Şimdi Ara

Elektrik dağıtım aparatı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
1.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, konuyu yanlış yere açıyorum galiba ama açacak yer bulamadım mazur görün..

8 adet lambayı paralel bağlayacağım, merak ettiğim birşey var, prizden gelen elektriği bir noktadan bütün ampullere dağıtmamı sağlayacak bir bağlantı elemanı varmı acaba ?

Yani bi nevi network hub ı gibi, klemensler var ama onlar sadece tekli bağlantı için.. Ben şunu istiyorum, mesela klemensin bir ucuna prizden gelen kabloları bağlayıp diğer uclara da ampullere giden kabloları bağlayabilecegim birşey arıyorum, böyle birşey var mı ? yoksa kabloları kesip kesip bağlamam mı gerek ?

yardımcı olan olursa sevineceğim, teşekkürler..

• büyük klemens alıp içine istediğiniz kadar kablo bağlayabilirsiniz.
  • Teşekkür ederim cevap için, büyük klemensten kastınız, deliklerinin buyuk olanında bahsediyorsunuz değil mi ?
  • evet ondan. kabloları birbirine sarıp büyük deliğinden geçirip sıkarsanız sorun olmaz
  • en güveniliri, daha küçük klamenslere faz ve nötr'ü köprüleyerek dağıtmaktır. ama farklı bir çözüm arıyorasan, nötr veya topraklama olarak adlandırılan, baraları kullanabilirsin.

Elektrik dağıtım aparatı

http://onka.com.tr/index.php?product_id=101&page=shop.product_details&category_id=55&flypage=flypage.tpl&option=com_virtuemart&Itemid=80

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dergul -- 6 Mayıs 2012; 14:30:32 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.