Şimdi Ara

Elektrikli araçların sağlığa etkisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
3.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son günlerde elektrikli araçlarla ilgili araştırmalar yapıyorum. Fluence ze tesla ya da dma toyota gibi araçlar ile ilgili bilgi edinmek için çok araştırdım. Kafama da çok yattı. Ancak bu araçların sağlığa uygun olup olmadığı ile ilgili tek kelime yazılıp çizilmemiş.

Bu araçların içerisindeki elektrikten doğan elektrik alan acaba hangi düzeyde. Yasal sınırlarda mı? Sağlıklı mı yoksa tümör oluşumu konusunda tetikleyici mi?

Bunlardan bahseden olmaması çok garip. Cep telefonunun bile akustik nörinom yaptığı kanıtlanmışken bu araçların yaydığı elektrik kaynaklı radyasyon kim bilir hangi düzeylerde?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O zaman eve de girmeyelim, heryer kablo dolu.

Yani sağlık için önemsenmesi gereken daha ciddi şeyler varken bu filde gözbebegi ya da Bmw 740'da sübap kapağı bile olamaz, o kadar küçuk yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Combalac -- 19 Ekim 2014; 10:33:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Combalac

O zaman eve de girmeyelim, heryer kablo dolu.

Yani sağlık için önemsenmesi gereken daha ciddi şeyler varken bu filde gözbebegi ya da Bmw 740'da sübap kapağı bile olamaz, o kadar küçuk yani.

Zaten yeni araştırmalar o yönde.
    Iyonlaştırıcı olmayan radyasyonun uzun dönemde lösemi yaptığı bir gerçek.hatta gazi üniversitesi tıp fakültesi biyofizik anabilim dalı başkanı prof. Dr. Nesrin Seyhan bu konuda çok ciddi çalışmalar yapmış bir insan. Geçmişte derslerine girdiğimden biliyorum. Tüm eşyalar elektrik ürettiği ve kullandığı sürece radyasyon yayar. Bu radyasyonun bir gün hangi hastalıklara neden olduğu ortaya çıkacak.

Edit:
    Not: hekimim. Çok ciddi biçimde elektrikli araç almayı düşünmekteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkemalyigit -- 19 Ekim 2014; 14:02:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mkemalyigit

quote:

Orijinalden alıntı: Combalac

O zaman eve de girmeyelim, heryer kablo dolu.

Zaten yeni araştırmalar o yönde.
    Iyonlaştırıcı olmayan radyasyonun uzun dönemde lösemi yaptığı bir gerçek.hatta gazi üniversitesi tıp fakültesi biyofizik anabilim dalı başkanı prof. Dr. Nesrin Seyhan bu konuda çok ciddi çalışmalar yapmış bir insan. Geçmişte derslerine girdiğimden biliyorum. Tüm eşyalar elektrik ürettiği ve kullandığı sürece radyasyon yayar. Bu radyasyonun bir gün hangi hastalıklara neden olduğu ortaya çıkacak.

Edit:
    Not: hekimim.

Ben birşey demiyorum haklısınız ama burda anahtar kelime öncelikler. Yani heryeri dökülmüş yolda kalmak üzere olan bir arabayla uzun yola çıkilacak diyelim, siz uzun yol bakimi için ayirdiginiz 50 TL'lik bütçeyi camlara film çektirmek için harcar mısinız.

Yani elektrikli arabanın zararına gelinceye kadar neler var neler... Her mahalledeki baz istasyonlari bile onun 100 misli zararlı.

• Hocam dev sirketler sigaranin zararli oldugunu 50 seneden fazla gizlemisler.

Emin olun su anki teknolojik cihazlarin da bi çoğu zararli ama gizleniyor.

Ben en son ogrenciyken cep telefonu ile ilgili en kapsamlı calismayi cevirmistim, zararı yok demişlerdi. .

Foruma gelince bu soruya doğru durust cevap alamazsiniz.

Ben bmwnin lazer aydınlatması göze zarar vermiyor mu diye sordum diye beni linc etmişlerdi,bmwye nasıl laf edersin diye .

Kısaca teknolojiye mesafeli yaklaşmak lazim mümkün olduğunca ...

• Bu araçlar yaygınlaştığında konuşulacak bir konu. Zamanla bu oranların düşürülmesi için ölçümler ve standartlar oluşacaktır zaten. Elektrikli motorlardada motorun Kw gücü yükseldikçe SAR oranıda artacaktır fakat zamanla bu motorların yalıtım olayıda gelişecektir. Belli oranların altında kaldığı sürece sorun olmayacaktır insan metabolizması belli bir radyasyon oranına kadar uyumludur çünkü güneş patlamalarında ve doğadaki bazı olaylarla zaman zaman bu radyasyon dalgalarına yoğun miktarda maruz kalıyorz
  • Tam i8 almaya niyetlenmişken...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.