Şimdi Ara

elektrikli yağlı radyatör (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.178
Cevap
32
Favori
551.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok teşekkürler uyarınız için. 3000 watt'ı pek kullanmamaya özen göstereceğim. Yanlız odamda bir tane priz var malesef ve ben bunu 6'lı açma-kapama düğmesi olan uzatma kablosuna takmak durumunda kaldım. Bir sıkıntı olur mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhanry

Çok teşekkürler uyarınız için. 3000 watt'ı pek kullanmamaya özen göstereceğim. Yanlız odamda bir tane priz var malesef ve ben bunu 6'lı açma-kapama düğmesi olan uzatma kablosuna takmak durumunda kaldım. Bir sıkıntı olur mu acaba?

Düz hesapla o hatta bağlı sigortanın kapasitesi bile toplam 16*220 = 3520 watt.

Uzatma kablosunun açma kapama düğmesi bu yükleri açma kapamaya çok zayıf kalır. Bu güçlere düdük düğme degil şalter lazım.

Siz odada yokken ve uyanık değilken ısıtıcıyı tam güçte çalıştırmayın.

Birde bir insan maksimum 300-500 watt ile kendisini ve yakın çevresini ısıtabilmeli. Onu şimdi anlatabilmek çok uzun olur. Elektrikli battaniye bir örnek olsun.

• cengizumur C kullanıcısına yanıt
    250*16 = 4000 watt kapasite.

Odada değilken ya da uyuyorken açmam kesinlikle zaten. Ben orta ayarda kullanırım büyük ihtimalle, o halde bir sorun teşkil etmez umarım.
  • quote:

250*16 = 4000 watt kapasite.

Odada değilken ya da uyuyorken açmam kesinlikle zaten. Ben orta ayarda kullanırım büyük ihtimalle, o halde bir sorun teşkil etmez umarım.

Bilgi olarak söyliyeyim orta ayarda olsa, ilk çalıştığında orta ayara gelene kadar tam kapasite çeker. Ortaya gelene kadar tam çeker, ortaya gelince tam kapatır. Full ayardan sadece zaman olarak daha önce kapatır. Full elektriği (amperi) yine çeker, daha kısa süre çeker o kadar.

Bunların termostatı aç-full/kapa-tamamen şeklinde çalışır, en düşük termostatta bile.

Çokta kafayı takmayın bu aletleri ne cahiller kullanıyor siz çok daha akıllısınız, birşey olmaz diye bitireyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengizumur -- 11 Aralık 2013; 20:10:46 >
  • cengizumur C kullanıcısına yanıt
    İyi bitirdiniz.

Gerçekten kafayı takmamak lazım, işin içine girince çıkılmıyor bir türlü.
  • "Çok oldun!" diyeceksiniz; ama muhtemelen son sorum olacak.
    http://www.koctas.com.tr/elektrikli-isiticilar/blyss-11-dilim-yagli-radyator-ndb1g29t/6045-10799/
    http://www.kliksa.com/urun/arzum-ar035-primus-11-dilim-yagli-radyator/980001174

Şu ikisinden hangisini alsam ya da 200 lira civarlarında daha iyi alternatifim olur mu? Dilim sayısı fazla olanlara bakıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: shruikan

"Çok oldun!" diyeceksiniz; ama muhtemelen son sorum olacak.
    http://www.koctas.com.tr/elektrikli-isiticilar/blyss-11-dilim-yagli-radyator-ndb1g29t/6045-10799/
    http://www.kliksa.com/urun/arzum-ar035-primus-11-dilim-yagli-radyator/980001174

Şu ikisinden hangisini alsam ya da 200 lira civarlarında daha iyi alternatifim olur mu? Dilim sayısı fazla olanlara bakıyorum.

Estağfurullah, İkiside birbirine çok yakın beğendiğinizi alın.

Yalnız dikkat edin bunlarda delonghi gibi donma emniyeti yokmuş, fesüphanallah (deloghi'ye diyorum yanlış anlamayın).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengizumur -- 11 Aralık 2013; 21:45:22 >

• Bunların içindeki yağın donma ısısı (sıcaklığı ya da neyse işte) kaç ki? Donma emniyeti ne ki? Ne iş yapar? Aşırı soğuma durumunda çalışıp, yağı akışkan halde tutmak için mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shruikan

Bunların içindeki yağın donma ısısı (sıcaklığı ya da neyse işte) kaç ki? Donma emniyeti ne ki? Ne iş yapar? Aşırı soğuma durumunda çalışıp, yağı akışkan halde tutmak için mi?

Bence saçmalık.

Delonghinin pazarlama metinlerini hiç beğenmedim. Art niyetle yazılmış. Müşteriyi bilgilendirmek yerine kandırmaya yönelik, bilinçli olarak. Bunlarmı kaliteli ürün satan büyük firma ?
  • Neyse, koctas'tan 11 dilimli blyss siparisi verdim, yaninda 500 wattlik ufak bir isitici hediye veriyor; onu da iste kullanirim artik.

