Şimdi Ara

ekran kartı önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba foruma yenı uye oldum aklıma takılan bırsey hakkında sızden yardım almak ıstedım
    ben yarı sıfır yarı ıkıncı el bı sıstem topladım ınkanım el verdıgınce

intel i5 3330 işlemci

kıngton 1333 8 gb ram

gıgabayt b75m-d3v anakart

cooler master k350 600w kasa

ve cooler master hyper 103 cpu sogutucusu

aklıma takılan ekran kartı secımı zotac gtx 760 amp 2gb 256b yada asus gtx 650 ti 2gb 192b

1 bu ekran kartlarından hangısı sıstemıme uygun 2 ıkısıde uygunsa eger hangısını alsam ıyı olur veya bırını tercıh etmem sebebım ne olur ?

• gtx760 biraz fazla gelebilir işlemcine.gtx650 ti de biraz zayıf kalır en güzeli ikisinin ortası gtx650 ti boost al.

http://www.vatanbilgisayar.com/gtx650ti-boost-directcuii-oc-gddr5-2gb-192bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti.html
  • fazla gelir derken aciklarmisin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elturkoo -- 10 Temmuz 2014; 16:03:35 >
  • fazla gelir derken işlemcin gtx760'a tam yetmez manasında.
  • yani senin demenden sunu anliyorum 650 ti dü?ük gelir 760 amp yüksek gelir diyosun yani 760 alsam tam performans alamam ama 650 den daha fazla alablilirim herhangi bir uyumsuzluk durumu yok yani
  • yok uyumsuluk değil 3 kart var konuda ismi geçen.hangisini alırsan al uyumsuzluk olmaz ama 650 ti alırsan biraz düşük bir kart olur ama tam performans alırsın karttan.gtx760 alırsan tam olarak kullanamazsın kartı bu yüzden ikisinin ortası 650 ti boost al dedim ama sana kalmış.
  • anladym hocam tesekkurler
  • i5 3330 her türlü kaldırır gtx 760'ı. Alabiliyorken gtx 760 almanıızı tavsiye ederim. Ancak gtx 770 den sonrasında yetmemezlik durumları başlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dampierre kullanıcısına yanıt
    aslında benim gözümde 760 dan yana fakat dediğim gibi hem kaldırmamasından hemde güç konusunda pover suply yetersiz gelirmi diye duşundum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuoni

fazla gelir derken işlemcin gtx760'a tam yetmez manasında.

o işlemci o ekran kartını fazlasıyla besler lütfen bilinmeyen yerlere yorum yapmayalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: elturkoo

anladym hocam tesekkurler

sakın o arkadaşın mesajına bakarak haraket etme işlemcin bıra kgtx 760 mı gtx 770 i bile besler bütün söylenenleri unut kardeşim sen.
    kardeş gtx 650 miladını doldurdu zaten eğer gerçekten iyi bir kart istiyorsan gtx 760 alıcaksın zaten nvidia cephesinden o karttan altı alınmaz performans için gtx 660 falanda bulunmaz zaten gtx 760 daha iyi nvidia cephesinden tek seçeneğin gtx 760 almanıda tavsiye ederim çok iyi bir karttır.
    onun dışında bütçen ne kadar bilmiyorum amd düşünürsen eğer r9 270x veya r9 280 bakabilirsin
    güç kaynağın yeter merak etme

• eyvallah kardesim saolsın verdıgın bılgıler ıcın 760 dan sonrasına bütçe sıkıntı cıkarabilir
  • quote:

eyvallah kardesim saolsın verdıgın bılgıler ıcın 760 dan sonrasına bütçe sıkıntı cıkarabilir

gtx 760 650 tl civarı nvidia alıcaksan bundan altını almaki çok performansın olsun onun dışında amd düşünürsen eğer r9 270x bakabilirsin 500tl gtx 760'a yakın performansı var veya r9 280 bakabilirsin oda 580 610 tl civarında oda gtx 760'la baş başa
  • dedıgın dogru ama amd bana cazıp gelmedı hıc sımdıye kadar dogru ucuz performanslı urunler ama ne bılım hanı sahın dogan meselesı vardır ya ben dogancı oldum her zaman ıntel ve nvıdıa bence cok uygun ıkısı bırbırıne su an vatanda zotac 760 720 tl falan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elturkoo -- 10 Temmuz 2014; 17:05:05 >
  • quote:

dedıgın dogru ama amd bana cazıp gelmedı hıc sımdıye kadar dogru ucuz performanslı urunler ama ne bılım hanı sahın dogan meselesı vardır ya ben dogancı oldum her zaman ıntel ve nvıdıa bence cok uygun ıkısı bırbırıne su an vatanda zotac 760 720 tl falan

asus olanı daha uygun galiba kardeş 720 lira ona verceğine gtx 770 al daha iyi
    700 lira falan verme sakın 650 ye falan düşer hafta sonu asuslar uygun sanki şuan en son öyleydi
  • su an asuslar daha pahalı asus GTX760 DirectCU II TOP GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11 780 tl
    zotac GTX760 AMP! Edition GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 716tl
  • quote:

su an asuslar daha pahalı asus GTX760 DirectCU II TOP GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11 780 tl
    zotac GTX760 AMP! Edition GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 716tl

http://www.vatanbilgisayar.com/gtx760-directcu-ii-oc-gddr5-2gb-256bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti.html bunu al top modeli almana gerek yok top modeli alacağına gtx 770 al

• bunuda yazdım bı kenara gıdınce zotac yada bu dıycem :D saolasın 2 3 hafta sonra alıcam kısmetse performansa gore donus yapıcam sana
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan_1907

quote:

o işlemci o ekran kartını fazlasıyla besler lütfen bilinmeyen yerlere yorum yapmayalım

o işlemcinin 3dmark11 sonucuna baktım amd 965 ayarında bile değil sen bilip bilmeden yorum yapma.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaan_1907

quote:

o işlemcinin 3dmark11 sonucuna baktım amd 965 ayarında bile değil sen bilip bilmeden yorum yapma.

ooooooooooooooooooooo tamam kardeşim tamam eyvallah beni çok aydınlattın o sonuçlarla süpersin tebrikler bu işten iyi anlıyorsun

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.