Şimdi Ara

Ekran Kartı Tavsiye (AMD/Nvidia)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, uzun zamandır notebook kullanıcısıyım (Asus N53SN i7 ) notebook un yanında evde özellikle oyun oynamak için bir masaüstü topladım bir süre önce fakat o zaman ki durumumdan dolayı sadece ekran kartını alamamıştım. bu konuda sizlerin tavsiyesini bekliyorum.

İşlemci: İntel i7 4770K
    Anakart : Asus Z87-Pro
    Ram : 2x8 GB 2133 Mhz
    Power Supply : High Power 750 W

şuan için bilgisayarda kullandığım ekran kartı HIS HD 5870 1GB (256bit) GDDR5 PCIe (DirectX 11/ Eyefinity)
    aslında 3 sene önce alınmış bir ekran kartına göre hala çok iyi bir performans sergiliyor ama yukarıdaki özelliklere görede düşük kalıyor tek eksikğim ekran kartım onuda tamamlayıp uzun süre güncelleme yapmak istemiyorum arkadaşlar limitim ise 1000 tl üst sınır.

önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

• 280x tabiki özel soğutmalı olanlardan.
  • xSenSx kullanıcısına yanıt
    Gtx 770 directCU II 4 gb.

• 280x toxic
  • quote:

Orijinalden alıntı: KediQ

280x toxic

+1 Bu fiyata en iyisi.Gün içinde editlerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • önerileriniz için teşekkür ederim çoğunluk Nvidia destekliyor :) aslında benim gönlüm AMD den yana ama yıllardır HIS kartların girişinde sıkıntı olduğu için bakalım yorumlarınız dikkate alıyorum ve araştırmayada başladım yeni gelecek öneriler içinde şimdiden teşekkürler arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Headbanger_Kerry

Hocam Asus gtx 770 in 4 gb olan modelini nerde bulabiliriz acaba vatanda stoklarda hic gozukmuyor nerden alabiliriz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Googledan arat belkı baska sıtelerde vardır.
  • quote:

Googledan arat belkı baska sıtelerde vardır.

Bir cok sitede arastirdim bazilarinda turkiyede satilmadiğina dair yazilar da bulunmakta

• quote:

Orijinalden alıntı: Nacho_EU

quote:

Hocam Asus gtx 770 in 4 gb olan modelini nerde bulabiliriz acaba vatanda stoklarda hic gozukmuyor nerden alabiliriz ?

asus 4gb yok hicbir yerde.bu da guzel gorunuyor site de saglam ama bu gigalarin hangisinde sorun var diyorlardi sogutucusu mu oturmuyomus neymis.cok pahali bence 4gb modeller.

http://www.webdenal.com/gigabyte-gv-n770oc-4gd_610324.html

• Slı vs yapmıyacaksanız ılerde 2 gb modelını alın ozaman.Yada amd cepesıne yonelmenız lazım.
  • arkadaşlar önerdiğiniz kartlar için şu neden den dolayı almanı tavsiye ederim diye açıklama yaparsanız sevinirim 2-3 gündür ekran kartı arayışına girdim ve kafam acayip derece de karışmış durumda... daha önce HIS marka ekran kartlarını kullandım sürekli ve gözüm kapalı alırdım biraz araştırdıktan sonra şuan TR de HIS kalmadı denecek noktada yok oldu gitti. o yüzden bana AMD veya Nvidia önerirken şu artısı var bu yönden çok daha güçlü derseniz çok daha yardımcı olmuş olursunuz. önerileriniz içinde teşekkür ederim. Bu arada sadece teknoloji mağazalarında olmasına gerek yok önereceğiniz ürünün Arena gibi Toptancılar üzerinden de ürün bulabiliriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xSenSx

arkadaşlar önerdiğiniz kartlar için şu neden den dolayı almanı tavsiye ederim diye açıklama yaparsanız sevinirim 2-3 gündür ekran kartı arayışına girdim ve kafam acayip derece de karışmış durumda... daha önce HIS marka ekran kartlarını kullandım sürekli ve gözüm kapalı alırdım biraz araştırdıktan sonra şuan TR de HIS kalmadı denecek noktada yok oldu gitti. o yüzden bana AMD veya Nvidia önerirken şu artısı var bu yönden çok daha güçlü derseniz çok daha yardımcı olmuş olursunuz. önerileriniz içinde teşekkür ederim. Bu arada sadece teknoloji mağazalarında olmasına gerek yok önereceğiniz ürünün Arena gibi Toptancılar üzerinden de ürün bulabiliriyorum.

o butceye gtx770 ya da amd 280x alinir baska da secenek yok gibi.770 2gb oldugu icin 4gb olanini al demisler hem butceyi asiyor hem de pahali bence ve gonlum de amd'den yana diyorsun yani en iyisinden ki toxic demisler bir 280x almaman icin hicbir neden goremiyorum.3gb ram sorunu da olmaz.belki 770 2gb oldugu icin onda da sorun olmaz ben o tartismaya girmek istemiyorum ama zaten 2 secenegin var ve gonlum amd'den yana diyorsun otomatik tek secenegin var ya da butceyi gelistirip tri-x 290 alabilirsin 1200 kusur lira gibi.islemci psu 290 icin yeterli yeni bir cipset ama biraz pahali.

• quote:

Al rahatına bak kardes

• quote:

1 =http://www.vatanbilgisayar.com/r9-290-gddr5-4gb-512bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti-12093.html#yorumlar
    2 =http://www.vatanbilgisayar.com/r9-290-tri-x-oc-gddr5-4gb-512bit--amd-radeon-dx-112-ekran-karti.html#yorumlar
    3 =http://www.vatanbilgisayar.com/gtx770-gddr5-4gb-256bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-kart.html

yorumlarınızı bekliyorum..

zotac pek tavsiye edilen bir marka degil ve 290 serisini referans sogutma ile almamalisin cok isiniyor.bu durumda geriye tri-x 290 kaliyor ki zaten daha once onermistim.

• Galiba bütçeyi yukarı çekeceğim en azından 2-3 sene götürsün istiyorum görünüşe göre 290 tri-x alacağım

• quote:

Galiba bütçeyi yukarı çekeceğim en azından 2-3 sene götürsün istiyorum görünüşe göre 290 tri-x alacağım

kesinlikle aldığına değmeyecek...

290x 2 3 gün içerisinde sorun yaşayanları gördüm 780 ' den hala böyle birşey görmedim biraz daha koy kaliteli , premium birşey al orta sınıf birşeye o kadar para verme.

fanboy diyorsanız buyrun diyin üst sınıfta nvidia daha iyi bunu bütün forumun büyükleri söyler sadece ben değil.

birkaç oyunda çok zorlama yazılımlarıyla kuru fps artışı sağlaması sizi kandırmasın genele vurduğunda nvidia ağır basacaktır dostlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 18 Mayıs 2014; 15:32:30 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.