Şimdi Ara

Ekrandan görüntü alamama sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Çok enteresan bir sorun ile karşı karşıyayım. En son işletim sistemini tekrardan kurmama rağmen sorun devam ediyor. Sorunum şu; Power save ayarlarımdan ötürü, ekranım 3 dakika sonra kararıyor ve biliyorsunuz ki herhangi bir mouse veya klavye hareketi ile geri geliyor. Sorunda geri gelme noktasında meydana geliyor. Herhangi bir hareket yapınca ekran geri gelmiyor ama bilgisayar çalışmaya devam ediyor sadece görüntü alamıyorum. Bu sorun yeni ekran kartını aldıktan sonra meydana gelmeye başladı. Yeni ekran kartım Asus Radeon HD7790. Anakart'ım Asus Z87-A'dır. Başka bir bilgiye ihtiyacınız olursa lütfen sorun. Sizce bu sorun neden meydana gelmektedir. Şu anda ekran karartmayı yapmadan ekranı tuşundan kapatarak durumu deniyorum. Bu arada monitör'üm de Philips 227E.

Saygılarımla...

• Aklıma ilk gelen sebepler;

1. Bağzı seri Asus anakartlarda bios ayarlarında "PLL Overvoltage" kısmının etkin olması,

2. Eğer bilgisayara problemli bir usb aygıtı takılı ise,

bilgisayarın uyku modundan düzgün bir şekilde uyanmasına engel olabilir.

Ama siz problemin yeni ekran kartını kullanmaya başladıktan sonra meydana geldiğini söylemişsiniz.

Size önerebileceklerim;

-- Bilgisayarınızda ki tüm donanımlar için en güncel sürücüleri kullandığınızdan emin olun,
    -- Windows Update kullanarak işletim sisteminiz için en son güncellemeleri edinin,
    -- Anakartınız için en güncel biosu kullandığınızdan emin olun,
    -- Biosu resetleyin. (Tabi eğer bios ayarlarını tekrardan girebilecekseniz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c36ab7c4 -- 30 Nisan 2014; 2:09:32 >
  • anakarta bios update dene bakalım bir varsa güncel sürümü

sonrada bir format at
  • Arkadaşlar Merhaba,

Dün gece Bios update'ini yaptım. Şu anda takipdeyim. Sonucu burada bildireceğim. Yardımlarınız için çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: c36ab7c4

Aklıma ilk gelen sebepler;

1. Bağzı seri Asus anakartlarda bios ayarlarında "PLL Overvoltage" kısmının etkin olması,

2. Eğer bilgisayara problemli bir usb aygıtı takılı ise,

bilgisayarın uyku modundan düzgün bir şekilde uyanmasına engel olabilir.

Ama siz problemin yeni ekran kartını kullanmaya başladıktan sonra meydana geldiğini söylemişsiniz.

Size önerebileceklerim;

-- Bilgisayarınızda ki tüm donanımlar için en güncel sürücüleri kullandığınızdan emin olun,
    -- Windows Update kullanarak işletim sisteminiz için en son güncellemeleri edinin,
    -- Anakartınız için en güncel biosu kullandığınızdan emin olun,
    -- Biosu resetleyin. (Tabi eğer bios ayarlarını tekrardan girebilecekseniz)

Maalesef bios update sonrasında gene hata meydana geldi.

1. "PLL Overvoltage" kısmı ayarlarda auto idi, onu enable yaptım.

2. Problemli usb aygıt diye kastettiğiniz nedir? USB'den 1x klavye, 1x mouse, 2x usb uzatma kablosu (arada ucuna birşey takıyorum) ve 1x docking station (yalnız bu cihaz çalışmıyor, kapalı durumda bağlı) bu bileşenler takılı durumda.
    Sizce bunlardan biri etkileyebilir mi?

-- Bilgisayarınızda ki tüm donanımlar için en güncel sürücüleri kullandığınızdan emin olun, - bilgisayarı tekrardan kurduğum için hepsi güncel.
    -- Windows Update kullanarak işletim sisteminiz için en son güncellemeleri edinin, - güncellemeler bitmek üzere
    -- Anakartınız için en güncel biosu kullandığınızdan emin olun, - Bios güncel haline getirildi.
    -- Biosu resetleyin. (Tabi eğer bios ayarlarını tekrardan girebilecekseniz) - Bios güncelleştirildiği için ayarlar otomatikman restlendi

Şu anda şu "PLL Overvoltage" ayarını deniyorum. İnşallah ondandır yoksa neden?
    Yardımlarınızı bekliyorum.

• judge980 kullanıcısına yanıt
    "PLL Overvoltage" ayarını disable yaptıktan sonrada problem düzelmez ise maalesef benim aklıma başka bir sebep gelmiyor.
  • sorunun cevabını açtığın mesajda kendin vermişsin.

Asus Radeon HD7790
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

sorunun cevabını açtığın mesajda kendin vermişsin.

Asus Radeon HD7790

Ne kastettiğinizi anlayamadım. Biraz daha açarmısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: judge980

quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

sorunun cevabını açtığın mesajda kendin vermişsin.

Asus Radeon HD7790

Ne kastettiğinizi anlayamadım. Biraz daha açarmısınız.

ekran kartınızda sorun var.
  • Nasıl bir sorunu var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam hd7790 sıkıntılı bir kart ondan yapmış olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: qaanx

Hocam hd7790 sıkıntılı bir kart ondan yapmış olabilir

Benim ekran kartı Asus'un ki. Bu serinin tamamında mı sorun var; yoksa bazılarında mı?
    Birde ne yapmamı önerirsiniz?
  • anakartta onboard vga çıkışı varsa ekran kartınızı çıkarıp deneyin. çalışırsa ekran kartınız arızalıdır.anakartınızda vga çıkışı yoksa ve imkanınız varsa sisteminizde başka bir ekran kartı deneyiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efedemirci -- 10 Mayıs 2014; 12:11:09 >
    Hocam herkeste olmuo belki ama genelinde sıkıntı mevcut forumda bile 10 15 kişi konu açmış mesela hd 7770 de böle bi sıkıntı yok 15 gün süre geçmediyse vatandan aldıysan geri ver hd 7770 yada daha iyi bir kart al yada asusun servisine ver yapsınlar ama 1 ay ekran kartsız kalabılırsın

• http://forum.donanimhaber.com/m_91689408/f_//tm.htm#91689507 arkadaşlar yardım edermisiniz gerçekten çok ihtiyacım var
  • http:// forum.donanimhaber. com /m_91689408/f_//tm.htm#91689507 arkadaşlar ekran kartı ile ilgili sorunum var yardımcı olurmusunuz ?
  • Herkese Merhaba Arkadaşlar,

Vatan Bilgisayar'a gidip 7790'ı iade ettim. Sağolsunlar sorunsuz şekilde geri aldılar. Yerine Asus Nvidia GTX650 Ti Boost aldım.
    Bu arada sizce yeni ekran kartı seçimim doğru mudur?
    Birde bütün yardımlarınız için çok teşekkürler. Siz olmasanız bu kart belki elimde patlayacaktı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.