Şimdi Ara

Ekran kartı sorunu (Sıradan sorunlar ama normal değil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 3 yıl kadar önce sağlam bir bilgisayar toparlamıştım. Fakat anlık bir elektrik kesintisi olduğunda bilgisayarın normal çalışmadığını fark ettim. Canı sıkılınca görüntü veriyor canı sıkılınca görüntü vermiyordu. Çabuk sinir olan bir yapım olduğundan soktum tekmeyi çöpe attım sadece ekran kartını aldım içinden.

Yaklaşık 2 hafta önce bir bilgisayar topladım. Eski ekran kartını taktım 1hafta sorunsuz kullandım işte win 10 dan win 7 ye geçtim keylogger yedim sistem kurtarma yaptım sorun kalmadı derken başlattan dün gece 4 gibi kapattığım bilgisayarı geri açamadım. Onboard'dan yazıyorum. Statik elektriklenme olduğunu anlamak için PS nin butonunu kapattım güç kablosu takılıyken düğmeye bastım ve fanlar 1 saniye kada döndü. Büyük bir ihtimalle elektriklenme var ama şöylede bir sorunum var. Elimde 3 ekran kartı var 3'üde açılmıyor. Bilgisayar düzgün olarak fanlar dönüyor fakat ekran yok onboard karta taktığımda ise bilgisayar sıfırdan açılırmış gibi oluyor boşa bekliyor gibi.

Ve ekran kartı slotuna takıp kabloyu bağladığım zaman ekrana no signal yazısıyla karşılaşıyorum.

Denediğim yöntemler:

•Kasaya tekme
    •Ekran kartınının slotu takılan kısmını silgiyle hafifce temizleme
    •İşlemci fanını söküp düzgünce geri takma
    •Ram'ı çıkararak çalıştırma
    •Başka ekran kartı takma
    •Bios pilini çıkarıp şu iki metal noktaya değdirme
    •Tüm Kabloları çıkarıp kontrol kalemi PS'nin güç kablosu takılan metaline dokundurarak pcyi çalıştırmak falan
    •Ekran kartı slotunu Diş fırçası ve kürdanın ucuna pamuk koyarak silmek

En son bunada bir önceki yaptığımı yapıp bu sefer 516 lık ekran kartı ramsiz bir bilgisayar almak olacak

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.