Şimdi Ara

Araç Pasta ve Cila Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
4
Favori
4.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ufak tefek yüzeysel çizikler için önereceğiz kaliteli pasta ve cila markası varmıdır.. şimdiden tşkkrler

• ben genelde koçtaştan alıyorum. sonax marka oldukça iyi. pasta alırken aşındırma derecesi var. sadece küçük ciziler ise aşındırma derecesi düşük olan ürünler bakın. sonucta pasta da aşındırıcı nihayetinde.

ben ticari karta taksit ve gider olarak gosterebildiğim için koçtaşı seçiyorum

• Kaygerya kullanıcısına yanıt

• ender E kullanıcısına yanıt

hiç bilmiyorum kullanmadım da. dediğim gibi sonax kullanıyorum memnunum.

• SONAX bayağı iyidir

• Toyota SUPRA kullanıcısına yanıt

önerceğiniz bir link varmıdır ? pasta ve cila olarak ayrı ayrı mı ? beraber mi ?

tşkrler

• ender E kullanıcısına yanıt
    Meguiars ultimate compound
    Meguiars ultimate polish

Mükemmel ikili. El ile pasta cila yapacağınızı düşünüyorum. El ile yapacaksanız bu iki ürünü alın ve farkı görün. Compound pastadır polish ise ciladır.

Makina varsa sonax falan ne ya basit çözümler için bakım ürünü yapan bir firma. Pasta cilada daha usta markalar var. Makinayla yapacaksanız;

Koch chemie
    Menzerna
    Slopes
    Polytop. Bu 4 markadan "ağır kesim, orta kesim, hare giderici/finish" olarak 3 ürün alıp uygulayabilirsiniz. Makina yoksa yukarıdaki iki meguiars ürününü alın.
  • MeGaDave06 kullanıcısına yanıt

Sonax ve Duxone pasta kedi çiziğini aldı fakat hare oluştu gitmiyor(elle uyguladım) Meguiars pasta bu hareleri el uygulamasında giderir mi?

• EnderGelişenOsasunaAtağı kullanıcısına yanıt
    Hocam meguiars ultimate compound ile polishi denedim geçenlerde.

Polishini kesinlikle almayın eğer makinanız yoksa. Elle uygulamada iz yapıyor

Ultimate compound tahmin ettiğim gibi çizikleri almadı ve hare bıraktı.

Hareleri gidermek istiyorsanız paraya kıyın ve AutoGlym Super Resin Polish alın. Geçenlerde meguiarsın veremediği performansı autoglym ile aldım hocam. Zaten kullandığım bir üründü ve bir kez daha kurtarıcı oldu benim için ❤️❤️ Ve çizikleride en azından meguiarstan daha iyi aldı. Öyle bi formülü var ki çizikleri çok iyi gizliyor hocam. Alın ve kullanın. Ama güzelce yayın yedirin. Kaportada bıraktığı hissiyat mükemmel
  • Geçen ben yapayım dedim kaputta hiç bir çizik gitmedi :)

Aldığım alman malı pasta kalın ve ince ama yok normal güçlü matkap ile denedim hemde şarjlı da değil olmadı belki arabanın boyası kalın ondandır

Cepten herşey dahil 700 TL param gitti şimdi evde duruyorlar

Eğer arabanız kötü durumda ise bu işin ustasına gidin

Araca komple pasta cila yaptırdım geçen ay hocam. Teslim aldım geldim kapalı otoparka koydum aynı gece kaput ve tamponun bir kısmını lanet olası kedi çizdi. Pasta ile çizikleri aldım fakat bu sefer de hare oluştu. bahsettiğiniz AutoGlym Super Resin Polish ürünü cila değil mi ki? ben çiziği gizlemek değil de komple pasta ile almak istiyorum. Her ne kadar silikonlu olsa da çizik gizleme konusunda Turtle Wax ColorMagic ürünleri çok başarılı. Renkli cila olduğu için aracınızın renk tonunda aldığınızda kılcal çizikleri çok iyi dolduruyor.

Bu arada geçen aracı yıkarken tanıştığım biri Meguiars hızlı cilayı önerdi ve aracımın kaportasına her parçaya 1-2 fıs sıktı. Kayganlık ve parlaklık olarak çok hoşuma gitti elimdeki cilalar bitince ondan alacağım mutlaka. uygulaması aşırı kolay

Hafif cizikler ve harelenmeler icin auto finesse tripple tavsiye edebilirim. Elle uygulayanlar icin pasta cilasi ve bezi yeterlidir. Makinesiz harikalar beklemeyin ama boya kusurlarini azaltip parlakligi artirdigini ifade edebilirim. Wax olarak autoglym rapid aqua wax iyidir. Su iticilik gyeon ve carproda daha yuksek. Rapid aqua waxin sevdigim yonu parlaklık ve kadifemsi his. Kusuru toz cekiyor

Hare olusmamasi icin pasta sungeri ve cila bezi tavsiyemdir

Autoglym super polishi nasil uyguluyorsunuz hocam?

Hocam amacınız kedi çizikleri olsa bile super resin polish bu konuda başarılı. Üst üste 4 defa ödül aldı. Ya da en azından şöyle söyleyim meguiars ultimate polishi denedim beğenmedim. Üstünden srp ile geçtim mükemmel oldu.

Ama pasta ısrarınız varsa 250ml halinde satılan tek adımlık pastalar var koch chemienin auto finessenin. Onlara bakın
  • Lawy L kullanıcısına yanıt
    Onun bi polish applicatörü var gri renkte. Biraz pahalıdır. Uç kısmı üçgen şeklinde kesimli. 2 adet çıkıyor onu aldım kendime.

Kaporta tamamen temiz olacak. Applicatöre düz bir çizgi şeklinde döküyorum sonra uygulayacağım bölgeye 3-4 defa banıp ovalıyorum. Önce sert baskı uyguluyarak bolca ovalıyorum sonra baskımı azaltıyorum. Belli belirsiz grilik olunca 5 dakika bekliyorum. Düşük gsmli cila beziyle güzelce arta kalanı alıyorum.

Renk derinleşiyor parlaklaşıyor ve ufak çizikleri gideriyor. İyi silerseniz hiç iz yapmıyor. Çok ama çok başarılı ürün. Cila konusunda kendisini tek geçiyorum. Almaya devam edicem. Kenara 3-4 tane istiflemelik bir ürün. Gerçekten cila formülü başarılı

Hızlı cilalar doğal carnauba içerikli olduğundan uzun ömürlü olmuyorlar, para ve zaman kaybı bana göre.

Sonax BSD gibi sentetik cilalar carnauba cilalarına göre çok daha uzun ömürlü ve yüksek su iticilik, kuş pislikleri ve dış etkilere karşı koruma sağlıyor. Carnauba cilaların kuş pislikleri, güneş yanığı ve bez ile oluşacak kılcal çiziklere karşı hiç şansı yok. Turtle Wax Hybrid seramik spreyi tavsiye ederim yeşil araç var etiketinde çok iyi parlaklık ve dış etkenlere karşı koruma sunuyor, 12 ay ömrü var.

Teşekkürler hocam bir ara deneyecegim. Autoglymi aktif kullaniyorum ztn3 

• Hocam kendim yaptırmak istesem ortalama ne kadara yaparlar? Birde hangi firmayı önerirsiniz
  • Leon kullanıcısına yanıt

Hocam tam ürünü ve orijinal/yetkili satici bilginiz varsa yazabilir misiniz? Bir ara bunu da denemek istiyorum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.