&categoryId=17111

2-http://www.hepsiburada.com/liste/raks-side-11-dilim-2400-waat-yagli-radyator/productDetails.aspx?productId=evrakside11&categoryId=17111

3-http://www.koctas.com.tr/elektrikli-isiticilar/delonghi-12-dilim-yagli-radyator-kh771225/6054-10810/

Birde Fanlı Radyatör ile Yağlı radyatör farklı birşeymii. acaba.. Fanlı radyatörde de "ekoljik yağ" şeklinde bir ayrıntı var.. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.