Cevaplar icin tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hava akımı oluşturmak isteyenler kendi radyatöründen de memnunsa küçük radyatör fanları var 10 15 tl civarı bir maliyeti var. radyatörün üstüne takıp havayı üfletiyosunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayderin -- 12 Aralık 2013; 12:21:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengizumur

quote:

hocam teşekkürler yorumunuz için. buradaki arkadaşlarımın hepsi bir radyatör sevdasına düştü. bende dayanamadım, @celutska'nın konusunu görüp arzum 11 dilimli siparişi verdim.

Yağlı radyatör olacaksa delonghiye göre daha anlamlı bir fiyatı var. Güle güle kullanın yalnız hatta çok yüklenmeyin. 3000 watt'ı devamlı ve güvenli olarak kaldıracak hat Türkiyedeki evlerin %99 unda yok. Uzatma kablosu kullanmamaya bakın.

Merhaba. 3000wattı kaldıracak bir altyapıya sahip evlerin çok az olduğundan bahsetmişsiniz. Üstad, buraya takıldım ben. Ya ben o %1'lik evlerde oturuyorum ya da tespitinizde bir eksiklik var. Benim evde sürekli olarak (2000 ve 2500w lık) 1. kademede 2 radyatör, çamaşır makinesi, termosifon, buzdolabı ve bulaşık makinesi çalışıyor. Emin ki bütün bunların aynı anda çalıştığı zamanlar oluyor. Rayatörler-buzdolabı-termosifon kesin zaten, bunların yanına sık sık çamaşır makinesi,bulaşık makinesi ve hatta elektrikli süpürge ekleniyor. Çok şükür bir sorun yaşamadık. Ha, bu aletleri doğrudan prize takmaya dikkat ediyoruz tabi. Ara kablolarara bağladığım da oluyor, bu sürede ara kabloyu yokluyorum ısınmış mı diye filan, yine sorun olmamıştı. İnşallah yine olmaz.

Siz 3000w lık cihazı tam kapasite açmayın deyince, çok şaşırdım doğusu. Tedbirli olmakta yarar var elbet sizinkisi biraz fazla olmuş gibi...

• bunların ortalama elektrik masrafları ne olur arkadaşlar günde ortalama 12 saat üzerinden nasıl hesaplarız acaba şu anki elektrik fiyatlarında.bana da çok gerekli çalışma ortamım için.
  • Aynı şekilde bende elektrik tüketimini merak ediyorum. DELONGHİ DRAGON 4 SERİSİ 10 DİLİM bu ürün kaç kW elektrik tüketir. (Adana, 15 metre kara oda, günde 10 saat)

Bu konuda yardımcı olacak arkadaş var mı?
  • Bunların hesabı çok kolay.
    Üzerinde yazan güç değerini güncel fiyatla (35 kuruş) çarpın, hesabı bulun.

Halihazırda en pahalı ısınma yöntemlerindendir, mecburi durumlarda kısa süreli kullanım düşünülmeli.

http://www.igdas.com.tr/Dynamic/YakitFiyatKarsilastirmasi.igd
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

Bunların hesabı çok kolay.
    Üzerinde yazan güç değerini güncel fiyatla (35 kuruş) çarpın, hesabı bulun.

Halihazırda en pahalı ısınma yöntemlerindendir, mecburi durumlarda kısa süreli kullanım düşünülmeli.

http://www.igdas.com.tr/Dynamic/YakitFiyatKarsilastirmasi.igd

Usta benim 2 seçeneğim var
    1. Elektrikli radyatör.
    2 Yeni bir klima alacağım

Bunlardan hangisini tavsiye edersiniz? (Fiyatlarını da göz önünde bulundurursak. Birisi 300 TL civarı diğerin 1000 TL üzeri)

• tenahiz kullanıcısına yanıt
    Isıyı ucuza maletmek için tabii ki klima.
    Bin lira civarı iş yapacak klimalar var. Isıtılacak mekan ne büyüklükte, yalıtım durumu falan nasıl?
  • quote:

Bin lira civarı iş yapacak klimalar var. Isıtılacak mekan ne büyüklükte, yalıtım durumu falan nasıl?

Mekan Adana, 15 metre kare oda, günde 10 saat çalışacak ( 22:00- 08:00 arası)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenahiz

quote:

Mekan Adana, 15 metre kare oda, günde 10 saat çalışacak ( 22:00- 08:00 arası)

Buyrun:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-auer-ag09-0929-r2-r410a-fiyati,748358.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-ugur-uac-9-i-fiyati,756280.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 13 Aralık 2013; 14:17:15 >

• Teşekkürler usta
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.